لیر ای آی
لیر ای آی(lai)

خرید و فروش لیر ای آی با کم‌ترین کارمزد + چارت قیمت لحظه‌ای لیر ای آی (LAI)

آخرین قیمت به ریال

6,066IRR

آخرین قیمت به تتر

0.010USDT

تغییر قیمت

-10.79 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

لیر ای آی

لیر ای آی

بازارهای معاملاتی لیر ای آی

 • لیر ای آی

  لیر ای آی

  (lai)

  6,066 irr

  10.79 %
  arrow_drop_down
 • لیر ای آی/تتر

  لیر ای آی/تتر

  (lai)

  0.0334 usdt

  0 %

معرفی ارز لیر ای آی (layerai)

یکی از پروژه‌های جذاب و آینده‌دار دنیای ارزهای دیجیتال Layer AI (با نماد LAI) نام دارد که به منظور کسب درآمد از داده‌ها، فناوری بلاک چین را با هوش مصنوعی ادغام کرده است. این پروژه با ترکیب بلاک چین لایه دو zkRollup و یک موتور تبدیل داده به هوش مصنوعی، قصد دارد یک پلتفرم امن و مقیاس‌پذیر به وجود بیاورد که مردم را به استفاده از بلاک چین تشویق و ترویج کند. در ادامه، ضمن ارائه جزئیات بیشتر در مورد این پروژه، نحوه خرید و فروش لیر ای آی و اطلاع از قیمت ارز لیر ای آی را توضیح خواهیم داد.

آشنایی با لیر ای آی

لیر ای آی یک پروتکل بلاک چین لایه ۲ محسوب می‌شود که با هدف قدرت بخشیدن به اقتصاد هوش مصنوعی به وجود آمده و هدف آن، توسعه AI است. ارز دیجیتال Layer AI به دنبال ایجاد اکوسیستمی است که در آن کاربران بتوانند از طریق کپسول‌های داده (Data Capsules)، از داده‌های خود کسب درآمد کنند. این کپسول‌های داده، مجموعه‌هایی از داده‌های جمع‌آوری‌شده از فعالیت‌های آنلاین کاربران مانند جستجوها، کلیک‌ها و خریدها هستند.

کاربران با ایجاد این کپسول‌های داده می‌توانند به برنامه AI-2-Earn وارد شوند و داده‌های خود را برای کسب درآمد ارائه دهند. لیر ای آی بر بستر شبکه اتریوم به وجود آمده و قصد دارد از طریق توکن بومی خود یعنی LAI، کاربردهای تجاری هوش مصنوعی را توکن‌سازی کند. شبکه Layer AI با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است و از فناوری zk-Rollup در راه‌حل لایه ۲ خود استفاده می‌کند.

مشخصات ارز دیجیتال لیر ای آی
ویژگی‌ها توضیحات
نام ارز لیر ای آی (Layer AI)
نماد ارز LAI
نوع ارز پروتکل بلاک چین لایه ۲
شبکه اتریوم
ارزش بازار ۳۴.۱ میلیون دلار
حجم معاملات ۱.۷ میلیون دلار

لیر ای آی چطور کار می‌کند؟

لیر ای آی در هسته اصلی خود، یک چالش مهم را هدف قرار می‌دهد که آن هم چیزی نیست جز استفاده از بلاک چین برای مصارفی فراتر از حاکمیت و تراکنش‌های ساده. این پروتکل، با ترکیب دو فناوری پیشرفته زیر نقطه تلاقی نوآورانه‌ای بین فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی ایجاد می‌کند:

 • بلاک چین لایه دو zkRollup: که با هدف اطمینان از امنیت، حفظ حریم خصوصی و مقیاس‌پذیری تراکنش‌ها کار می‌کند.
 • موتور تبدیل داده به هوش مصنوعی: به منظور جمع آوری، پردازش، رمزگذاری و بسته بندی داده‌ها برای برنامه‌های تجاری به وجود آمده است.

ادغام این دو فناوری پیشرو در عصر حاضر، افق‌های جدیدی را در چشم‌انداز این حوزه‌ها به ارمغان می‌آورد. یکی از مشکلات و مسائل کلیدی که لیر ای آی به آن می‌پردازد، امنیت و حریم خصوصی داده‌های کاربران است. این پلتفرم با استفاده از فناوری بلاک چین لایه ۲ zkRollup، داده‌های کاربران را به صورت ضبط‌شده، رمزگذاری‌شده و ناشناس نگهداری می‌کند و بدین ترتیب اطمینان می‌دهد که اطلاعات شخصی کاربران تحت حفاظت قرار می‌گیرد.

