لونا
لونا(luna)

قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال لونا | خرید و فروش ارز لونا

آخرین قیمت به ریال

225,000IRR

آخرین قیمت به تتر

0.38USDT

تغییر قیمت

3.04 %
نمودار و تحلیل لونا

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

لونا

لونا

بازارهای معاملاتی لونا

 • لونا

  لونا

  (luna)

  225,000 irr

  3.04 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز لونا (terra)

ارز لونا ۲ پایه و اساس شبکه بلاک‌چین ترا و یکی از شناخته‌ترین رمزارزها است. اگر قصد خرید ارز دیجیتال لونا دارید، باید بدانید که بر اساس تحلیل کارشناسان قیمت لونا ۲ روندی صعودی در پیش دارد.

ارز لونا ۲ (LUNA) نسخه جدید یکی از پرسروصداترین ارزهای دیجیتال است که از سال گذشته لونا کلاسیک (Luna Classic) نامیده می‌شود. شبکه بلاک‌چین لونا کلاسیک در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و نمونه‌ای موفق از سیستم‌ مالی غیرمتمرکز بود. این شبکه بر اساس توکن دو وجهی استیبل کوین ترا Terra UST و رمزارز لونا بنیان گذاشته شد. هرگاه قیمت استیبل کوین کمتر از یک دلار می‌شد، کاربران با سوزاندن ترا، مقداری لونا دریافت می‌کردند و بدین ترتیب قیمت استیبل کوین دوباره به یک دلار می‌رسید. در مقاله «تفاوت لونا با لونا کلاسیک» اطلاعات بیشتری در این زمینه دریافت می‌کنید.

در مقابل هر زمان قیمت ترا از یک دلار بیشتر می‌شد، با سوزاندن لونا و آزادسازی UST قیمت تا یک دلار کاهش پیدا می‌کرد. این الگوریتم به خوبی کار می‌کرد و لونا کلاسیک روزهای درخشانی داشت تا اینکه در سال ۲۰۲۲ با خروج سرمایه عظیم، شبکه دچار فروپاشی شد.  

پس از رای‌گیری در مورد سرنوشت شبکه، بنیان‌گذاران و سرمایه‌گذاران روی راه‌اندازی ارز لونا ۲ توافق کردند که با نماد LUNA شناخته می‌شود. از این پس لونا قدیمی با عنوان لونا کلاسیک (LUNC) و استیبل کوین UST با عنوان USTC شناخته می‌شود. 

نکته مهم: هنگام خرید ارز دیجیتال لونا توجه داشته باشد که در برخی صرافی‌ها، این رمزارز با عنوان لونا ۲ و ارز دیجیتال قبلی بدون پسوند کلاسیک و به اسم لونا عرضه می‌شود.

ارز lanu با پس زمینه نمودار و لوگوی صرافی رمزینکس

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال لونا

شبکه ترا ۲ توسط «دو کوان» (Do Kwon) خالق لونا و مدیرعامل شرکت ترافورم لبز (Terraform Labs) با هدف بازیابی اکوسیستم ترا راه‌اندازی شده است. ترا ۲ به گونه‌ای طراحی شده که پایداری و انعطاف‌پذیری بیشتری در برابر رویدادهای پیش‌بینی نشده دارد. این بلاک‌چین از سازوکار اجماع جدیدی به نام اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند که نسبت به مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) در شبکه قبلی بهینه‌تر است و انرژی کمتری مصرف می‌کند.

مشخصات لونا ۲

ارز لونا ۲ در ۷ خرداد ۱۴۰۱ به صورت ایردراپ در اختیار هولدرهای لونا کلاسیک و UST قرار گرفت. واحدهای لونا ۲ به نسبت میزان دارایی، بین سهامداران قبلی تقسیم شد تا بخشی از خسارت هنگفت ناشی از فروپاشی لونا کلاسیک جبران شود.

هدف ترا ایجاد یک شبکه پرداخت بین‌المللی با حداقل نرخ بهره است که در آن از محدودیت‌های رایج در سیستم‌های مالی سنتی خبری نباشد. ترا می‌خواهد به یکی از بازیگران اصلی برای توسعه برنامه‌های کاربردی مالی غیرمتمرکز (DeFi) تبدیل شود و امکان انتقال سریع، آسان و کم‌هزینه پول را برای همه کاربران فراهم سازد.

در شبکه ترا ۲ خبری از استیبل کوین نیست و تنها کوین بومی شبکه ارز لونا ۲ است. تعداد واحدهای این ارز دیجیتال در نهایت یک میلیارد واحد خواهد بود که به تدریج و بر اساس یک جدول زمانی عرضه می‌شود. لونا ترا مثل شبکه قبلی عضوی از اکوسیستم کازموس است و توسط ولیدیتورهای شبکه استیک خواهد شد؛ اما تورم آن برای استیکینگ یا سپرده‌گذاری ارز دیجیتال کاهش پیدا کرده است.

تاریخچه قیمت لونا ۲

قیمت لونا ۲ در زمان عرضه اولیه ۱۷.۸ دلار بود و طی چند ساعت تا ۱۹.۵۳ دلار هم بالا رفت اما این افزایش دیری نپایید و قیمت لونا ۲ در همان روز تا ۵ دلار سقوط کرد. از آن زمان بیش از یک سال گذشته اما لونا ۲ هنوز نتوانسته قله قیمتی خود را پس بگیرد. با وجود لیست شدن ارز دیجیتال لونا در صرافی‌های معتبر از جمله بایننس، کوکوین و OKX قیمت آن بالا نرفته و بین یک تا دو دلار در نوسان است. برای مشاهده قیمت لحظه‌ای این رمزارز می‌توانید به لیست قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال در رمزینکس مراجعه کنید.

