استپن(gmt)

خرید و فروش استپن با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای استپن GMT

آخرین قیمت به ریال

131,525IRR

آخرین قیمت به تتر

0.23USDT

تغییر قیمت

2.91 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

استپن

بازارهای معاملاتی استپن

 • استپن

  (gmt)

  131,525 irr

  2.91 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز استپن (stepn)

استپن با نام لاتین STEPN یک پروژه بلاکچینی با هدف پاداش دادن به حرکت و ورزش است که در دسته Move to Earn قرار می‌گیرد. این پروژه روی بلاکچین سوالانا توسعه داده و رونمایی شد و توکن اصلی آن هم GMT نام دارد. کاربران با عضویت در STEPN می‌توانند به خاطر راه رفتن، دویدن و ورزش‌های مشابه، ارز دیجیتال دریافت کنند. ساختار اصلی این پلتفرم هم مبتنی بر NFT است و ان‌اف‌تی‌ها با طرح اسنیکر در اپلیکیشن در دسترس کاربران قرار دارند.

استپن (STEPN) چیست؟

یک لنگه کفش که نماد ارز دیجیتال استپن است همراه با لوگوی صرافی رمزینکس

پلتفرم استپن یکی از پرسر و صداترین پروژه‌های بلاکچین سولانا محسوب می‌شود که در زمان معرفی، اخبار زیادی را به خود اختصاص داد. این پلتفرم با ارائه یک اپلیکشن و پاداش دادن به کاربران به ازای حرکت و ورزش، سیستم تشویقی جالب توجهی برای افزایش فعالیت و ورزش دارد.

اپلیکیشن STEPN را می‌توان در دسته Move to Earn در سرویس‌های بلاکچینی دسته‌بندی کرد. در این دسته رقبای زیادی حضور ندارند و می‌توان استپن را یکی از پیشگام‌ها دانست.

شرکت فینتک استرالیایی Find Satoshi Lab، استپن را در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد. جری هوانگ و یان رانگ، بنیان‌گذارهای این شرکت و استپن هستند. اپلیکیشن STEPN اولین بار در رویداد Solana Ignition Hackathon Gaming Track معرفی شد و جایزه این رویداد را دریافت کرد. طراحی جذاب و سیستم انگیزه‌دهی جالب استپن برای پاداش دادن به ورزش و پیاده‌روی و فعالیت‌های مشابه، آن را به یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های سولانا تبدیل کرد.

استپن اولین اپلیکیشن Web3 با تمرکز بر ورزش و تحرک است. این اپلیکیشن در اولین دور جذب سرمایه، ۵ میلیون دلار سرمایه دریافت کرد. سرمایه‌گذارهای بزرگی مثل Solana Capital, DeFi Alliance, MorningStar Ventures و Sequoia Capital از آن حمایت کردند و همه این موارد، باعث رشد سریع استپن و افزایش قیمت GMT شد.

ترکیب قابلیت‌های Move to Earn با NFT و استفاده از دو توکن در پلتفرم، استپن را به یکی از پروژه‌های جذاب اکوسیستم سوالانا و بازار کریپتو تبدیل می‌کند. این پلتفرم می‌تواند در بلندمدت، دسته‌بندی درآمد از ورزش را به یکی از پررقابت‌ترین دسته‌بندی‌های دنیای کریپتو تبدیل کند.

استپن (STEPN) چطور کار می‌کند؟

لوگوی ارز استپن (STEPN) و صرافی دیجیتال رمزینکس

طراحی اپلیکیشن STEPN به گونه‌ای است که ترکیبی از NFT و ارز دیجیتال و سنسورهای حرکتی گوشی‌های هوشمند را به کاربر ارائه می‌کند. کاربران بعد از دانلود و نصب اپلیکیشن استپن، می‌توانند با یک آدرس ایمیل در آن ثبت‌نام کنند. برای استفاده از قابلیت‌های کریپتویی اپلیکیشن هم باید یک کیف پول ارز دیجیتال به اپلیکیشن وصل کنید.

برای استفاده از STEPN باید یک اسنیکر در اپلیکیشن داشته باشید. این اسنیکرها یا همان کفش‌های ورزشی به‌صورت NFT ثبت می‌شوند و گزینه‌های زیادی برای شخصی‌سازی و بهبود ویژگی‌ها دارند. آن‌ها برای استفاده از NFT باید اسنیکرها را با پرداخت ارز دیجیتال سولانا (SOL) از مارکت‌پلیس استپن بخرند.

از اینجا به بعد، هر بار که کاربر ورزش‌هایی مثل پیاده‌روی، دویدن، طناب زدن و ورزش‌های مشابه را انجام می‌دهد، توکن‌های داخل اپلکیشن به‌عنوان پاداش به آن‌ها پرداخت می‌شود.

