فلو(flow)

خرید و فروش ارز فلو (Flow) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال FLOW

آخرین قیمت به ریال

438,766IRR

آخرین قیمت به تتر

0.74USDT

تغییر قیمت

-0.68 %
نمودار و تحلیل فلو

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

فلو

بازارهای معاملاتی فلو

 • فلو

  (flow)

  438,766 irr

  0.68 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز فلو (flow)

دنیای بازی‌های بلاکچینی ظرفیت‌های زیادی برای جذب کاربران و گیمرها دارد. فلو با نام دیجیتال Flow یکی از فعال‌ترین اکوسیستم‌های بازی‌های بلاکچینی است که توسط تیم توسعه‌دهنده بازی CryptoKitties به بازار عرضه شد. این پلتفرم غیر متمرکز تلاش می‌کند تمامی نیازهای کاربران برای توسعه اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApp)، توکن‌های غیر مثلی (NFT) و بازی‌های بلاکچینی را برطرف کند. انواع بازی‌ها و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز در این پلتفرم ساخته و عرضه شده‌اند و یکی از سریع‌ترین رشدها را در دنیای ارز دیجیتال تجربه کرد. ارز دیجیتال FLOW به‌عنوان توکن اصلی پلتفرم فلو شناخته می‌شود که کاربردهای متنوعی را به اعضا ارائه می‌کند. فلو باوجود رقبای سرسختی که دارد، یکی از بازیگران جدی بازار محسوب می‌شود.

لوگوی ارز دیجیتال Flow و صرافی دیجیتال رمزینکس

پلتفرم فلو (Flow) چیست؟

زیرساخت‌های غیر متمرکز برای توسعه، عرضه و مشارکت در بازی‌های بلاکچینی طرفداران زیادی دارند. فلو با نام لاتین Flow و ارز دیجیتال با نماد FLOW یک اکوسیستم و پلتفرم غیر متمرکز بلاکچینی است که راهکارهای با بازدهی بالا را برای توسعه، عرضه و استفاده از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز و بازی‌ها به کاربران می‌دهد. این شبکه با تمرکز روی زیرساخت حرفه‌ای و سریع با قابلیت مقیاس‌پذیری عالی توسعه داده شد. تیم توسعه‌دهنده آن Dapper Labs است که قبلا با توسعه و عرضه بازی CryptoKitties به شهرت بالایی رسیده بود.

پلتفرم فلو امکانات متعددی را در اختیار توسعه‌دهنده‌ها قرار می‌دهد تا به آسانی بازی‌ها و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز و NFT را عرضه کنند. بازی انحصاری این پلتفرم یعنی NBA Top Shot یکی از محصولاتی بود که به جذب سریع کاربران کمک زیادی کرد. فلو پس از عرضه عمومی رشد زیادی داشت و در چند هفته به ارزش بازار یک میلیارد دلاری رسید.

توسعه‌دهنده‌ها در پلتفرم فلو به انواع قرارداد هوشمند با قابلیت‌های شخصی‌سازی و ارتقاء دسترسی دارند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از این قراردادها، بازی‌ها و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز خود را روی زیرساختی توسعه دهنده که سرعت بسیار بالایی در پردازش تراکنش‌ها دارد. ساخت NFT هم در فلو به آسانی انجام می‌شود. توسعه‌دهنده‌های نوپا می‌توانند با یادگیری زبان برنامه‌نویسی آسان این پلتفرم یعنی Cadence، به سرعت وارد بازار سرویس‌های غیر متمرکز شوند.

زیرساخت پلتفرم فلو برای ارائه تجربه سریع و حرفه‌ای به انواع کاربران، مدلی بهینه شده از PoS است. این مدل برخلاف رقبای مرسوم از شاردینگ (Sharding) برای تقسیم کردن شبکه و رسیدن به سرعت بالا استفاده نمی‌کند. با این حال سرعت پردازش تراکنش‌ها در فلو با بسیاری از فعالان جدی بازار برابری می‌کند و حتی برخی از آن‌ها را شکست می‌دهد.

