کوکوین
کوکوین(kcs)

خرید و فروش کوکوین توکن - معرفی و نمودار ارز دیجیتال کوکوین KCS

آخرین قیمت به ریال

5,835,167IRR

آخرین قیمت به تتر

10.078USDT

تغییر قیمت

0 %
نمودار و تحلیل کوکوین

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

کوکوین

کوکوین

بازارهای معاملاتی کوکوین

  • کوکوین

    کوکوین

    (kcs)

    5,835,167 irr

    0 %

معرفی ارز کوکوین (kucoin)

ارز دیجیتال کوکوین با نماد KCS که به نام کوکوین توکن هم شناخته می‌شود، ارز دیجیتال رسمی صرافی کوکوین است. این ارز دیجیتال مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال مرتبط با صرافی‌ها، مزایای زیادی را برای دارندگان توکن و همچنین کاربران صرافی به‌همراه دارد. هدف از راه‌اندازی این ارز هم افزایش استفاده از خدمات صرافی KuCoin است. مزایا و انگیزه‌هایی که KCS به کاربران می‌دهد، آن‌ها را برای خرید و نگهداری همیشگی توکن تشویق می‌کند. به همین دلیل تقاضا برای خرید ارز دیجیتال کوکوین هم اغلب در سطح مناسبی قرار دارد.

ارز دیجیتال کوکوین (KCS) چیست؟

نماد ارز دیجیتال کوکوین توکن (KCS)  و صرافی دیجیتال رمزینکس

کوکوین توکن با نماد KCS ارز اصلی یا همان نیتیو توکن صرافی ارز دیجیتال کوکوین (KuCoin) است که برای برنامه اشتراک درآمد بین صرافی و کاربران استفاده می‌شود. سقف عرضه کوکوین توکن ۲۰۰ میلیون در نظر گرفته شده است. کوکوین هم مانند بایننس برای توکن BNB، برنامه‌ای برای خرید و سوزاندن ۱۰۰ میلیون توکن KCS به‌صورت منظم اجرا می‌کند.

ارز دیجیتال کوکوین توکن ابتدا به‌صورت یک توکن ERC-20 روی شبکه اتریوم طراحیو عرضه شد. هدف اصلی، انگیزه دادن به کاربران صرافی با فراهم کردن یک جریان درآمدی ثابت بود. بعد از مدتی، بلاکچین کامیونیتی کوکوین به نام KCC یا KuCoin Community Chain معرفی شد که از توکن KCS پشتیبانی می‌کرد.

کاربرای که ارز دیجیتال کوکوین توکن را در صرافی نگهداری کنند، بخشی از ۵۰ درصد از درآمد این صرافی را دریافت خواهند کرد. کاربران برای دریافت این درآمد باید حداقل ۶ توکن KCS داشته باشند. طبق چارچوب توزیع درآمد صرافی کوکوین، هر کاربر بسته به تعداد KCS که در حساب خود دارد، به صورت روزانه سهمی از ۵۰ درصد هزینه تراکنش‌ها را دریافت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با صرافی کوکوین، مطلب «بررسی صرافی کوکوین (KuCoin) و نقاط قوت و ضعف آن» را بخوانید.

دارندگان کوکوین توکن علاوه بر دریافت سهم درآمدی از صرافی، مزیت‌های دیگری را هم تجربه می‌کنند. آن‌ها در پرداخت هزینه تراکنش‌ها تخفیف می‌گیرند و همچنین برخی سرویس‌های ویژه صرافی هم فقط برای هولدرهای KCS ارائه می‌شود.

در بلاکچین کامیونیتی کوکوین یا همان KCC، کوکوین توکن نقشی اساسی دارد. این توکن به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی بلاکچین KCC کار می کند و برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها یا همان گس (Gas) تراکنش استفاده می‌شود. همچنین برای پشتیبانی از پروژه‌هایی که روی این بلاکچین توسعه داده می‌شوند، از کوکوین توکن KCS استفاده می‌شود.

نسخه جدید وایت‌پیپر KCS در مارس ۲۰۲۲ منتشر شد. صرافی کوکوین به‌همراه KCS Management Foundation و KCC، این سند جدید را آماده و منتشر کردند. در سند جدید، کاربردها و مزیت‌های جدیدی برای توکن کوکوین در نظر گرفته شد که در توسعه پروژه‌های آتی Web3 کوکوین هم نقشی اساسی خواهد داشت.

تاریخچه کوکوین توکن (KCS)

توکن (KCS) همراه با نمودارهای قیمتی و لوگوی صرافی ارز دیجیتال رمزینکس

ارز دیجیتال کوکوین توکن در سال ۲۰۱۷ به صورت یک توکن روی شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 معرفی شد. این توکن با هدف تقسیم درآمد کوکوین با کاربران طراحی شده بود.

