پنکیک(cake)

خرید پنکیک سواپ (CAKE) به همراه قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال کیک

آخرین قیمت به ریال

1,620,327IRR

آخرین قیمت به تتر

2.84USDT

تغییر قیمت

5.03 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

پنکیک

بازارهای معاملاتی پنکیک

 • پنکیک

  (cake)

  1,620,327 irr

  5.03 %
  arrow_drop_up
 • پنکیک/تتر

  (cake)

  2.849 usdt

  5.21 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز پنکیک (pancakeswap)

ارز دیجیتال CAKE ارز اصلی صرافی غیر متمرکز پنکین سواپ (PancakeSwap) است. این ارز دیجیتال به خاطر قابلیت‌های متعدد صرافی پنکیک سواپ و اجرا شدن بر بستر بایننس اسمارت چین، پتانسیل خوبی برای رشد دارد. 

پنکیک سواپ یک DEX مبتنی بر بلاکچین بایننس اسمارت چین یا همان BSC است که امکان مبادله انواع ارز دیجیتال را به‌صورت غیر متمرکز و بدون نیاز به صرافی‌ها و سازمان‌های واسطه فراهم می‌کند. ارز دیجیتال کیک (CAKE) در این پلتفرم برای پرداخت کارمزدها، شرکت در رای‌گیری‌ها و تصمیم‌گیری‌های اصلی پلتفرم و استیک کردن و دریافت سود ثابت، کاربرد دارد. قیمت CAKE بسته به شرایط بازار، افزایش کاربران پنکیک سواپ و حتی اخباری که پیرامون بایننس منتشر می‌شود، تغییر می‌کند.

پنکیک سواپ (PancakeSwap) چیست؟

پنکیک سواپ یک صرافی غیر متمرکز یا همان DEX روی شبکه بایننس اسمارت چین (اکنون به نام BNB Chain شناخته می‌شود) است. این صرافی شباهت‌های زیادی با صرافی‌های غیر متمرکز معروف مثل صرافی یونی سواپ (UniSwap) و سوشی سواپ (SushiSwap) دارد. کاربرد اصلی صرافی‌های غیر متمرکز این است که کاربران بتوانند بدون نیاز به شرکت یا سازمان واسطه، ارز‌های دیجیتال را با هم مبادله یا اصطلاحا سواپ کنند.

پنکیک سواپ PancakeSwap مثل بسیاری از صرافی‌های غیر متمرکز دیگر، علاوه بر امکان تبدیل یا همان Swap کوین‌ها، امکانات دیگری را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همین امکانات اضافه، محبوبیت آن را بین کاربران بیشتر می‌کند که در نهایت به افزایش قیمت CAKE یعنی همان توکن اصلی صرافی کمک می‌کند.

تفاوت پنکیک سواپ با یونی سواپ و دیگر صرافی‌های غیر متمرکز این است که این صرافی از استاندارد BEP20 پشتیبانی می‌کند. این استاندارد به‌صورت اختصاصی توسط بایننس توسعه داده شد و شبیه به استانداردهای توکن ERC20 است که در شبکه اتریوم می‌بینیم. پروژه‌ها و کوین‌هایی که می‌خواهند روی شبکه BNB Chain فعالیت کنند، باید استانداردهایی را بپذیرند تا امکان ارتباط و تعامل آن‌ها با دیگر کوین‌ها و پروژه‌ها روی این بلاکچین، فراهم باشد.

ارز دیجیتال PancakeSwap و صرافی رمزینکس

صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap) چطور کار می‌کند؟

روش کار صرافی پنکیک سواپ شبیه به صرافی‌های غیر متمرکز دیگر است. در این صرافی‌ها شما برای خرید و فروش توکن و ارز دیجیتال نیاز به لیست خرید و فروش ندارید. دارایی‌ها یا همان کوین‌ها توسط کاربران دیگر در استخرهای نقدینگی نگهداری می‌شوند و شما فقط باید از استخر، کوین مورد نظر را دریافت کنید.

به‌عنوان مثال شما می‌خواهید ارز دیجیتال CAKE را با ارز دیجیتال BNB سواپ کنید. ابتدا باید یک استخر نقدینگی یا همان Liquidity Pool شامل کیک و بی‌ان‌بی را در صرافی پیدا کنید. سپس مقدار مورد نظر از کوین CAKE را به استخر واریز می‌کنید و معادل آن، BNB دریافت خواهید کرد.

برای تبادل ارز در صرافی‌های غیر متمرکز مانند PancakeSwap، باید یک کیف پول به آن‌ها وصل کنید. از کیف پول‌هایی که از BNB Chain پشتیبانی می‌کنند می‌توان به Trust Wallet, Metamask و BNB Chain Wallet اشاره کرد. این کیف پول‌ها می‌توانند به‌صورت اپلیکیشن یا افزونه کروم و مرورگرهای دیگر، نصب شوند.

با ورود به صرافی پنکیک سواپ، تنها باید اتصال کیف پول به صرافی را تایید کنید. کوین‌ها و توکن‌هایی که می‌خواهید تبادل کنید، باید در این کیف پول ذخیره شده باشند. از اینجا به بعد می‌توانید با انتخاب استخرهای نقدینگی مورد نظر (مثلا BNB/CAKE)، کوین‌ها را با هم تبادل کنید.

پنکیک سوااپ یک سرویس جدید به نام بازارچه بازی پنکیک سواپ (Pancakeswap Gaming Marketplace) هم دارد که برای توسعه و معرفی بازی‌های Web3 استفاده می‌شود. این سرویس جدید می‌تواند به گسترش جامعه مخاطب و کاربران پنکیک سواپ کمک کند.

لوگوی پنکیک سواپ و صرافی دیجیتال رمزینکس

چطور از PancakeSwap درآمد کسب کنیم؟

همان‌طور که گفتیم، کاربران علاوه بر سواپ کردن کوین‌ها در پنکیک سواپ، می‌توانند از امکانات دیگری هم استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از سرویس‌های متنوع صرافی PancakeSwap، درآمد داشته باشند. یکی از راه‌های اصلی، واریز نقدینگی به‌صورت ارز دیجیتال به استخرهای نقدینگی است. کاربرانی که این نقدینگی‌ها را واریز می‌کنند، Liquidity Provider هستند.

واریز نقدینگی به استخرها باید به‌صورت جفت ارز باشد. مثلا اگر استخر BNB/CAKE را برای سرمایه‌گذاری با عنوان LP انتخاب کردید، باید هم ارز دیجیتال BNB و هم ارز دیجیتال CAKE را به آن واریز کنید. در این حالت، از هر سواپ که در صرافی انجام می‌شود، مقداری از کارمزد به‌‌صورت توکن تامین نقدینگی (LP Token) به شما واریز می‌شود. این توکن‌ها را می‌توان در سرویس‌های دیگر استفاده کرد.

یکی از کاربردهای توکن‌های LP، کسب سود با استفاده از روش Yield Farming است. شما در این سرویس پنکیک سواپ، توکن‌های خود را در صرافی قفل کرده و در ازای آن‌ها، ارز دیجیتال کیک (CAKE) یا ارزهای مشابه دریافت می‌کنید. در این روش باید توکن‌های خود را برای مدت مشخصی در صرافی قفل کنید.

استیک کردن دارایی از روش‌های دیگر درآمدزایی از پنکیک سواپ است. این روش در بسیاری از صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) پشتیبانی می‌شود. در این روش شما ارز دیجیتال خود را برای مدت مشخصی در استخرهای استیک قفل می‌کنید و پلتفرم، به شما سود واریز می‌کند.

همه روش‌های درآمدزایی از پنکیک سواپ نیاز مطالعه و شناخت دقیق هستند. کاربران باید با ریسک‌های درآمدزایی از صرافی‌های غیر متمرکز هم آشنا باشند. مثلا قیمت ارز دیجیتال CAKE ممکن است در طول زمان کم یا زیاد شود که درنهایت سود کسب شده از استیک کردن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نماد پنکیک سواپ و صرافی دیجیتال رمزینکس

ارز دیجیتال CAKE چیست؟

ارز دیجیتال CAKE ارز اصلی صرافی پنکیک سواپ بوده که مبتنی بر استاندارد BEP20 بلاکچین BNB Chain توسعه داده شده است و کاربردهای متنوعی در این پلتفرم غیر متمرکز دارد. توسعه‌دهنده‌ها از همان ابتدا این توکن را با هدف حداکثر قابلیت طراحی کردند تا در دنیای دیفای رقیبی جدی برای توکن‌های مشابه مبتنی بر اتریوم مثل UNI و SUSHI باشد. آن‌ها تا حدی هم موفق بوده‌اند و امروز خرید CAKE برای بسیاری از تریدرها و سرمایه‌گذارها جذاب شده است.

خرید ارز دیجیتال CAKE علاوه بر شانس سود گرفتن از ترید آن با ارزهای دیگر، فرصت‌های دیگری را هم برای کاربران و سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. مانند هر توکن اصلی در پلتفرم‌های غیر متمرکز، CAKE توانایی‌های زیادی دارد.

