اومنی نتورک
اومنی نتورک(omni)

خرید و فروش اومنی نتورک با کم‌ترین کارمزد + چارت قیمت لحظه‌ای اومنی نتورک (OMNI)

آخرین قیمت به ریال

6,488,443IRR

آخرین قیمت به تتر

11.10USDT

تغییر قیمت

0 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

اومنی نتورک

اومنی نتورک

بازارهای معاملاتی اومنی نتورک

 • اومنی نتورک

  اومنی نتورک

  (omni)

  6,488,443 irr

  0 %
 • اومنی نتورک/تتر

  اومنی نتورک/تتر

  (omni)

  15.3 usdt

  0 %

معرفی ارز اومنی نتورک (omni network)

مشکل مقیاس‌پذیری در اتریوم، انگیزه‌ای برای پیدایش راه‌حل‌های لایه ۲ متعدد در این شبکه شد. بلاک چین لایه یک اومنی نتورک (Omni Network با نماد OMNI)، یکی از ابتکارات خلاقانه برای رفع چالش‌های مقیاس‌پذیری بلاک چین اتریوم به شمار می‌رود. در ادامه ضمن ارائه چارت قیمت اومنی نتورک، نحوه خرید و فروش اومنی نتورک و هر اطلاعات دیگری که باید در مورد آن داشته باشید را ارائه می‌کنیم.

آشنایی با اومنی نتورک

در حالی که سایر راه‌حل‌ها، پروژه‌های لایه ۲ هستند، اومنی نتورک خودش را یک بلاک چین لایه ۱ نوآورانه معرفی می‌کند که برای حل معضل‌ها و چالش‌های رو به رشد فناوری‌های Rollup در اکوسیستم اتریوم طراحی شده است. اتریوم، برای مقیاس‌گذاری اطلاعات از داده‌های خلاصه شده مختلفی به نام رول‌آپ استفاده می‌کند. این رول‌آپ‌های مجزا، مانع از تبدیل شدن اتریوم به یک پلتفرم یکپارچه می‌شوند. شبکه Omni Network دقیقا همین مشکل را حل می‌کند. 

بنابراین، Omni Network یک فناوری است که به کاربران امکان می‌دهد از قابلیت همکاری در شبکه بلاک چین اتریوم بهره‌مند شوند و در یک سیستم اقتصادی کارآمد فعالیت کنند. هدف این پروژه ارائه یک زیرساخت امن، کارآمد و سازگار با تمام دنیا است تا اتریوم را به عنوان یک سیستم عامل واحد و یکپارچه معرفی کند. این قابلیت، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های قابل تعامل با یکدیگر بسازند و به کاربران نیز امکان می‌دهد به راحتی بین برنامه‌های مختلف جابه‌جا شوند.

مشخصات ارز دیجیتال اومنی نتورک
ویژگی‌ها توضیحات
نام ارز اومنی نتورک (Omni Network)
نماد ارز OMNI
نوع ارز بلاک چین لایه ۱
شبکه اتریوم
ارزش بازار ۱۱۰.۱ میلیون دلار
حجم معاملات ۴۵.۹ درصد

اومنی نتورک چطور کار می‌کند؟

اکنون که می‌دانید ارز اومنی نتورک چیست، نحوه عملکرد آن را نیز توضیح می‌دهیم تا کاملا با سازوکار آن آشنا شوید. شبکه Omni Network از فناوری نوآورانه‌ای به نام استیکینگ مجدد یا (Restaking) استفاده می‌کند. در این روش، اعتبارسنجی توکن‌های اتریوم توسط خود شبکه انجام می‌شود. این فناوری، از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

 • سپرده‌گذاران: توکن‌های اتریوم خود را به اعتبارسنج‌ها واگذار می‌کنند. این کار به منظور تامین امنیت شبکه انجام می‌شود.
 • اعتبارسنج‌ها: مسئولیت تایید اعتبار تراکنش‌ها و حفظ امنیت شبکه را بر عهده دارند. آن‌ها برای انجام این کار، مجموعه‌ای از توکن‌های اتریوم را در شبکه قفل می‌کنند.

این فرآیند به تقویت امنیت کل اکوسیستم بلاک چین اتریوم کمک می‌کند. ساختار خلاقانه اومنی نتورک، به کاربران امکان می‌دهد تا تعامل سیستمی با رول‌آپ‌ها داشته باشند و همین امر این شبکه را به یک فناوری منحصربه‌فرد تبدیل می‌کند.