به طور همزمان، موتور تبدیل داده به هوش مصنوعی به کاربران این امکان را می‌دهد که از داده‌های خود کسب درآمد کنند. این موتور قدرتمند، داده‌های کاربران را به عنوان یک دارایی ارزشمند تلقی می‌کند و بستری را برای استفاده از آن‌ها در مدل‌های هوش مصنوعی در صنایع مختلف فراهم می‌آورد. به این شکل، یک رابطه هم‌زیستی بین بلاک چین و هوش مصنوعی از طریق Layer AI ایجاد می‌شود.

تاریخچه ارز لیر ای آی

ارز لیر ای آی از اواسط سال ۲۰۲۲ به صورت مخفیانه در دست توسعه قرار داشته است. این پروژه، در ابتدا با اسم CryptoGPT شروع به کار کرد و ماه May سال ۲۰۲۳ اسم خود را به Layer AI تغییر داد. همچنین، اسم توکن بومی آن از GPT به LAI تغییر یافت. در حال حاضر، این شبکه از طریق توکن بومی خود یک مکانیزم استیکینگ به وجود آورده که به دارندگان این توکن اجازه می‌دهد از اقتصاد هوش مصنوعی درآمد کسب کنند. ارز لیر ای آی در ژوئن ۲۰۲۳ موفق شد به رکورد ۲ میلیون کاربر دست پیدا کند. 

بزرگ‌ترین رقیب کنونی ارز لیر ای آی، ChatGPT از شرکت Open AI است. اما Layer AI برخلاف ChatGPT، قصد دارد دسترسی به فناوری هوش مصنوعی را دموکراتیک کند و فرصت‌های کسب درآمد را به کاربران خود ارائه دهد. LayerAI اولین اکوسیستم پایدار کسب درآمد به شمار می‌رود که در آن، کاربران برای مشارکت داده‌ها درآمد کسب می‌کنند. مکانیزم AI-2-Earn آن، به مشارکت‌کنندگان اجازه می‌دهد با رضایت کاربران، از داده‌های خود ارزش خلق کنند و درآمد به دست بیاورند.

ویژگی‌های ارز دیجیتال Layer AI

در رابطه با ویژگی‌های ارز دیجیتال Layer AI می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ادغام بلاک چین با هوش مصنوعی: ارز دیجیتال Layer AI با توسعه یک بلاک‌چین لایه ۲ مبتنی بر فناوری zkRollup، بلاک چین و هوش مصنوعی را با یکدیگر ادغام می‌کند. ادغام این دو فناوری پیشرفته باعث تسهیل و اطمینان از امنیت تراکنش‌ها می‌شود و در عین حال، از ویژگی‌های هوش مصنوعی برای کسب درآمد از داده‌ها استفاده می‌کند.
 • موتور تبدیل داده به هوش مصنوعی: ارز دیجیتال Layer AI با معرفی موتور تبدیل داده به هوش مصنوعی، بسته‌های داده را برای برنامه‌های تجاری جمع آوری، پردازش، رمزگذاری و بسته بندی می‌کند. این موتور، باعث تسهیل استفاده از داده‌ها در مدل‌های هوش مصنوعی در صنایع مختلف می‌شود.
 • کسب درآمد از داده‌ها: ارز دیجیتال Layer AI به کاربران این امکان را می‌دهد که از داده‌های خود درآمد کسب کنند. این پلتفرم فرصت‌هایی را برای کاربران فراهم می‌کند تا با ارائه اطلاعات با کیفیت بالا که می‌توانند برای آموزش الگوریتم‌های پیشرفته هوش مصنوعی مورد استفاده قرار بگیرند، از داده‌های خود کسب درآمد کنند.
 • کپسول‌های داده: این کپسول‌ها، سازوکاری مشابه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) دارند که هر کدام، نشان‌دهنده داده‌های منحصربه‌فردی هستند. کپسول‌های داده، هم می‌توانند به طور مستقیم توسط کاربران نهایی خریداری شوند و هم توسط نهادهای درون اکوسیستم توزیع شوند.
 • دموکراتیزه کردن هوش مصنوعی: ارز دیجیتال Layer AI هوش مصنوعی را برای افراد و کسب‌وکارها در سراسر جهان، صرف نظر از پیشینه یا توانایی مالی آن‌ها، در دسترس قرار می‌دهد. همچنین، به کاربران امکان می‌دهد تا از طریق به اشتراک گذاشتن داده‌های خود و مشارکت در توسعه مدل‌های هوش مصنوعی، کسب درآمد به دست بیاورند.

