ape
ape(ape)

خرید و فروش ایپ کوین (APE) به‌همراه قیمت لحظه ای و نمودار ApeCoin

آخرین قیمت به ریال

826,758IRR

آخرین قیمت به تتر

1.24USDT

تغییر قیمت

2.39 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

ape

ape

بازارهای معاملاتی ایپ

 • ape

  ape

  (ape)

  826,758 irr

  2.39 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز ایپ (apecoin)

خرید ایپ کوین (APE) برای طرفداران دنیای NFT یک سرمایه‌گذاری وسوسه‌انگیز است. ایپ کوین با نام لاتین ApeCoin نام پروژه و ارز دیجیتالی است که توسط Yuga Labs و وابسته به مجموعه NFT معروف میمون‌های خسته یا همان Bored Ape Yacht معرفی شد. این ارز دیجیتال با نماد APE نقش مهمی در سیستم حاکمیتی و مدیریت اکوسیستم ایپ کوین دارد و از زمان معرفی، اخبار زیادی را به خود اختصاص داد.

ایپ کوین (ApeCoin) چیست؟

پروژه ایپ کوین در تاریخ مارس سال ۲۰۲۲ معرفی شد. این پروژه با هدف معرفی یک ارز دیجیتال با نماد APE معرفی شد که قرار است به‌عنوان توکن اصلی یک متاورس عمل کند. متاورسی که تیم Yuga Labs با تمرکز بر مجموعه معروف NFT میمون‌های خسته توسعه خواهد داد.

معرفی ApeCoin با چند خبر مهم و تکان‌دهنده دیگر در دنیای کریپتو و NFT همراه بود. یوگا لبز بعد از خرید مجموعه CryptoPunks ادعا کرد که یک متاورس توسعه خواهد داد. در همان زمان، تیم توانست ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند که برای توسعه متاورس هزینه خواهد شد. پروژه ایپ کوین تلاش می‌کند تا چیزی فراتر از یک ارز دیجیتال باشد و بیش از پیش، به بهانه رویدادها و امکانات جدید، کاربران معمولی بیشتری را به دنیای ارز دیجیتال بکشاند. تلاش Yuga Labs این است که با ساختن یک اکوسیستم کاملا غیر متمرکز با سیستم حاکمیتی غیر متمرکز یا همان DAO، دنیای NFT را هم به چیزی بیشتر از خرید و فروش تصاویر و عکس‌ها تبدیل کند.

اکوسیستم ایپ (APE Ecosystem)

ایپ کوین به‌عنوان ارز دیجیتالی که اسم و مشخصات یک مجموعه NFT معروف را یدک می‌کشد، اهداف بزرگی در سر دارد. این ارز دیجیتال را می‌توان خروجی اکوسیستمی در نظر گرفت که تا قبل از آن، با مجموعه‌های متعدد و خاص NFT با طراحی میمون‌های خسته شناخته می‌شد. Bored Apes بخشی از همه این مجموعه‌ها هستند که طراحی میمون‌هایی با ظاهر و ویژگی خاص، آن‌ها را به دارایی‌های دیجیتال جذابی تبدیل کرده است.

اگرچه در ابتدا همه تصور می‌کردند که طراحان و توسعه‌دهنده‌های مجموعه NFT میمون‌های خسته مشخص نیست، شرکت Yuga Labs به‌عنوان تیم اصلی این پروژه معرفی شده است. آن‌ها هم امروز عضوی از سیستم مدیریت و حاکمیت اکوسیستم یعنی ApeCoin DAO هستند.

در ادامه با برخی از مجموعه‌های عضو اکوسیستم ApeCoin آشنا می‌شوید:

مجموعه BAYC یا Bored Ape Yacht Clun

این مجموعه NFT در آوریل ۲۰۲۱ معرفی شد و شامل ۱۰ هزار طراحی میمون منحصر به فرد است. این ان‌اف‌تی‌ها روی شبکه اتریوم مینت شدند. ظاهر هیچ کدام از آن‌ها شبیه هم نیست. مشخصات و قابلیت‌ها و همچنین سطح کمیاب بودن NFTها هم با یکدیگر تفاوت دارد.

