ontology(ont)

خرید و فروش ارز آنتولوژی (Ontology) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال ONT

آخرین قیمت به ریال

187,306IRR

آخرین قیمت به تتر

0.32USDT

تغییر قیمت

-0.36 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

ontology

بازارهای معاملاتی اونتولوژی

 • ontology

  (ont)

  187,306 irr

  0.36 %
  arrow_drop_down
 • اونتولوژی

  (ont)

  999 usdt

  0 %

معرفی ارز اونتولوژی (ontology)

اغلب بلاکچین‌های معروفی که می‌شناسیم به‌صورت عمومی و با کد متن‌باز در دسترس کاربران و توسعه‌دهنده‌ها قرار دارند. ازطرفی بیشتر کسب‌وکارها هنوز برای استفاده از بلاکچین‌های عمومی آماده نیستند. به همین دلیل شرکت آن‌چین (OnChain)، یک شرکت چینی فعال در حوزه بلاکچین، بلاکچین آنتولوژی با نام لاتین Ontology را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد که نیاز کسب‌وکارها به توسعه زیرساخت متمرکز را با امکان ساخت بلاکچین خصوصی امن، برطرف می‌کند. کسب‌وکارها با استفاده از بلاکچین آنتولوژی و ارز دیجیتال ONT به‌راحتی می‌توانند زیرساخت غیر متمرکز خصوصی خود را برای مدیریت داده‌ها، تراکنش‌ها و دیگر آیتم‌های دنیای دیجیتال توسعه دهند. بلاکچین‌هایی که با این ساختار توسعه پیدا می‌کنند، امکان ارتباط با یکدیگر و ساخت یک شبکه بزرگ‌تر را هم دارند.

آنتولوژی (Ontology) چیست؟

راهکارهایی که زیرساخت غیر متمرکز را به کسب‌وکارها ارائه کنند، همیشه طرفداران خاص خود را داشته‌اند. آنتولوژی یک راهکار بلاکچینی با تمرکز بر کسب‌وکارها است که امکان توسعه شبکه غیر متمرکز و پیاده‌سازی آن به‌صورت خصوصی، عمومی یا هیبرید را به سازمان‌ها می‌دهد. با استفاده از این راهکار می‌توان یک شبکه غیر متمرکز به زیرساخت فعلی سازمان اضافه کرد که از قابلیت‌های امنیتی، سرعت و شفافیت بیشتری برخوردار است.

تا قبل از معرفی آنتولوژی، کسب‌وکارها مسیر آسانی برای پیاده‌سازی فناوری بلاکچین در زیرساخت فنی خود نداشتند. آن‌ها باید مهندسان متخصص بلاکچین را جذب می‌کردند که اغلب هزینه‌های زیادی هم داشت. به همین خاطر اغلب کسب‌وکارها علاقه‌ای به غیر متمرکز کردن زیرساخت یا فرایندهای خود نشان نمی‌دادند. آنتولوژی امکان توسعه بلاکچین اختصاصی را با کمترین دانش فنی ممکن به کسب‌وکارها می‌دهد.

کسب‌وکارها در انواع ابعاد از کسب‌وکارهای نوپا تا سازمان‌های بزرگ و حتی دولتی می‌توانند از ابزارهای آنتولوژی برای توسعه زیرساخت غیر متمرکز استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند مکانیزم‌های اعتماد، شفافیت و قوانین استفاده از بلاکچین را هم به‌صورت شخصی سازی شده و مخصوص سازمان، در شبکه خود پیاده‌سازی کنند. 

لوگوی ارز دیجیتال ontology و صرافی رمزینکس

مزیت‌های آنتولوژی برای کسب‌وکارها

بلاکچین آنتولوژی توسط شرکت آن‌چین توسعه یافت که قبلا با معرفی بلاکچین نئو (NEO) به شهرت رسیده بود. نئو با نام «اتریوم چین» شناخته می‌شد و از تمامی قوانین سخت‌گیرانه دولت چین برای توسعه بلاکچین، پیروی می‌کرد. ازطرفی این بلاکچین عمومی برای کسب‌وکارهایی که روی محرمانگی اطلاعات خود حساس هستند، گزینه جذابی نبود. به همین دلیل آن‌چین تصمیم گرفت که راهکار خصوصی‌تر یعنی Ontology را توسعه دهد.