کاربردهای ارز دیجیتال LAI

مهم‌ترین کاربردهای ارز دیجیتال LAI به شرح زیر است:

 • سوخت شبکه Layer AI: ارز دیجیتال LAI در پلتفرم Layer AI به عنوان یک توکن چند منظوره برای پرداخت کارمزدها عمل می‌کند و سوخت لازم برای تراکنش‌های شبکه را تامین می‌کند. کارمزد تراکنش‌ها به درآمد اکوسیستم کمک می‌کند و به تداوم اقتصاد غیرمتمرکز هوش مصنوعی یاری می‌رساند.
 • رویدادهای نقدینگی: ارز دیجیتال LAI می‌تواند برای رویدادهای نقدینگی نظیر بازخرید و توکن سوزی مورد استفاده قرار بگیرد. این اقدامات به توزیع مجدد ثروت حاصل از هوش مصنوعی و افزایش بالقوه ارزش توکن LAI کمک می‌کنند.
 • پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی: بنیاد لیر ای آی (Layer AI Foundation)، برنامه‌های کاربردی را توسعه می‌دهد که درواقع موتور محرکی برای اقتصاد داده‌محور اکوسیستم لیر ای آی هستند. ارز دیجیتال LAI پایه درآمد اکوسیستم است که توسط این برنامه‌های کاربردی ایجاد می‌شود.
 • بازار داده: لیر ای آی، پلتفرمی به اسم بازار داده LAI دارد که بستر امنی برای ارائه‌دهندگان و خریداران داده ارائه می‌کند. ارز دیجیتال LAI برای انجام تراکنش‌ها و ایجاد انگیزه برای مشارکت در این بازار استفاده می‌شود.
 • خرید و فروش لیر ای آی: کاربران با خرید لیر ای آی و فروش لیر ای آی، می‌توانند از نوسانات آن سود کسب کنند. البته، این امر مستلزم دانش و آگاهی کافی از خرید و فروش ارز دیجیتال، تحلیل دقیق قیمت لیر ای آی و رعایت چند اصل مهم، از جمله مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه است.

تعداد توکن‌های در گردش ارز لیر ای آی

تعداد کل توکن‌های قابل عرضه ارز لیر ای آی، ۳ میلیارد توکن است که همه آن‌ها به گردش درآمده‌اند. نحوه توزیع توکن‌های در گردش ارز لیر ای آی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

نحوه توزیع توکن‌های در گردش ارز لیر ای آی
گروه‌ها میزان تخصیص
استخراج داده ۲۵ درصد
نقدینگی / استیکینگ ۲۰ درصد
فروش عمومی ۲۰ درصد
تیم ۱۶ درصد
رزرو برای توسعه ۱۰ درصد
شرکاء و مشاوران ۶ درصد
بازاریابی ۳ درصد

خرید و فروش لیر ای آی

اگر پروژه Layer AI را برای سرمایه‌گذاری مناسب می‌دانید، می‌توانید از طریق صرافی‌های معتبری همچون KuCoin نسبت به خرید لیر ای آی اقدام کنید. اما خرید و فروش لیر ای آی در این صرافی و تعداد زیادی از صرافی‌های خارجی دیگر برای کاربران ایرانی چالش‌های زیادی دارد. درواقع، کاربرانی که دارای IP ایران هستند، به دلیل تحریم‌ها حق استفاده از خدمات این صرافی‌ها را ندارند.

برای حل این چالش، روی رمزینکس حساب کنید. رمزینکس، یک صرافی معتبر و قابل اطمینان ایرانی است که علاوه‌بر سابقه درخشان، با بیش از ۲ میلیون کاربر ثبت نام شده، یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی نیز به شمار می‌رود. شما در رمزینکس می‌توانید بدون نگرانی از تحریم‌ها، به خرید و فروش لیر ای آی و نزدیک به ۳۰۰ ارز دیجیتال، آن هم به صورت ریالی، بپردازید. همچنین، رمزینکس با ارائه چارت لحظه‌ای و دقیق قیمت ارز لیر ای آی، امکان تحلیل آن را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