هر کدام از میمون‌های مجموعه، با یک سیستم الگوریتمی طراحی شده‌اند. تمامی ۱۰ هزار عضو مجموعه BAYC میمون‌هایی هستند که از ترکیب خصوصیت‌های مختلف و قابلیت‌های متنوع، طراحی شده‌اند. تصویر این میمون‌ها را اغلب اوقات به‌عنوان تصویر پروفایل طرفداران مجموعه و برخی از کاربران دنیای کریپتو می‌بینید. ان‌اف‌تی‌های این مجموعه با قیمت‌های سرمسام‌آور تا چند میلیون دلار خرید و فروش شده‌اند.

مجموعه MAYC یا Mutant Ape Yacht Club

این مجموعه برای تکمیل اعضای BAYC معرفی شد. مجموعه میمون‌های جهش‌یافته شامل ۲۰ هزار NFT می‌شود که از ترکیب میمون‌های BAYC با خصوصیت‌های جهش‌یافته ساخته شده‌اند. طراحی آن‌ها هم منحصر به فرد است و هرکدام سطحی از توانایی و قابلیت و کمیاب بودن دارند.

مجموعه BAKC یا Bored Ape Kennel Club

این مجموعه در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ معرفی شد. میمون‌های BAKC درواقع سگ‌هایی با طراحی شبیه به مجموعه‌های قبلی هستند که به هریک از دارندگان BAYC داده شدند. هر عضو اکوسیستم میمون‌های خسته که یک NFT از مجموعه BAYC داشت، می‌توانست یک NFT از مجموعه BAKC را اصطلاحا به سرپرستی بگیرد. پس دارندگان مجموعه اول، باز هم NFT جدید دریافت کردند. ان‌اف‌تی‌های BAKC هم مثل مجموعه NFTهای دیگر سطح کمیابی دارند و ارزش آن‌ها در بازار نوسان پیدا می‌کند.

متاورس Otherside

یوگا لبز برای حرکت جدی به سمت دنیای دیجیتال متاورس، نیاز به زمین‌های دیجیتال داشت. آن‌ها در آوریل ۲۰۲۲ زمین‌های یا همان Land مناورس جدید خود به نام Otherside را مینت کردند. در طول ۴۵ دقیقه، قیمت زمین‌ها به ۱۰۰ هزار دلار هم رسید و در مجموع، حدود ۳۲۰ میلیون دلار سرمایه برای پروژه جذب شد.

ارز دیجیتال APE چیست؟

ارز دیجیتال APE به‌عنوان توکن اصلی یا همان حاکمیتی اکوسیستم ApeCoin معرفی شد. این توکن روی شبکه اتریوم و با استاندارد ERC-20 توسعه داده شد. ارز دیجیتال APE به نوعی بلیط ورود به سازمان مدیریت غیر متمرکز پروژه ایپ کوین است. دارندگان این توکن می‌توانند روی تصمیم‌های مدیریتی و حاکمیتی اکوسیستم تاثیر بگذارند. تاثیر آن‌ها هم با رای‌هایی است که به تغییرات و بهبودهای پروژه می‌دهند.

خرید ارز دیجیتال APE و عضویت در اکوسیستم و سازمان غیر متمرکز مدیریت پروژه ایپ کوین، کاربردهای زیادی برای دارندگان دارند. آن‌ها می‌توانند با داشتن این توکن، روی تصمیم‌هایی مثل هزینه کردن دارایی‌های اکوسیستم، تعیین قوانین، مشارکت را پروژه‌های دیگر، انتخاب پروژه‌های جدید و موارد این‌چنینی تاثیر بگذارند.

