مانا(mana)

خرید و فروش ارز مانا دیسنترالند (MANA) به همراه قیمت لحظه ای مانا

آخرین قیمت به ریال

267,934IRR

آخرین قیمت به تتر

0.47USDT

تغییر قیمت

3.47 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

مانا

بازارهای معاملاتی مانا

 • مانا

  (mana)

  267,934 irr

  3.47 %
  arrow_drop_up
 • مانا/تتر

  (mana)

  0.4606 usdt

  1.05 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز مانا (mana)

خرید مانا یا همان ارز دیجیتال پلتفرم دیسنترالند برای علاقه‌مندان به متاورس و پلتفرم‌های مرتبط با آن جذاب است. پلتفرم Decentraland به‌عنوان یکی از معروف‌ترین متاورس‌های دنیای دیجیتال شناخته می‌شود. ارز دیجیتال MANA ارز اصلی این پلتفرم است که کاربردهای بسیاری در آن دارد. برای سرمایه‌گذاری در دیسنترالند می‌توانید علاوه بر خرید و فروش مانا، روی زمین‌ها و دیگر محصولات دیجیتالی پلتفرم متاورسی هم حساب کنید.

دیسنترالند Decentraland چیست؟

دیسنترالند Decentraland یک دنیای مجازی است که با استفاده از فناوری بلاکچین، تجربه‌های جذاب و جدیدی را برای کاربران ارائه می‌کند. استفاده از بلاکچین به‌عنوان زیرساخت این پلتفرم، آن را به یک محیط امن برای تعامل و لذت بردن از دنیای دیجیتال تبدیل می‌کند. همچنین مالکیت دارایی‌های مجازی در پلتفرم را کاملا به کاربران می‌دهد که نقطه قوت و تفاوت اصلی آن با پلتفرم‌هایی است که در گذشته، تجربه زندگی دیجیتالی را ارائه می‌کردند.

کاربران عضو دیسنترالند، برای زندگی و کار در این پلتفرم می‌توانند دارایی‌های دیجیتال گوناگون را خرید و فروش کنند و مالکیت آن‌ها را به‌طور کامل روی بلاکچین در اختیار داشته باشند. Decentraland نمونه‌ای از متاورس‌های موفق دنیای کریپتو است که امکانات جالب توجه آن در مالکیت استفاده از درایی‌های دیجیتال، به افزایش ارزش و محبوبیت خود پلتفرم و توکن‌های آن کمک می‌کند.

کاربران می‌توانند در دیسنترالند زمین دیجیتالی داشته باشند، توکن‌های غیر مثلی یا همان NFT خرید و فروش کنند و حتی کسب‌وکار مجازی داشته باشند. همچنین کاربران می‌توانند در مدیریت و حاکمیت پلتفرم و تصمیم‌گیری درباره آینده و مسیر پیشرفت آن هم نقش داشته باشند. این مدل از حاکمیت به‌‌عنوان حاکمیت غیر متمرکز یا DAO هم شناخته می‌شود.

اگر با پلتفرم‌های زندگی مجازی مثل Second Life آشنا باشید و همچنین از ارزهای دیجیتال هم استفاده کنید، حتما طرفدار Decentraland می‌شوید. این متاورس از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۱۶ تا امروز، در کنار جذب تعداد زیادی کاربر، تغییرات گرافیکی و پیشرفت‌های تکنیکی زیادی را هم تجربه کرده است. امروز دیسنترالند تجربه سه‌بعدی و کاملا جذابی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

توسعه‌دهنده‌های دیسنترالند یعنی استابان اوردانو و آری میلیچ آن را به‌گونه‌ای طراحی کردند که بتوان یک تجربه کاملا شبیه به واقعیت را در دنیای دیجیتال تجربه کرد. در این پلتفرم می‌توانید تجربه‌های متعددی از خرید و فروش املاک تا دارایی‌ها و شخصی‌سازی‌های آن‌ها را داشته باشید. المان‌های متعددی هم در این دنیای دیجیتال عرضه می‌شوند که همه آن‌ها را می‌توانید با ارز دیجیتال مانا (MANA) خریداری کنید. ارز دیجیتال MANA یک توکن روی شبکه اتریوم و مبتنی بر پروتکل ERC-20 است.

همان‌طور که گفتیم، کاربران و اعضای دیسنترالند می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی متعددی را در این پلتفرم بخرند. این دارایی‌ها همگی به‌صورت NFT و طبق پروتکل ERC-721 روی شبکه اتریوم ساخته می‌شوند. از مهم‌ترین دارایی‌های دیجیتال پلتفرم می‌توان به زمین‌های دیسنترالند اشاره کرد که با نام LAND خرید و فروش می‌شوند.

لوگوی ارز دیجیتال Decentraland و صرافی رمزینکس

دیسنترالند چطور کار می‌کند؟

دنیای دیجیتال دیسنترالند اگرچه شبیه به بازی‌های ویدیویی طراحی شده است، اما تفاوت‌های عمده‌ای با آن‌ها دارد. گیمرها، کاربران و اعضای Decentraland کنترل کاملی روی دارایی‌های خود در بازی دارند و همچنین می‌توانند مسیر توسعه و تغییرات آن را هم مشخص کنند.

سیستم حاکمیتی غیر متمرکز دیسنترالند یا همان DAO دیسنترالند این امکان را به اعضا می‌دهد که تقریبا درباره همه چیز در پلتفرم تصمیم‌گیری کنند. آن‌ها می‌توانند حتی دارایی‌هایی را مشخص کنند که از سرمایه‌های موجود در خزانه دیسنترالند در آن‌ها سرمایه‌گذاری شود.

مثل همه متاورس‌ها، در دیسنترالند هم همه چیز NFT است. یعنی مالکیت آن متعلق به یک نفر بوده و در بلاکچین ذخیره می‌شود. از لباس شخصیت‌ها تا آیتم‌های مخصوص بازی تا زمین‌های بازی، همگی به‌صورت توکن غیر مثلی ثبت می‌شوند. کاربران با وصل کردن کیف پول ارز دیجیتال خود به بازی، می‌توانند NFTها را در کیف پول خود ذخیره کنند. علاوه بر ذخیره توکن‌ها و ارزهای دیجیتال، می‌توان آن‌ها را با اتصال همان کیف پول در بازارچه دیسنترالند Decentraland Marketplace خرید و فروش کنند.

برای خرید و فروش المان‌ها و دارایی‌های دیجیتال دیسنترالند نیاز به ارز دیجیتال اصلی پلتفرم یعنی مانا (MANA) دارید. این یکی از کاربردهای ارز دیجیتال مانا است که تا حد زیادی روی قیمت مانا و ارزش سرمایه‌گذاری در آن تاثیر می‌گذارد.

از تجربه‌های جذاب دیگر که امکان آن در دیسنترالند فراهم می‌شود می‌توان به ساختن و توسعه دادن آیتم‌های متعدد در دنیای دیجیتال بازی اشاره کرد. مثلا کاربران می‌توانند روی زمین‌های خود یعنی همان LAND، انواع بازی‌ها، فعالیت‌های جذاب و حتی آثار هنری را ثبت کنند و به نمایش بگذارند. اعضای Decentraland می‌توانند با همین فعالیت‌ها، از زمین‌های مجازی و دیجیتالی خود درآمد هم داشته باشند.

متاورس دیسنترالند امکانات و مزیت‌های زیادی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. آن‌ها می‌توانند در زمین‌های این دنیای دیجیتال تبلیغات هم داشته باشند و حتی تولید محتوا کنند. البته به خاطر اینکه دیسنترالند روی اتریوم قرار دارد، ورود به آن با هزینه‌هایی برای کاربران همراه خواهد بود. آن‌ها علاوه بر خرید توکن اصلی پلتفرم، باید هزینه کارمزد یا همان gas بالا هم پرداخت کنند. همچنین قیمت LAND هم اوج گرفت و به‌نوعی خرید زمین‌های دیجیتال برای کاربران تازه وارد با دارایی‌های پایین، غیر ممکن شده است.

نماد ارز دیجیتال مانا MANA و صرافی رمزینکس

ارز دیجیتال مانا MANA چیست؟

ارز دیجیتال مانا توکن اصلی و حاکمیتی دیسنترالند است که کاربردهای متعددی روی آن دارد. خرید و فروش مانا برای کاربرانی که می‌خواهند در این پلتفرم فعالیت داشته باشند یا از نوسان‌های ناشی از جذابیت متاورس سود کنند، جذاب خواهد بود. توکن MANA نه تنها یک ارز دیجیتال با نوسان و امکان سود دادن است، بلکه قابلیت‌ها و امکانات نقش داشتن در پلتفرم دیسنترالند را هم به کاربران می‌دهد.

کاربران برای نقش داشتن در مسیر توسعه و تغییرات دیسنترالند باید MANA را در DAO دیسنترالند قفل کنند که به wMANA تبدیل می‌شود. هر یک توکن wMANA نماینده یک قدرت رای در پیشنهادها و پروپوزال‌های پلتفرم است. همچنین با استفاده از همین توکن‌ها می‌توان پروپوزال‌هایی را برای تغییر و توسعه پلتفرم مطرح کرد. خرید مانا هم در انواع صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز انجام می‌شود. نکته دیگر اینکه سیستم حاکمیتی دیسنترالند هم یک خزانه از توکن‌های MANA دارد که می‌تواند در برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های پیشرفت اکوسیستم آن‌ها را سرمایه‌گذاری کند.

توکن LAND چیست؟

توکن LAND یک توکن غیر مثلی یا همان NFT و نشان‌دهنده مالکیت زمین دیجیتال در دیسنترالند است. هر پلات دیجیتالی زمین در Decentraland یا یک توکن لند نشان داده می‌شود و مالکیت آن پلات، کاملا در اختیار فرد دارنده LAND است. این توکن هم مانند ارز دیجیتال MANA قدرت رای‌دهی در سیستم حاکمیتی غیر متمرکز Decentraland را به دارنده‌ها می‌دهد.

کاربرانی که LAND دارند برای شرکت در رای‌گیری‌ها نیازی به قفل کردن توکن ندارند. هر یک توکن LAND نشان‌دهنده دو هزار رای برای دارنده آن است. نکته دیگر درباره LAND اینکه کاربران می‌توانند چند پلات LAND را به هم وصل کنند و یک توکن Estate داشته باشند. قدرت رای توکن جدید نیز برابر با جمع قدرت تعداد LANDهای متصل به هم است.

متاورس Decentraland چه کاربردهایی دارد؟

توسعه‌دهنده‌های دیسنترالند از همان ابتدا روی قابلیت‌ها و کاربردهای آن مبتنی بر جامعه و کامیونیتی بلاکچین حساب کرده‌اند. آن‌ها ظرفیت‌های متعددی را در نظر داشته‌اند که با استفاده از ساختار غیر متمرکز بلاکچین بتوان از آن‌ها استفاده کرد. در وایت پیپر Decentraland برای این پلتفرم پنج کاربرد اصلی در نظر گرفته شده است در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید:

 • اپلیکیشن: کاربران می‌توانند با المان‌ها و آیتم‌های متعددی که در دنیای مجازی دیسنترالند قرار دارد، اپلیکیشن‌هایی توسعه بدهند. آن‌ها همچنین می‌توانند از زبان اسکریپت Decentraland برای توسعه اپلیکیشن استفاده کنند. با استفاده از این زبان می‌توان ساختارهای تعاملی هم در دنیای مجازی دیسنترالند توسعه داد.
 • توسعه و تولید محتوا: برای توسعه و تولید محتوا در این دنیای مجازی، شکل دادن کامیونیتی و جامعه هم نقش مهمی دارد. مثلا دارنده‌های LAND می‌توانند با همسایه‌های خود جامعه تشکیل دهند و محتوا تولید کنند.
 • تبلیغات: کاربران زیادی از دنیای دیسنترالند و ارز دیجیتال مانا استفاده می‌کنند. این جامعه بزرگ، ظرفیت و شانس نمایش تبلیغات را هم به برندها می‌دهد. بسیاری از برندها در این متاورس زمین و دارایی دارند و تبلیغات خود را در آن نمایش می‌دهند.
 • دارایی‌ها و کلکسیون‌های دیجیتال: آیتم‌های دیجیتال دیسنترالند قابلیت خرید و فروش دارند و همگی به‌صورت NFT عرضه می‌شوند. این توکن‌های غیر مثلی را می‌توان در بازارچه دیسنترالند هم قابلیت خرید و فروش دارند.
 • شبکه اجتماعی: تعامل با کاربران دیگر در متاورس و آشنایی با آن‌ها و همچنین بهره‌برداری از قابلیت‌های شبکه اجتماعی از دیگر ظرفیت‌هایی است که دیسنترالند در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

برای آشنایی بیشتر با این متاورس، مطلب: «آشنایی با دنیای دیسنترالند (Decentraland)» را بخوانید.

لوگوی ارز دیجیتال دیسنترالند و صرافی رمزینکس

چطور ارز دیجیتال مانا MANA بخریم؟

خرید و فروش ارز دیجیتال مانا در صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز متعددی عرضه می‌شود. خرید مانا برای کاربرانی که به دنیای متاورس علاقه دارند یا به‌عنوان یک کاربر حرفه‌ای می‌خواهند در تصمیم‌گیری‌ها و تغییرات پلتفرم نقش داشته باشند، یک خرید جذاب محسوب می‌شود.

از صرافی‌های بین‌المللی که از ارز دیجیتال مانا پشتیبانی می‌کنند می‌توان به بایننس، کوین‌بیس و کوکوین اشاره کرد. کراکن، یونی‌سواپ و بیت‌هامب هم از این ارز پشتیبانی می‌کنند.

برای خرید مانا در صرافی‌های بین‌المللی می‌توان از ارزهای متعددی استفاده کرد. ارز دیجیتال MANA را می‌توان با USD, USDT, BTC, EUR و بسیاری ارزهای دیجیتال و فیات خرید و فروش کرد.

