بلوم
بلوم(blum)

خرید و فروش بلوم با کم‌ترین کارمزد + چارت قیمت لحظه‌ای بلوم (BLUM)

آخرین قیمت به ریال

-IRR

آخرین قیمت به تتر

0.00USDT

تغییر قیمت

0 %
نمودار و تحلیل بلوم

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

بلوم

بلوم

بازارهای معاملاتی بلوم

 • بلوم

  بلوم

  (blum)

  - irr

  0 %

معرفی ارز بلوم (blum)

در طی ماه‌های اخیر، چندین پروژه و مینی گیم ارز دیجیتال در تلگرام عرضه شده‌اند و به موفقیت‌های چشمگیری هم دست پیدا کرده‌اند. اکنون هم یک مینی اپ جدید به اسم بلوم (Blum) در تلگرام منتشر شده که به دلیل پیاده‌سازی یک روش نوآورانه برای خرید و فروش کریپتو، توجهات زیادی را به سمت خود جلب کرده است. در ادامه، ضمن معرفی کامل این پروژه، نحوه خرید و فروش بلوم و اطلاع از قیمت بلوم را شرح می‌دهیم.

آشنایی با بلوم

بلوم، یک صرافی هیبریدی است که به صورت مینی اپ در Telegram در دسترس قرار گرفته. این صرافی با ترکیب ویژگی‌های صرافی‌های متمرکز (CEX) و غیرمتمرکز (DEX)، مزایای هر دو نوع صرافی را به کاربران ارائه می‌دهد. آن‌ها با مشارکت در این مینی اپ، تکمیل تسک‌ها و دعوت از دوستان خود می‌توانند توکن‌های بلوم که به آن‌ها Blum Point گفته می‌شود را به دست بیاورند.

این پروژه با کسب حمایت از بزرگان کریپو و سرمایه‌گذاران نام‌داری همچون ایلان ماسک برای جذب کاربران و سرمایه‌گذاران بیشتر تلاش می‌کند. اگرچه بلوم یک صرافی هیبریدی محسوب می‌شود، اما تفاوت‌های اساسی با سایر صرافی‌های هیبریدی از جمله Zengo، Qurrex و Binance DEX دارد. در رابطه با تفاوت بلوم با سایر صرافی‌های هیبریدی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ربات تلگرامی
 • Blum Points
 • تمرکز بر تعامل اجتماعی

بلوم چطور کار می‌کند؟

اکنون که می‌دانید ارز بلوم چیست، شما را با نحوه عملکرد آن نیز آشنا می‌کنیم. روش منحصربه‌فرد بلوم برای ترکیب ویژگی‌های صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز در یک مینی اپ کاربرپسند در تلگرام، باعث شده تا خرید و فروش ارز دیجیتال برای همه کاربران درگیر کننده و قابل دسترس باشد. به طور کلی، پلتفرم بلوم خرید و فروش مشتقات را ساده می‌کند و امکان دسترسی به توکن‌ها و ارزهای دیجیتال را در بیش از ۳۰ زنجیره فراهم می‌آورد.

بلوم که کار خود را با یک مینی اپلیکیشن در تلگرام آغاز کرده، به‌زودی اپ صرافی خود را برای گوشی‌های موبایل در دسترس قرار می‌دهد تا تجربه بهتری در اختیار کاربران بگذارد. شما به عنوان کاربر بلوم در مینی آپ تلگرامی آن، می‌توانید Blum Pointها را خرید و فروش یا فارم کنید و از طریق مشارکت با جامعه کاربران این ارز، انجام وظایف و ماموریت‌ها و دعوت کردن از دوستان خود، پاداش خود را به حداکثر برسانید.

مقایسه بلوم با بازی‌های ارز دیجیتال تلگرامی

پس از موفقیت نات کوین، چندین مینی گیم و مینی اپ مختلف در تلگرام عرضه شده‌اند که از این دست می‌توان به همستر کامبت، تپ سواپ و یس کوین اشاره کنیم. برای اینکه بدانید تفاوت بلوم با پروژه‌های تلگرامی دیگر چیست، توجه شما را به جدول زیر جلب می‌کنیم:

مقایسه بلوم با سایر ارزهای تلگرامی
ویژگی‌ها بلوم همستر کامبت نات کوین
نوع ارز بازی و صرافی هیبریدی بازی ارز دیجیتال کلیکی بازی ارز دیجیتال
پلتفرم تلگرام تلگرام تلگرام
فعالیت اصلی فارم، تکمیل تسک‌ها و خرید و فروش تکمیل تسک‌ها و ارتقاء صرافی تکمیل تسک‌ها و تپ کردن
پاداش Blum Point توکن HMSTR توکن NOT
تعداد کاربران بیش از ۱۰ میلیون بیش از ۲۰۰ میلیون بیش از ۳۵ میلیون

تاریخچه ارز بلوم

بازی ارز بلوم در اواخر آوریل ۲۰۲۴ عرضه شد و تنها به فاصله دو ماه پس از آن توانست از مرز ۱۰ میلیون کاربر عبور کند. این استقبال گسترده، نشان‌گر موفقیت احتمالی و جذب سرمایه‌گذاران بزرگ به این ارز در آینده است. این پروژه در ژوئن ۲۰۲۴ در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) اعلام کرد که کانال رسمی بلوم در تلگرام، توانسته ۹.۶ میلیون کاربر جذب کند و به چهارمین کانال بزرگ تلگرامی از زمان راه‌اندازی این پیام‌رسان تبدیل شود.

ویژگی‌های ارز دیجیتال Blum

برجسته‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتال Blum به شرح زیر است:

 • صرافی هیبریدی: در این مدل، کاربران می‌توانند به توکن‌های صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز به طور همزمان دسترسی پیدا کنند و گزینه‌های پرشماری برای خرید و فروش به دست بیاورند.
 • فارم کردن Blum Pointها: در مینی اپ ارز دیجیتال Blum، می‌توانید با کلیک کردن روی آیکون فارم، Blum Point دریافت کنید. شما باید هر ۸ ساعت حداقل یک بار مینی اپ ارز دیجیتال Blum را باز کنید و امتیازات خود را دریافت نمایید.
 • مشارکت جامعه: ارز دیجیتال Blum برای اطمینان از ارائه یک محیط باز و درگیر کننده، روی شفافیت و مشارکت جامعه تاکید زیادی دارد. این پلتفرم با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، جلسه‌های آموزشی و پست‌های جدید در وبلاگ خود، کاربران را از آخرین تحولات مطلع می‌کند. معرفی تسک‌ها و چالش‌های جدید به طور منظم، باعث مشارکت کاربران می‌شود.
 • امنیت: ارز دیجیتال Blum از کیف پول‌های محاسباتی چند جانبه (MPC) استفاده می‌کند و امکان اتصال به کیف پول‌های محبوب مانند Trust Wallet و MetaMask را نیز فراهم می‌آورد که امنیت و کنترل کاربر روی دارایی‌های خود را افزایش می‌دهند. 
 • دسترسی آسان: پلتفرم بلوم از بیش از ۳۰ شبکه بلاک چین پشتیبانی می‌کند که تضمین کننده دسترسی گسترده کاربران آن به ارزهای دیجیتال مختلف است.
 • معاملات بدون نیاز به جابجایی بین زنجیره‌ها: یکی از چالش‌های معامله در صرافی‌های غیرمتمرکز، ضرورت جابجایی دارایی‌ها بین زنجیره‌های بلاک چین برای معامله توکن‌های مختلف است. بلوم این مشکل را با ارائه یک پلتفرم واحد برای معامله طیف گسترده‌ای از توکن‌ها در زنجیره‌های مختلف حل می‌کند. به این شکل، کاربران می‌توانند بدون نیاز به جابجایی دارایی‌های خود بین زنجیره‌ها، به راحتی به معامله آن‌ها بپردازند.

کاربردهای ارز دیجیتال BLUM

ارز دیجیتال BLUM برای مصارف زیر کاربرد دارد:

 • معاملات: کاربرد اصلی بلوم به عنوان یک صرافی هیبریدی، تسهیل معاملات بین کاربران به صورت آسان، کارآمد و کم‌هزینه است. کاربران می‌توانند از ارز دیجیتال BLUM برای خرید، فروش و مبادله طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم و تتر استفاده کنند.
 •  پرداخت‌ها: ارز دیجیتال BLUM می‌تواند به عنوان یک روش پرداخت برای طیف گسترده‌ای از کالاها و خدمات استفاده شود. با استفاده از ارز دیجیتال BLUM، کاربران می‌توانند بدون نیاز به واسطه‌ها و کارمزدهای اضافی، مستقیما هزینه کالا یا خدمات را به فروشندگان و ارائه‌دهندگان پرداخت کنند.
 • خرید و فروش بلوم: کاربران پس از لیست شدن ارز دیجیتال BLUM می‌توانند با خرید بلوم و فروش بلوم از نوسانات آن سود کسب کنند. البته، این امر مستلزم دانش و آگاهی کافی از خرید و فروش ارز دیجیتال، تحلیل دقیق قیمت ارز بلوم و رعایت اصول مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه است.

تعداد توکن‌های در گردش ارز بلوم

با توجه به اینکه ارز بلوم هنوز در صرافی‌ها لیست نشده، اطلاعاتی در مورد تعداد توکن‌های در گردش آن وجود ندارد. به محض لیست شدن این ارز در رمزینکس، این بخش تکمیل خواهد شد.

خرید و فروش بلوم

در حال حاضر که اکثر صرافی‌های خارجی احراز هویت را اجباری کرده‌اند و از طرفی هم به دلیل تحریم‌ها اجازه انجام این کار را به کاربران ایرانی نمی‌دهند، بهترین روش خرید و فروش بلوم و سایر ارزهای دیجیتال، استفاده از خدمات یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال به اسم رمزینکس است که به دلیل ارائه امکانات مناسب و خدمات عالی، در سطح بین‌المللی کاملا شناخته شده است.

رمزینکس به شما اجازه می‌دهد تا بدون نگرانی از تحریم‌ها، به خرید بلوم، فروش بلوم و حدود ۳۰۰ ارز دیجیتال دیگر بپردازید. همچنین، با ارائه چارت لحظه‌ای قیمت بلوم امکان تحلیل آن را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد. رمزینکس با ۱۰ لایه حفاظتی از دارایی کاربران خود محافظت می‌کند و با لیست کردن جدیدترین پروژه‌های محبوب ارز دیجیتال نظیر بلوم و سایر ارزهای تلگرامی از جمله همستر، تپ سواپ و یس کوین به شما اجازه می‌دهد از امکان خرید و فروش ریالی آن‌ها بهره‌مند شوید.

برای استفاده از این امکانات تنها باید یک شماره موبایل یا آدرس ایمیل برای ثبت نام در رمزینکس ارائه دهید. باید به این موضوع هم اشاره کنیم که احراز هویت در رمزینکس اجباری نیست. اما با انجام آن می‌توانید امکانات بیشتری نظیر برداشت ارز دیجیتال و واریز ریال شناسه‌دار به دست بیاورید.

در حال حاضر بلوم هنوز در صرافی‌ها لیست نشده و قابل خرید و فروش نیست. به محض لیست شدن در صرافی‌های معتبر دنیا، رمزینکس امکان خرید و فروش آن با ریال و تتر را فراهم خواهد کرد.

نگهداری ارز دیجیتال Blum

چند روش مختلف برای نگهداری ارز دیجیتال Blum وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به سه دسته کلی تقسیم کرد:

