سلر نتورک
سلر نتورک(celr)

خرید و فروش ارز سلر نتورک Celer Network - معرفی و قیمت ارز دیجیتال CELR

آخرین قیمت به ریال

8,558IRR

آخرین قیمت به تتر

0.014USDT

تغییر قیمت

0.81 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

سلر نتورک

سلر نتورک

بازارهای معاملاتی سلر نتورک

 • سلر نتورک

  سلر نتورک

  (celr)

  8,558 irr

  0.81 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز سلر نتورک (celer-network)

پروتکل‌هایی که ارتباط بین بلاکچین‌ها را ممکن می‌کنند، در دنیای کریپتو طرفداران زیادی دارند. سلر نتورک (Celer Network) یکی از این پروتکل‌ها است که امکان دسترسی به توکن‌ها، سرویس‌های دیفای، بازی‌های بلاکچینی، NFT و بسیاری از سرویس‌های دیگر در بلاکچین‌های مختلف را با یک کلیک به کاربران می‌دهد. ارز دیجیتال اصلی سلر نتورک با نماد CELR شناخته می‌شود. قیمت ارز CELR بسته به کاربردهای این پلتفرم و شرایط بازار دچار نوسان می‌شود. خرید ارز دیجیتال Celer Network به خاطر کاربردهای متنوع این پروتکل و رشد سریع آن برای بسیاری از سرمایه‌گذارها سودآور بوده است. پروتکل سلر نتورک سرویس‌های متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که تقریبا تمامی نیازهای آن‌ها در ارتباط با بلاکچین‌های مختلف را برطرف می‌کند.

سلر نتورک (Celer Network) چیست؟

لوگوی ارز دیجیتال CELR و صرافی دیجیتال رمزینکس

دسترسی به امکانات و محصول‌های متنوع در بلاکچین‌های مختلف برای کاربران جذابیت‌های زیادی دارد. سلر نتورک با نام لاتین Celer Network و ارز دیجیتال CELR یک پروتکل بین بلاکچینی است که دسترسی به چندین بلاکچین را در یک محیط کاربری جذاب و ساده در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از سرویس‌های متنوع این پروتکل می‌توان به بریج (Bridge) بین شبکه‌های مختلف اشاره کرد که انتقال بیش از ۱۳۰ توکن را بین بیش از ۳۰ بلاکچین مطرح ممکن می‌کند.

بنیان‌گذارهای سلر نتورک در دانشگا‌ه‌های معتبر تحصیل کرده‌اند و از فعالان شناخته شده دنیای کریپتو هستند. آن‌ها چهار فار‌غ‌التحصل دکترا از دانشگاه‌های ام‌آی‌تی، پرینستون، یوسی برکلی و یوآی‌یو‌سی بودند که این پروتکل را با هدف آسان‌تر کردن استفاده از سرویس‌های متنوع دنیای بلاکچین معرفی کردند.

سلر نتورک به هر توسعه‌دهنده‌ای امکان می‌دهد که اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApp) را با امکانات جذاب و کاربردهای متنوع در اختیار کاربران قرار دهند. آن‌ها می‌توانند اپلیکیشن‌های پرکاربردی توسعه دهند که به‌صورت ذاتی امکان ارتباط با بلاکچین‌های متنوع را دارند. این قابلیت با کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) سلر برای تبادل پیام و داده ممکن می‌شود. استفاده از کیت توسعه به توسعه‌دهنده‌ها امکان می‌دهد که دسترسی بهینه‌تری به نقدینگی در شبکه‌های مختلف داشته باشند. کاربران هم در این اپلیکیشن‌ها به اکوسیستم پربازدهی در چند بلاکچین دسترسی پیدا می‌کنند و از آن مهم‌تر اینکه رابط کاربری ساده‌ای هم پیش روی خود دارند.

محصولات و سرویس‌های اصلی سلر نتورک

نماد رمز‌ارز سلر نتورک و صرافی دیجیتال رمزینکس

پروتکل سلر نتورک برای ارائه خدمات پرکاربرد و حرفه‌ای به کاربران باید ترکیبی از سرویس‌ها و محصولات را آماده کند. هر کدام از سرویس‌ها بخشی از نیازهای کاربران را برطرف می‌کنند و ترکیب آن‌ها روی استقبال از Celer Network و درنتیجه افزایش قیمت ارز دیجیتال CELR تاثیر خواهد داشت. در ادامه با برخی از سرویس‌ها آشنا می‌شوید:

شبکه Celer State Guardian

شبکه زیرساختی سلر نتورک به نام Celer State Guardian یک بلاکچین اثبات سهام یا همان PoS است. این بلاکچین روی Tendermint توسعه یافت و به‌عنوان مسیر پیام‌رسانی یا همان روتر (Router) بین بلاکچین‌های مختلف استفاده می‌شود. در این بلاکچین، نودهای ولیدیتور یا تاییدکننده (Validator Nodes) برای عضویت در شبکه باید ارز دیجیتال CELR را استیک کنند تا به شبکه SGN ملحق شوند. این فرایند استیک کردن ارز دیجیتال CLR برای تامین امنیت و زنده بودن بلاکچین زیرساختی سلر حیاتی است. درنتیجه خرید ارز CELR برای افراد علاقه‌مند به مشارکت در بلاکچین سلر قدم اصلی محسوب می‌شود. درنتیجه قیمت ارز دیجیتال CELR بسته به افزایش یا کاهش افراد علاقه‌مند به مشارکت در پلتفرم هم تغییر می‌کند.

