اکسلار(axl)

خرید و فروش ارز اکسلار (Axelar) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال AXL

آخرین قیمت به ریال

510,001IRR

آخرین قیمت به تتر

0.86USDT

تغییر قیمت

-19.68 %
نمودار و تحلیل اکسلار

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

اکسلار

بازارهای معاملاتی اکسلار

 • اکسلار

  (axl)

  510,001 irr

  19.68 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز اکسلار (axelar)

اتصال بلاکچین‌ها به یکدیگر و ارائه سرویس جامع بین بلاکچینی هدف بسیاری از پروژه‌های رمزارزی بوده است. اکسلار یکی از این پروژه‌ها است که با ارائه زیرساخت بلاکچین لایه ۱،‌ امکان توسعه اپلیکیشن‌های غیر متمرکز با قابلیت ارتباط بین بلاکچینی را فراهم می‌کند. هدف اصلی این بلاکچین افزایش ارتباط بین بلاکچین‌های موجود و ساختن یک اکوسیستم چندجانبه است. ارز دیجیتال AXL نقشی حیاتی در اکوسیستم اکسلار دارد و به‌نوعی خرید ارز اکسلار را می‌توان گزینه‌ای جذاب برای طرفداران زیرساخت‌های چندبلاکچینی دانست. قیمت ارز دیجیتال AXL بسته به استقبال توسعه‌دهنده و کاربران از این پلتفرم و همچنین شرایط بازار ارز دیجیتال،‌ در طول تاریخ خود نوسان‌هایی را تجربه کرده است.

بلاکچین اکسلار (Axelar) چیست؟

لوگوی ارز دیجیتال اکسلار (Axelar) و صرافی رمزینکس

بلاکچین‌ها یا پروژه‌های بلاکچینی که با هدف اتصال و ارتباط بلاکچین‌های متنوع کار می‌کنند،‌ همیشه طرفداران زیادی داشته‌اند. بلاکچین اکسلار با نام لاتین Axelar و ارز دیجیتال AXL یک زیرساخت بین بلاکچینی لایه ۱ است که قابلیت برنامه‌نویسی و توسعه قراردادهای هوشمند را به کاربران می‌دهد. درنتیجه این بلاکچین می‌تواند میزبان اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApp) باشد که بین بلاکچین‌های مختلف کارایی و تعامل دارند. توسعه‌دهنده‌های این پلتفرم قابلیت‌هایی را معرفی کرده‌اند که با هدف افزایش استفاده کاربران از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز وب ۳ توسعه یافته‌اند. از بین قابلیت‌های متنوع Axelar می‌توان به پیاده‌سازی ساده اپلیکیشن‌ها روی بلاکچین اشاره کرد که با بهره‌وری سریع و اجرای بسیار آسان برای توسعه‌دهنده‌ها همراه است.

توسعه‌دهنده‌های بلاکچینی سال‌های سال است که روی ایجاد ارتباط بین بلاکچین‌ها و جابه‌جایی داده بین آن‌ها کار می‌کنند. اکنون گزینه‌های زیادی در دسترس آن‌ها قرار دارد و شبکه زیرساختی اکسلار هم با همین هدف توسعه یافته است. این بلاکچین به کاربران امکان می‌دهد که بدون نگرانی از بلاکچین زیرساختی، با اپلیکیشن‌های غیر متمرکز تعامل داشته باشند. همچنین توسعه‌دهنده‌ها در Axelar می‌توانند اپلیکیشن‌هایی توسعه بدهند که ساختار چندبلاکچینی (multi-chain) دارند.

یکی از قابلیت‌های مهم اکسلار نسبت به رقبا، امکانات ساده آن برای جذب توسعه‌دهنده‌ها است. این بلاکچین زیرساختی دارد که توسعه‌دهنده‌ها برای پیاده‌سازی dApp خود در آن، نیازی به یاد گرفتن زبان برنامه‌نویسی جدید ندارند. آن‌ها می‌توانند اپلیکیشن‌های توسعه یافته در بلاکچین‌های دیگر را به‌راحتی به اکسلار بیاورند. نکته مهم دیگر اینکه با استفاده از اکسلار می‌توان سرویس‌های مالی غیر متمرکز را با طراحی بین بلاکچینی عرضه کرد. درنتیجه کمبود نقدینگی در یک بلاکچین چالشی برای این سرویس‌ها نخواهد بود. مثلا صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) روی اکسلار می‌توانند از نقدینگی در چند بلاکچین بهره ببرند.

از سرویس‌های مشابه که ارتباط بین بلاکچین‌های را ممکن می‌کنند می‌توان به بریج‌ها (Bridge) اشاره کرد. البته در این سرویس‌ها باید توکن‌های شبیه به بلاکچین مبدا در بلاکچین مقصد ساخته شود که به توکن‌های wrap شناخته می‌شوند. در عوض، در اکسلار اپلیکیشن‌های به طور ذاتی چند بلاکچینی هستند و نیازی به بریج نخواهد بود.

