زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بسیاری از افراد در دنیا جهت به دست آوردن ارزهای دیجیتالی به استخراج آنها می پردازند. استخراج ارزهای دیجیتالی فرآیندی پر درآمد و سود آور جهت دستیابی به سکه های دیجیتالی است. از این رو بسیاری از افراد همواره به دنبال راهی جهت ورود به این زمینه می باشند، اما در این راه ناموفق بوده و سود زیادی از آن به دست نمی آورند.  بنابراین رمزینکس در ادامه‌ی این مقاله جهت افزایش اطلاع شما عزیزان، به مقوله‌ی بهترین ارز دیجیتالی برای استخراج پرداخته است.

استخراج ارزهای دیجیتالی

استخراج ارزهای دیجیتالی فرآیندی است که به منظور بررسی تراکنش‌ ها و دستیابی ارزهای دیجیتالی صورت می گیرد. ماینرها با یکدیگر جهت حل مشکلات چالش برانگیز ریاضی و مبتنی بر توابع هش رقابت می کنند، هر ماینری که اولین نفر در یافتن راه حل مورد نظر باشد، پاداش را دریافت خواهد کرد.

استخراج از طریق روش های مختلفی انجام می شود که بهترین راه برای آن ایجاد یک فارم است. استخراج از فارم ها نیاز به CPU و سیستم های خنک و تامین کننده‌ی برق دارد که از این رو بسیار گران قیمت خواهد شد. استخراج همچنین می‌ تواند با استفاده از CPU کامپیوترها نیز انجام شود. روش دیگر در استخراج از طریق تلفن های هوشمند است که با استفاده از پلت فرم هایی مانند ETN کار می کنند. علاوه بر روش های ذکر شده شما می‌ توانید با استفاده از کارت پردازشگر گرافیکی یا تراشه‌ی استخراج ASIC  نیز تراکنش های معتبر انجام دهید و در نهایت، استخراج ابری یکی دیگر از گزینه های مناسب برای استخراج ارزهای دیجیتالی است.

موارد مورد نیاز قبل از استخراج ارزهای دیجیتالی

استخراج یک روش غیر متمرکز برای دستیابی به ارزهای دیجیتالی است. این روش تضمین می کند که در هر ۱۰ دقیقه، زمان پایه برای استخراج بلاک بیت کوین، سکه های جدیدی تولید می شود. در ادامه ی مطلب به موارد مورد نیاز قبل از استخراج ارزهای دیجیتالی پرداخته شده است:

  • یک کیف پول ارز دیجیتالی مرتبط با توکن ‌های استخراج شده، جهت ذخیره و نگهداری از ارزهای دیجیتالی
  • یک بسته‌ی نرم افزاری استخراج رایگان
  • عضویت در یک استخر استخراج آنلاین، یک جامعه از ماینرهایی که کامپوترهای خود را جهت افزایش سودآوری و ثبات درآمد با یکدیگر ترکیب می‌ کنند
  • عضویت در یک صرافی ارز دیجیتال آنلاین جهت مبادله‌ی سکه‌ های استخراج شده با پول نقد یا بیت کوین
  • یک کامپوتر طراحی شده جهت استخراج
  • یک  واحد پردازنده‌ی گرافیکی Nvidia  (GPU) یا تراشه ASIC جهت استخراج

بهترین ارز دیجیتالی برای استخراج

در طول سال های گذشته بیت کوین به عنوان بهترین ارز دیجیتالی برای استخراج در نظر گرفته شده بود. با این حال و با گذشت زمان، استخراج بیت کوین به دلیل قدرت پردازش قوی دیگر سودآور نیست. از این رو استخراج آلت کوین های دیگر به جای بیت کوین سودآورتر است.

بهترین ارز دیجیتالی برای استخراج

Grin Coin

این سکه براساس پروتکل mimblewimble و با توجه به ویژگی‌ هایی نظیر افزایش حریم خصوصی، قابلیت مقیاس پذیری و کاهش ظرفیت بلاکچین ایجاد شده است. علارغم عرضه‌ی محدود، این سکه از ماینرهای altcoin-hostile پشتیبانی می کند. Grin Coin در حال حاضر یکی از بهترین ارزهای دیجیتالی برای استخراج در سال ۲۰۱۹ است و در استخراج آن از کارت Nvidia سخت افزاری (۱۰۷۰، ۱۰۷۰TI، ۱۰۸۰، ۱۰۸۰TI، ۲۰۷۰، ۲۰۸۰، ۲۰۸۰TI)  جهت تایید تراکنش ها استفاده می شود. علاوه بر Nvidia از برخی دیگر از کارت های AMD نیز می توان جهت استخراج Grin coin استفاده کرد.

به غیر از کارت های گرافیکی شما قادر به دانلود برنامه‌ی استخراج Grin نیز می باشید، که پس از دانلود آن می توانید از آن در استخرهای استخراج  همچون F2Pool ، Grinmint ، Sparkpool و Pool.BTC  نیز استفاده کنید.

اتریوم با استخراج GPU

اتریوم دومین ارز دیجیتالی بزرگ در بازار سرمایه گذاری پس از بیت کوین است. این ارز دیجیتالی را می توان با استفاده از GPU استخراج کرد که در این فرآیند نیاز به کارت Ethminer  است و از این رو کاری بسیار سخت و طاقت فرسا است. استخراج اتریوم به دلیل ویژگی قراردادهای هوشمند و کسب درآمد قابل توجه یکی از بهترین گزینه های موجود است.

لایت کوین

لایت کوین یک ارز دیجیتالی P2P است که امکان پرداخت در خارج از مرزهای یک کشور را نیز فراهم می کند. تایید لایت کوین بسیار سریع و ظرفیت ذخیره سازی آن بهتر از سایر ارزهای دیجیتالی است، این ارز دیجیتالی همچنین به عنوان بهترین ارز دیجیتالی برای استخراج در سال ۲۰۱۹  نیز می باشد. برای استخراج لایت کوین می توان از استخراج سخت افزاری ASIC همانند Antminer L3++  نیز استفاده کرد. استخراج سخت افزاری ASIC برای لایت کوین بسیار مناسب است؛ چرا که درآمد کافی و مصرف انرژی کمتری دارد. جهت استخراج لایت کوین می توانید از روش استخراج استخر همچون Litecoin Pool، Antpool و LTC.top استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید