ویچین
ویچین(vet)

خرید و فروش ویچین با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای ویچین VET

آخرین قیمت به ریال

26,734IRR

آخرین قیمت به تتر

0.04USDT

تغییر قیمت

2.82 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

ویچین

ویچین

بازارهای معاملاتی ویچین

 • ویچین

  ویچین

  (vet)

  26,734 irr

  2.82 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز ویچین (vechain)

فناوری بلاکچین با دستاوردها و ظرفیت‌های متنوعی که به کاربران ارائه می‌کند، بسیاری از صنایع و بازارها را متحول کرده است. دراین‌میان کسب‌وکارها برای استفاده از قابلیت‌های بلاکچین برخی موانع را تجربه می‌کنند و پروژه ویچین برای از بین بردن همین موانع به دنیای ارز دیجیتال آمد. این پروژه انواع ابزارها و راهکارها را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند تا با استفاده از قراردادهای هوشمند و سرویس‌های غیر متمرکز، چالش‌ها و مسئله‌های دنیای واقعی را حل کنند. مسیری که قطعا به استفاده بیشتر از بلاکچین توسط کسب‌وکارها و کاربران عادی می‌انجامد و رشد اکوسیستم را به‌همراه خواهد داشت. ارز دیجیتال VET یکی از توکن‌های پلتفرم ویچین است که به خاطر کاربردهای متنوع و همچنین رشد اکوسیستم این بلاکچین، رشدهای مناسبی در بازار ارز دیجیتال داشت. خرید ویچین هنوز هم یک سرمایه‌گذاری مناسب به نظر می‌رسد.

ویچین (VeChain) چیست؟

زیرساخت‌های بلاکچینی که توسعه قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را ممکن می‌کنند، همیشه جذاب بوده‌اند. ویچین با نام لاتین VeChain یک پلتفرم بلاکچینی در سطح سازمانی است که امکان ساخت اپلیکیشن‌های غیر متمرکز خصوصی و عمومی را به کاربران می‌دهد. این پلتفرم در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد و از آن زمان به‌عنوان یکی از مشهورترین پلتفرم‌های سازمانی برای توسعه بلاکچین شناخته می‌شود.

تیم توسعه‌دهنده ویچین، این پلتفرم را با هدف کمک به کسب‌وکارها برای بهبود بازدهی فعالیت‌ها توسعه داده‌اند. ویچین به کسب‌وکارها کمک می‌کند بازدهی در زنجیره تامین خود را بهبود دهند. همچنین آن‌ها با استفاده از بلاکچین VeChainThor می‌توانند اپلیکیشن‌هایی را توسعه داده و استفاده کنند که به فعالیت‌های متنوع دیگر در کسب‌وکار کمک کند. به طور کلی می‌توان ماموریت ویچین را وصل کردن کسب‌وکارها به دنیای بلاکچین و حل مسئله‌های دنیای واقعی با زیرساخت غیر متمرکز دانست. تا به امروز، انواع راهکارها از تحلیل انرژی، حمل‌ونقل، کالاهای مصرف سریع و بازی تا اکوسیستم NFT روی این بلاکچین توسعه پیدا کرده‌اند.

زیرساخت اقتصادی و توکنی ویچین با دو ارز دیجیتال پیش می‌رود. ارز دیجیتال VET برای انتقال ارزش در پلتفرم و به‌نوعی به‌عنوان توکن پول در این شبکه شناخته می‌شود. همچنین توکن دوم شبکه یعنی VTHO هم به کمک VET تولید می‌شود. درنتیجه می‌توان خرید ارز دیجیتال VET را قدم اول برای ورود به دنیای ویچین دانست. توکن VTHO هم برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها در شبکه یا هزینه ایجاد قراردادهای هوشمند کاربرد دارد. مزیت این نوع مدل توکنی با دو ارز دیجیتال این است که برای پرداخت تراکنش‌ها نیازی به توکن لایه پروتکل در شبکه نیست و VET ساختاری متمایز پیدا می‌کند.

بسیاری از پروژه‌های بزرگ بلاکچینی در این سال‌ها رشد قابل‌توجهی داشته‌اند و ویچین هم جزو آن‌ها بوده است. در حال حاضر این بلاکچین جهانی کسب‌وکاری در بسیاری از کشورها از فرانسه و سنگاپور تا چین، ژاپن و ایالات متحده دفتر رسمی دارد. تیم توسعه به مدیریت مدیرعامل شرکت، سانی لو (Sunny Lu) فعالیت می‌کند که یکی از شناخته‌شده‌ترین فعالان بلاکچین با رزومه‌ای قوی در زیرساخت IT است.