بلاکچین‌های نئو و آنتولوژی به‌نوعی یکدیگر را تکمیل می‌کنند. نئو ساختاری کاملا گسترده دارد و برای ارائه سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های عمومی غیر متمرکز بسیار جذاب است. درمقابل، آنتولوژی برای توسعه راهکارهای خصوصی‌تر و امن‌تر انتخاب می‌شود و اغلب، کسب‌وکارهای بزرگ را به خود جذب می‌کند. همچنین Ontology ساختار منعطف‌تری برای پیاده‌سازی قوانین داخلی کسب‌وکارها دارد.

شرکت‌ها و سازمان‌ها با استفاده از زیرساخت Ontology به مزیت‌های مختلفی دست پیدا می‌کنند. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • فناوری قراردادهای هوشمند که امکان خودکار کردن فرایندها و همچنین افزایش بازدهی و شفافیت در سازمان را ایجاد می‌کند.
 • هویت دیجیتال در اختیار کاربر که با استفاده از راهکار ONT ID در اختیار سازمان‌ها قرار می‌گیرد. این راهکار به کسب‌وکارها امکان می‌دهد هویت دیجیتال کاربران را بدون دریافت اطلاعات حساس و خصوصی از آن‌ها، تایید و پردازش کنند. چنین راهکاری خصوصا در صنایع بهداشتی و بیمه کاربرد زیادی دارد.
 • توکنیزه کردن دارایی‌ها که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد هر دارایی فیزیکی یا دیجیتالی خود را به توکن دیجیتالی مبتنی بر شبکه بلاکچین تبدیل کنند. آن‌ها با استفاده از سیستم Decentralised Data Exchange Framework یا DDXF می‌توانند هر دارایی را به توکن دیجیتالی تبدیل کرده و از ارزش آن حفاظت کنند.

نماد ارز آنتولوژی و صرافی دیجیتال رمزینکس

آنتولوژی چطور کار می‌کند؟

بلاکچین آنتولوژی برای رسیدن به حداکثر بازدهی و سرعت، از مکانیزم اجماع PoS یا همان اثبات سهام استفاده می‌کند. در این ساختار، نودها یا کاربران عادی می‌توانند با استیک کردن ارز دیجیتال ONT به افزایش عدم تمرکز شبکه کمک کنند. آن‌ها با ارز ONT را به قرارداد هوشمند استیک کردن در شبکه واریز می‌کنند و در ازای آن پاداش دریافت خواهند کرد. استفاده از زیرساخت PoS به آنتولوژی امکان داد که زمان پردازش تراکنش‌ها را تا حدود ۱۰ برابر سریع‌تر از بیت‌کوین به کسب‌وکارها ارائه کند.

ارز دیجیتال ONT چیست؟

مانند هر بلاکچین PoS دیگر، آنتولوژی هم برای کاربردهای متنوع به یک توکن اصلی نیاز دارد. ارز دیجیتال ONT به‌عنوان توکن اصلی شبکه آنتولوژی شناخته می‌شود که برای استیک کردن و مشارکت در اثبات سهام یا مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز آنتولوژی کاربرد دارد. البته شبکه‌های خصوصی که از آنتولوژی برای توسعه بلاکچین سازمانی استفاده می‌کنند، امکان توسعه و عرضه توکن اختصاصی را دارند، اما استفاده از ONT مزیت‌های بیشتری برای آن‌ها دارد.

ارز دیجیتال ONT در اصل برای حفظ ارزش یا جابه‌جایی دارایی استفاده نمی‌شود، اما نقش آن در سیستم حاکمیت غیر متمرکز آنتولوژی بسیار مهم است. کاربران با هولد کردن و استیک کردن ارز دیجیتال ONT می‌توانند درباره پیشنهادهای جدید برای توسعه و بهبود شبکه آنتولوژی رای بدهند. همچنین برای ارائه پیشنهاد یا همان پروپوزال جدید برای بهبود شبکه هم باید ارز دیجیتال ONT استیک کنید.