کاربران برای استفاده از سرویس روتینگ SGN باید کارمزد پرداخت کنند. این کارمزد هم با توکن CELR پرداخت می‌شود. هزینه‌های دریافت شده به استیک‌کننده‌های CELR پرداخت می‌شود. درواقع آن‌ها پاداش مشارکت در حفظ امنیت و زیرساخت بلاکچین را دریافت می‌کنند.

رابط بین بلاکچینی Celer cBridge

بریج یکی از مهم‌ترین محصولات مدرن دنیای کریپتو محسوب می‌شود. این سرویس‌ها امکان جابه‌جایی توکن بین بلاکچین‌های مختلف را به کاربران می‌دهند. بریج سلر موسوم به Celer cBridge یک رابط دارایی دیجیتال غیر متمرکز و بدون حضانت است که امکان جابه‌جایی چندین توکن را در بلاکچین‌های مختلف به کاربران می‌دهد. بیش از ۱۳۰ توکن در بیش از ۳۰ توکن در این بریج پشتیبانی می‌شود. نکته مهم اینکه بلاکچین‌های لایه ۲ هم در سلر نتورک پشتیبانی می‌شوند.

نسخه اول سلر بریج در جولای سال ۲۰۲۱ و با پشتیبانی از اتریوم، آربیتروم، پالیگان و بی‌ان‌بی چین رونمایی شد. جابه‌جایی توکن‌ها هم با استفاده از نقدینگی ممکن شد که نودهای حاضر در شبکه، تامین می‌کردند. چند ماه بعد نسخه دوم در دسترس قرار گرفت که تعداد توکن‌ها و بلاکچین‌های تحت پشتیبانی را بیشتر کرد.

فریمورک پیام‌رسانی بین بلاکچینی

لوگوی ارز دیجیتال CELR و صرافی رمزینکس با پس زمینه نمودار قیمتی

تیم توسعه سلر نتورک در ژانویه سال ۲۰۲۲ سرویسی به نام Celer Inter-chain Messaging Framework یا Celer IM معرفی کرد که امکان ردوبدل کردن پیام و جابه‌جایی درخواست‌ها در قراردادهای هوشمند را بین بلاکچین‌ها ممکن می‌کند. توسعه‌دهنده‌ها با استفاده از Celer IM می‌توانند اپلیکیشن‌های غیر متمرکزی توسعه بدهند که به‌صورت ذاتی از چند بلاکچین پشتیبانی می‌کنند. درنتیجه این سرویس، فرصت‌های رشد زیادی را برای یک اکوسیستم بزرگ و شامل چندین بلاکچین فراهم می‌کند. به‌عنوان مثال صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) با پشتیبانی از چند بلاکچین، بازارچه‌های NFT چندبلاکچینی، بازی‌های متاورسی، بریج‌های مخصوص NFT و بسیاری سرویس‌های مشابه دیگر، از فرصت‌هایی هستند که این زیرساخت به دنیای بلاکچین معرفی می‌کند.

سرویس Celer IM برای ایجاد زیرساخت چند بلاکچینی از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند. این قراردادها روی هر بلاکچین تحت پشتیبانی سلر نتورک توسعه یافته و به شبکه SGN وصل شده‌اند. درنتیجه ارتباط و تفسیر آنی پیام‌ها در چند بلاکچین ممکن می‌شود.

سرویس مالی Layer2.finance

از سرویس‌های کاربردی دیگر در سلر نتورک می‌توان به layer2.finance اشاره کرد که در آوریل ۲۰۲۱ معرفی شد. این سرویس دیفای با هدف از بین بردن دو چالش مهم در دنیای سرویس‌های مالی غیر متمرکز توسعه پیدا کرد. کاهش هزینه‌ها در تراکنش‌ها و همچنین آسان کردن ارتباط با قراردادهای هوشمند و سرویس‌ها DeFi از اهداف این پروژه بودند. اهدافی که به پذیرش بیشتر سرویس‌های دیفای توسط عموم جامعه، کمک زیادی می‌کنند.

سرویس مالی layer2.finance شبیه به یک سیستم حمل‌ونقل عمومی دیفای عمل می‌کند. این سیستم عمومی امکان دسترسی به همه پروتکل‌های عمومی دیفای را در یک محیط کاربری یکپارچه به کاربران می‌دهد.