این فناوری ویژه‌ بر پایه چند عنصر کلیدی بنا شده است که به شرح زیر هستند:

 • قابلیت همکاری: اومنی نتورک قادر است با هر مکانیزم رول‌آپی کار کند. این بدان معنا است که محدودیتی از نظر سازگاری با راه‌حل‌های مختلف Rollup ندارد. این شبکه با تمامی برنامه‌های قرارداد هوشمند در اتریوم سازگار است. این موضوع باعث می‌شود توسعه‌دهندگان بتوانند به راحتی از قابلیت‌های Omni Network در پروژه‌های خود استفاده کنند. همچنین، می‌تواند با چندین Rollup به طور همزمان ارتباط برقرار کند. این قابلیت باعث ایجاد یک شبکه یکپارچه و کارآمد می‌شود که در آن، برنامه‌های کاربردی مختلف می‌توانند به راحتی با یکدیگر تعامل داشته باشند.
 • امنیت: Omni Network به عنوان یکی از امن‌ترین فناوری‌های بلاک چین شناخته می‌شود. این امنیت از طریق پروتکل Restaking در این شبکه تامین می‌شود. اعتبار سکه‌های اتریوم در شبکه Omni از طریق این پروتکل تضمین می‌شود. همچنین، با فراهم کردن امکان انجام تراکنش‌های لحظه‌ای با استفاده از مکانیزم اثبات سهام (Proof of Stake)، بر اعتبار و درستی تراکنش‌ها در این شبکه می‌افزاید.
 • رابط کاربری: کار کردن با برنامه اومنی نتورک بسیار ساده و راحت است. کاربرانی که روی این شبکه فعالیت می‌کنند، به راحتی می‌توانند با سایر کاربران اتریوم ارتباط برقرار کرده و از توکن‌های اتریوم استفاده کنند.

تاریخچه ارز اومنی نتورک

ارز اومنی نتورک سال ۲۰۲۱ توسط تیمی از دانشمندان دانشگاه هاروارد عرضه شد. این تیم با هدف رفع مشکل پراکندگی در اکوسیستم اتریوم، اقدام به ایجاد یک بلاک چین نوآورانه جدید کرد که تمامی رول‌آپ‌های اتریوم را از طریق یک شبکه امن با قابلیت همکاری متحد می‌کند.

بنیان‌گذاران ارز اومنی نتورک آن را به عنوان یک لایه برنامه‌پذیر و جهانی در نظر گرفتند که هدف آن ساده‌سازی فرآیند توسعه اپلیکیشن‌های امن و چند-رول‌آپی (Cross-rollup) است. این امر در نهایت منجر به بهبود قابلیت همکاری در اکوسیستم متنوع و در حال گسترش اتریوم می‌شود. 

شبکه اومنی، توکن بومی خود یعنی ارز اومنی نتورک با نماد OMNI را در آوریل ۲۰۲۴ در لانچ‌پول بایننس لیست کرد و همان ماه، در سایر صرافی‌های معتبر دنیا از جمله کوکوین و رمزینکس نیز قابل خرید و فروش شد.

کاربردهای ارز دیجیتال OMNI

توکن‌های ارز دیجیتال OMNI اهمیت زیادی در عملکرد این شبکه دارند. بنابراین، بسیار ارزشمند و دارای کاربردهای متعددی هستند که در ادامه، تعدادی از آن‌ها را نام می‌بریم:

 • حاکمیت: دارندگان توکن OMNI از حق رای ویژه‌ای در تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی بر شبکه Omni Network برخوردارند. این تصمیم‌گیری‌ها شامل موارد مهمی مانند کارمزد پلتفرم، یکپارچه‌سازی‌های شبکه و موارد مختلف دیگر می‌شود.
 • استیکینگ: شبکه Omni Network از یک مدل استیکینگ امن با عنوان استیکینگ دوگانه بهره می‌برد. در این مدل، کاربران می‌توانند هم ارز دیجیتال OMNI خود را استیک کنند و هم توکن‌های اتریوم را در قالب استیکینگ مجدد در شبکه قرار دهند. با این کار، به امنیت بیشتر شبکه کمک می‌کنند.
 • کارمزدهای شبکه: کاربران شبکه Omni Network می‌توانند کارمزد تراکنش‌های خود را با استفاده از ارز دیجیتال OMNI پرداخت کنند. بنابراین، توکن OMNI به عنوان روش اصلی تبادل اقتصادی در این شبکه عمل می‌کند.
 • انتزاع کارمزد: برخلاف سایر برنامه‌های کاربردی که در آن‌ها کاربران برای هر رول‌آپ باید کارمزد تراکنش جداگانه‌ای پرداخت کنند، در شبکه Omni Network کاربران می‌توانند با استفاده از ارز دیجیتال OMNI، کارمزد هر رول‌آپ را پرداخت کنند.
 • خرید و فروش اومنی نتورک: کاربران با خرید اومنی نتورک (معاملات Buy) و فروش اومنی نتورک (معاملات Sell) می‌توانند از نوسانات آن سود کسب کنند. البته، این کار مستلزم دانش و آگاهی کافی از خرید و فروش ارز دیجیتال و رعایت مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال Omni Network