کوکوین امروز به‌عنوان یکی از پنج صرافی بزرگ ارز دیجیتال در جهان شناخته می‌شود. این صرافی که کر خود را در سال ۲۰۱۷ شروع کرد، میلیون‌ها کاربر در سرتاسر جهان دارد و از بیش از ۶۰۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

با توسعه و رشد سریع صرافی کوکوین، ارز دیجیتال کوکوین توکن هم تقاضای خرید زیادی را تجربه کرد. قیمت KCS در دسامبر ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود (ATH) در تاریخ رسید و رکورد ۲۸/۸ دلار را ثبت کرد.

کاربردهای ارز دیجیتال KCS

سکه‌های ارز دیجیتال KCS همراه با نمودار شمعی و لوگوی صرافی رمزینکس

کوکوین توکن به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی در صرافی کوکوین و بلاکچین KCC، کاربردهای متنوعی دارد و در برنامه‌های جدید اکوسیستم کوکوین هم کاربردهای بیشتری برای آن در نظر گرفته شده است. برخی از کاربردها عبارتند از:

تخفیف هزینه کارمزد در صرافی کوکوین

هولدرهای کوکوین توکن در پرداخت کارمزد تریدهای خود در صرافی KuCoin تخفیف دریافت می‌کنند. این تخفیف علاوه بر کارمزد تریدها، شامل همه فعالیت‌های خرید و فروش و هزینه‌های صرافی کوکوین می‌شود. مقدار تخفیف با تعداد توکن‌های KCS در اختیار کاربر ارتباط مستقیم دارد. 

علاوه بر تخفیف به هولدرها، تخفیف بیشتری هم برای پرداخت کارمزد با KCS لحاظ می‌شود. روندی که شبیه به کاربرد BNB در صرافی بایننس است. کاربرانی که هزینه کارمزد تریدهای خود را با KCS پرداخت کنند، از تخفیف ۲۰ درصدی در هزینه‌ها برخوردار می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با این دو توکون، مطلب «مقایسه توکن کوکوین (KCS) با بایننس کوین (BNB)» را بخوانید.

دسترسی به پروژه‌های جدید و ویژه

کاربرانی که KCS را در کیف پول صرافی کوکوین نگهداری کنند، دسترسی‌های ویژه‌ای هم خواهند داشت. آن‌ها به برنامه‌های عرضه اولیه توکن پروژه‌های جدید دسترسی پیدا می‌کنند. این پروژه‌ها در سرویس KuCoin Spotlight معرفی می‌شوند. سرمایه‌گذاری در برنامه‌های عرضه اولیه توکن برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جذاب است و همین می‌تواند انگیزه‌ای برای خرید و نگهداری کوکوین توکن باشد.

پاداش روزانه KCS

این کاربرد، همان هدف اولیه طراحی و توسعه کوکوین توکن است. هولدرهای KCS که بیش از ۶ عدد از این توکن را در کیف پول خود نگهداری کنند، سهمی از ۵۰ درصد از درآمد صرافی کوکوین را دریافت خواهند کرد. درآمد روزانه صرافی که از دریافت کارمزد تریدها به دست می‌آید، بسته به تعداد توکن KCS کاربران بین آن‌ها توزیع می‌شود.

گس در بلاکچین KCC

همان‌طور که گفته شد، KCS به‌عنوان نیتیو توکن بلاکچین KCC هم عمل می‌کند. این بلاکچین عمومی کاربردهای متنوعی دارد و به‌نوعی بلاکچین کامیونیتی کوکوین محسوب می‌شود. کاربران برای پرداخت هزینه انواع تراکنش در KCC باید از KCS برای پرداخت هزینه گس استفاده کنند.

قیمت KCS چطور تغییر می‌کند؟

مثل همه ارزهای دیجیتال بازار، قیمت KCS هم تحت تاثیر عوامل مختلفی افزایش یا کاهش را تجربه خواهد کرد. برخی از این عوامل را در ادامه می‌خوانید:

وضعیت احساسی بازار

کوکوین توکن، ارز دیجیتال یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های دنیای کریپتو است. درنتیجه وضعیت احساسی بازار و تمایل کاربران به ترید کردن رمزارزها روی فعالیت صرافی و درنتیجه ارزش توکن آن تاثیر می‌گذارد. اگر کاربران احساس مثبتی به بازار داشته باشند، وقت و هزینه بیشتری برای ترید کردن ارزهای دیجیتال صرف می‌کنند. درنتیجه فعالیت و درآمد و تعداد کاربران صرافی‌ها هم بیشتر می‌شود. در این شرایط، قیمت کوکوین توکن هم احتمالا روند صعودی را تجربه می‌کند.

