سینتتیکس(snx)

خرید و فروش ارز سینتتیکس (Synthetix) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال SNX

آخرین قیمت به ریال

1,670,193IRR

آخرین قیمت به تتر

2.92USDT

تغییر قیمت

4.5 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

سینتتیکس

بازارهای معاملاتی سینتتیکس

  • سینتتیکس

    (snx)

    1,670,193 irr

    4.5 %
    arrow_drop_up

معرفی ارز سینتتیکس (synthetix)

توکنیزه کردن دارایی‌ها و تبدیل انواع ارز به توکن‌های دیجیتال یکی از کاربردهایی است که در دیفای (DeFi) معنا پیدا می‌کند. سینتتیکس یکی از پروتکل‌های دیفای روی اتریوم محسوب می‌شود که این قابلیت را با بازدهی بالا و پشتیبانی از انواع توکن‌ها و دارایی‌ها به کاربران ارائه می‌کند. این سرویس را می‌توان یک پروتکل غیر متمرکز حفاظت از دارایی‌ها دانست که امکان مینت کردن، نگهداری و ترید کردن انواع آن‌ها را فراهم می‌کند. ارز دیجیتال SNX به‌عنوان توکن اصلی سینتتیکس کاربردهای متنوعی دارد که انگیزه‌های لازم را هم برای استفاده از پروتکل به کاربران ارائه می‌کند. خرید ارز سینتتیکس را می‌توان دروازه ورود به دنیای این سرویس دانست و به همین دلیل قیمت رمز ارزهای دیجیتال مانند SNX در دوره‌های مختلف و بسته به استقبال کاربران از پلتفرم، نوسان‌هایی را تجربه کرده است.

نماد ارز دیجیتال Synthetix و لوگوی رمزینکس

سینتتیکس (Synthetix) چیست؟

امکان توسعه سرویس‌های متنوع در دنیای دیفای، انواع پروتکل‌ها را با انواع مزیت‌ها در اختیار کاربران قرار داده است. سینتتیکس با نام لاتین Synthetix و ارز دیجیتال SNX یکی از خاص‌ترین پروژه‌های مالی غیر متمرکز یا همان دیفای محسوب مب‌شود که امکان ساختن توکن‌های رمزارزی از انواع دارایی‌های فیات و ارز دیجیتال را به کاربران می‌دهد. به بیان ساده،‌ کاربران می‌توانند دارایی‌های متنوع از پول فیات (مثل دلار) یا ارزهای دیجیتال (مثل بیت‌کوین) را در پلتفرم سینتتیکس به توکن دیجیتال تبدیل کنند. سینتتیکس روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند و فرایند مینت کردن دارایی‌ها در آن بدون نیاز به واسطه‌های مالی و کاملا با استفاده از قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شود.

وابسته نبودن پروتکل سینتتیکس به موسسه‌های مالی و بانک‌ها باعث می‌شود کاربران با اطمینان و اعتماد بیشتری از آن استفاده کنند. آن‌ها برای مدیریت دارایی‌های کریپتویی خود نیازی به اعتماد به شرکت‌های دیگر ندارند،‌ چون همه توکن‌ها در اختیار خودشان است.

ساخت دارایی‌های دیجیتال کپی شده از دارایی‌های دیگر،‌ در اصطلاحات دنیای ارز دیجیتال با عبارت وثیقه کردن یا collateralization شناخته می‌شود. برای وثیقه کردن دارایی‌ها در سینتتیکس کاربران نیاز به ارز دیجیتال SNX دارند. خرید ارز سینتتیکس (SNX) قدم اول استفاده از پلتفرم محسوب می‌شود. سپس این توکن‌ها باید در یک قرارداد هوشمند مخصوص قفل شوند تا دارایی‌های دیجیتال کپی (موسوم به synths) مینت شوند.

به‌عنوان مثال،‌یکی از دارایی‌های که با هدف کپی کردن ارزش دلار آمریکا در سینتتیکس ساخته می‌شود، sUSD نام دارد. دارایی دیگر که ارزش بین‌کوین را نشان می‌دهد، به نام sBTC در این پلتفرم مینت شده است. همان‌طور که گفته شد، دارایی‌های سینتتیکس را می‌توان برای هر دارایی یا کالا از طلا و نقره تا پول‌های فیات متنوع مینت کرد. پس از ساختن این دارایی‌ها یا همان سینت‌ها، ارزش دارایی اصلی با استفاده از فیدهای داده‌ای مخصوص موسوم به اوراکل (Oracle) ردگیری می‌شود. درنهایت کاربران می‌توانند از نوسان‌های دارایی اصلی در سینتتیکس بهره ببرند.