کاربردهای ارز دیجیتال CAKE

همان‌طور که گفتیم، خرید ارز CAKE فقط برای سود گرفتن از ترید نیست و می‌توان از کاربردهای دیگر آن هم استفاده کرد. در ادامه بعضی از آن‌ها را می‌خوانید:

همکاری در توسعه PancakeSwap

یکی از کاربردهای اصلی ارز دیجیتال CAKE، امتیاز آن در همکاری در پروژه غیر متمرکز PancakeSwap است. کاربران می‌توانند با داشتن توکن CAKE در بررسی پیشنهادها برای تغییر و توسعه صرافی نقش داشته باشند. آن‌ها می‌توانند به پیشنهادهای مطرح شده برای توسعه PancakeSwap رای بدهند و همچنین خودشان هم با استیک کردن CAKE، پیشنهادهای جدید ارائه دهند که در انجمن‌های گفت‌وگوی پنکیک سواپ بررسی می‌شود. هرچه تعداد CAKE در اختیار کاربر بیشتر باشد، قدرت رای‌دهی بیشتری خواهد داشت. البته کامیونیتی پنکیک سواپ برای جلوگیری از ناعدالتی به نفع سرمایه‌دارها، تغییراتی در سیستم رای و پروپوزال پلتفرم ایجاد کرده است.

استیک کردن CAKE در Syrup Pool

صرافی پنکیک سواپ بخشی به نام Syrup Pool دارد که کاربران می‌توانند ارز دیجیتال CAKE را در آن استیک یا قفل کنند. این روش، یکی از سرراست‌ترین روش‌های درآمدزایی در PancakeSwap است که به سادگی انجام می‌شود. اگرچه سرمایه‌گذاری در سیروپ پول سود کمتری نسبت به روش‌های دیگر دارد، اما یک روند نسبتا ثابت را دنبال می‌کند.

سرمایه‌گذاری CAKE در Syrup Pool برای کاربرانی که به‌دنبال سود ثابت و ریسک پایین هستند، یک گزینه نسبتا خوب به نظر می‌رسد. در این مدل استیک کردن، حداقل باید ارز دیجیتال CAKE را به مدت ۷۲ ساعت در استخر استیک کنید.

یکی از معروف‌ترین استخرهای استیک در این روش، Auto CAKE است. در این استخر، سود کسب شده از استیک کردن ارز دیجیتال CAKE مجددا در همان استخر سرمایه‌گذاری می‌شود. به این ترتیب، کاربران سود تجمیعی یا انباشته دریافت می‌کنند. در استخرهای دیگر، کاربر باید این کار را به‌صورت دستی انجام دهد.

استیک کردن CAKE در استخرهای نقدینگی

استیک کردن ارز دیجیتال CAKE در استخرهای نقدینگی یا Liquidity Pool که در بالا توضیح دادیم، یکی دیگر از کاربردهای این توکن است. کاربران برای استفاده از این قابلیت باید ارز CAKE را همراه با یک ارز دیگر (بسته به استخر مورد نظر) استیک کنند که در ازای آن توکن LP دریافت خواهند کرد.

مثلا شما می‌توانید با استیک کردن BNB و CAKE در استرخ BNB/CAKE، از کارمزد سواپ‌ها پاداش دریافت کنید. این پاداش به‌صورت توکن BNB-CAKE LP پرداخت می‌شود که می‌توان از آن‌ها هم درآمدزایی کرد. مثلا با استیک کردن همین توکن می‌توان سود ثابت به‌صورت CAKE دریافت کرد.

آیا خرید CAKE سود دارد؟

خرید CAKE مانند هر ارز دیجیتال دیگر می‌تواند با سود همراه باشد. این ارز دیجیتال، توکن اصلی یکی از معروف‌ترین صرافی‌های غیر متمرکز یعنی PancakeSwap است و کاربردهای متنوعی هم دارد. البته همیشه در خرید ارز دیجیتال باید شرایط بازار و همچنین ریسک اعتماد کردن به پلتفرم‌ها را بپذیرید.

به طور کلی صرافی پنکیک سواپ یکی از پروژه‌های موفق روی BNB Chain است که با داشتن میلیون‌ها کاربر فعال ماهانه و میلیاردها دلار صرافی قفل شده، یکی از صرافی‌های غیر متمرکز معتبر به حساب می‌آید. ارز دیجیتال این صرافی هم به‌خاطر کاربردهای متنوع و همچنین شانس رقابت با دیگر توکن‌ها مثل UNI و SUSHI می‌تواند رشد خوبی داشته باشد.

