آلتلیر(alt)

خرید و فروش ارز آلتلیر (Altlayer) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال ALT

آخرین قیمت به ریال

190,262IRR

آخرین قیمت به تتر

0.34USDT

تغییر قیمت

-0.04 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

آلتلیر

بازارهای معاملاتی آلتلیر

 • آلتلیر

  (alt)

  190,262 irr

  0.04 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز آلتلیر (altlayer)

راهکارهای لایه دوم اتریوم به یکی از ارزشمندترین سرویس‌ها و محصولات دنیای بلاکچین تبدیل شده‌اند. در این میان مفاهیم جدیدی مثل استیک کردن مجدد (Restaking) هم متولد شده‌اند که به بیان ساده، استیک کردن دارایی‌ها در چند پلتفرم و کمک به حفظ امنیت آن‌ها را ممکن می‌کنند. آلتلیر پلتفرمی برای تجمیع این سرویس‌ها و در دسترس قرار دادن انواع راهکارهای لایه دوم رولاپ (Rollup) است. ارز دیجیتال ALT به‌عنوان توکن اصلی این پلتفرم کاربردهای متنوعی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز آلتلیر اشاره کرد. خرید ارز آلتلیر برای کاربرانی که قصد استفاده از این پلتفرم را دارند هم تاحدی الزامی است. قیمت ارز دیجیتال ALT بسته به کاربردهای پلتفرم و شرایط بازار، نوسان‌هایی را هم از زمان معرفی تجربه کرده است.

آلتلیر (Altlayer) چیست؟

ایده استیک کردن دوباره ارز دیجیتال و بهره‌برداری بهینه از راهکارهای لایه دوم اتریوم، ایده جذابی به نظر می‌رسد. آلتلیر پلتفرمی است که ترکیبی از این دو ایده را با رابط کاربری مناسب در اختیار کاربران قرار می‌دهد. آلتلیر (Altlayer) استیک کردن دوباره ارزهای دیجیتال را در راهکارهای رولاپ اتریوم ممکن می‌کند. رولاپ به راهکارهای لایه دومی گفته می‌شود که تراکنش‌ها را خارج از بلاکچین اصلی تجمیع کرده و برای تایید، فقط همین مجموعه را به مین‌نت ارسال می‌کنند. این فرایند، علاوه بر کاهش هزینه گس (Gas) در شبکه، فشار روی بلاکچین اصلی را هم کاهش می‌دهد. آلتلیر به اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApp) امکان می‌دهد که بهترین راهکار رولاپ را برای نیازهای خود انتخاب کنند.

سرویس آلتلیر را می‌توان یک سرویس Rollups-as-a-Service یا RaaS نامید که قابلیت‌های زیادی برای توسعه‌دهنده‌ها دارند. آن‌ها می‌توانند راهکارهای لایه دوم و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز خود را با استفاده از آلتلیر با سرعت بالاتر و هزینه پایین‌تر توسعه دهند. این سرویس‌ها در مجموع به بزرگ‌تر شدن اکوسیستم برنامه‌نویسی اتریوم هم کمک می‌کند.

در بخشی از خدمات آلتلیر، راهکارهایی با لایه امنیت اضافه در دسترس کاربران و توسعه‌دهنده‌ها قرار می‌گیرد. این بخش به نام Restaked Rollups شناخته می‌شود. رولاپ‌هایی که با سیستم استیک مجدد کار می‌کنند، امنیت، عدم تمرکز، هماهنگی و سرعت بالاتری دارند. این مجموعه رولاپ با استیک کردن مجدد اتر از آن برای حفظ امنیت تراکنش‌ها بهره می‌برند.

چشم‌انداز آلتلیر به گونه‌ای ترسیم شده است که آینده‌ای با هزاران راهکار رولاپ را برای کاربران بسازد. این راهکارهای لایه دوم می‌توانند مثل آربیتروم و اوپتیمیزم با تمرکز روی مجموعه‌ای از کاربردهای عمومی باشند. راهکارهای دیگر هم با تمرکز روی یک کاربری خاص، قابل توسعه و عرضه هستند.

فرایندهای توسعه راهکارهای رولاپ با استفاده از آلتلیر به آسانی پیش می‌رود. به‌عنوان مثال یک رولاپ می‌تواند از Arbitrum Orbit به‌عنوان زیرساخت اصلی استفاده کرده و Arbitrum One را برای دسترسی به داده‌ها و تایید تراکنش‌ها استفاده کند. راهکاری دیگر می‌تواند با استفاده از ZK Stack توسعه پیدا کرده و برای دسترسی داده‌ها از Celestia استفاده کند.

