اکسی اینفینیتی(axs)

خرید و فروش ارز اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال AXS

آخرین قیمت به ریال

3,495,700IRR

آخرین قیمت به تتر

5.77USDT

تغییر قیمت

-2.65 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

اکسی اینفینیتی

بازارهای معاملاتی اکسی اینفینیتی

 • اکسی اینفینیتی

  (axs)

  3,495,700 irr

  2.65 %
  arrow_drop_down
 • اکسی اینفینیتی/تتر

  (axs)

  6.02 usdt

  0 %

معرفی ارز اکسی اینفینیتی (axie)

دنیای بازی‌های بلاکچینی پر از موقعیت‌های متعدد برای سرگرمی و کسب درآمد است. از بین انواع بازی‌هایی که در این صنعت معرفی شده‌اند، اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) شهرت زیادی دارد. این بازی با ترکیب سرگرمی و امنیت شبکه بلاکچین در کنار فرصت‌های متعدد کسب درآمد با ارز دیجیتال AXS کاربران و گیمرهای زیادی را به خود جذب کرده است. بازی اکسی اینفینیتی به کاربران امکان می‌دهد که در کنار یک تجربه سرگرم‌کننده، از آیتم‌های بازی به‌عنوان NFT بهره ببرند. گیمرها با نگهداری یا خرید و فروش NFT در این بازی می‌توانند از ساختار بازی و درآمد (Play to Earn - P2E) سود ببرند. ارز دیجیتال AXS به خاطر همین کاربری‌ها و جذابیت و محدودیت بازی اکسی اینفینیتی یکی از ارزهای آینده‌دار دنیای کریپتو محسوب می‌شود.

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) چیست؟

در دنیای بازی‌های بلاکچینی که فرصت کسب درآمد را به بازیکنان می‌دهند، چند عنوان از محبوب‌ترین و مشهورترین‌ها هستند. اکسی اینفینیتی با نام لاتین Axie Infinity و ارز دیجیتال AXS یک بازی بلاکچینی روی شبکه اتریوم بوده که با سبک بازی مشهور پوکون (Pokemon) توسعه یافته است. این بازی بخش‌های متنوعی دارد که هر کدام فرصتی برای سرگرمی و کسب درآمد را به بازیکنان می‌دهند.

بازی‌های ویدیویی آنلاین که از مفهوم NFT بهره می‌برند، محصولات آن‌چنان جدیدی در دنیای فناوری نیستند. اولین نمونه از این بازی‌ها با نام کریپتوکیتیز (CryptoKitties) در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد و محبوبیت زیادی هم پیدا کرد. در میان این بازی‌ها، اکسی اینفینیتی یکی از موفقیت‌ها محسوب می‌شود که با ارزش بازار چند میلیارد دلاری فرصت‌های زیادی را در دنیای بازی‌های P2E نشان داد.

بازی اکسی اینفینیتی امکانات متعددی را در طراحی جهان باز خود در اختیار گیمرها قرار می‌دهد. سبک بازی کاملا انعطا‌ف پذیر آن، روی خرید، جمع‌آوری و پرورش حیوانات خانگی دیجیتالی موسوم به اکسی (Axie) شکل گرفته است. گیمرها می‌توانند اکسی‌ها را خرید و فروش کنند یا با پرورش آن‌ها، مبارزه و ارتقا، در دنیای بازی پیشرفت کنند.

بازی‌های بلاکچینی معروف اغلب روی شبکه اتریوم توسعه یافتند. این شبکه با ایجاد امکان توسعه قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز، فرصت خوبی را برای توسعه تجربه‌های جدید در اختیار توسعه‌دهنده‌ها قرار داد. اکسی اینفینیتی از زمان عرضه همیشه در میان برترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های غیر متمرکز اتریوم بوده است. این بازی حجم زیادی از کاربران را به دنیای بلاکچین جذب کرد و در این مسیر، قیمت ارز دیجیتال AXS یعنی توکن اصلی بازی هم بارها دچار نوسان و رشد شدید شد.

پلتفرم اکسی اینفینیتی با هدف ارائه یک تجربه جذاب، سرگرم‌کننده و آموزنده توسعه پیدا کرد تا مزیت‌های بلاکچین و قابلیت‌های متعدد آن را در دسترس همه قرار دهد. تیم توسعه‌دهنده به سرعت توانستند به این اهداف دست پیدا کنند. در همان ماه‌ها و سال‌های اولیه عرضه، بازی اکسی اینفینیتی به دروازه ورود کاربران به دنیای بلاکچین تبدیل شد. تجربه‌ای که سرگرمی و آشنایی با مزیت‌های بلاکچین را در کنار هم ارائه می‌کند.

بازی اکسی اینفینیتی توسط یک شرکت توسعه بازی به نام Sky Mavis ساخته شده است. اعضای این شرکت را افراد باتجربه و معروف در دنیای فناوری شکل می‌دهند. ترانگ انگوین (Trung Nguyen) کارآفرین و مهندس باتجربه به‌عنوان مدیرعامل این شرکت فعالیت می‌کند. مدیریت عملیات هم برعهده الکساندر لارسن (Aleksander Larsen) قرار دارد که از فعالان جدی توسعه کسب‌وکار محسوب می‌شود. مدیر فنی هم پیت آن هو (Viet Anh Ho) بوده که قبلا در شرکت‌هایی همچون گوگل و پی‌پال مشعول به کار بوده است.

لوگوی ارز دیجیتال Axie Infinity و صرافی دیجیتال رمزینکس

اکسی اینفینیتی چطور کار می‌کند؟

بازی اکسی اینفینیتی ترکیبی از جمع‌آوری و پرورش آیتم‌ها، خرید و فروش و مبارزه را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. آن‌ها می‌توانند با انجام فعالیت‌های متنوع در بازی، ارز دیجیتال یا توکن غیر مثلی (NFT) به دست بیاورند. این توکن‌ها به‌صورت اسکین، اعضای بدن و دیگر آیتم‌ها برای حیوانات خانگی (Axie) استفاده می‌شوند.

هر اکسی یا همان حیوان خانگی در بازی اکسی اینفینیتی چند المان شامل سلامت، روحیه، مهارت و سرعت دارد. بهبود این المان‌ها حیوان خانگی شما را در مبارزه‌ها قوی‌تر کرده و شانس برنده شدن آیتم‌های جدید را بیشتر می‌کند. اکسی‌ها در ۶ کلاس در بازی وجود دارند:

 • Aquatic
 • Beast
 • Bird
 • Bug
 • Plant
 • Reptile

سه کلاس محرمانه و ویژه شامل Dawn, Dusk و Mech هم در بازی هستند که گیمرهای حرفه‌ای به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند. هرکدام از کلاس‌ها ویژگی‌های مهارتی و برتری‌های خاص خود را دارند. ترکیب کلاس‌ها و نوع اکسی، آزادی بسیار زیادی را برای تجربه مسیر بازی به گیمرها می‌دهد.

تقریبا تمامی آیتم‌هایی که در بازی اکسی اینفینیتی به دست می‌آورید یا پیدا می‌کنید، در مارکت‌پلیس‌های NFT و مارکت‌پلیس خود بازی قابل خرید و فروش هستند. این آیتم‌ها بسته به کمیاب بودن، تعداد پایین عرضه یا دشواری به دست آوردن در بازی، قیمت‌های متنوعی دارند. بعضی از آن‌ها به ارز چند هزار اتریوم هم رسیده‌اند.

ارزش مالی که آیتم‌های دیجیتالی اکسی پیدا می‌کنند، آن را به گزینه‌ای جذاب برای گیمرها تبدیل کرده است. آن‌هایی که به‌دنبال ماجراجویی‌های خاص در دنیای بازی‌های ویدیوی هستند، در این بازی می‌توانند با جمع کردن آیتم‌ها، خرید و فروش و مبارزه، فرصتی برای کسب درآمد داشته باشند.

یکی از فرصت‌های جذابی که در بازی اکسی اینفینیتی در اختیار گیمرهای حرفه‌ای قرار می‌گیرد، بورسیه مبارزه یا Scholarship است. بازیکنان حرفه‌ای موسوم به Managers می‌توانند تیمی از سه اکسی را به بازیکنان دیگر قرض بدهند. بازیکنان قرض گیرنده به نام Scholars شناخته می‌شوند. آن‌ها با استفاده از اکسی‌های حرفه‌ای و کمیاب، وارد مبارزه می‌شوند و پس از جمع‌آوری آیتم‌های جدید و ارزشمند، آن‌ها را با منیجرهای به اشتراک می‌گذارند. این رویکرد، یک سیستم اقتصادی خرد داخلی را در بازی اکسی اینفینیتی ایجاد کرده است که جذابیت‌های آن را نسبت به رقبا بیشتر می‌کند.

نماد ارز اکسی اینفینیتی در وسط همراه با نمودار قیمتی و لوگوی صرافی رمزینکس

ارز دیجیتال AXS چیست؟

بازی اکسی اینفینیتی مثل اغلب محصولات غیر متمرکز در دنیای بلاکچین به یک توکن اصلی نیاز داشت. تیم توسعه‌دهنده، دو ارز دیجیتال AXS و SLP را برای این بازی عرضه کردند. ارز دیجیتال AXS (مخفف Axie Infinity Shards) به‌عنوان توکن اصلی بازی اکسی اینفینیتی شناخته می‌شود که بیش از همه کاربرد مشارکت در ساختار حاکمیت غیر متمرکز پلتفرم دارد. به بیان ساده، هولدرهای این ارز دیجیتال می‌توانند مسیر توسعه پلتفرم اکسی اینفینیتی را مشخص کنند. آن‌ها امکان مشارکت در رای‌گیری‌ها برای انتخاب تغییرات و بهبودهای جدیدی در پلتفرم را دارند. همچنین می‌توانند با استیک کردن ارز AXS پیشنهادهای جدیدی برای توسعه پلتفرم مطرح کنند.

ارز دیجیتال دیگر اکسی اینفینیتی یعنی SLP به‌عنوان ابزار انتقال ارزش یا ابزار کسب درآمد در بازی شناخته می‌شود. کاربران با بازی کردن در دنیای Axie Infinity می‌توانند ارز SLP دریافت کنند. با استفاده از این ارز می‌توان اکسی‌های جدید خرید یا آن‌ها را ارتقا داد. هر دو توکن SLP و AXS با استاندارد ERC-20 توسعه پیدا کردند.

کاربردهای ارز دیجیتال AXS

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی با نماد AXS در ابتدا با کاربرد پرورش و ارتقاء حیوانات خانگی اکسی در بازی توسعه یافت. بعد از آن کاربردهای جدیدی برای این ارز در نظر گرفته شد که اهمیت و جذابیت آن را برای ترید و هولد کردن هم بیشتر کرد.

هولدرهای AXS در بازی می‌توانند از مزیت استیک کردن ارز دیجیتال AXS و کسب درآمد ثابت از بخشی از درآمد پلتفرم، بهره ببیند. سیستم استیک کردن در بسیاری از بازی‌ها و انواع دیگر اپلیکیشن‌های غیر متمرکز دیده می‌شود که انگیزه زیادی را برای خرید ارز دیجیتال و هولد کردن آن به کاربران می‌دهد.

کاربرد دیگر ارز AXS در سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا همان DAO بازی اکسی اینفینیتی دیده می‌شود. شرکت Sky Mavis تصمیم دارد مالکیت و مدیریت خود روی پلتفرم را به مرور کاهش دهد تا درنهایت فقط کامیونیتی یا همان جامعه کاربران بازی، مدیریت و مالکیت آن را در دست بگیرند. برای رسیدن به این ساختار، یک سیستم حاکمیت غیر متمرکز وارد عمل می‌شود که امکان رای دادن به پیشنهادها برای تغییر و توسعه پلتفرم را به همه هولدرهای AXS می‌دهد. آن‌ها همچنین می‌توانند پیشنهادهایی برای بهبود سیستم ارائه دهند. مثلا اینکه درآمد پلتفرم در چه مسیری هزینه شود یا چه قابلیت‌هایی در اولویت توسعه قرار بگیرند، در رای‌گیری‌های غیر متمرکز مشخص می‌شود.