تیم توسعه‌دهنده آنتولوژی، ارز دیجیتال ONT رابه‌صورت یک توکن NEP-5 روی شبکه NEO توسعه داد. به خاطر ممنوع بودن ICO در قوانین کشور چین در سال ۲۰۱۷، شرکت آن‌چین ارز دیجیتال ONT را به‌صورت ایردراپ به هولدرهای ارز NEO پرداخت کرد. در آن زمان یک میلیارد توکن عرضه شد. در سال ۲۰۱۸ هم توکن‌های NEP-5 برای تبدیل شدن به توکن‌های ONT نیتیو شبکه آنتولوژی، به قرارداد هوشمند جدید منتقل شدند.

ساختار دو توکن ONT و ONG در آنتولوژی

بلاکچین آنتولوژی مانند بسیاری از شبکه‌های مشابه از ساختار دو توکنی استفاده می‌کند. در این شبکه یک توکن به نام ONG هم وجود دارد که کاربرد گس آنتولوژی (Ontology Gas) دارد. برخلاف ONT، ارز دیجیتال ONG برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها و دیگر هزینه‌های شبکه استفاده می‌شود و به‌نوعی انتقال ارزش را برعهده دارد. به‌عنوان مثال اگر یک کسب‌وکار بخواهد با استفاده از یک قرارداد هوشمند با کاربری ارتباط برقرار کند، باید با استفاده از ارز دیجیتال ONG هزینه تراکنش را پرداخت کند.

توکن ONG برخلاف ارز دیجیتال ONT از ساختار سوزاندن پیروی می‌کند. به بیان ساده، توکن‌هایی که برای هزینه تراکنش‌ها پرداخت می‌شوند، سوزانده می‌شوند تا نرخ توزیع توکن ثابت بماند. درمقابل، توکن‌های ONG به‌عنوان پاداش برای افرادی که ارز دیجیتال ONT را استیک می‌کنند، ساخته شده یا به بیان بهتر ماین می‌شوند. درنتیجه انگیزه لازم برای قفل کردن یا استیک کردن ارز دیجیتال ONT و کسب سود برای کاربران فراهم می‌شود.

سکه ارز ارز دیجیتال ONT و لوگوی صرافی رمزینکس

سرویس‌های آنتولوژی برای کسب‌وکارها

پلتفرم آنتولوژی سرویس‌های مختلفی را به کسب‌وکارها ارائه می‌کند تا آن‌ها به استفاده بیشتر از پلتفرم و پیاده‌سازی زیرساخت غیر متمرکز ترغیب شوند. این سرویس‌ها باعث می‌شوند خرید ارز ONT هم بیشتر شود. برخی از سرویس‌هایی که با استفاده از آنتولوژی در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد، عبارتند از:

کیف پول ارز دیجیتال ONTO Wallet

کسب‌وکارهایی که دارایی‌های خود را با استفاده از آنتولوژی، توکنیزه می‌کنند، برای نگهداری آن‌ها از کیف پول ONTO استفاده خواهند کرد. این کیف پول از انواع ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. همچنین امکانات استیک کردن و مدیریت دارایی‌های استیک شده در کیف پول ONTO در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

کیف پول ارز دیجیتال ONTO علاوه بر توکن‌های ONT و ONG از توکن‌ها در شبکه‌های دیگر هم پشتیبانی می‌کند. به‌عنوان مثال، همه توکن‌های بلاکچین NEO و Ethereum در این کیف پول پشتیبانی می‌شوند. همچنین دسترسی به اپلیکیشن‌های غیر متمرکز روی شبکه‌های آنتولوژی و نئو هم در این کیف پول امکان دارد.

هویت دیجیتال ONT ID

سرویس پرچمدار آنتولوژی برای کسب‌وکارها را می‌توان هویت دیجیتال غیر متمرکز یا همان ONT ID دانست. این پلتفرم به کسب‌وکارها امکان می‌دهد یک هویت دیجیتالی خصوصی،‌امن، منعطف و با کنترل کامل را به کاربران ارائه کنند. البته این ایده منحصر به آنتولوژی نیست و قبلا نئو هم آن را برای حفاظت از هویت دیجیتالی کاربران ارائه کرده بود.

صنعت بهداشت و درمان از صنایع مهمی است که با استفاده از هویت دیجیتال ONT ID امکان ارائه خدمات بهتر به افراد را پیدا می‌کند. داده‌های پزشکی شخصی با پیاده‌سازی هویت دیجیتال ناشناس و تحت کنترل کاربر، امنیت بیشتری پیدا می‌کنند و استفاده از آن‌ها محدود به خود بیماران می‌شود.