یکسری ویژگی‌های خاص وجود دارد که هسته اصلی شبکه ارز دیجیتال Omni Network را تشکیل می‌دهند و باعث منحصر‌به‌فرد بودن و تمایز آن با سایر شبکه‌ها می‌شوند. این ویژگی‌ها به شرح زیر هستند:

 • شبکه یکپارچه: در اکوسیستم اتریوم، هر رول‌آپ دارای یک شناسه منحصربه‌فرد است. همین موضوع باعث می‌شود دسترسی همزمان به تمامی آن‌ها دشوار باشد. اما با استفاده از شبکه Omni Network، توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی با انواع مختلف رول‌آپ‌ها کار کنند.
 • نوآوری: شبکه ارز دیجیتال Omni Network فرصت‌های شگفت‌انگیزی را برای توسعه‌دهندگان خلاق فراهم می‌کند. این توسعه‌دهندگان می‌توانند با اتصال به شبکه رول‌آپ‌های اتریوم، نوآوری‌های جدیدی به کار بگیرند.
 • امور مالی یکپارچه: کاربران توکن اتریوم می‌توانند با سیستم جمع‌آوری یکپارچه شبکه OMNI به نقدینگی اکوسیستم بلاک چین جهانی دسترسی داشته باشند.
 • تجربه کاربری ارزشمند: با شبکه ارز دیجیتال Omni Network کاربران می‌توانند از یک توکن برای انجام تراکنش در شبکه‌های مختلف بلاک چین استفاده کنند.
 • پلتفرم یکپارچه: ارز دیجیتال Omni Network انقلابی در کار با رول‌آپ‌ها ایجاد کرده است. برخلاف سیستم‌های سنتی که کاربر را محدود به یک رول‌آپ خاص می‌کنند، Omni Network این امکان را فراهم می‌آورد تا کاربران از پلتفرمی یکپارچه بهره‌مند شوند. در این پلتفرم، کاربران می‌توانند به طور همزمان با رول‌آپ‌های مختلف کار کنند.

تعداد توکن‌های در گردش ارز اومنی نتورک

تعداد کل توکن‌های قابل عرضه ارز اومنی نتورک، ۱۰۰ میلیون توکن است که از این تعداد تا زمان نگارش این مقاله در خرداد ۱۴۰۳، کم‌تر از ۱۰ درصد یعنی حدودا ۸ میلیون توکن به گردش درآمده است. نحوه توزیع توکن‌های در گردش ارز اومنی نتورک را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

نحوه توزیع توکن‌های در گردش ارز دیجیتال اومنی نتورک
گروه‌ها میزان تخصیص
عرضه عمومی ۹.۳ درصد
توسعه اکوسیستم ۲۹.۵ درصد
رشد جامعه ۱۲.۷ درصد
مشارکت کنندگان کلیدی ۲۵.۱ درصد
سرمایه‌گذاران ۲۰.۱ درصد
مشاوران ۳.۳ درصد

خرید و فروش اومنی نتورک

در حال حاضر امکان خرید و فروش اومنی نتورک در بسیاری از صرافی‌های بزرگ و معتبر دنیا از جمله KuCoin و Binance فراهم شده است. این صرافی‌ها چارت قیمت اومنی نتورک را نیز به صورت لحظه‌ای پوشش می‌دهند. اما متاسفانه، کاربران ایرانی امکان فعالیت در این صرافی‌ها را ندارند و اگر مشخص شود که با IP ایران از خدمات این صرافی‌ها استفاده می‌کنند، حساب آن‌ها به همراه کل دارایی‌هایشان مسدود خواهد شد.

اما دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید. رمزینکس اینجا است تا امکان خرید اومنی نتورک، فروش اومنی نتورک و نزدیک به ۳۰۰ ارز دیجیتال معتبر و محبوب را بدون هیچ یک از این مشکلات و به صورت ریالی برایتان فراهم کند. رمزینکس، یکی از معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است که تمامی پروژه‌های محبوب دنیا را همزمان با صرافی‌های معتبر خارجی نظیر بایننس لیست می‌کند که نات کوین هم نمونه بارز آن است.

برای استفاده از امکان خرید و فروش اومنی نتورک و صدها ارز دیجیتال دیگر به صورت ریالی، فقط لازم است یک شماره موبایل یا آدرس ایمیل ارائه دهید و ثبت نام در رمزینکس را تکمیل کنید. برخلاف کوکوین و بایننس، هیچ اجباری برای احراز هویت در رمزینکس نیست. اما با انجام آن می‌توانید از امکانات بیشتری نظیر برداشت ارز دیجیتال و واریز ریال شناسه‌دار بهره‌مند شوید که قطعا ارزشش را دارد.