تاریخچه و تیم توسعه‌دهنده فلو

همان‌طور که گفته شد، تیم دپرلبز (Dapper Labs) پروژه فلو را توسعه داده است. این تیم یکی از معروف‌ترین بازی‌های بلاکچینی بازار یعنی CryptoKitties را روی بلاکچین اتریوم عرضه کرده بود که از زمان ارائه، تعداد بسیار زیادی کاربر را به خود جذب کرد. هنوز هم کاربران علاقه‌مند به بازی‌های بلاکچینی و جمع‌آوری NFT، به بازی CryptoKitties جذب می‌شوند.

با افزایش تعداد کاربران بازی CryptoKitties، زیرساخت اتریوم برای مدیریت تراکنش‌ها مناسب نبود. چالش‌های مقیاس‌پذیری و افزایش هزینه تراکنش‌ها در اتریوم، تیم دپرلبز را مجبور به توسعه زیرساخت جدید کرد. درنتیجه پلتفرم فلو با هدف ارائه تجربه سریع‌تر به علاقه‌مندان به بازی‌ها و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز عرضه شد. مدیر فنی دپرلبز یعنی دیتر شیرلی (Dieter Shirley)، پلتفرم فلو را توسعه داد. اولین مرحله جذب سرمایه با مشارکت A16z مدیریت شد که سرمایه ۱۱ میلیون دلاری را برای آن به ارمغان آورد. سپس این پروژه در سال ۲۰۲۰ به‌صورت عمومی عرضه شد.

نماد  ارز دیجیتال FLOW و صرافی ایرانی رمزینکس

فلو چطور کار می‌کند؟

پروژه‌های بلاکچینی برای افزایش سرعت و کارایی زیرساخت خود مدل‌های متنوعی را برای پردازش تراکنش‌ها و مکانیزم اجماع استفاده می‌کنند. شاردینگ یا قسمت کردن بلاکچین به بخش‌های مختلف یکی از این راهکارها است. البته فلو برای رسیدن به سرعت بالا از این روش استفاده نمی‌کند. تیم توسعه‌دهنده با تاکید روی همین تصمیم ادعا می‌کند که قابلیت‌های بهتری نسبت به رقبا به کاربران ارائه کرده است. فلو به جای شاردینگ از گروه‌بندی نودهای شبکه استفاده می‌کند. هر گروه از نودها برای فعالیت‌های مشخصی در پلتفرم فلو انتخاب شده‌اند.

زیرساخت پلتفرم فلو با نام Multi-node, Multi-role شناخته می‌شود. همان‌طور که گفته شد، نودها بسته به مسئولیت‌هایی که دارند، در این معماری تقسیم می‌شوند. برای رسیدن به این زیرساخت، چهار دسته‌بندی بسته به وضعیت پردازش تراکنش در ساختار نودهای فلو دیده می‌شود:

 • نودهای جمع‌آوری داده یا Collection Nodes: این نودها مسئول ارتباط و پایداری شبکه هستند و داده‌ها را در اختیار اپلیکیشن‌ها قرار می‌دهند.
 • نودهای اجماع یا Consensus Nodes: این نودها وظیفه مرتب کردن تراکنش‌ها و وارد کردن آن‌ها به چرخه پردازش را برعهده دارند.
 • نودهای اجرایی یا Execution Nodes: نودهایی که فرایندهای پردازشی مرتبط با هر تراکنش را مدیریت می‌کنند. نودهای اجرایی هیچ قدرت و قابلیت تصمیم‌گیری ندارند.
 • نودهای تاییدکننده یا Verification Nodes: نودهایی که کارها و پردازش‌های انجام شده توسط نودهای اجرایی را بررسی و تایید می‌کنند.

نکته مهم اینکه تقسیم‌بندی نودها به گروه‌های مختلف، مسئولیت آن‌ها و مشارکت در پردازش تراکنش‌ها را کم نمی‌کند. به بیان دیگر، همه نودها در فرایند تایید و پردازش تراکنش‌ها نقش دارند، فقط هر کدام بخشی از فرایند را مدیریت می‌کنند.