علاوه بر کاربردها و مزیت‌های گفته شده، اکسلار امکان استیک کردن ارز دیجیتال AXL را به کاربران می‌دهد که برای سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به درآمد ثابت، جذاب است. همین قابلیت باعث افزایش تقاضا برای خرید ارز اکسلار می‌شود. افزایش تقاضای در کنار فاکتورهای دیگر همچون اعتبار پلتفرم و شرایط بازار رمزارز، می‌تواند روی قیمت ارز دیجیتال AXL تاثیر داشته باشد.

اکسلار چطور کار می‌کند؟

نماد رمز ارز اکسلار در وسط و صرافی دیجیتال رمزینکس در پایین آن

بلاکچین اکسلار به‌عنوان یک بلاکچین لایه ۱ تمامی زیرساخت‌های لازم برای ایجاد یک شبکه بین بلاکچینی را دارد. این بلاکچین با مکانیزم اجماع PoS کار می‌کند. به بیان ساده، ماینرها در این بلاکچین درواقع افرادی هستند که ارز دیجیتال AXL را استیک کرده‌اند. این نوع از بلاکچین‌ها مصرف انرژی کمتری دارند و اغلب هزینه تراکنش‌ها نسبت به بلاکچین‌های دیگر در آن‌ها پایین است.

در هسته معماری بلاکچین اکسلار یک ماشین مجازی قرار دارد. این ماشین مجازی موسوم به Axelar Virtual Machine درواقع یک پروتکل غیر متمرکز است که قراردادهای هوشمند شبکه را اجرا می‌کند. Axelar VM نسبت به ماشین‌های مجازی در شبکه‌های دیگر مثل اتریوم یا بی‌ان‌بی چین، مزیت‌های متعددی دارد. نکته مهم اینکه این ماشین مجازی هم از EVM یعنی ماشین مجازی اتریوم و هم پروتکل IBC یا همان ارتباط‌های بین بلاکچینی پشتیبانی می‌کند.

قراردادهای هوشمند و پروتکل اپلیکیشن‌های غیر متمرکز در اکسلار در لایه پیاده‌سازی اپلیکیشن قرار دارند. این زیرساخت امکان مقیاس‌پذیری بدون چالش فشار بر شبکه و کاهش سرعت را فراهم می‌کند. در همین لایه، قراردادهای هوشمند موسوم به قراردادهای هوشمند دروازه‌ای (Gateway smart contracts) حضور دارند که امکان ارتباط بین بلاکچین‌های متصل به شبکه را فراهم می‌کنند. با اضافه شدن هر بلاکچین جدید به شبکه اکسلار، یک قرارداد هوشمند دروازه‌ای توسعه پیدا می‌کند.

توکن‌های غیر مثلی یا همان NFT امروز عضو جدانشدنی دنیای بلاکچین شده‌اند. پروتکل اکسلار برای تکمیل قابلیت‌ها و مزیت‌های خود، از NFT هم در ساختار بین بلاکچینی پشتیبانی می‌کند. درنتیجه توسعه‌دهنده‌ها می‌توانند NFTهایی بسازند که در محیط‌های متنوع در چند بلاکچین در دسترس قرار دارند. همچنین کاربران می‌توانند دارایی‌های NFT خود را در یک شبکه به‌عنوان وثیقه دریافت وام از سرویسی در شبکه دیگر استفاده کنند.

قابلیت‌های متعدد اکسلار آن را به یکی از جذاب‌ترین پروژه‌ها برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند. اگرچه فاکتورهای متعدد روی قیمت ارز دیجیتال AXL تاثیر دارند، اما بسیاری سرمایه‌گذاران آینده روشن و برنامه‌های توسعه‌ای بین بلاکچینی اکسلار را مهم‌ترین فاکتور در تعیین قیمت می‌دانند. خرید ارز اکسلار برای سرمایه‌گذارانی که به آینده سرویس‌های بین بلاکچینی اعتماد دارند، یک سرمایه‌گذاری جذاب به نظر می‌رسد.

ارز دیجیتال AXL چیست؟

تصویر سه بعدی از ارز دیجیتال AXL و صرافی رمزینکس

هر شبکه بلاکچینی، خصوصا بلاکچین‌های لایه ۱، برای ارائه خدمات بهتر به کاربران به یک ارز دیجیتال یا توکن نیاز دارد. ارز دیجیتال AXL توکن اصلی کاربردی در Axelar است که امکان استیک کردن و کسب درآمد ثابت را به کاربران می‌دهد. البته ارز اکسلار کاربردهای دیگری هم دارد که تیم توسعه بر اساس نیازهای اساسی برای ساخت یک شبکه چند بلاکچینی، به آن داده‌اند.

اتصال چند بلاکچین به هم و ایجاد یک شبکه هم‌پوشانی با هدف ارائه سرویس‌های جامع، چالش‌های امنیتی خاص خود را دارد. تیم توسعه‌دهنده اکسلار اعتقاد دارد غیر متمرکز کردن کامل زیرساخت، کلید مقابله با این چالش‌های امنیتی است. آن‌ها اعتقاد دارند ارز دیجیتال AXL ستون اصلی رسیدن به این ساختار غیر متمرکز محسوب می‌شود. 