از قابلیت‌های دیگر ارز اکسی اینفینیتی می‌توان به اعتبار در خرید آیتم‌های خاص بازی اشاره کرد. هولدرهای AXS در حراج‌ها و فروش‌های ویژه که آیتم، زمین دیجیتال یا موارد مشابه را عرضه می‌کنند، اولویت و اعتبار بالاتری برای خرید دارند.

نماد ارز دیجیتال AXS و صرافی رمزینکس

چطور ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی AXS بخریم؟

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی توسط اغلب صرافی‌ها مثل بایننس، اچ‌تی‌اکس، کوکوین، بیت‌هامب و بای‌بیت پشتیبانی می‌شود. البته برای خرید AXS در صرافی‌های خارجی باید محدودیت‌های تحریم و دسترسی به آن‌ها را در نظر داشته باشید. برای خرید AXS در ایران صرافی رمزینکس بهترین گزینه است.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به سرعت و با کمترین کارمزد امکان‌پذیر است. صرافی رمزینکس از صدها ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند که می‌توانید با پرداخت ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر آن‌ها را مبادله کنید.

برای خرید AXS در صرافی رمزینکس ابتدا باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. ثبت‌نام در رمزینکس به سرعت و فقط با یک آدرس ایمیل یا شماره موبایل امکان‌پذیر است. پس از ثبت‌نام و تایید شماره موبایل یا ایمیل، می‌توانید وارد حساب کاربری شوید و هویت خود را تایید کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس وارد پروفایل کاربری می‌شوید و با بارگذاری مدارک هویتی، اطلاعات شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. پس از انجام این مراحل می‌توانید به راحتی ارز دیجیتال AXS و صدها ارز دیگر را خرید و فروش کنید.

برای خرید AXS با ریال فقط باید کیف پول ریالی خود را با کارت‌های عضو شبکه شتاب شارژ کنید. سپس می‌توانید ارز دیجیتال را با قیمت بازار (در خرید و فروش عادی) یا قیمت مورد نظر خودتان (در خرید و فروش حرفه‌ای) مبادله کنید. همین مراحل هم برای فروش AXS انجام می‌شود و فقط باید ارز دیجیتال را به کیف پول خود در رمزینکس واریز کنید. سپس وارد صفحه خرید و فروش AXS شوید و با قیمت مورد نظر، ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی را بفروشید.
شما می‌توانید همین حالا با استفاده از لیست قیمت ارزهای دیجیتال صرافی رمزینکس قیمت لحظه‌ای AXS، ارز دیسنترالند،  قیمت سندباکس و صدها ارز دیجیتال دیگر را ببینید.

کارمزد خرید و فروش اکسی اینفینیتی

کارمزد معاملات خرید اکسی اینفینیتی در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول اکسی اینفینیتی

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی به کیف پول، 100000 اکسی اینفینیتی می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

اکسی اینفینیتی یک بازی بلاکچینی روی شبکه اتریوم است که امکان جمع‌آوری آیتم‌های دیجیتال، پرورش حیوانات خانگی موسوم به اکسی (Axie) و کسب درآمد از خرید و فروش NFT را مثل بازی پوکون به گیمرها می‌دهد.

اکسی نام حیوانات خانگی در بازی اکسی اینفینیتی است که می‌توان با خرید،‌ جمع‌آوری و ارتقاء آن‌ها و برنده شدن در مبارزه‌ها، در بازی کسب درآمد کرد.

می‌توانید با خرید اکسی، مبارزه و پیدا کردن آیتم‌های جدید در بازی اکسی اینفینیتی درآمد کسب کنید. خرید و فروش آیتم‌های دیجیتال به‌صورت NFT یکی از راه‌های کسب درآمد از بازی است.

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی با نماد AXS به‌عنوان توکن اصلی بازی اکسی اینفینیتی شناخته می‌شود که امکان مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز و کسب درآمد با استیک کردن را به کاربران می‌دهد.

برای خرید ارز دیجیتال AXS از صرافی رمزینکس استفاده کنید. با ثبت‌نام و احراز هویت سریع می‌توانید صدها ارز دیجیتال را با کارمزد پایین در این صرافی بخرید و بفروشید.