پاری سن ژرمن
پاری سن ژرمن(psg)

خرید و فروش ارز دیجیتال پاری سن ژرمن (PSG) - معرفی و نمودار توکن هواداری PSG

آخرین قیمت به ریال

1,590,011IRR

آخرین قیمت به تتر

2.74USDT

تغییر قیمت

-2.45 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

پاری سن ژرمن

پاری سن ژرمن

بازارهای معاملاتی پاری سن ژرمن

 • پاری سن ژرمن

  پاری سن ژرمن

  (psg)

  1,590,011 irr

  2.45 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز پاری سن ژرمن (paris-saint-germain)

ارز دیجیتال یا توکن هواداری پاری سن ژرمن با نماد PSG یکی از توکن‌های هواداری معروف در بازار ارزهای دیجیتال است که برای هواداران این تیم باشگاهی فرانسوی امتیازها و مزیت‌های فراوانی دارد. این توکن هواداری به خاطر ارتباط با باشگاه ثروتمند و مشهور پاری سن ژرمن به یکی از خبرسازترین توکن‌های بازار تبدیل شد. باشگاه فرانسوی با عرضه PSG نشان داد که برنامه‌هایی جدی برای حضور در دنیای توکن‌های هواداری و ساختار غیر متمرکز طرفداری دارد و توانست تعداد قابل‌توجهی از طرفداران خود را هم به آن جذب کند.

ارز دیجیتال پاری سن ژرمن (PSG) چیست؟

ارز دیجیتال پاری سن ژرمن یا نماد PSG یک توکن‌های طرفداری است که ارتباط مستقیمی با باشگاه ورزشی فرانسوی Paris Saint German دارد. این ارتباط مستقیم یعنی هواداران باشگاه می‌توانند با داشتن توکن، نقش مهم‌تر و تاثیرگذاری در باشگاه خود داشته باشند. همچنین قیمت ارز PSG هم ارتباط زیادی با فعالیت‌ها و اخبار باشگاه پیدا می‌کند. به‌عنوان مثال، عقد قراداد با بازیکنان مشهور، می‌تواند باعث افزایش قیمت توکن هواداری PSG شود.

توکن‌های هواداری محدود به دنیای کریپتو نیستند. در دنیای واقعی، باشگاه‌های ورزشی و خصوصا باشگاه‌های فوتبال برای درگیرتر کردن طرفداران با سازوکار و تصمیم‌های خود، توکن‌های هواداری یا باشگاه‌های هواداری راه‌اندازی می‌کنند. در این باشگاه‌ها، طرفداران با پرداخت حق عضویت، به طرفداران ویژه تبدیل می‌شوند و ارتباط نزدیک‌تری با باشگاه و تصمیم‌های آن پیدا می‌کنند.

فرصت‌ها و مزیت‌هایی که بلاکچین و انواع محصولات غیر متمرکز در توکنیزه کردن دارایی‌ها ایجاد می‌کنند، به دنیای طرفداری فوتبال و ورزش هم کشیده شده است. توکن‌های هواداری، همان امتیازهای طرفداری ویژه را با خرید دارایی‌های غیر متمرکز دیجیتال به طرفداران می‌دهند. به طور خلاصه، خرید این توکن‌ها هم نوعی سرمایه‌گذاری برای بهره‌برداری از موفقیت‌های باشگاه و هم فرصتی برای همکاری بیشتر با باشگاه هستند.

توکن هواداری PSG به طرفداران این باشگاه مشهور امکان می‌دهد که نقش بیشتری در باشگاه داشته باشند. آن‌ها می‌توانند در برخی از تصمیم‌های مدیریتی و برنامه‌ریزی‌های آتی باشگاه هم همکاری کنند. در مجموع، توکن‌های هواداری برای آن دسته از طرفداران باشگاه‌ها مناسب هستند که اهمیت زیادی به مسیر و تصمیم‌گیری‌های باشگاه خود می‌دهند.