ویچین چطور کار می‌کند؟

زیرساخت بلاکچینی که توسعه خدمات در سطح کسب‌وکار را ممکن کند، اهمیت زیادی برای ویچین دارد. پلتفرم ویچین روی بلاکچین VeChainThor کار می‌کند که یک پلتفرم دفتر کل توزیع‌شده با سرعت بالا و کارایی عمومی محسوب می‌شود. این بلاکچین به‌صورت اختصاصی برای توسعه قراردادهاش هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز مخصوص کسب‌وکارها توسعه یافته است.

مکانیزم اجماع که در بلاکچین ویچین استفاده می‌شود، اثبات اختیار یا Proof of Authority نام دارد. این مکانیزم برای امن نگه داشتن کل ساختار شبکه و اطمینان از صحیح بودن تراکنش‌ها استفاده می‌شود. در مکانیزم PoA اپراتورهای عملیاتی با نام Authority Masternode فعالیت می‌کنند. تعداد نودهای فعال در بلاکچین ویچین ۱۰۱ عدد است که چارچوب حاکمیت و تراکنش تراکنش‌ها را در کنار تایید قراردادهای هوشمند انجام می‌دهند. کاربران برای اجرای نودهای عملیاتی مستر باید فرایندهای تایید هویت دشواری را پشت سر بگذارند و یک کمیته تاییدیه هم درنهایت اعتبار آن‌ها را بررسی می‌کند. همچنین فعالیت نودها باید همیشه کارآمد و در مسیر رشد ویچین باشد تا در فهرست ۱۰۱ نود مستر باقی بمانند.

نکته جالب‌توجه درباره ساختار نودها در ویچین این است که از سال ۲۰۱۸ و با اضافه شدن استاندارد NFT در این بلاکچین، نودها به‌صورت NFT ثبت می‌شوند. این توکن‌ها از استاندارد VIP-181 پیروی می‌کنند.

همان‌طور که گفته شد، در ویچین از ساختار دو توکنی استفاده می‌شود. درنتیجه فعالیت‌های نوسان‌گیری بازار و خرید و فروش توکن‌ها تاثیر کمی روی هزینه‌های نگهداری بلاکچین دارد. اولین توکن به نام ارز دیجیتال VET در شبکه استفاده می‌شود که واحد اصلی تراکنش در اکوسیستم ویچین است. توکن دیگر به نام VTHO برای پرداخت هزینه گس شامل انجام تراکنش یا تایید قرارداد هوشمند استفاده می‌شود. این ساختار باعث می‌شود کسب‌وکارها دید دقیق‌تری نسبت به هزینه‌های خود روی ویچین داشته باشند و کمتر نگران نوسان‌های بازار شوند.

یکی از ابزارهای مهم و کارآمدی که ویچین در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد به نام VeChain ToolChain شناخته می‌شود. این ابزار یک پلتفرم اپلیکیشن بلاکچینی قوی است که سرویس‌های متنوعی را در ساختار بلاکچین به‌عنوان سرویس (Baas) و پلتفرم به‌عنوان سرویس (PaaS) در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین راهکارهای نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) هم در این پلتفرم هستند. این راهکارها به کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ امکان ایجاد سرویس‌های بلاکچینی و انتشار آن‌ها را می‌دهد.

نسخه PaaS از ویچین تول‌چین به توسعه‌دهنده‌ها ابزارهایی را می‌دهد که با کمترین نیاز به کدنویسی، اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا همان dApp توسعه دهند. همچنین اپلیکیشن‌های جانبی برای کاربردهای مخصوص مثل راهکار ردگیری ردپای کربنی شرکت‌ها، راهکار ردگیری غذا و بررسی ریسک هم در اختیار توسعه‌دهنده‌ها قرار می‌گیرد. در مجموع می‌توان ادعا کرد که این پلتفرم، به کسب‌وکارها امکان توسعه اپلیکیشن‌های بلاکچینی را بدون نیاز به کدنویسی پایه‌ای، می‌دهد.

پلتفرم ویچین از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۱۵ مسیر رشد قابل‌توجهی را تجربه کرده است. انواع سرویس‌ها در این سال‌ها به پلتفرم اضافه شده‌اند. به‌عنوان مثال مهاجرت به بلاکچین اختصاصی ویچین تور در سال ۲۰۱۸ را می‌توان بیان کرد. همچنین پلتفرم رای‌دهی VeVote و راهکارهایی برای تامین ایمنی غذایی، خودرو، حمل‌ونقل و صنایع کشاورزی به مرور به پلتفرم اضافه شدند. در سال ۲۰۲۱ هم یک پلتفرم مخصوص NFT سازمانی با استاندارد eNFT توسط ویچین معرفی شد.

توسعه قابلیت‌های ویچین و گسترش بازار آن بدون همکاری با غول‌های بازار ممکن نبوده است. تیم مدیریتی در این سال‌ها با شرکای مهمی همچون BMW, Grant Thornton, Trusted Food, Walmart و Copper Dog وارد همکاری شده‌اند. همچنین مشتریانی مثل DNV و PwC هم با استفاده از نسخه اختصاصی ویچین در کسب‌وکار خود، قابلیت‌های کاربردی را به مشتریان ارائه می‌کنند. 

ارز دیجیتال VET چیست؟

پیاده‌سازی زیرساخت غیر متمرکز با انگیزه‌های مالی برای کسب‌وکارها نیاز به یک ارز دیجیتال دارد. ارز دیجیتال VET به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی ویچین شناخته می‌شود که به‌نوعی کاربرد انتقال ارزش دارد. به بیان دیگر در اکوسیستم ویچین برای انجام تراکنش‌ها، مدیریت پرداخت‌ها و موارد اینچنینی از ارز دیجیتال VET استفاده می‌شود.

از کاربردهای دیگری که خرید ویچین و استیک کردن آن به کاربران می‌دهد، می‌توان به امکان مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا رای‌دهی شبیه به سهامداری اشاره کرد. کاربران با خرید ارز دیجیتال VET و استیک کردن آن می‌توانند در رای‌گیری‌های مرتبط با پیشرفت پلتفرم و توسعه ویژگی‌های جدید مشارکت داشته باشند. خرید ویچین همچنین امکان ارائه پیشنهاد برای تععیر در مسیر توسعه یا چارچوب‌های پلتفرم را هم به کاربران می‌دهد.

یکی از کاربردهای دیگر خرید ارز ویچین در تولید ارز دیجیتال VTHO دیده می‌شود. کاربران با خرید ارز VET می‌توانند توکن VTHO تولید کنند. با این کار، تغییر در قیمت VET تاثیری روی قیمت توکن VTHO ندارد و توکن دوم به‌راحتی برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها استفاده می‌شود.

سرمایه‌گذاری در ویچین و بلاکچین‌های متمرکز بر کسب‌وکارها یک فرصت منطقی برای علاقه‌مندان به دنیای بلاکچین به نظر می‌رسد. این پلتفرم‌ها قابلیت‌های متنوعی را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند که آن‌ها را به گزینه‌هایی جذاب برای ورود به دنیای غیر متمرکز تبدیل می‌کند. در مجموع خرید ویچین و سرمایه‌گذاری در آن هم مانند دیگر ارزهای دیجیتال باید با در نظر گرفتن شرایط بازار باشد. تغییر قیمت ارز دیجیتال VET تنها به فاکتور علاقه‌مندی به پروژه و رشد آن وابسته نیست و عوامل دیگر هم روی نوسان‌ها تاثیر دارند.

از کجا ارز ویچین (VET) بخریم؟

ارز دیجیتال ویچین با نماد VET در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز VET در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال VET با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

 

کارمزد خرید و فروش ویچین

کارمزد معاملات خرید ویچین در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول ویچین

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال ویچین به کیف پول، 500 ویچین می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ویچین یک پلتفرم بلاکچینی با تمرکز روی کسب‌وکارها است که امکان توسعه قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌ها را به آن‌ها می‌دهد.

کسب‌وکارها برای مقاصد گوناگون از ردگیری زنجیره تامین تا مدیریت پرداخت‌ها می‌توانند اپلیکیشن‌های غیر متمرکز خود را روی ویچین توسعه دهند.

ویچین روی بلاکچینی اختصاصی VeChain Thor اجرا می‌شود که به‌صورت اختصاصی برای کاربردهای سازمانی طراحی شده است.

ارز دیجیتال VET ارز دیجیتال اصلی پلتفرم ویچین است که برای انتقال پول بین کاربران و استیک کردن و تولید ارز دیجیتال VTHO کاربرد دارد.

برای خرید ارز دیجیتال VET از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت ویچین

بیشترین قیمت

25,753irr

کمترین قیمت

27,711irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال ویچین

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال ویچین در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال ویچین همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط ویچین برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.