داسک نتورک(dusk)

خرید و فروش داسک نتورک DUSK NETWORK + قیمت لحظه ای

آخرین قیمت به ریال

186,758IRR

آخرین قیمت به تتر

0.32USDT

تغییر قیمت

0.36 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

داسک نتورک

بازارهای معاملاتی داسک نتورک

 • داسک نتورک

  (dusk)

  186,758 irr

  0.36 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز داسک نتورک (dusk network)

معرفی ارز دیجیتال داسک نتورک 

 

داسک شبکه‌ای مبتنی بر بلاک‌چین است که امکان انجام معاملاتی امن در سطح جهانی را به کاربران می‌دهد. در سال ۲۰۱۸ این شبکه با هدف حفظ حریم خصوصی برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها، از تراکنش‌های مالی گرفته تا تامین امنیت ارتباطات، شکل گرفت. 

نکته جالب این است که شبکه داسک برای غلبه بر محدودیت‌های حریم خصوصی بلاک‌چین‌های سنتی مانند بیت کوین و اتریوم ایجاد شد. در همین راستا برای اطمینان از محرمانه بودن تمامی تراکنش‌ها، از سیستم‌های رمز‌نگاری پیشرفته استفاده می‌کند و با فراهم کردن ویژگی‌هایی منحصر‌به‌فرد، ارتباطاتی کارآمد‌تر و ایمن‌تر را بین طرفین ایجاد می‌کند. 

از‌جمله ویژگی‌های شاخص این شبکه، استفاده از اثبات‌های دانش صفر (ZKP) برای حفظ حریم خصوصی کاربران است. با این وجود، تراکنش‌ها را بدون افشای اطلاعات حساس می‌توان تائید کرد و دسترسی اشخاص ثالث به داده‌های خصوصی و رهگیری آن‌ها غیر‌ممکن می‌گردد. این موضوع در نقطه مقابل بلاک‌چین‌های سنتی قرار دارد که دفتر کل آن‌ها کاملا شفاف بوده و برای عموم کاربران قابل مشاهده است. 

علاوه بر ویژگی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی، Dusk Network تراکنش‌های سریع و مقیاس پذیری بالایی را ارائه می‌دهد. این شبکه از مکانیزم اجماع توافق بیزانس جدا شده (SBA) استفاده کرده و این مکانیزم امکان تایید سریع و کارآ‌مد تراکنش‌ها را فراهم می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در‌باره SBA باید بگوییم که ساختار SBA در برابر حملات بسیار مقاوم بوده و می‌تواند در هر ثانیه تعداد بالایی از تراکنش‌ها را پردازش کند. 

به طور کلی DUSK پلتفرمی امیدوار‌کننده محسوب می‌شود که می‌تواند در شیوه انجام تراکنش‌ها و برقراری ارتباطات امن آنلاین، تغییرات بسیار بزرگی رقم بزند. از طرف دیگر با تاکید این شبکه بر حفظ حریم خصوصی و امنیت و وجود مقیاس‌پذیری بالا، آن را به رقیبی قدرتمند در فضای بلاک‌چین تبدیل کرده است.

تاریخچه و بنیان گذاران ارز داسک نتورک 

داسک نتورک توسط Jelle Pol و Emanuele Francioni در سال ۲۰۱۸ با ایده ارائه اولین قرارداد‌های هوشمند محرمانه و حفظ حریم خصوصی برای خدمات مالی تاسیس گردید. Jelle سمت مدیریت شبکه و Francioni نیز مدیریت بخش فناوری شبکه را بر‌عهده دارند. 

پروژه داسک در آمستردام مستقر بوده و این انتظار وجود دارد که در آینده قابلیت‌ها و موارد استفاده آن گسترش یابد. در چنین شرایطی شاهد تعیین استانداردهای جدید در بخش مالی برای پاسخ به تقاضای بالای سازمان‌ها و افراد خواهیم بود. 

کاربرد های ارز دیجیتال داسک نتورک 

داسک نتورک پلتفرمی است که کاربرد‌های زیادی دارد و می‌تواند برای طیف وسیعی از برنامه‌ها استفاده شود. در ادامه به برخی از راه‌ها استفاده از آن اشاره می‌کنیم:

 • تراکنش‌های مالی:‌ داسک یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای انجام تراکنش‌های مالی به صورت امن و خصوصی محسوب می‌شود. ویژگی‌های حریم خصوصی شبکه، این اطمینان را می‌دهند که اطلاعات مالی حساس، مانند مانده حساب‌ها و تاریخچه‌ تراکنش‌ها، محرمانه باقی می‌مانند. مقیاس پذیری بالای شبکه نیز، آن را مناسب انجام محاسبات دارای حجم بالا ساخته است. 
 • مدیریت زنجیره تامین: برای ایجاد نوعی سیستم مدیریت زنجیره تامین شفاف و امن، می‌توان از داسک استفاده کرد. ویژگی‌های امنیتی شبکه در این قسمت نیز بسیار کاربردی بوده و اطلاعات حساس زنجیره تامین محرمانه باقی می‌مانند. از طرف دیگر با وجود قرار‌داد‌های هوشمند داسک، فرآیند‌های زنجیره تامین به طور خود‌کار انجام می‌شوند. در چنین حالتی بسیاری از کار‌ها به طور ساده‌تر می‌شوند و هزینه‌ها کاهش می‌یابند.
 • ارتباطات امن: شبکه داسک در برابر هک و رهگیری مقاوم محسوب می‌شود و به همین خاطر می‌توان از آن برای ایجاد سیستم‌های ارتباطی امن استفاده کرد. در این شبکه امکان ایجاد فرآیند‌‌ها ارتباطی خود‌کار وجود داشته و از طرف دیگر پیام‌ها به صورت کاملا محرمانه باقی می‌مانند. مشاغلی که نیاز به بر‌قراری اطلاعات حساس و محرمانه با شرکا یا مشتریان دارند، می‌توانند از این ویژگی‌ داسک به خوبی بهره ببرند. 

با توجه به ویژگی‌هایی که از این شبکه ذکر کردیم، بسیاری از مشاغل و افراد می‌توانند به خوبی از آن بهره ببرند. تا اینجا با ماهیت و ویژگی‌های DUSK آشنا شدیم، اما در حال حاضر چگونه می‌توان به خرید این ارز دیجیتال پرداخت؟ 

خرید و فروش ارز داسک نتورک (DUSK) در رمزینکس 

از‌جمله راه‌های رایج و امن برای خرید ارز‌های دیجیتال، استفاده از صرافی‌های معتبر مانند رمزینکس است. برای شروع به فعالیت در این صرافی، ابتدا نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت وجود دارد. پس از احراز هویت، کاربران می‌توانند بدون محدودیت به فعالیت بپردازند. در ادامه به راه‌های خرید داسک نتورک و فروش آن در صرافی رمزینکس می‌پردازیم.

 • حد زیان: در خرید ارز داسک نتورک به روش حد زیان، کاربران می‌توانند قیمت فعال‌سازی مورد نظر‌شان را تعیین کنند و بابت انجام شدن سفارش در آن قیمت مطمئن شوند. 
 • سفارش محدود: یکی دیگر از روش‌های خرید داسک نتورک سفارش محدود نام دارد که در آن قیمت هر سفارش فروش باید با قیمت سفارش فروش کاربران دیگر تطابق داشته باشد. در چنین شرایطی سفارش خرید ارز داسک نتورک یا فروش آن تکمیل می‌گردد. 
 • OCO: روش دیگری که بسیاری از معامله گران برای خرید یا فروش ارز دیجیتال خود استفاده می‌کنند، OCO نام دارد که در آن به طور همزمان می‌توان دو نوع سفارش محدود و حد زیان ثبت کرد. با انجام شدن یکی از این دو سفارش، به طور خود‌کار دیگری لغو می‌گردد.
 • سفارش بازار: برای بسیاری از کاربران علاوه بر قیمت داسک نتورک، سرعت معامله نیز اهمیت دارد. در چنین شرایطی سفارش بازار گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود که سفارش کاربر در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. 

لازم به ذکر است که فروش ارز داسک در صرافی رمزینکس نیز مانند روش‌های خرید است که پیش از این توضیح دادیم. همچنین قیمت ارز داسک نتورک یکی دیگر از نکات مهمی است که هنگام سرمایه گذاری باید در نظر داشته باشیم؛ در همین راستا امکان مشاهده قیمت لحظه‌ای این ارز و سایر ارز‌های دیجیتال در صرافی رمزینکس وجود دارد. 

کارمزد خرید و فروش داسک نتورک

کارمزد معاملات خرید داسک نتورک در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول داسک نتورک

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال داسک نتورک به کیف پول، 300 داسک نتورک می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

این ارز دیجیتال در چند وقت اخیر رشد خوبی را تجربه کرده است و بر همین مبنا پیش‌بینی می‌شود که سرمایه‌گذاری در آن سود خوبی را به دنبال داشته باشد.

بر‌اساس سایت کوین مارکت کپ در حال حاضر (۳ اسفند ۱۴۰۱) تعداد ۴۱۳،۸۶۴،۴۰۹ توکن در گردش قرار دارد.

تغییرات قیمت داسک نتورک

بیشترین قیمت

180,601irr

کمترین قیمت

199,218irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال داسک نتورک

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال داسک نتورک در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال داسک نتورک همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط داسک نتورک برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.