فریمورک انتقال داده DDXF

فریمورک انتقال داده DDXF یا Decentralised data exchange framework یک زیرساخت نرم‌افزاری است که امکان مدیریت دارایی‌های دیجیتال و توکن‌ها را به کاربران می‌دهد. این زیرساخت، برای حفظ یکپارچگی و انتقال داده‌های توکنیزه شده کاربرد پیدا می‌کند.

خرید ارز دیجیتال ONT

خرید ارز دیجیتال آنتولوژی (ONT) از صرافی‌های متعدد امکان‌پذیر است. این ارز دیجیتال در صرافی‌های بین‌المللی متعددی برای ترید در دسترس قرار دارد. بایننس، کوکوین، فمکس، آپ‌بیت و گیت از صرافی‌های بین‌المللی هستند که از آنتولوژی با نماد ONT پشتیبانی می‌کنند. البته این صرافی‌ها اغلب چالش‌های تحریم کاربران ایرانی دارند.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال ONT در ایران می‌توانید از صرافی رمزینکس استفاده کنید. خرید و فروش و معامله آنتولوژی در این صرافی به آسانی و با ثبت‌نام و احراز هویت امکان‌پذیر است.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس با سرعت بالایی انجام می‌شود. صف خرید و فروش ارزهای دیجیتال در این صرافی همیشه خریدار یا فروشنده مناسب را برای ارز دیجیتال خود پیدا می‌کند.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک ایمیل یا شماره همراه نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام و تایید ایمیل یا شماره همراه، قبل از شروع خرید و فروش یا همان ترید، باید احراز هویت کنید.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. فقط باید اطلاعات هویتی و مدارک مرتبط را بارگذاری کنید. بعد از احراز هویت می‌توانید ارز دیجیتال ONT را با ریال بخرید. برای خرید با ریال هم ابتدا باید کیف پول خود را با کارت‌های بانکی عضو شتاب شارژ کنید. علاوه‌بر این با مراجعه به لیست قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در صرافی رمزینکس می‌توانید قیمت اتریوم، کاردانو، ارز دیجیتال سولانا و سایر رمز‌ارزها را مشاهده کنید.

در مرحله بعد می‌توانید مقدار مورد نیاز از ارز آنتولوژی را با قیمت مورد نظر یا با قیمت بازار بخرید. با مشخص کردن قیمت مورد نظر، تا وقتی که قیمت ارز دیجیتال ONT به قیمت مورد نظر شما نرسد، معامله انجام نمی‌شود. با فروش به قیمت بازار، ارز ONT را با قیمت میانگین خرید و فروش بازار خریداری می‌کنید.

کارمزد خرید و فروش اونتولوژی

کارمزد معاملات خرید اونتولوژی در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول اونتولوژی

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال اونتولوژی به کیف پول، 100000 اونتولوژی می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

آنتولوژی یک زیرساخت بلاکچینی برای کسب‌وکارهایی است که می‌خواهند بلاکچین‌های خصوصی، عمومی یا هیبرید خود را برای حفاظت از داده‌ها و انتقال امن آن‌ها توسعه دهند.

شرکت آن‌چین ابتدا بلاکچین نئو را توسعه داد و سپس آنتولوژی را با هدف ارائه راهکار غیر متمرکز برای کسب‌وکارها به بازار عرضه کرد.

ارز دیجیتال ONT به‌عنوان ارز اصلی شبکه آنتولوژی شناخته می‌شود که برای سیستم اثبات سهام و همچنین مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز آن کاربرد دارد.

ارز دیجیتال ONG به‌عنوان ابزار پرداخت شبکه آنتولوژی برای پرداخت هزینه‌های مرسوم و همچنین گس تراکنش‌ها استفاده می‌شود. این توکن به‌عنوان پاداش به استیک کننده‌های ONT هم پرداخت می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال ONT از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توانید با کارمزد پایین و ثبت‌نام و احراز هویت سریع بخرید و بفروشید.

تغییرات قیمت اونتولوژی

بیشترین قیمت

185,833irr

کمترین قیمت

230,000irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال اونتولوژی

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال اونتولوژی در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال اونتولوژی همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط اونتولوژی برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.