نماد توکن طرفداری psg و لوگوی رمزینکس

درآمدزایی از توکن PSG برای باشگاه

در دورانی که درآمدزایی از ورزش به نوعی صنعت تبدیل شده است، طرفداران فوتبال نقشی حیاتی در گردش مالی این ورزش دارند. باشگاه‌ها تلاش می‌کنند تا از طرفداران یا همان روح فوتبال، درآمد هم داشته باشند. البته این ایده، تا حدی برای هر دو طرف سود دارد چون طرفداراها هم از پرداخت پول برای باشگاه خود، امتیازهایی کسب می‌کنند.

باشگاه‌های فوتبال به این نتیجه رسیده‌اند که بدون دریافت پول از طرفدارها، ادامه گردش مالی امکان‌پذیر نخواهد بود. آن‌ها با فروش انواع محصولات مربوط به باشگاه مثل لباس بازیکنان معروف و یادگاری‌های متنوع، از طرفدارها هم درآمد کسب می‌کنند. برخی از باشگاه‌ها هم با راه‌اندازی موزه در ورزشگاه‌های خود، جریان درآمدی دیگری ایجاد کرده‌اند. توکن هواداری راه دیگری برای درآمدزایی است که به لطف بلاکچین و ساختارهای غیر متمرکز و همچنین توکنیزه کردن دارایی‌ها ایجاد شده است.

مدیران باشگاه فرانسوی پاری سن ژرمن با عرضه توکن هواداری PSG، راه جدیدی برای درآمد داشتن از طرفدارها پیدا کردند. طرفدارهای دوآتشه باشگاه علاوه بر خرید محصولات و یادگاری‌ها، با خرید این توکن هم به‌نوعی به باشگاه کمک می‌کنند.

توکن هواداری پاری سن ژرمن چطور کار می‌کند؟

توکن‌های هواداری یک تفاوت کوچک با NFT دارند. این توکن‌ها به‌صورت قابل تعویض یا همان fungible عرضه می‌شوند. به بیان دیگر، آن‌ها مثل پول نقد عمل می‌کنند. مثلا می‌توانید با پرداخت توکن هواداری PSG، محصولات واقعی یا حتی امتیازهای خاص هواداری دریافت کنید.

توکن هواداری PSG در سال ۲۰۲۰ و با همکاری پلتفرم معروف سوسیوس (Socios) معرفی شد. هواداران برای خرید ارز دیجیتال PSG و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های باشگاه می‌توانند آن را از پلتفرم سوسیوس بخرند.

باشگاه پاری سن ژرمن اولین باشگاهی بود که به‌صورت رسمی با Socios وارد همکاری شد. این همکاری برای سوسیوس هم مزیت‌های زیادی به‌همراه داشت. با شنیدن نام پاری سن ژرمن، طرفداران زیادی به این پلتفرم سرازیر شدند و رقابت بر سر ارائه توکن‌های هواداری هم بین باشگاه‌ها اوج گرفت.

پلتفرم سوسیوس روی بلاکچین چیلیز (Chiliz) راه‌اندازی شد. این بلاکچین یک توکن اصلی به نام CHZ دارد که از استاندارد ERC-20 اتریوم پیروی می‌کند. در تعریف فنی می‌توان PSG را یک توکن کاربردی یا همان Utility روی شبکه چیلیز دانست. شبکه چیلیز هم یک سایدچین است که با پروتکل Proof-of-Authority کار می‌کند.در مجموع، ۲۰ میلیون توکن PSG مینت می‌شود و هر سال، ۲٬۵۰۰٬۰۰۰ توکن به بازار عرضه خواهد شد. درنتیجه همه توکن‌ها در طول هشت سال به بازار عرضه خواهند شد.

لوگوی ارز دیجیتال پاری سن ژرمن و صرافی دیجیتال رمزینکس

کاربردهای توکن هواداری PSG

قیمت توکن‌های هواداری اگرچه با روند بازار ارز دیجیتال همراه است، با باشگاه‌‌های مرتبط هم مرتبط خواهد بود. این توکن‌ها هم به بازیکنان هم به طرفدارها مزیت‌هایی می‌دهند که آن‌ها را به دارایی‌هایی جذاب در دنیای کریپتو تبدیل می‌کند. به همین خاطر، قیمت آن‌ها هم در بسیاری از مواقع تحت تاثیر اخبار و اتفاق‌های پیرامون باشگاه‌های ورزشی تغییر می‌کند. برای آشنایی بیشتر این مطلب را بخوانید: «توکن هواداری چیست؟»

طرفدارانی که توکن PSG می‌خرند و آن را نگهداری می‌کنند، می‌توانند با فعالیت بیشتر در پلتفرم Socios، امتیازهایی مثل بلیط VIP و شانس دریافت توکن‌های بیشتر به‌عنوان پاداش دریافت کنند. همچنین اگر باشگاه پاری سن ژرمن NFT مینت کند، دارنده‌های توکن PSG امتیاز دریافت آن‌ها یا اولویت خرید آن‌ها را خواهند داشت.

از کاربردهای دیگر توکن هواداری PSG می‌توان به استیک کردن و دریافت پاداش اشاره کرد. پاداش‌ها شامل انواع NFT برای بازی‌های بلاکچینی و NFT‌های خاص و کمیاب می‌شود. باشگاه پاری سن ژرمن تصمیم دارد امتیازهای بیشتری هم به دارنده‌های ارز دیجیتال PSG بدهد. مدیران با همکاری بازیکنان مشهور تیم، در برنامه‌های مارکتینگ باشگاه هم از این توکن هواداری استفاده می‌کنند تا هرچه بیشتر، گردش مالی باشگاه با ارز دیجیتال PSG بیشتر شود.

دارنده‌های توکن هواداری PSG می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های متعددی در باشگاه نقش داشته باشند. باشگاه برای مشارکت طرفدارها، نظرسنجی‌هایی را منتشر می‌کند. از تصمیم‌‌ها و برنامه‌هایی که می‌توان با داشتن توکن PSG به آن‌ها رای داد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی کیت لباس باشگاه
 • طراحی اتوبوس رسمی باشگاه
 • شعارهای باشگاه
 • شعار روی بازوبند کاپیتان
 • برترین گل سال
 • بهترین بازیکن سال
 • بهترین بازیکن جوان سال

فهرست نظرسنجی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها می‌تواند بیشتر از این باشد. باشگاه ورزشی پاری سن ژرمن با افزایش این تصمیم‌ها و درگیرتر کردن دارنده‌های PSG می‌تواند ارزش این توکن و تقاضا برای خرید آن را افزایش دهد.

توکن طرفداری پاری سن ژرمن و لوگوی رمزینکس

تاریخچه و اخبار مهم ارز دیجیتال PSG

باشگاه پاری سن ژرمن در اولین خبر رسمی درباره رای دهی و مشارکت طرفداران در امور باشگاه، در سال ۲۰۲۰ خبر تصمیم‌گیری درباره شعار بازوبند کاپیتان را منتشر کرد. باشگاه اعلام کرد که شعار روی بازوبند کاپیتانای تیاگو سیلوا توسط طرفدارها و ازطریق اپلیکیشن Socios انجام خواهد شد. در آن زمان سه شعار اصلی انتخاب شد و تنها دارنده‌های PSG می‌توانستند از بین آن‌ها، شعار رسمی را انتخاب کنند.

اولین توکن‌‌های PSG طی یک رویداد ارائه رسمی توکن هواداری (FTO) بین طرفدارها توزیع شد. همچنین طرفدارهایی که از قبل عضو باشگاه طرفداری MyParis بودند، توکن هواداری پاری سن ژرمن را به‌صورت رایگان دریافت کردند.

پاری سن ژرمن از ابتدای سال ۲۰۲۰ با سوسیوس یک همکاری AR هم شکل داد که در آن، صدها هزار توکن CHZ و PSG به‌عنوان پاداش یک بازی شکار توکن، به طرفدارها داده شد.

در عرضه اولین توکن PSG توسط باشگاه پاری سن ژرمن، قیمت هر توکن ۲ یورو مشخص شد. در آن زمان باشگاه اعلام کرد که توکن‌ها قابل فروش نیستند و تنها برای رای دادن برای تصمیم‌های باشگاه استفاده خواهند شد. به هرحال امروز ارز دیجیتال PSG ارزش و قابلیت ترید هم دارد و در صرافی‌ها خرید و فروش می‌شود.