اگر بازار وضعیت خرسی یا همان Bear داشته باشد، نمی‌توان شرایط خوبی برای KCS و ارزهای دیجیتال مشابه پیش‌بینی کرد. در بازار خرسی، کاربران تمایل کمتری به فعالیت در صرافی‌ها دارند و درنتیجه تقاضای برای توکن صرافی‌ها هم کمتر می‌شود.

توسعه اکوسیستم KCC

هرچه محصولات و سرویس‌های اکوسیستم کوکوین بیشتر شود، تعداد کاربران و علاقه آن‌ها به این اکوسیستم هم بیشتر می‌شود. درنتیجه تقاضا برای استفاده از صرافی یا دیگر محصولات اکوسیستم بیشتر خواهد شد که به گردش و تقاضای بیشتر برای KCS ختم می‌شود. در مجموع، توسعه و رونمایی از سرویس‌های جدید در صرافی کوکوین یا محصولات و سرویس‌های جدید روی بلاکچین KCC احتمالا قیمت کوکوین توکن را افزایش می‌دهد.

برنامه سوزاندن KCS

کوکوین هم مثل بایننس برنامه منظمی برای سوزاندن KCS دارد. این فرایند به حفظ سقف گردش توکن کمک می‌کند و برخی اوقات قیمت توکن‌های موجود دربازار را هم بیشتر می‌کند. در فرایند سوزاندن، صرافی بخشی از درآمد خود را صرف خرید توکن‌های KCS موجود در بازار کرده و آن‌ها را از گردش خارج می‌کند (اصطلاحان می‌سوزاند). در طول این فرایند و پس از آن، قیمت کوکوین توکن دچار نوسان می‌شود و برخی اوقات افزایش پیدا می‌کند.

آینده ارز دیجیتال کوکوین KCS

صرافی‌های ارز دیجیتال که محبوبیت خوبی بین کاربران پیدا کرده‌اند، برنامه‌هایی جدی برای آینده دارند و توسعه محصولات و گسترش اکوسیستم را به‌عنون یک برنامه جدی پیش می‌برند. کوکوین هم از همین روند پیروی می‌کند و با معرفی بلاکچین KCC در کنار کامیونیتی خود، برنامه‌های بلندپروازانه‌ای دارد.

بلاکچین KCC در آینده به یک اکوسیستم جامع کریپتو تبدیل می‌شود که انواع محصولات و سرویس‌های DeFi در کنار Web3 و بازی‌های غیر متمرکز در آن حضور خواهند داشت. کوکوین همه تلاش خود را می‌کند که توسعه‌دهنده‌های بیشتری را به این بلاکچین جذب کند.

کوکوین توکن به‌عنوان سنگ بنا و مهم‌ترین المان بلاکچین KCC عمل می‌کند و درنتیجه می‌توان آینده آن را به آینده بلاکچین KCC گره زد. همه اپلیکیشن‌های Web3 روی بلاکچین کامیونیتی کوکوین از این توکن استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند کاربردهای متنوعی از مدیریت غیر متمرکز هویت گرفته تا NFT و متاورس داشته باشند.

توسعه‌دهنده‌های بلاکچین کوکوین تلاش می‌کنند که بازدهی و سرعت را در کنار مقیاس‌پذیری این بلاکچین افزایش دهند. آن‌ها می‌خواهند KCC به یک بلاکچین قابل اعتماد برای توسعه سرویس‌های غیر متمرکز تبدیل شود که زیرساخت ارزان و سریع را به کاربران ارائه کند. این برنامه‌های جدید در وایت‌پیپر بلاکچین منتشر شده‌اند. همچنین یک سیستم پرداخت جامع برای آینده اکوسیستم برنامه‌ریزی شده است.

از کجا ارز دیجیتال کوکوین بخریم؟

ارز دیجیتال کوکوین توکن با نماد KCS در صرافی KuCoin فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید ازن توکن را بخرید. البته در کار با کوکوین باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. همچنین کوکوین سیستم احراز هویت الزامی دارد.

برای خرید KCS در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید KCS با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها رمز‌ارز مانند ارز bnb، ارز کریپتو دات کام کوین یا ارز هوبی توکن را در صرافی دیجیتال رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش کوکوین

کارمزد معاملات خرید کوکوین در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول کوکوین

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال کوکوین به کیف پول، 1000 کوکوین می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

کوکوین توکن ارز دیجیتال رسمی صرافی کوکوین است که برای توزیع درآمد بین کاربران و همچنین تخفیف در پرداخت هزینه کارمزد تریدها کاربرد دارد.

بلاکچین کوکوین کامیونیتی یک بلاکچین عمومی در اکوسیستم کوکوین است که از توکن KCS به‌عنوان نیتیو توکن پشتیبانی می‌کند. کوکوین توکن در این بلاکچین برای پرداخت هزینه گس (Gas) استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال کوکوین با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی با کارمزد پایین و ثبت‌نام و احراز هویت سریع، می‌توانید KCS بخرید.