نگهداری ارز دیجیتال Omni Network

پس از خرید اومنی نتورک، باید یک فضای امن و مطمئن برای نگهداری ارز دیجیتال Omni Network داشته باشید تا توکن‌های خود را در آن نگه دارید. این کار به سه شکل مختلف قابل انجام است:

 • کیف پول‌های سخت افزاری: شبیه فلش مموری یا هارد دیسک هستند و مثل یک گاوصندوق عمل می‌کنند. این ولت‌ها بالاترین سطح امنیت را در بین انواع کیف پول ارز دیجیتال دارند و به صورت مستقیم به اینترنت متصل نمی‌شوند، بلکه باید آن‌ها را از طریق کابل به سیستم خود متصل کنید تا بتوانید به دارایی‌های خود دسترسی داشته باشید.
 • کیف پول‌های نرم افزاری: کیف پول‌هایی هستند که به صورت اپلیکیشن یا افزونه مرورگر روی گوشی موبایل یا سیستم‌های دسکتاپ نصب می‌شوند. با توجه به اینکه دائما به اینترنت متصل هستند، احتمال اینکه مورد حملات فیشینگ قرار بگیرند یا هک شوند وجود دارد. اما از طرفی دیگر، امکان دسترسی سریع به دارایی‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند تا هر زمانی که خواستید، توکن‌های خود را مدیریت کنید.
 • کیف پول رمزینکس: شما می‌توانید از کیف پول رمزینکس برای نگهداری ارز دیجیتال Omni Network استفاده کنید. این ولت، جزو ولت‌های نرم افزاری محسوب می‌شود که به صرافی ایرانی و معتبر رمزینکس تعلق دارد. دارایی‌ها شما در این کیف پول توسط ۱۰ لایه حفاظتی که بالاترین سطح امنیتی در کیف پول‌های کریپتو است، در یک فضای کاملا امن و مطمئن نگهداری می‌شوند.

آینده اومنی نتورک

بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان است. به همین دلیل، نمی‌توان آینده اومنی نتورک یا سایر ارزهای دیجیتال را به طور قطعی پیش‌بینی کرد. درواقع، چیزی که آینده اومنی نتورک و ارزهای دیگر را غیرقابل پیش‌بینی کرده، عوامل متعدد و زیادی است که روی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. 

این عوامل شامل مواردی مانند توسعه شبکه اومنی نتورک، جذب سرمایه‌گذاران به آن و حتی وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال می‌شوند. با توجه به این موضوع، توصیه می‌شود که هنگام سرمایه‌گذاری در کریپتو، مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه را حتما رعایت کنید.

کارمزد خرید و فروش اومنی نتورک

کارمزد معاملات خرید اومنی نتورک در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول اومنی نتورک

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال اومنی نتورک به کیف پول، 0.6 اومنی نتورک می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ارز دیجیتال اومنی نتورک (Omni Network با نماد OMNI) یک پلتفرم بلاک چین لایه ۱ است که با هدف پر کردن شکاف بین رول‌آپ‌های مختلف اتریوم و ایجاد یک سیستم یکپارچه برای توسعه‌دهندگان و کاربران طراحی شده است.

آینده اومنی نتورک قابل پیش‌بینی نیست چرا که به عوامل متعددی از جمله پذیرش بازار، نوآوری‌های تکنولوژیکی، مقررات دولتی و شرایط کلی اقتصادی بستگی دارد. با این حال، با بررسی نقاط قوت و پتانسیل Omni Network می‌توان به این نتیجه رسید که می‌تواند پروژه آینده‌دار و موفقی باشد.

شما با خرید ارز اومنی نتورک (OMNI) از صرافی‌های معتبر کریپتو نظیر بایننس و رمزینکس می‌توانید در این پروژه سرمایه‌گذاری کنید.

تاکنون بیش از ۲ میلیون کاربر در صرافی ایرانی رمزینکس ثبت نام کرده‌اند. این صرافی با ۱۰ لایه حفاظتی از سرمایه کاربران در بالاترین سطح ممکن محافظت می‌کند و همزمان با صرافی‌های معروف و بزرگ خارجی، امکان خرید و فروش ریالی جدیدترین و محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال را بدون نگرانی از مسدود شدن حساب به دلیل تحریم‌ها و اجبار در احراز هویت، در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌دهد.

در رمزینکس، فقط در صورتی که بخواهید ارز دیجیتال برداشت کنید یا ریال شناسه‌دار واریز کنید، باید احراز هویت را انجام دهید. در غیر این صورت، نیازی به انجام آن نیست.