صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
بلاگ
سوالی دارید؟

فروش و خرید کوتی

coti

کوتی

coti

19,505IRR
5.11 %
0.04USDT
کمترین قیمت19,505IRR
بیشترین قیمت20,556IRR

پرداخت میکنم

IRR

IRR


دریافت میکنم

کوتی

کوتی


بازارهای معاملاتی کوتی

نمايش همه بازارها
بازارآخرین قیمتتغييرات (24h)حجم معاملات (24h)
coti/rial
COTI/IRRکوتی/ریال
19,505
5.11 %
211,183,745 IRRمعامله

درباره کوتی

کوتی که مخفف عبارت (internet the of Currency) به معنای ارز اینترنت است، پلتفرم و مجموعه‌ای کامل از رمز ارز است که تازه‌واردان به دنیای ارز‌های دیجیتال به آن نیاز دارند. در ابتدا ارز‌های دیجیتال برای ارائه راه‌های جدیدی برای انجام معاملات روزانه وارد دنیای اقتصاد شدند و به مرور قیمت بسیاری از آن‌ها رشد چشم‌گیری کرد و به کانون توجه فعالان دنیای اقتصاد مبدل شدند. بدین صورت کاربرد این ارز‌ها تغییر کرد و به سرمایه تبدیل شدند.

به گفته توسعه‌دهندگان، کوتی راه‌های بسیار نوآورانه‌ای برای انجام معاملات روزانه ارائه می‌کند که از ساده‌ترین افراد بازاری تا بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری می‌توانند از آن استفاده کنند.

کوتی در واقع مجموعه‌ای غیرمتمرکز، بسیار سریع و ایمن است که علاوه بر ارز محلی خود به نام کوتی کیف پول و صرافی مخصوص به خود را نیز دارد. توسعه‌دهندگان این مجموعه که از مهم‌ترین افراد آن می‌توان به دیوید آساراف (Asaraf David) و شهف بار گفن (Gaffen-Bar-Shahaf) اشاره کرد، برای اولین بار کوتی را در سال ۲۰۱۷ معرفی کردند.

کوتی به جای بهره‌گیری از پایگاه داده‌ای مبتنی بر بلاکچین، از یک فناوری دفتر کل توزیع شده به نام دگ (DAG) استفاده می‌کند که مخفف «Graph Acyclic Directed» به معنای گراف جهت‌دار غیرمدور است.

به گفته مخترعان، دگ برای دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده برای کوتی مناسب است و این خود باعث متفاوت بودن ساز و کار کوتی و متمایز شدن آن از سایر پلتفرم‌های مشابه شده است. به لطف دگ کوتی می‌تواند در هر ثانیه بالغ بر ۱۰ هزار تراکنش را به انجام برساند.

با وجود این که کوتی روی هیچ بلاکچینی کار نمی‌کند، اما رمز ارز آن روی بلاکچین اتریوم طراحی شده و از استاندارد ERC20 پیروی می‌کند و برای تراکنش‌های داخل برنامه‌ای، کوتی تنها توکن قابل استفاده است. نحوه عملکرد سیستم کوتی اگرچه بسیار هوشمندانه است اما توضیح مفصل آن در این مطلب امکان‌پذیر نیست.

اگر به صورت خلاصه بخواهیم توضیح دهیم، کوتی از چند بخش مختلف به نام گره‌های کامل یا فول نود (Nodes Full)، خوشه یا کلاستر (Cluster)، نود‌های پیشگیری از خرج کردن مضاعف (Nodes DSP) و نود‌های تاریخی (Nodes History) تشکیل شده است

فول نود‌ها وظیفه بررسی اطلاعات وارد شده به سیستم، تائید تراکنش‌ها و وارد کردن آن‌ها به خوشه، محاسبه کارمزد و انتقال کارمزد به استخر‌های کوتی را دارند. کلاستر‌ها محل نگهداری تراکنش‌های انجام شده هستند.

نود‌های پیشگیری از خرج کردن مضاعف از خرج شدن یک کوتی بیش از یک بار جلوگیری می‌کنند و در نهایت اطلاعات نهفته در کلاستر‌های قدیمی و سوابق تراکنش‌ها در صورت لزوم از طریق نود‌های تاریخچه قابل دسترس هستند.

کوتی از سازوکار‌های نوآورانه‌ای مثل تائید تراکنش‌ها توسط تراکنش‌های جدیدتر، زنجیره اعتماد، مکانیسم امتیازدهی به کاربران و نمره اعتماد هر کاربر استفاده می‌کند. به طور کلی هرچقدر تعداد کاربران کوتی بیشتر باشد، عملکرد شبکه سریع‌تر و ایمن‌تر خواهد بود.


تاریخچه قیمت کوتی

کوتی برای اولین بار در تاریخ ۵ ژوئن سال ۲۰۱۹ با قیمت ۰۸۸/۰ دلار عرضه شد که پس از یک رشد مختصر قیمت آن پایین آمد.

اولین تحرکات قیمتی قابل توجه کوتی از اوایل سال ۲۰۲۱ شروع شده است. بالاترین قیمت کوتی از زمان عرضه تا به امروز 0/65 دلار است که مربوط به تاریخ 31 اکتبر 2021 می‌شود.