 • استفاده از کیف پول‌های نرم افزاری: این نوع ولت‌ها که با اسم ولت گرم نیز شناخته می‌شوند، به صورت افزونه مرورگر یا اپلیکیشن موبایل قابل دسترس هستند. معمولا دسترسی به دارایی‌ها در آن‌ها راحت است، اما ریسک هک شدن یا حمله فیشینگ به آن‌ها وجود دارد. Trust Wallet و Coinomi دو نمونه از محبوب‌ترین‌های آن‌ها هستند.
 • استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری: این نوع ولت‌ها که با اسم ولت سرد نیز شناخته می‌شوند، به صورت دستگاه‌های فیزیکی شبیه به فلش مموری یا هارد دیسک در دسترس هستند. معمولا دسترسی به دارایی‌ها در آن‌ها دشوارتر از ولت‌های نرم افزاری است و به دلیل عدم اتصال مستقیم و دائمی به اینترنت، ریسک هک و حمله فیشینگ ندارند. Trezor و Ledger دو نمونه از محبوب‌ترین‌های آن‌ها هستند.
 • استفاده از کیف پول رمزینکس: از تمامی ارزهای قابل خرید و فروش در صرافی رمزینکس از جمله بلوم پشتیبانی می‌کند و با ارائه یک محیط کاربری فارسی، امکان مدیریت آسان دارایی‌ها را فراهم می‌آورد. کیف پول رمزینکس سرعت انتقال بسیار بالایی دارد و جزو امن‌ترین کیف پول‌های کریپتو به شمار می‌رود.

آینده بلوم

بلوم با سرعت چشمگیری در حال رشد و توسعه است و قصد دارد با گسترش فعالیت‌های خود، ویژگی‌های جدیدی ارائه دهد. برخی از برنامه‌های تیم توسعه‌دهنده بلوم برای آینده این پروژه شامل عرضه اپلیکیشن موبایل و نسخه تحت وب، بهبود قابلیت‌های مینی اپ تلگرامی آن و عرضه یک پلتفرم جدید برای پروموت پروژه‌های جدید می‌شود.

هدف بلوم این است که این موارد را به مرور زمان اضافه کند و بازی‌ها و تسک‌های بیشتری ارائه دهد تا بتواند توکن‌های خود را بین جامعه کاربران توزیع کند. با این اوصاف، می‌توان گفت آینده بلوم روشن است. اما باید توجه داشته باشید که در دنیای ارزهای دیجیتال هیچ قطعیتی وجود ندارد و باید با احتیاط عمل کنید.

این مقاله با توجه به نوسانات و عوامل مختلف تاثیرگذار بر بازار کنونی برای کمک به شما در تصمیم‌گیری بهتر نوشته شده و رمزینکس مسئولیتی نسبت به تغییرات آینده و سود و زیان شما نخواهد داشت.

کارمزد خرید و فروش بلوم

کارمزد معاملات خرید بلوم در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول بلوم

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بلوم به کیف پول، 0.6 بلوم می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بلوم (BLUM) یک صرافی هیبریدی است که به صورت مینی اپ در تلگرام عرضه شده و با ترکیب ویژگی‌های صرافی‌های متمرکز (CEX) و غیرمتمرکز (DEX)، به دنبال ارائه تجربه‌ای منحصربه‌فرد و کارآمد برای معامله‌گران ارز دیجیتال است.

برای فروش بلوم تنها کافی است با یک شماره موبایل یا آدرس ایمیل در صرافی رمزینکس حساب کاربری ایجاد نموده و یک سفارش فروش ثبت کنید.

برای بررسی قیمت و نرخ دقیق این ارز به ریال، تتر و تومان، رمزینکس را بررسی نمایید.

در حال حاضر ارز بلوم هنوز در هیچ صرافی لیست نشده و امکان خرید و فروش بلوم هم وجود ندارد. اما به محض لیست شدن بلوم در صرافی‌های معتبر خارجی، می‌توانید آن را به صورت ریالی یا با تتر در رمزینکس خرید و فروش کنید.

رمزینکس، جدیدترین پروژه‌های محبوب ارز دیجیتال نظیر بلوم را همزمان با بایننس و سایر صرافی‌های معتبر خارجی لیست می‌کند. همچنین، با بیش از ۲ میلیون کاربر ثبت نام شده، ثابت کرده که یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال است.

در حال حاضر ارز بلوم تلگرام هنوز در هیچ صرافی لیست نشده و قابل خرید و فروش نیست. تاریخ دقیق لیست شدن آن نیز هنوز مشخص نشده است.

خیر، در رمزینکس فقط در صورت تمایل به برداشت ارز دیجیتال و واریز ریال شناسه‌دار باید احراز هویت کنید که آن هم برای سهولت کاربران، در دو سطح پایه و ویژه قابل انجام است.