بنیاد اکسلار (Axelar Foundation) که مسئولیت‌های حقوقی پروژه را برعهده دارد، ارز دیجیتال AXL را با هدف پیش بردن چند هدف اصلی معرفی کرد. هدف اول امنیت است. انگیزه‌های مالی که مرتبط با استیک کردن ارز اکسلار هستند، جذب کاربران و نودهای جدید به شبکه را ممکن می‌کند. درنتیجه شبکه زیرساخت توزیع‌شده‌تری پیدا می‌کند و نگرانی از تمرکز قدرت به حداقل می‌رسد.

دومین هدفی که ارز دیجیتال AXL در اکوسیستم اکسلار دارد، غیر متمرکز کردن هرچه بیشتر شبکه است. با داشتن ارز اکسلار می‌توان آن را در اختیار نودهای تاییدکننده (Validator) قرار داد و از سود آن‌ها بهره‌مند شد. همچنین امکان مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز (DAO) شبکه هم به هولدرهای ارز AXL داده می‌شود. آن‌ها می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مهم پلتفرم مثل نرخ کارمزدها یا روش هزینه درآمد شبکه رای بدهند. همچنین با استیک کردن ارز اکسلار می‌توان پیشنهادهای جدیدی برای توسعه و بهبود شبکه مطرح کرد.

آیا ارز اکسلار (AXL) ارزش خرید دارد؟

پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان به طور قطعی گفت که ارز اکسلار (AXL) ارزش خرید دارد یا خیر. در ادامه برخی از عوامل کلیدی که باید قبل از تصمیم به خرید AXL در نظر بگیرید، آورده شده است:

 • پلتفرم چند بلاکچینی: اکسلار یک پلتفرم چند بلاکچینی است که به بلاک‌چین‌های مختلف اجازه می‌دهد تا به طور یکپارچه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این امر می‌تواند به افزایش قابلیت همکاری و نقدینگی در فضای بلاک‌چین کمک کند.
 • تیم قوی: تیم اکسلار از افراد باتجربه‌ای با سابقه کار در شرکت‌های بزرگی مانند گوگل، آمازون و مایکروسافت تشکیل شده است.
 • رشد سریع: AXL در مدت زمان کوتاهی رشد قابل توجهی داشته است.
 • موارد استفاده: AXL دارای چندین مورد استفاده بالقوه در پلتفرم اکسلار است، از جمله:
  • حاکمیت: AXL می‌تواند برای رای دادن در مورد پیشنهادات مربوط به آینده پلتفرم Axelar استفاده شود.
  • استیکینگ: AXL می‌تواند برای استیک و کسب پاداش استفاده شود.
  • پرداخت هزینه‌ها: AXL می‌تواند برای پرداخت هزینه‌های تراکنش در پلتفرم Axelar استفاده شود.

نکته مهم اینکه این کاربردها به‌تنهایی افزایش قیمت ارز اکسلار را تضمین نمی‌کنند و قبل از سرمایه‌گذاری باید با دقت کافی پروژه و شرایط بازار را مطالعه کنید.

چطور ارز اکسلار AXL بخریم؟

ارز اکسلار به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال AXL می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی مثل گیت، بای‌بیت، یونی‌سواپ، پنکیک‌سواپ و بسیاری از صرافی‌های دیگر استفاده کنید. این صرافی‌ها، امکان ترید AXL را با ارزهای معروف مثل BTC, USDT, EUR, ETH و ارزهای مشابه را به شما می‌دهند. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید رمز ارز AXL در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز اکسلار بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال AXL خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید AXL در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید AXL یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید. همچنین باید بدانید خرید ارز اکسلار در رمزینکس مانند خرید بیت کوین یا خرید چیلیز است و تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند.

قیمت انلاین ارزهای دیجیتال را می‌توانید همین حالا در جدول رمز‌ارزهای صرافی دیجیتال رمزینکس ببینید. این جدول شامل قیمت ارز دیجیتال اتریوم و صدها ارز دیجیتال دیگر است.

کارمزد خرید و فروش اکسلار

کارمزد معاملات خرید اکسلار در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول اکسلار

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال اکسلار به کیف پول، 40 اکسلار می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

اکسلار یک بلاکچین لایه ۱ با قابلیت توسعه قراردادهای هوشمند است که امکان توسعه قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز با قابلیت ارتباط بین بلاکچینی را فراهم می‌کند.

توسعه‌دهنده‌ها با استفاده از سرویس‌های اکسلار می‌توانند اپلیکیشن‌های غیر متمرکز مثل سرویس‌های دیفای توسعه دهند که روی چند بلاکچین به کاربران خدمات می‌دهند.

ارز دیجیتال AXL توکن اصلی کاربردی و حاکمیتی اکسلار است که قابلیت‌های استیک کردن و مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز را به هولدرها می‌دهد.

برای خرید ارز دیجیتال AXL از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی می‌توانید صدها ارز دیجیتال را با کارمزد بسیار پایین خرید و فروش کنید.