نکته مهم دیگر درباره CAKE اینکه این ارز دیجیتال سقف گردش ندارد و با روش سوزاندن توکن، تورم آن کنترل می‌شود. کامیونیتی پنکیک سواپ، در برخی دوره‌های زمانی، تعدادی توکن CAKE می‌سوزانند که گردش و ورود آن به بازار را کنترل کنند. این سوزاندن در برخی مواقع با رشد شدید قیمت CAKE همراه می‌شود.

فراموش نکنید که کسب سود از CAKE فقط محدود به ترید کردن و خرید و فروش این ارز دیجیتال نیست. می‌توانید از امکانات دیگر پلتفرم مثل استیک کردن، تامین نقدینگی برای استخرهای نقدینگی و حتی شرکت در قرعه‌کشی‌های پنکیک سواپ از آن درآمد کسب کنید.

خرید ارز دیجیتال CAKE در ایران

برای خرید ارز دیجیتال CAKE و سایر رمز‌ارزها مانند خرید و  فروش فایل کوین در ایران با پرداخت ریال می‌توانید از صرافی معتبر رمزینکس استفاده کنید. در رمزینکس، ثبت‌نام و احراز هویت بسیار سریع انجام می‌شود و پس از آن به راحتی می‌توانید ارز دیجیتال کیک را با پرداخت ریالی بخرید.

پس از ثبت نام، تنها باید به مقدار دلخواه ریال به کیف پول ریالی خود واریز کنید. سپس در صفحه خرید و فروش CAKE، مقدار مورد نظر خود را انتخاب کنید تا نسبت به قیمت بازار یا قیمت تعیین شده توسط خودتان، مشتری برای تبادل CAKE با ریال پیدا کنید.

خرید و فروش CAKE در رمزینکس با سرعت بالایی انجام می‌شود. به خاطر تعداد بالای کاربران در رمزینکس، همیشه مشتری برای خرید یا فروش CAKE پیدا می‌کنید.

بررسی امنیت PancakeSwap

صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ مثل همه پلتفرم‌های غیر متمرکز با استفاده از قراردادهای هوشمند کار می‌کند. قراردادهای هوشمند به خاطر بهره‌برداری از زیرساخت بلاکچین، امنیت اولیه را دارند، اما نکته اصلی امنیتی در سرویس‌های دیفای این است که امنیتی قراردادهای هوشمند باید تایید شده باشد.

بسیاری از هک‌ها و نفوذها به صرافی‌های غیر متمرکز، با سوءاستفاده از حفره‌های امنیتی قراردادهای هوشمند انجام می‌شود. به همین خاطر صرافی‌های غیر متمرکز برای نشان دادن امنیت قراردادهای هوشمند خود، آن‌ها را برای بررسی امنیتی به شرکت‌های امنیت غیر متمرکز معرفی می‌کنند.

قراردادهای هوشمند PancakeSwap تاییدیه‌های متعددی از مراکز معتبر دارد. البته کنترل ریسک شامل دقت در اتصال کیف پول به صرافی‌های غیر متمرکز، کاملا برعهده کاربران است. با رعایت کردن این نکته‌ها تا حد زیادی می‌توان مطمئن بود که فعالیت در PancakeSwap امن باشد.

کارمزد خرید و فروش پنکیک

کارمزد معاملات خرید پنکیک در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول پنکیک

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال پنکیک به کیف پول، 0.1 پنکیک می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

پنکیک سواپ (PancakeSwap) یک صرافی غیر متمرکز روی بلاکچین BNB Chain است که برای ترید یا همان تبدیل (Swap) ارزهای دیجیتال، قابلیت‌های متعددی را به کاربران ارائه می‌کند.

ارز دیجیتال CAKE، توکن اصلی صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ است که علاوه بر استیک کردن و درآمدزایی از سود ثابت، قدرت رای‌دهی برای تعیین تغییرات آتی روی پلتفرم را به کاربران می‌دهد.

برای خرید CAKE با ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. با ثبت نام و تایید هویت در رمزینکس می‌توانید بعد از شارژ کردن کیف پول ریالی، از صفحه خرید و فروش CAKE این ارز را بخرید.

تغییرات قیمت پنکیک

بیشترین قیمت

1,529,675irr

کمترین قیمت

1,690,100irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال پنکیک

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال پنکیک در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال پنکیک همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط پنکیک برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.