تحلیل تکنیکال لونا ۲

ترا ۲ هنوز شبکه‌ای با پتانسیل رشد سریع شناخته می‌شود و لونا هم ستون اصلی این شبکه است. تحلیل تکنیکال نمودار لونا از امکان رشد سریع آن خبر می‌دهد؛ هر چند نباید از فاکتورهای پیش‌بینی نشده در بازار غافل شد. در ادامه سطح قیمت لونا ۲ را بر اساس تحلیل تکنیکال بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰ پیش‌بینی می‌کنیم تا با آگاهی بیشتری در مورد خرید ارز دیجیتال لونا تصمیم بگیرید.

پیش‌بینی قیمت ارز لونا ۲ تا پایان ۲۰۲۳

تحلیل نمودار ارز لونا ۲ نشان می‌دهد که قیمت آن تا پایان سال جاری میلادی می‌تواند به ۱.۲۵ دلار برسد. در صورتی که سناریوی خوش‌بینانه تحقق پیدا کند، قیمت تا سقف ۱.۲۹ دلار هم بالا خواهد رفت که حدود ۳ برابر نرخ لحظه ای ارز دیجیتال لونا ۲ است. از سوی دیگر به باور کارشناسان بعید است قیمت آن از سطح حمایت ۰.۳۵ دلاری پایین‌تر بیاید.

نماد ارز دیجیتال luna و صرافی رمزینکس

پیش‌بینی قیمت لونا در دهه آینده

در صورتی که ارز لونا ۲ بتواند اعتماد ازدست‌رفته را بازیابی کرده و برنامه‌های توسعه هم به خوبی پیش برود، قیمت در سال ۲۰۲۵ می‌تواند یه ۱.۶۸ دلار برسد. حتی با ادامه روند ناپایدار فعلی، قیمت باز هم افزایشی خواهد بود اما از ۱.۰۶ دلار بالاتر نمی‌رود. در مجموع میانگین قیمت لونا ۲ در سال ۲۰۲۵ احتمالا حدود ۱.۳۷ دلار خواهد بود.

ترا ۲ پروژه جذابی برای دیفای است و توسعه‌دهندگان زیادی از برنامه‌های آن استقبال کرده‌اند. از نظر کارشناسان این برنامه‌ها به سوختی برای موفقیت پروژه تبدیل خواهد شد و طی دهه آینده، قیمت لونا ۲ بدین صورت پیش‌بینی می‌شود:

 • میانگین قیمت لونا در سال ۲۰۲۶: ۱.۷۲ دلار
 • میانگین قیمت لونا در سال ۲۰۲۷: ۲.۲۶ دلار
 • میانگین قیمت لونا در سال ۲۰۲۸: ۲.۷۸ دلار
 • میانگین قیمت لونا در سال ۲۰۲۹: ۳.۴۲ دلار
 • میانگین قیمت لونا در سال ۲۰۳۰: ۳.۳۹ دلار

خرید ارز دیجیتال لونا ۲

صرافی رمزینکس امکان خرید و فروش آسان و سریع لونا و دیگر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم را برای شما فراهم کرده است. در رمزینکس می‌‌توانید با وارد کردن مشخصات خود تنها در عرض ۵ دقیقه، احراز هویت شده و معامله لونا و ۱۷۰ ارز دیجیتال دیگر را شروع کنید.

خرید و فروش لونا در صرافی ارز دیجیتال رمزینکس به روش‌های متنوعی از جمله معامله آسان، معامله با قیمت بازار و سفارش حد ضرر انجام می‌شود. در سفارش حد ضرر هرگاه قیمت به سطح دلخواه شما برسد، معامله به صورت خودکار توسط سیستم انجام می‌شود. برای مشاهده قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال مانند قیمت تتر، لونا کلاسیک و ... می‌توانید از لیست رمز‌ارزهای صرافی رمزینکس استفاده کنید.

سکه ارز دیجیتال لونا و لوگوی صرافی رمزینکس

مزایای ارز دیجیتال لونا ۲

 • شبکه ترا ۲ کاربردهای بسیار متنوعی مثل پرداخت، ذخیره ارزش، وام‌دهی، سرمایه‌گذاری و توسعه برنامه‌‌های دیفای دارد.
 • ارز لونا ۲ هارد فورکی از شبکه اصلی لونا است و توسعه‌دهندگان و کاربران بسیاری از شبکه قبلی به آن مهاجرت کرده‌اند.
 • لونا ۲ دارای نرخ تورم یک درصد است که نسبت به ۷ درصد شبکه قدیم، بسیار با ثبات‌تر است و با ارزهای عمده بازار همخوانی دارد.
 • شبکه قدیمی توسط گروه کوچکی از توسعه‌دهندگان کنترل می‌شد؛ اما لونا ۲ دارای سیستم حاکمیتی جدیدی است که به همه هولدرها حق اظهار نظر در مورد مدیریت می‌دهد.
 • مدل توکونومیک یا اقتصاد توکنی لونا ۲ برخلاف قبل به یک استیبل کوین وابسته نیست و بسیار با ثبات‌تر طراحی شده است.

 

کارمزد خرید و فروش لونا

کارمزد معاملات خرید لونا در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول لونا

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال لونا به کیف پول، 100000 لونا می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

در حال حاضر ارز قدیمی لونا با عنوان لونا کلاسیک در صرافی‌های ارز دیجیتال معامله می‌شود. با این حال احتمال بازیابی قیمت آن به سطح قبلی بسیار غیرمحتمل است.

رمزارز لونا و شبکه ترا با اسامی جدید لونا کلاسیک و ترا کلاسیک در حال فعالیت هستند. با وجود کاهش چشمگیر قیمت لونا این ارز نابود نشده و در صرافی‌‌های معتبر معامله می‌شود.