ارز دیجیتال کوتی در تاریخ نگارش این مطلب با 0/28 و ارزش بازار 33 میلیون دلار در بازار جهانی مبادله می‌شود.


کارمزد کوتی

کارمزد معاملات خرید کوتی در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)
کمتر از 100 میلیون تومان% 0.2% 0.25
100 تا 500 میلیون تومان% 0.18% 0.225
500 میلیون تا 1 میلیارد تومان% 0.16% 0.2
1 تا 4 میلیارد تومان% 0.14% 0.18
4 تا 10 میلیارد تومان% 0.125% 0.17
10 تا 20 میلیارد تومان% 0.12% 0.15
20 تا 100 میلیارد تومان% 0.1% 0.135
100 تا 500 میلیارد تومان% 0.075% 0.12
500 میلیون تومان و بیشتر% 0.07% 0.12

کامزد انتقال به کیف پول کوتی

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال کوتی به کیف پول، 100 کوتی می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.


نحوه خرید و فروش کوتی

خرید کوتی از صرافی ارز دیجیتال ایرانی روند ساده‌ای دارد. صرافی‌ها اغلب یا فروشگاهی هستند یا بازار معاملاتی دارند. کوتی در بازار ارزهای دیجیتال، جایگاه ویژه‌ای برای خود دست و پا کرده است. از تمامی صرافی‌های خارجی و صرافی ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس قادر به خرید ارز دیجیتال کوتی هستید. مهم رعایت امنیت و احتیاط برای دوری از هر گونه تحریم و کلاهبرداری است.

  • ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید
  • مدارک هویتی خواسته شده را ارسال کنید
  • با ارسال مدارک سطح برنزی برای شما فعال خواهد شد
  • تکمیل فرایند احراز هویت
  • فعال شدن سطح طلایی برای شما
  • واریز ریال به حساب
  • خرید ارز دیجیتال مورد نظر
  • فروش ارز دیجیتال مورد نظر
  • برداشت ریالی از حساب

به محض ثبت‌نام اولیه و بارگذاری مدارک خواسته شده، می‌توانید در سطح برنزی به خرید ارز دیجیتال کوتی مشغول شوید. حین اینکه شما مشغول به خرید کوتی هستید، فرایند احراز هویت شما بعد از چند روز تکمیل خواهد شد و قادر به فعالیت در سطح طلایی بدون محدودیت خواهید بود.

خرید کوتی

برای خرید کوتی در صرافی رمزینکس دو راه پیش رو دارید. روش اول این است که مقدار کوتی مورد نظر خود را به طور مستقیم از رمزینکس خریداری کنید. روش دوم هم ورود به رمزینکس تریدر است. رمزینکس تریدر یک بازار معاملاتی همتا به همتا است که شما در آن به طور مستقیم با کاربران وارد معامله خرید و فروش رمز ارز کوتی می‌شوید.

در بازار معاملاتی یا همان رمزینکس تریدر سفارش خرید کوتی خود را به دو صورت سفارش خرید محدود سفارش خرید سریع ثبت کنید. سفارش‌گذاری با قیمت مدنظر خود در بازار، سفارش محدود و ثبت سفارش بر اساس قیمت تعیین شده توسط فروشندگان، سفارش سریع است.

در خرید سریع کوتی سفارش شما در سریع‌ترین زمان ممکن و حتماً صورت خواهد گرفت اما در سفارش محدود خرید کوتی تکمیل سفارش به تطابق قیمت سفارش خرید شما با قیمت سفارش فروش دیگر کاربران بستگی دارد.

فروش کوتی

فرایند فروش ارز دیجیتال کوتی در صرافی رمزینکس به مانند خرید آن، به دو صورت ثبت سفارش فروش محدود و سریع خواهد بود و چگونگی آن دقیقاً مشابه با سفارش‌های خرید است که در بالا توضیح داده شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید و فروش کوتی و سایر ارزهای دیجیتال از رمزینکس وارد صفحه ی راهنمای استفاده از رمزینکس شوید.

سوالات متداول

کوتی یک صرافی ارز دیجیتال و یک رمز ارز برجسته است که با هدف ایجاد یک پلتفرم برای ارائه ارز‌های دیجیتال راه‌اندازی شده است. کوتی خود بلاکچین ندارد و روی هیچ بلاکچینی هم راه اندازی نشده است اما توکن‌های آن روی بلاکچین اتریوم راه اندازی شده‌اند.

صرافی رمزینکس امکان خرید و یا فروش ارز دیجیتال کوتی را به پلتفرم معاملاتی همتا به همتای خود اضافه کرده است. در صرافی رمزینکس می‌توانید با حضور در بازار معاملاتی همتا به همتا به خرید و فروش ارز دیجیتال کوتی بپردازید

اخیراً در صرافی رمزینکس این امکان اضافه شده است که کاربران به‌محض ثبت‌نام می‌توانند ارز کوتی بخرند و بدون محدودیت واریز ریالی داشته باشند. بعد از مدتی فرایند احراز هویت کامل و قادر به فعالیت در سطح طلایی خواهند بود

عضو رمزینکس نیستید؟

از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید

ثبت نام
become-a-member