برای اجرای تصمیم‌هایی که در DAO گرفته می‌شود، یک سازمان مجری مورد نیاز است. مثل بسیاری از پروژه‌های دیگر در دنیای بلاکچین، ایپ کوین هم یک بنیاد دارد. بنیاد ایپ کوین با نام لاتین ApeCoin Foundation وظیفه اجرای تصمیم‌های تصویب شده در DAO را برعهده دارد.

بنیاد ایپ کوین به نوعی نماینده DAO این اکوسیستم هم هست. آن‌ها مسئولیت رشد اکوسیستم و پیگیری تصمیم‌ها و پیدا کردن شرکای جدید را هم برعهده دارند. این بنیاد گروهی از اعضا به نام Board دارد که چشم‌انداز آینده پروژه را اجرا می‌کنند. گروه Board از پنج عضو با سابقه‌های مرتبط با فناوری یا جامعه کریپتو تشکیل می‌شود. انتخاب اعضای جدید هم هر یک سال یک بار توسط دارنده‌های APE رای‌گیری می‌شود.

کاربردهای ارز دیجیتال APE در ایپ کوین

ارز دیجیتال ایپ علاوه بر توکن حاکمیتی، یک توکن کاربردی یا Utility هم هست. دارنده‌های این ارز علاوه بر عضویت در DAO و مشارکت در پیشبرد اهداف اکوسیستم، به قابلیت‌های ویژه دیگری هم دسترسی پیدا می‌کنند. آن‌ها می‌توانند از سرویس‌های ویژه استفاده کنند، به بازی‌های جدید دسترسی دارند و دسترسی به محصولات فیزیکی اکوسیستم هم برای آن‌ها فراهم می‌شود.

از کاربردهای دیگر ارز دیجیتال APE می‌توان به خرید و فروش اشاره کرد. این ارز به خاطر ماهیت ERC-20 در بسیاری از فروشگاه‌های دیجیتال و فیزیکی همکار با اکوسیستم ایپ کوین پذیرفته می‌شود. همچنین دارنده‌های NFT از مجموعه‌های میمون خسته این ارز را به‌صورت پاداش رایگان دریافت می‌کنند که قابلیت فروش در صرافی‌ها و نقد شدن هم دارد.

ارز دیجیتال APE برای هدف اصلی پروژه ایپ کوین یعنی تبدیل شدن به یک متاورس هم کاربردهای زیادی دارد. توسعه‌دهنده‌هایی که بخواهند بازی یا تجربه‌های دیجیتال جدید خود را به متاورس اکوسیستم اضافه کنند، می‌توانند ارز APE را به‌عنوان بخشی داخلی و یکپارچه از سرویس غیر متمرکز خود در نظر بگیرند. به‌عنوان مثال، در بازی Benji Bananas از ارز دیجیتال APE به‌عنوان انگیزه‌ای برای جذب کاربران جدید استفاده شده است. گیمرها در این بازی می‌توانند ارز دیجیتال داخل بازی را به‌عنوان پاداش ماموریت‌ها کسب کرده و بعدا با APE سواپ کنند.

متاورس Otherside قرار است به‌عنوان عضو مهم و تاثیرگذار اکوسیستم و پله‌ای برای تبدیل شدن به یک دنیای متاورسی نقش مهمی داشته باشد. با راه افتادن متاورس Otherside می‌توان انتظار داشت که کوین ایپ با کاربردهای بیشتر مثل خرید و فروش دارایی‌ها در متاورس، افزایش شدید محبوبیت و قیمت را تجربه کند.

سیستم توزیع (توکنومیکس) ارز دیجیتال APE

سقف مینت و توزیع ارز دیجیتال APE یک میلیارد توکن است. این سقف هیچ‌گاه بیشتر نمی‌شود و هیچ توکن جدیدی هم برای ایپ کوین مینت نخواهد شد. اکوسیستم ایپ کوین به خاطر همین سقف مشخص، سیستم سوزاندن توکن یا همان Burning Mechanism هم در نظر نگرفته است. توزیع توکن‌های APE برای فروش و پخش کردن بین اعضای کامیونیتی به این شکل است:

 • ۶۲ درصد از توکن‌ها به ApeCoin DAO تعلق دارد.
  • ۱۵ درصد از این توکن‌ها به دارنده‌های BAYC و MAYC داده می شود. دارنده‌های BAYC می‌توانند به ازای هر NFT خود، ۱۰٬۰۹۴ توکن APE دریافت کنند. دارنده‌های MAYC نیز ۲٬۰۴۲ توکن دریافت می‌کنند. بقیه توکن‌ها به عنوان ذخیره و پرداخت هزینه‌های DAO نگهداری می شود.
 • ۱۶ درصد از توکن‌های مینت شده APE به شرکت Yuga Labs تعلق دارد. بخشی از این توکن‌ها به بنیاد خیره Jane Goodall داده می‌شود و ۱۴ درصد از آن‌ها به‌عنوان پاداش برای مشارکت‌کننده‌ها در راه‌اندازی ApeCoin کنار گذاشته شده است.
 • ۸ درصد از توکن‌های APE به بنیان‌گذارهای Yuga Labs و BAYC تعلق دارد. 

ارز دیجیتال APE از یک سیستم قفل توکن پیروی می‌کند. یعنی بنیان‌گذارهای BAYC و دیگر افراد مشارکت‌کننده در پروژه نمی‌توانند دارایی‌های خود را بفروشند. بعد از ۱۲ ماه، مقداری از توکن‌ها قابل فروش خواهند بود.

چطور ایپ کوین (APE) بخریم؟

برای خرید ایپ کوین می‌توانید از صرافی‌های بین‌الملل مثل بایننس، کوین‌بیس، کوکوین و کراکن استفاده کنید. این صرافی‌ها، ارز APE را با ارزهایی مثل USDT, BTC, ETH و ارزهای معروف دیگر خرید و فروش می‌کنند. البته استفاده از صرافی‌های بین‌المللی به خاطر محدودیت‌هایی که برای کاربران ایرانی دارند، آن‌چنان آسان و امن نیست.

برای خرید ارز ایپ (APE) در ایران می‌توانید از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز ایپ کوین بخرید. همچنین می‌توانید ارز ایپ خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب برای خرید و فروش در دسترس شما است. می‌توانید با پرداخت ریال یا واریز ارزهای دیجیتال دیگر مثل تتر و بیت کوین در کیف پول خود در رمزینکس، ارز ایپ بخرید.

برای خرید ایپ در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان و با شماره موبایل یا آدرس ایمیل انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم بسیار سرعت انجام می‌شود. برای این کار باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود.

کارمزد خرید و فروش ایپ

کارمزد معاملات خرید ایپ در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول ایپ

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال ایپ به کیف پول، 10000 ایپ می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ایپ کوین یک پروژه بلاکچینی روی بلاکچین اتریوم است که توسط Yuga Labs و با استفاده از تم میمون‌های خسته (Bored Apes) معرفی و راه‌اندازی شد. این پروژه به زودی به یک متاورس با همین تم تبدیل می‌شود.

ارز دیجیتال ایپ با نماد APE به‌عنوان توکن اصلی اکوسیستم ایپ کوین معرفی شد که کاربردهای حاکمیتی و کاربردی دارد. دارنده‌های APE می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های DAO ایپ کوین نقش داشته باشند.

برای خرید ارز دیجیتال APE می‌توانید از صرافی رمزینکس استفاده کنید. با ثبت‌نام و احراز هویت در این صرافی، ارز دیجیتال ایپ را با کمترین کارمزد بخرید و بفروشید.

اولین مجموعه‌های NFT در اکوسیستم میمون‌های خسته BAYC و MAYC هستند که دارنده‌های آن‌ها مقداری ارز دیجیتال ایپ به‌عنوان پاداش دریافت کرده‌اند.

تغییرات قیمت ایپ

بیشترین قیمت

787,774irr

کمترین قیمت

853,137irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال ایپ

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال ایپ در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال ایپ همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط ایپ برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.