از اخبار مهم دیگر پیرامون ارز دیجیتال PSG که موجب مهم‌تر شدن توکن شد، می‌توان به انتقال لیونل مسی، ستاره آرژانتینی فوتبال، از بارسلونا به پاری سن ژرمن اشاره کرد. مسی در سال ۲۰۲۱ از بارسلونا به پاری سن ژرمن آمد و علاوه بر رقم نجومی قرارداد، بخشی از بسته خوش‌آمدگویی به او با توکن PSG پرداخت شد.

خبر پرداخت پاداش با ارز دیجیتال PSG به لیونل مسی باعث شد که کاربران و علاقه‌مندان به فوتبال درباره این توکن کنجکاو شوند. مسی طرفداران زیادی در دنیای فوتبال دارد و این حرکت باشگاه پاری سن ژرمن باعث شد تقاضا برای خرید توکن هم بیشتر شود. به هر حال وقتی مسی بخشی از پاداش ورود خود را به‌صورت ارز دیجیتال دریافت می‌کند، احتمالا می‌توان به این توکن اعتماد بیشتری داشت. در طول پنج روز پس از اعلام این خبر، ارزش توکن PSG حدود ۱۳۰ درصد رشد را تجربه کرد.

از کجا ارز دیجیتال پاری سن ژرمن (PSG) بخریم؟

ارز دیجیال PSG به خاطر کاربردهایی که گفته شد و همچنین شهرت باشگاه پاری سن ژرمن، یکی از توکن‌های مشهور هواداری است. به همین دلیل صرافی‌های متعدد بین‌المللی از آن پشتیبانی می‌کنند که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به بایننس و بیت‌گت اشاره کرد. البته خرید توکن هواداری PSG در بایننس و صرافی‌های بین‌المللی دیگر، محدودیت‌هایی برای کاربران ایرانی دارد.

برای خرید توکن هواداری PSG در ایران با پرداخت ریال می‌توانید از صرافی ارز دیجیتال رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی لیست قیمت لحظه ای ارز دیجیتال پاری سن ژرمن و دیگر رمز‌ارزها مانند قیمت سولانا، چیلیز را می‌توانید ببینید. رمزینکس از صدها ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند که می‌توانید با پرداخت ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر، آن‌ها را خرید و فروش کنید که از آن جمله می‌توان به خرید ارز اتریوم نیز اشاره کرد.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. ثبت‌نام و احراز هویت در سریع‌ترین زمان و با ارائه مدارک هویتی مرتبط، انجام می‌شود.

برای ثبت‌نام در صرافی رمزینکس تنها به یک آدرس ایمیل یا شماره موبایل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام، با تایید شماره موبایل یا ایمیل می‌توانید وارد حساب کاربری شوید. در این مرحله نیاز به احراز هویت دارید.

برای احراز هویت در رمزینکس فقط باید مدارک هویتی را در پروفایل خود آپلود کنید. احراز هویت در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. پس از آن می‌توانید ارز دیجیتال PSG و صدها ارز دیگر را با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش پاری سن ژرمن

کارمزد معاملات خرید پاری سن ژرمن در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول پاری سن ژرمن

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال پاری سن ژرمن به کیف پول، 1000 پاری سن ژرمن می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ارز دیجیتال پاری سن ژرمن با نماد PSG یک توکن هواداری است که دارندگان آن می‌توانند به‌عنوان هوادار ویژه باشگاه پاری سن ژرمن در برخی از تصمیم‌گیری‌های باشگاه مشارکت داشته باشند.

توکن هواداری به توکن‌هایی گفته می‌شود که باشگاه‌های ورزشی روی بلاکچین برای طرفدارها عرضه می‌کنند تا با خرید و استفاده از آن‌ها، از مزیت‌هایی مثل یک باشگاه طرفداری ویژه برخوردار شوند.

دارنده‌های توکن هواداری PSG می‌توانند در تصمیم‌گیری‌هایی مثل انتخاب لباس سال باشگاه، طراحی اتوبوس، شعار روی بازوبند کاپیتان و بسیاری موارد دیگر مشارکت داشته باشند.

برای خرید توکن هواداری PSG با ریال می‌توانید از صرافی رمزینکس استفاده کرده و با پرداخت ریال، این ارز را با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.