خرید مانا MANA در ایران

برای خرید ارز دیجیتال مانا MANA یا ارز دیجیتال دیسنترالند در ایران می‌توانید از صرافی معتبر رمزینکس استفاده می‌کنید. پرداخت ریال و خرید دیسنترالند در رمزینکس تنها به ثبت نام و احراز هویت نیاز دارد. خرید و فروش مانا در رمزینکس با تعیین قیمت بر اساس قیمت بازار یا تعیین قیمت دلخواه انجام شود. همین حالا می‌توانید از طریق لیست کامل قیمت ارزهای دیجیتال رمزینکس، نرخ هر رمز‌ارزی را بررسی کنید.

خرید مانا (MANA) در رمزینکس

برای خرید ارز دیجیتال دیسنترالند MANA در رمزینکس مراحل ساده‌ای پیش رو دارید:

 • ثبت‌نام با ایمیل یا شماره موبایل
 • تایید هویت
 • پرداخت و شارژ کیف پول ریالی با کارت بانکی
 • ورود به صفحه خرید و فروش MANA
 • تعیین قیمت بر اساس مارکت یا قیمت درخواستی
 • پر شدن سفارش

فروش مانا (MANA) در رمزینکس

اگر ارز دیجیتال را در کیف پول کریپتو نگهداری می‌کنید، ابتدا باید آن را به کیف پول مانا MANA در رمزینکس واریز کنید. سپس در صفحه خرید و فروش مانا آن را برای فروش و دریافت ریال ثبت کنید. اینجا هم می‌توانید قیمت را قیمت مارکت یا قیمت دلخواه ثبت کنید.

خرید و فروش مانا و سایر رمز‌ارزها مانند  خرید دوج کوین، آکسی اینفینیتی،‌ ارز دیجیتال سندباکس و... در رمزینکس با امنیت کامل انجام می‌شود. تعداد بالای کاربران و همچنین تقاضای بالا برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس هم باعث می‌شود که معامله‌ها با سرعت بالایی انجام شود.

آیا دیسنترالند MANA ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

دنیای متاورس و تجربه‌های دیجیتال با سرعت قابل توجهی در حال پیشرفت است. کاربران بسیار زیادی در سرتاسر جهان به‌دنبال این تجربه‌های جذاب متاورس هستند. ازطرفی کارشناسان متعددی اعتقاد دارند آینده تجربه‌های دیجیتال و حتی شبکه‌های اجتماعی به سمت متاورس و دنیاهای مبتنی بر بلاکچین می‌رود.

به خاطر همین جذابیت متاورس و خصوصا شانس خرید و فروش NFT در دنیاهای دیجیتال مثل دیسنترالند، می‌توان آینده آن‌ها را تا حد خوبی روشن دانست. درنتیجه ارز دیجیتال مانا MANA به‌عنوان ارز اصلی این پلتفرم هم ظرفیت پیشرفت و افزایش قیمت خواهد داشت.

البته درباره هیچ ارز دیجیتالی نمی‌توان با قطعیت پیش‌بینی و رشد آن را تضمین کرد. ازطرفی وضعیت بازار و صعودی یا سقوطی بودن آن هم روی پیش‌بینی‌ها تاثیر دارد. به هر حال سرمایه گذاری در دیسنترالند یا همان مانا هم مانند همه ارزهای دیجیتال و پروژه‌های بلاکچینی نیاز به تحقیق و شناخت کامل ریسک‌ها و فرصت‌های بازار دارد.

کارمزد خرید و فروش مانا

کارمزد معاملات خرید مانا در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول مانا

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال مانا به کیف پول، 100000 مانا می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

دیسنترالند یک پلتفرم دنیای مجازی یا همان متاورس است که امکان تجربه زندگی دیجیتال با خرید و فروش زمین، بازی و حتی شغل‌های مجازی را به کاربران می‌دهد.

مانا (MANA) ارز دیجیتال اصلی متاورس دیسنترالند است که می‌توان برای خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال و همچنین نقش داشتن در تصمیم‌گیری‌های پلتفرم از آن استفاده کرد.

لند یا LAND توکن غیر مثلی یا همان NFT متاورس دیسنترالند است که مالکیت زمین‌های دیجیتال در دیسنترالند را نشان می‌دهد. در این زمین‌های دیجیتال می‌توان انواع فعالیت‌ها مثل بازی و کار و غیره را تجربه کرد.

تغییرات قیمت مانا

بیشترین قیمت

258,950irr

کمترین قیمت

268,875irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال مانا

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال مانا در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال مانا همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط مانا برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.