به منظور استفاده از امکان خرید و فروش لیر ای آی و سایر ارزهای دیجیتال به صورت ریالی، تنها کافی است با شماره موبایل یا آدرس ایمیل خود نسبت به ثبت نام در رمزینکس اقدام کنید. برخلاف کوکوین، احراز هویت در رمزینکس اجباری نیست. اما برای بهره‌مندی از امکانات بیشتر نظیر برداشت ارز دیجیتال و واریز ریال شناسه‌دار، می‌توانید آن را انجام دهید که بسیار راحت است و در کم‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

نگهداری ارز دیجیتال Layer AI

برای نگهداری ارز دیجیتال Layer AI باید توکن‌های خود را به یک کیف پول امن و مطمئن منتقل کنید. توصیه ما این است که توکن‌های خود را به هیچ وجه در صرافی نگه ندارید. زیرا صرافی به دلیل اینکه نفوذپذیرتر از کیف پول‌های کریپتو است، محل خرید و فروش رمز ارز محسوب می شود و به اندازه ولت‌ها، امن نیست. این در مورد همه صرافی‌ها حتی معروف‌ترین‌های آن‌ها صدق می‌کند.

در بین انواع کیف پول ارز دیجیتال، می‌توانید از کیف پول‌های سخت افزاری یا نرم افزاری مختلف از جمله Ledger یا MetaMask استفاده کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم که برای داشتن امنیت بالا و اطمینان خاطر از عدم مسدود شدن دارایی‌های خود به دلیل تحریم‌ها، از کیف پول رمزینکس استفاده کنید که با ۱۰ لایه حفاظتی، با بیشترین امنیت ممکن از دارایی‌های شما محافظت می‌کند.

آینده لیر ای آی

با توجه به ماهیت پرنوسان دنیای ارزهای دیجیتال که احتمال وقوع هر اتفاقی در آن وجود دارد، آینده لیر ای آی را نمی‌توان با قطعیت حدس زد. اما با شناختی که نسبت به آن پیدا کردیم، می‌دانیم که به دلیل توجه به حوزه هوش مصنوعی که هنوز اسرار ناشناخته زیادی دارد، می‌تواند به یکی از موفق‌ترین پروژه‌های کریپتو تبدیل شود. البته، این امر مستلزم توسعه پایدار و گسترش حوزه‌های فعالیت این پروژه و رشد کاربران آن است.

کارمزد خرید و فروش لیر ای آی

کارمزد معاملات خرید لیر ای آی در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول لیر ای آی

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال لیر ای آی به کیف پول، 40 لیر ای آی می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

لیر ای آی یک پلتفرم نوآورانه مبتنی بر بلاک چین به شمار می‌رود که با هدف دموکراتیزه کردن هوش مصنوعی و ایجاد یک اقتصاد داده محور عادلانه طراحی شده است.

لیر ای آی، یک پروژه نوپا محسوب می‌شود که باید نسبت به آن با احتیاط عمل کرد. اما پتانسیل تبدیل شدن به یک پروژه موفق را دارد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام هر گونه اقدامی، قیمت لیر ای آی را تحلیل کنید و به استراتژی‌های خود پایبند باشید.

شما با خرید ارز لیر ای آی (با نماد LAI) از صرافی‌های معتبر نظیر رمزینکس، می‌توانید در این پروژه سرمایه‌گذاری کنید.

در رمزینکس، می‌توانید در یک فضای کاملا امن و مطمئن با زبان فارسی، از امکان خرید و فروش لیر ای آی و نزدیک به ۳۰۰ ارز دیجیتال دیگر به صورت ریالی و بدون نگرانی از تحریم‌ها بهره‌مند شوید.

در رمزینکس، برای راحتی کاربران امکان احراز هویت در دو سطح پایه و ویژه فراهم شده است. در سطح پایه، فقط باید مشخصات فردی خود یعنی نام، نام خانوادگی و کد ملی را وارد کنید. در سطح ویژه، باید آدرس محل سکونت و کد پستی خود را ارائه کنید و یک ویدیوی سلفی هم طبق دستورالعملی که خدمتتان ارائه می‌شود، ضبط کنید.

با توجه به اینکه تا زمان نگارش این مقاله در تیر ماه ۱۴۰۳ بالاترین قیمت ثبت شده ارز لیر ای آی ۰.۱۴ دلار است، احتمال اینکه قیمت آن بتواند به ۱ دلار برسد بسیار کم به نظر می‌رسد. اما در دنیای کریپتو، هیچ چیز غیرممکن نیست.