پلتفرم استپن دو توکن اصلی دارد که هر کدام کارایی‌ها و مزیت‌های خاص خود را دارند. ارز Green Satoshi Token یا GST به‌عنوان توکن کاربردی (Utility) پلتفرم معرفی شد که سقف توزیع و عرضه ندارد. توکن دیگر Green Metaverse Token یا همان ارز دیجیتال GMT است که حداکثر ۶ میلیارد توکن از آن عرضه خواهد شد.

قیمت GMT تنها در ۴۱ روز رشد ۳۴ هزار درصدی را تجربه کرد که یکی از رکوردهای تاریخی دنیای کریپتو بود. نوآوری اپلیکیشن و جذابیت طراحی آن روی افزایش تقاضا و قیمت ارز دیجیتال GMT تاثیر مستقیم داشت.

ارز دیجیتال GMT چیست؟

نماد ارز دیجیتال GMT و صرافی دیجیتال رمزینکس

ارز دیجیتال GMT توکن حاکمیتی پلتفرم استپن است. دارنده‌های این توکن به قابلیت‌های ویژه‌ای در پلتفرم و کامیونیتی STEPN دسترسی دارند. برای کسب GMT در استپن باید NFT اسنیکر شما به لول ۳۰ رسیده باشد.

دارنده‌های GMT می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با پلتفرم نقش مستقیم داشته باشند. آن‌ها با استیک کردن توکن استپن GMT می‌توانند به پروپوزال‌ها یا همان پیشنهادهایی که برای توسعه و تغییر در پلتفرم ارائه می‌شود، رای دهند. همچنین می‌توانند پیشنهادهای جدیدی برای تغییرات در پلتفرم ارائه کنند.

از کاربردهای دیگر GMT در استپن می‌توان به امکان به‌روزرسانی و شخصی‌سازی اسنیکرها اشاره کرد. کاربران با هزینه کردن GMT می‌توانند اسنیکر خود را ارتقا دهند و با رسیدن به یک لول خاص، اسم اختصاصی برای آن انتخاب کنند. با هزینه کردن GMT توسط کاربران، توکن‌ها سوزانده می‌شوند تا حداکثر مقدار توزیع توکن تغییری نکند.

ارز دیجیتال GST چیست؟

ارز دیجیتال GST یا توکن ساتوشی سبز، ارز اصلی پاداش است که به‌خاطر فعالیت‌های ورزشی به کاربران پرداخت می‌شود. برای دریافت ارز دیجیتال GST راه‌های مختلفی دارید. می‌توانید در رویدادهای توزیع توکن موسوم به Token Generation Event شرکت کنید. توکن‌های GST در این رویدادها مینت و توزیع می‌شوند.

برای به دست آوردن توکن GST نیاز به سرمایه‌گذاری خاصی ندارید. همین که از اپلیکیشن استپن استفاده و ورزش کنید، می‌توانید این توکن را در کیف پول خود دریافت کنید.

با استفاده از توکن GST می‌توانید استیکرهای خود را تعمیر کنید یا آن‌ها را ارتقا دهید. با استفاده از این توکن می‌توانید آیتم‌های ارزشمند بازی موسوم به gem را هم دریافت و روی اسنیکرها استفاده کنید.

کسب درآمد از استپن

کاربران برای کسب درآمد از استپن و استفاده از قابلیت‌های پاداش‌دهی آن، راه‌های متعددی دارند. این اپلیکیشن چند مود برای درآمدزایی دارد که هر کدام مزیت‌های خاص خود را ارائه می‌کنند. مودهای Solo و Marathon و Background برای کسب درآمد از ارز دیجیتال GMT یا GST طراحی شده‌اند.

برای شروع درآمد از STEPN می‌توانید بعد از نصب اپلیکیشن و استفاده از قابلیت‌های رایگان اولیه، نیاز به توکن Energy دارید. این توکن‌ها بسته به NFT اسنیکر که برای اپلیکیشن خریداری می‌کنید، به پلتفرم اضافه می‌شوند. بعد از آن می‌توانید از مود مورد نظر خود استفاده کنید.

 • مود Solo برای درآمدزایی از فعالیت‌های انفرادی دویدن و پیاده‌روی و ورزش‌های دیگر است. بسته به لول اسنیکر، توکن GST یا GMT به شما پرداخت می‌شود. از لول ۰ تا ۲۹، فقط توکن GST دریافت می‌کنید و بعد از آن، امکان کسب درآمد با توکن GMT را دارید.
 • در مود Marathon، مسابقه‌هایی بین کاربرها برگزار می‌شود که باید در مدت مشخص، فاصله مشخصی را پیاده‌روی کنند یا بدوند.
 • در مود Background، حتی بدون وصل بودن به اینترنت و داشتن توکن Energy هم به‌صورت آفلاین درآمد کسب می‌کنید. در این مود، اطلاعات حرکتی از سنسورهای سلامتی گوشی هوشمند دریافت می‌شود.

اسنیکرها و NFT در استپن (STEPN)

کفش‌های ورزشی یا همان اسنیکرها بخش اصلی استپن هستند. برای کسب درآمد از اپلیکیشن به این NFT نیاز دارید و ارتقا و شخصی‌سازی آن یکی از تجربه‌های جذاب برای کاربران است. خرید و ارتقا NFT اسنیکر به شما کمک می‌کند که شانس کسب درآمد خود را هم افزایش دهید.

خرید NFT اسنیکر و ارتقا آن باعث می‌شود که با بهبود قابلیت‌های متنوع، درآمد خود را بیشتر کنید. این اسنیکرها مثل کفش‌های واقعی نیاز به انعطاف‌پذیری، راحتی و موارد مشابه دارند. به دلیل همین قابلیت‌ها و تاثیر آن‌ها بر درآمدزایی، رقابت برای خرید اسنیکرها و همچنین بهبود آن ها هم زیاد است. در این اسنیکرها می‌توانید ویژگی‌های زیر را بهبود بدهید:

 • انعطاف‌پذیری: انعطاف‌پذیری بالاتر در اسنیکر یعنی خراب شدن و پارگی آن کمتر می‌شود و می‌توانید زمان بیشتری در روز درآمدزایی کنید.
 • شانس: استپن به‌صورت تصادفی و رندوم هم به کاربران توکن GST و GMT‌ می‌دهد. با افزایش شانس NFT فرصت بیشتری برای کسب این توکن‌های تصادفی خواهید داشت.
 • راحتی: این قابلیت برای کسب توکن‌های ارزشمندتر اکوسیستم یعنی GMT اهمیت دارد. کفش‌هایی که راحتی بیشتری دارند، شانس دریافت GMT در آن‌ها بیشتر می‌شود.
 • کارایی: هرچه کارایی کفش شما بیشتر باشد، به ازای هر واحد energy، توکن GTST بیشتری دریافت می‌کنید.

چطور ارز استپن GMT بخریم؟

ارز استپن به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال GMT می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی معتبر استفاده کنید. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز GMT در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز استپن بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال GMT خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید GMT در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید ارز دیجیتال GMT یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

آیا ارز GMT سودآور است؟

برای بررسی سودآور بودن یا نبودن ارز دیجیتال GMT باید کاربردها، قابلیت‌ها و کامیونیتی این ارز را بررسی کنید. پلتفرم STEPN در زمان رونمایی به خاطر نو بودن ایده درآمدزایی از ورزش کردن و همچنین بازاریابی قوی، تعداد زیادی کاربر جذب کرد که قیمت GMT را هم تا حد زیادی بالا برد.

شانس درآمدزایی از استپن برای کاربران قابل توجه است. اگرچه برای درآمدزایی بیشتر نیاز به خرید NFT اسنیکر و ارتقا آن دارید، می‌توانید با فعالیت‌های بدنی و ورزشی منظم، شانس درآمدزایی خود را افزایش دهید.

برای پیش‌بینی قیمت GMT و آینده آن باید وضعیت بازار را هم در نظر داشت. اگر بازار کریپتو در وضعیت نزولی باشد، نمی‌توان شانس زیادی برای افزایش قیمت ارز دیجیتال GMT دانست.

آخرین قیمت ارزهای دیجیتال مانند قیمت روز اتریوم، GMT، ارز کوزاما KSM،  ارز دیجیتال دات و دیگر رمز‌ارزها را می‌توانید همین حالا در صرافی رمزینکس ببینید

در مجموع برای تصمیم‌گیری درباره سرمایه‌گذار در GMT و پلتفرم STEPN باید مطالعه شرایط بازار و وضعیت پروژه را در نظر داشته باشید. البته اگر فقط قصد درآمدزایی از قابلیت‌های خود اپلیکیشن دارید و به GMT به دید یک سرمایه‌گذاری ترید نگاه نمی‌کنید، ریسک کمتری خواهید داشت.

کارمزد خرید و فروش استپن

کارمزد معاملات خرید استپن در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول استپن

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال استپن به کیف پول، 100000 استپن می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

پروژه STEPN یک پروژه بلاکچینی برای کسب درآمد از ورزش است که روی بلاکچین سولانا کار می‌کند و به ازای ورزش کردن، به کاربران ارز دیجیتال GMT و GST می‌دهد.

ارز GMT توکن اصلی پلتفرم استپن است که قابلیت‌های متنوع از مشارکت در توسعه اکوسیستم تا دسترسی به قابلیت‌های ویژه را به کاربران می‌دهد.

ارز دیجیتال GST به‌عنوان پاداش به کاربرانی که در استپن فعالیت و ورزش می‌کنند پرداخت می‌شود و می‌توان برای ارتقای NFT اسنیکر از آن استفاده کرد.

برای خرید GMT در ایران می‌توانید از صرافی معتبر رمزینکس استفاده کنید که عضویت و احراز هویت در آن در سریع‌ترین زمان اتفاق می‌افتد و می‌توانید با پرداخت ریال، ارز GMT بخرید.

تغییرات قیمت استپن

بیشترین قیمت

127,808irr

کمترین قیمت

133,185irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال استپن

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال استپن در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال استپن همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط استپن برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.