تیم توسعه و تاریخچه سینتتیکس

پروژه سینتتیکس در سال ۲۰۱۸ توسط کاین وارویک (Kain Warwick) توسعه پیدا کرد و ابتدا با نام Havven شناخته می‌شد. این پروژه با فروش ۶۰ میلیون توکن HAV در همان سال موفق به جذب سرمایه ۳۰ میلیون دلاری شد. هدف اصلی پروژه هاون این بود که ارزهای دیجیتال متصل به دارایی‌های فیات مثل دلار را در بلاکچین‌های مختلف مینت کند.

پروژه هاون در پایان سال ۲۰۱۸ به سینتتیکس تغییر نام داد. بعد از ریبرند، هدف پروژه به مینت کردن دارایی‌های دیجیتال از کالاها و ارزهای دیجیتال گسترش پیدا کرد. جذب سرمایه بعدی در سال ۲۰۱۹ رخ داد و تیم توسعه‌دهنده با فروش توکن‌های SNX به شرکت سرمایه‌گذاری Framework Ventures موفق به جذب ۳/۹ میلیون دلار سرمایه شد.

حاکمیت و مدیریت پروژه Synthetix ابتدا برعهده یک بنیاد غیر انتفاعی بود. منتهی در ژوئن سال ۲۰۲۰ آن بنیاد منحل شد. از آن به بعد حاکمیت سینتتیکس به ساختار غیر متمرکز موسوم به DAO تغییر کرد. اکنون حاکمیت این پلتفرم توسط سه سازمان حاکمیتی غیر متمرکز اداره می‌شود. خرید ارز سینتتیکس برای افرادی که قصد مشارکت در DAO دارند، قدم اول محسوب می‌شود.

لوگوی ارز سینتتیکس SNX و صرافی دیجیتال رمزینکس

سینتتیکس چطور کار می‌کند؟

روش کار پروتکل سینتتیکس ارتباط مستقیمی با دارایی‌های دیجیتال و توکن‌ها دارد. این پروتکل با استفاده از دو ارز دیجیتال،‌ سرویس مینت کردن دارایی‌ها را ارائه می‌کند. ارز دیجیتال SNX به‌عنوان توکن اصلی کاربرد دارد و توکن‌های بعدی هم همان Synths هستند. هر سینت در سینتتیکس نماد یک دارایی یا کالا است.

برای مینت کردن سینت ابتدا باید ارز دیجیتال SNX بخرید. قیمت ارز دیجیتال SNX بسته به تقاضایی که کاربران برای مینت کردن دارایی‌ها دارند، احتمال کاهش یا افزایش دارد. پس از خرید ارز سینتتیکس باید آن را در قرارداد هوشمند مخصوص پلتفرم قفل کنید. به ازای ارز دیجیتال SNX می‌توان یک توکن synth از هر دارایی که مدنظر دارید،‌ مینت کنید. طبق قوانین پلتفرم،‌ ارزش توکن‌های SNX قفل شده باید برابر یا بالاتر از ۷۵۰ درصد توکن synth ساخته شده باشد.

به‌عنوان مثال اگر کاربری بخواهد توکن sUSD را در سینتتیکس مینت کند، باید مقدار مشخصی ارز SNX قفل کرده باشد. مثلا اگر به میزان ۱۰۰۰ دلار ارز دیجیتال SNX قفل شود، حدود ۱۳۳ دلار توکن sUSD مینت خواهد شد.

وابسته بودن قیمت ارز دیجیتال SNX به دارایی‌های مینت شده در پلتفرم سینتتیکس، روی افزایش تقاضا و همچنین افزایش قیمت تاثیر می‌گذارد. طبق قوانین پروتکل، اگر قیمت SNX بیشتر شود، کاربران امکان مینت کردن دارایی‌های بیشتری خواهند داشت. درنتیجه می‌توان تاحدودی پیش‌بینی کرد که خرید ارز دیجیتال SNX درصورت افزایش محبوبیت سینتتیکس، برای کاربران سودآور خواهد بود.

ترید کردن دارایی‌ها در سینتتیکس

پروتکل سینتتیکس برای ایجاد امکان ترید کردن دارایی‌ها، نیاز به دریافت داده‌های قیمتی دارد. این داده‌ها با استفاده از اوراکل‌های متصل به سرویس‌های دیگر دریافت شده و نمایش داده می‌شوند. وقتی کاربران در سینتتیکس بخواهند دو دارایی synth را با هم ترید کنند، توکن ورودی سینت (مثلا sUSD) باید سوزانده شود. سپس قیمت توکن مورد نظر (مثلا sBTC) با استفاده از اوراکل از صرافی‌ها یا هر منبع داده‌ای دیگر دریافت و محاسبه می‌شود. درنهایت مقدار دقیق توکن sBTC برای کاربر مینت می‌شود.