ارز دیجیتال CELR چیست؟

بلاکچین‌ها و همچنین پروتکل‌های غیر متمرکز برای مدیریت فرایندها و همچنین پرداخت هزینه‌ها به یک ارز دیجیتال اصلی یا نیتیو توکن نیاز دارند. ارز دیجیتال CELR توکن اصلی سلر نتورک است که کاربردهای متنوعی برای کاربران و توسعه‌دهنده‌های شبکه دارند. خرید ارز دیجیتال CELR را می‌توان قدم اول ورود به دنیای سلر نتورک دانست. به همین دلیل قیمت سلر نتورک بسته به کاربردهای این پروتکل و حجم استفاده از آن دچار نوسان می‌شود.

ارز دیجیتال CELR ابتدا روی بلاکچین اتریوم و با استاندارد ERC-20 توسعه پیدا کرد. این توکن اکنون با استانداردهای ERC-20 و BEP-20 و xDAI در دسترس قرار دارد. توکن سلر با حداکثر عرضه ۱۰ میلیارد توکن معرفی و طراحی شد و حدود ۶۰ درصد از آن در گردش قرار دارد.

مثل همه پروتکل‌های مشابه، سلر نتورک هم ارز دیجیتال CELR را بین گروه‌های مختلف کاربری و سرمایه‌گذاران توزیع کرد. این توزیع بین سرمایه‌گذارهای اولیه، کاربران اولیه، تیم مشاوران و توسعه‌دهنده‌ها رخ می‌دهد. بخشی از آن هم که به‌عنوان پاداش به بازیگران حاضر در شبکه یا نودها پرداخت می‌شود.

یکی از کاربردهای اصلی ارز دیجیتال CELR پرداخت هزینه تراکنش‌ها در شبکه است. در واقع همه تراکنش‌ها چه بین کاربران و چه بین کاربران و اپلیکیشن‌ها با ارز سلر پرداخت می‌شود. درنتیجه قیمت ارز سلر بسته به استفاده از پروتکل هم تغییر می‌کند. درواقع با افزایش محبوبیت این پروتکل، تقاضا برای خرید ارز دیجیتال CELR هم بیشتر شده و قیمت آن دچار نوسان می‌شود.

هولدرهای ارز دیجیتال CELR در سلر نتورک امکانات متعددی دارند. آن‌ها می‌توانند با استیک کردن ارز سلر در شبکه State Guardian Network نقش State Guardian بگیرند. این اعضا در جریان فرایندهای شبکه پاداش‌هایی را به‌عنوان پاداش مشارکت در ساخت بلوک شبکه دریافت می‌کنند.

سلر نتورک یک سیستم تعهدی به نام Proof of Liquidity Commitment دارد. ارز دیجیتال CELR در این سیستم هم کاربرد پیدا می‌کند. این ارز دیجیتال به‌عنوان پاداش به کاربرانی پرداخت می‌شود که پایداری شبکه و تامین نقدینگی آن را برعهده می‌گیرند.

چطور ارز دیجیتال سلر CELR بخریم؟

ارز سلر به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال CELR می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی مثل بایننس، بیت‌هامب، کوین‌بیس و بسیاری از صرافی‌های دیگر استفاده کنید. این صرافی‌ها، امکان ترید CELR را با ارزهای معروف مثل BTC, USDT, EUR, ETH و ارزهای مشابه را به شما می‌دهند.

برای خرید رمز ارز CELR در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز سلر نتورک بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال CELR خود را بفروشید و ریال دریافت کنید. خرید دیگر رمز‌ارزها مانند ارز اتریوم، دات کوین و کوزاما در رمزینکس نیز به همین صورت است. 

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید ارز دیجیتال CELR در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید CELR یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

در صرافی رمزینکس قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به صورت لیست به شما ارائه می‌شود.

کارمزد خرید و فروش سلر نتورک

کارمزد معاملات خرید سلر نتورک در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول سلر نتورک

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال سلر نتورک به کیف پول، 100000 سلر نتورک می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

سلر نتورک یک پروتکل غیر متمرکز است که امکان دسترسی به چندین بلاکچین و جابه‌جایی توکن بین آن‌ها و همچنین توسعه اپلیکیشن‌های غیر متمرکز چند بلاکچینی را به کاربران ارائه می‌کند.

سلر نتورک یک سرویس جابه‌جایی توکن به نام cBridge دارد که امکان جابه‌جایی ارز دیجیتال بین بلاکچین‌های مختلف را فراهم می‌کند.

شبکه زیرساختی سلر نتورک به نام Celer State Guardian یک بلاکچین اثبات سهام یا همان PoS است که به‌عنوان مسیر پیام‌رسانی یا همان روتر (Router) بین بلاکچین‌های مختلف استفاده می‌شود.

ارز دیجیتال CELR توکن اصلی و کاربردی سلر نتورک است که کاربردهای متنوع از استیک کردن و پرداخت هزینه تراکنش‌ها و دریافت پاداش به‌عنوان نود را دارد.

برای خرید ارز دیجیتال CELR از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را با کارمزد پایین بخرید و بفروشید.