آلتلیر و رولاپ‌ها چطور کار می‌کنند؟

همان‌طور که گفته شد، آلتلیر توسعه و استفاده از راهکارهای لایه دوم اتریوم را آسان می‌کند. برای آشنایی با نحوه کار آلتلیر ابتدا باید با مفهوم رولاپ و نحوه کار این راهکارها آشنا شوید. رولاپ‌ها بهترین راه برای این هستند که اجرای تراکنش‌ها خارج از اتریوم انجام شود و به همین دلیل، مقیاس‌دهی به بلاکچین اصلی سریع‌تر انجام شود. به‌علاوه، با عرضه SDK برای رولاپ‌های متنوع مثل OP Stack, Arbirum Orbit, Polygon CDK و ZK Stack، اپلیکیشن‌های غیر متمرکز می‌توانند به آسانی توسعه یک قرارداد هوشمند، رولاپ اختصاصی خود را داشته باشند.

رولاپ‌هایی که با ساختار استیک مجدد کار می‌کنند، با استفاده از سه سرویس متصل به هم، مزیت‌های بهتری نسبت به رولاپ‌های معمولی دارند:

 • سرویس VITAL: این سرویس برای تایید کردن تراکنش‌ها کاربرد دارد که داده‌های رولاپ را از لحاظ صحت و هماهنگی با داده‌های بلاکچین اصلی بررسی می‌کند.
 • سرویس MACH: سرویسی که برای سرعت دادن به اجرای نهایی تراکنش‌ها استفاده می‌شود. این سرویس زمان تایید تراکنش‌ها را بیشتر کرده و آن‌ها را غیر قابل بازگشت می‌کند.
 • سرویس SQUAD: این سرویس برای ترتیب‌دهی غیر متمرکز به تراکنش‌ها استفاده می‌شود. ترتیب‌دهی با روشی عادلانه و تصادفی انجام شده و از دستکاری در تراکنش‌ها جلوگیری می‌شود.

شبکه SQUAD در رولاپ‌های استیک مجدد یک شبکه غیر متمرکز است که هر فردی امکان عضویت در آن دارد. افراد با استیک کردن توکن می‌توانند عملکرد مناسب خود در شبکه را تضمین کنند.

آشنایی با اکوسیستم آلتلیر

امکان توسعه اپلیکیشن‌های غیر متمرکز با کاربردهای متنوع و سرعت عملکرد بالا باعث شده است که اکوسیستم Altlayer میزبان تعداد زیادی پروژه موفق باشد. پروژه‌های متعددی از زیرساخت این پلتفرم برای مقیاس‌دهی، افزایش امنیت و هماهنگی با پروژه‌های دیگر استفاده می‌کنند. این پروژه‌ها در حوزه‌های گوناگون از بازی‌های بلاکچینی تا NFT و دیفای و متاورس فعالیت می‌کنند.

در دنیای بازی‌های بلاکچینی، دسترسی به سرعت بالا و تاخیر پایین در کنار هزینه گس پایین، حیاتی است. بازی بلاکچینی Cometh یک بازی با ساختار دیفای است که بازیکنان در آن در محیط کهکشانی گشت‌وگذار می‌کنند. این بازی با آلتلیر یکپارچه شد تا تجربه سریع و جذابی برای گیمرهای خود رقم بزند. همچنین امکان تعامل بین بلاکچینی هم با ترکیب آلتلیر به بازی اضافه شد.

در حوزه متاورس‌ها، پروژه Oasys مهم‌ترین نامی است که در اکوسیستم Altlayer به چشم می‌خورد. این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد که متاورس اختصاصی خود را بسازند. زیرساخت‌های درآمدزایی از متاورس هم در Oasys در دسترس قرار دارد.

پروژه‌هایی که روی دسترسی آزاد به داده‌ها تمرکز می‌کنند هم از اعضای ویژه اکوسیستم آلتلیر هستند. پروژه EigenLayer یک پروتکل با تمرکز روی مفهوم استیک مجدد است. درواقع این پروژه برای اولین بار استیک کردن مجدد را مطرح کرد. پروژه EigenLayer در همکاری با آلتلیر، دسترسی به داده‌ها را با سرعت بالا و تقریبا آنی، در اختیار رولاپ‌ها قرار می‌دهد. اسم سرویس مخصوص این قابلیت هم EigenDA است. این پروژه همچنین استیک کردن مجدد را به دیگر رولاپ‌ها عضو اکوسیستم آلتلیر ارائه می‌کند.