تیم توسعه سینتتیکس ادعا می‌کند که وابستگی کامل به کد و قراردادهای هوشمند، کار کردن با این پروتکل را آسان و امن می‌کند. کاربران برای ترید کردن دارایی‌ها هیچ وابستگی به موسسه یا سازمان‌های مالی، صرافی‌های متمرکز یا هر شرکت و سازمان مشابه ندارند. همچنین برای ترید کردن الزاما نباید توکن‌های زیادی در اختیار داشته باشید. ترید کردن هم با قیمت بازار در هر زمان و مکان ممکن خواهد بود.

ارز سینتتیکس SNX و لوگوی رمزینکس

ارز دیجیتال SNX چیست؟

پروتکل سینتتیکس هم مانند هر پروتکل دیفای دیگر برای مدیریت فرایندها و جابه‌جایی ارزش بین کاربران، به یک ارز دیجیتال اصلی یا نیتیو نیاز دارد. ارز دیجیتال SNX به‌عنوان توکن اصلی پلتفرم کاربردهای زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به قفل کردن ارز دیجیتال SNX برای مینت کردن دارایی‌های سینت جدید اشاره کرد.

قفل کردن ارز دیجیتال SNX فقط برای مینت کردن دارایی‌های جدید کاربرد ندارد. کاربران با قفل کردن این توکن‌ها پاداش هم دریافت می‌کنند. وقتی هر کاربری در پلتفرم، دارایی‌های synth را با هم ترید کند، مقداری از کارمزد تراکنش و ترید کردن به کاربرانی پرداخت می‌شود که ارز دیجیتال SNX قفل کرده‌اند.

از کاربردهای دیگر ارز سینتتیکس می‌توان به دریافت پاداش استیک اشاره کرد. هولدرهای SNX می‌توانند با استیک کردن این ارز دیجیتال، پاداش استیک کردن را به‌صورت توکن SNX در حساب خود دریافت کنند. مقدار توکن‌های اضافه‌ای که برای پرداخت پاداش در پلتفرم توزیع می‌شود، طبق قوانین نرم‌افزاری تعیین خواهد شد. این مقدار از ۱۰۰ میلیون توکن در سال ۲۰۱۹ به ۲۶۰ میلیون توکن در سال ۲۰۲۳ افزایش پیدا کرد. درنهایت دریافت پاداش با استیک کردن SNX انگیزه خرید ارز سینتتیکس و استفاده بیشتر از آن را برای کاربران ایجاد می‌کند.

قیمت ارز دیجیتال SNX بسته به فاکتورهای متعددی دچار نوسان می‌شود. تقاضای خرید ارز دیجیتال SNX برای مینت کردن دارایی‌های جدید یا صرفا استیک کردن، یکی از این فاکتورها است. البته فاکتورهای دیگر مثل شرایط بازار یا بحران‌ها و فرصت‌های احتمالی برای پروتکل سینتتیکس هم روی قیمت این ارز دیجیتال تاثیر می‌گذارد.

چطور ارز دیجیتال سینتتیکس SNX بخریم؟

ارز سینتتیکس به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال SNX می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی مثل بایننس، کوین‌بیس، یونی‌سواپ، گیت و بسیاری از صرافی‌های دیگر استفاده کنید. این صرافی‌ها، امکان ترید SNX را با ارزهای معروف مثل BTC, USDT, EUR, ETH و ارزهای مشابه را به شما می‌دهند. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز SNX در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از صرافی ارز دیجیتال رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز سینتتیکس بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال SNX خود را بفروشید و ریال دریافت کنید. علاوه‌بر آن امکان فروش دای، میکر دائو و دیگر ارزهای دیجیتال وجود دارد.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید SNX در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید SNX یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

کارمزد خرید و فروش سینتتیکس

کارمزد معاملات خرید سینتتیکس در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول سینتتیکس

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال سینتتیکس به کیف پول، 40 سینتتیکس می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

پروتکل سینتتیکس با نام لاتین Synthetix یک پروتکل روی اتریوم است که امکان تبدیل دارایی‌های دنیای واقعی و ارزهای دیجیتال به توکن‌های قابل ترید را به کاربران می‌دهد.

هر دارایی (مثلا دلار، طلا، نقره، بیت‌کوین و غیره) که در سینتتیکس به توکن تبدیل می‌شود، با یک توکن سینت یا همان synth شناخته می‌شود.

برای مینت کردن توکن جدید در سینتتیکس باید مقداری ارز دیجیتال SNX قفل کنید. ارزش SNX قفل شده باید ۷۵۰ درصد ارزش مقدار توکن مورد نظر باشد.

ارز دیجیتال SNX به‌عنوان توکن اصلی پلتفرم سینتتیکس برای مینت کردن توکن‌های جدید و استیک و دریافت پاداش استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال SNX از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را می‌توان در این صرافی با کارمزد پایین خرید و فروش کرد.

تغییرات قیمت سینتتیکس

بیشترین قیمت

1,598,236irr

کمترین قیمت

1,670,193irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال سینتتیکس

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال سینتتیکس در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال سینتتیکس همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط سینتتیکس برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.