ارز دیجیتال ALT چیست؟

پلتفرم آلتلیر برای مدیریت فرایندهای مالی و مدیریتی خود نیاز به یک ارز دیجیتال داشت و به همین دلیل ارز دیجیتال ALT را توسعه داد. ارز دیجیتال ALT به‌عنوان ارز اصلی پلتفرم آلتلیر شناخته می‌شود که به‌عنوان توکن کاربردی و حاکمیتی معرفی شد. ارز آلتلیر با حداکثر توزیع ۱۰ میلیارد توکن برنامه‌ریزی شده است و سهم عمده توزیع آن به خزانه پروژه واریز می‌شود. سهم بزرگ بعدی به توسعه پروتکل و پس از آن به سرمایه‌گذارها اختصاص دارد.

ایردراپ ارز آلتلیر در مرحله اول برای پاداش دادن به کاربران فعال پلتفرم برنامه‌ریزی شد. در این برنامه، ۳۰۰ میلیون توکن ALT بین کاربران فعالان و هولدرهای NFT مخصوص پروژه توزیع شد. از آن زمان فروش ارز دیجیتال ALT سرعت گرفت، اما پس از مدتی قیمت ارز آلتلیر به ثبات رسید و مسیر مرسوم ترید برای آن سپری شد.

از کاربردهای مهم ارز دیجیتال ALT می‌توان به امتیاز مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا همان DAO پروژه آلتلیر اشاره کرد. هولدرها می‌توانند در رای‌گیری‌های مرتبط با توسعه و بهبود اکوسیستم شرکت کرده و به‌نوعی مسیر آینده را خودشان تعیین کنند. همچنین با هولد کردن ارز آلتلیر می‌توان پیشنهادهای جدید برای توسعه پلتفرم ثبت کرد.

استیک کردن از کاربردهای دیگر ارز دیجیتال ALT است. کاربران با خرید ارز آلتلیر و استیک کردن آن در رولاپ‌های متصل می‌توانند پاداش‌هایی از جنس توکن ALT یا ارزهای دیگر دریافت کنند. استیک کردن هم به دو روش معمولی و استیک مجدد در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. فرایند استیک کردن به امن‌تر کردن رولاپ‌ها هم کمک می‌کند.

استفاده از رولاپ‌های متصل به آلتلیر نیاز به پرداخت هزینه دارد. کاربران با خرید ارز دیجیتال ALT و هولد کردن آن در کیف پول‌های متصل می‌توانند هزینه استفاده از رولاپ‌ها را هم پرداخت کنند. هزینه‌ها شامل موارد متنوعی مثل کارمزد تراکنش‌ها، هزینه ساخت رولاپ و ارتقاء رولاپ می‌شود. نکته دیگر اینکه برای استفاده از برخی سرویس‌ها هم به طور ذاتی خرید ارز آلتلیر و هولد کردن آن قدم اول محسوب می‌شود.

چطور ارز آلتلیر ALT بخریم؟

ارز آلتلیر به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال ALT می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی مثل بایننس، اچ‌تی‌اکس، بای‌بیت، گیت و بسیاری از صرافی‌های دیگر استفاده کنید. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز ALT در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز آلتلیر بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال ALT خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید ALT در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید ارز دیجیتال ALT یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

کارمزد خرید و فروش آلتلیر

کارمزد معاملات خرید آلتلیر در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول آلتلیر

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال آلتلیر به کیف پول، 40 آلتلیر می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

آلتلیر یک پلتفرم تجمیع‌کننده رولاپ‌های اتریوم است که این راهکارهای لایه دوم را با قابلیت‌های متنوع مثل استیک مجدد توکن در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

رولاپ یک راهکار مقیاس‌دهی و سرعت‌دهی لایه دوم است که تایید تراکنش‌ها را به‌صورت تجمیعی در شبکه اصلی انجام می‌دهد.

ارز دیجیتال ALT به‌عنوان توکن اصلی و حاکمیتی آلتلیر شناخته می‌شود که برای پرداخت هزینه‌ها و مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز استفاده می‌شود.

پروژه‌های مختلف با استفاده از آلتلیر می‌توانند اپلیکیشن‌های غیر متمرکز سریع، امن و با دسترسی به بلاکچین‌های متنوع عرضه کنند.

برای خرید ارز دیجیتال ALT از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را با کمترین کارمزد در رمزینکس بخرید و بفروشید.

تغییرات قیمت آلتلیر

بیشترین قیمت

189,769irr

کمترین قیمت

195,911irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال آلتلیر

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال آلتلیر در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال آلتلیر همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط آلتلیر برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.