ابزارهای برنامه‌نویسی در Flow

همان‌طور که گفته شد، پلتفرم Flow امکان توسعه و عرضه بازی‌ها و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را به توسعه‌دهنده‌ها می‌دهد. از زمان عرضه، محصولات متعددی روی این پلتفرم رونمایی شدند که تیم فلو هم فعالیتی جدی برای حمایت از آن‌ها دارد. 

قراردادهای هوشمند در فلو با زبان برنامه‌نویسی اختصاصی این پلتفرم یعنی Cadence نوشته می‌شوند که فرایندی آسان برای یادگیری دارد. فلو برای جذب حداکثری برنامه‌نویس‌ها، وب‌سایتی اختصاصی برای آموزش زبان برنامه‌نویسی و همچنینی ارائه ابزارها به توسعه‌دهنده‌ها دارد.

از مزیت‌های قابل توجه فلو می‌توان به امکان عرضه اپلیکیشن‌ها به‌صورت بتا اشاره کرد. توسعه‌دهنده‌ها می‌توانند نسخه آزمایشی اپلیکیشن خود را در پلتفرم در دسترس کاربران قرار دهند و بسته به گزارش‌های مشکل یا باگ از سمت آن‌ها، سیستم را بهبود دهند. پس از عرضه نهایی، دیگر امکان تغییر در کدهای اصلی اپلیکیشن وجود ندارد.

سکه ارز دیجیتال FLOW و نماد صرافی دیجیتال رمزینکس

 ارز دیجیتال FLOW چیست؟

هر پلتفرم غیر متمرکز برای پیاده‌سازی سیستم اقتصادی خود به یک ارز دیجیتال نیاز دارد. ارز دیجیتال FLOW به‌عنوان توکن اصلی یا همان نیتیو (Native) پلتفرم فلو شناخته می‌شود که به‌نوعی پایه‌های یک اقتصاد بدون مرز و متمرکز بر اپلیکیشن‌ها و بازی‌های بلاکچینی را شکل می‌دهد. اگر بلاکچین فلو را زیرساخت پلتفرم در نظر بگیریم، ارز دیجیتال FLOW سوختی است که کار کردن این زیرساخت را تضمین می‌کند. قیمت ارز فلو بسته به رشد همین زیرساخت و افزایش استفاده از آن، افزایش یا کاهش می‌یابد.

ارز دیجیتال FLOW خصوصیت‌ها و مزیت‌های متنوعی دارد که آن را به ابزاری مناسب برای توسعه اقتصاد پلتفرم تبدیل می‌کند. کاربرد اولیه این توکن، استفاده به‌عنوان ابزار پرداخت در اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و قراردادهای هوشمندی است که روی بلاکچین فلو توسعه پیدا می‌کنند. توسعه‌دهنده‌ها هم با استفاده از آن می‌توانند با شبکه ارتباط داشته باشند. به همین دلیل قیمت ارز فلو باتوجه به نیازی که کاربران برای ارتباط با پلتفرم به آن دارند، دچار نوسان می‌شود.

کاربرد دیگر ارز دیجیتال FLOW را می‌توان در استیک کردن و کسب درآمد دید. کاربران می‌توانند ارز فلو را در قراردادهای هوشمند مخصوص قفل کرده و به‌عنوان نودهای تاییدکننده تراکنش در شبکه مشارکت کنند. همچنین می‌توان استیک کردن را به‌صورت قرارداد نمایندگی با نودهای دیگر پیش برد. نودهای ولیدیتور بسته به مقدار استیک ارز دیجیتال FLOW، سهمی از کارمزد تراکنش‌ها و پاداش استیک کردن را دریافت می‌کنند. این درآمد درواقع پاداش مشارکت آن‌ها برای ارائه امنیت، قدرت پردازشی و ظرفیت‌های ذخیره‌سازی در شبکه است.

خرید ارز فلو را می‌توان اولین قدم در استفاده از پلتفرم غیر متمرکز فلو دانست. کاربران تقریبا برای هر کاری در پلتفرم به این توکن نیاز پیدا می‌کنند. از ایجاد حساب کاربری تا دریافت فضای ذخیره‌سازی برای نگهداری NFT و ارتباط با قراردادهای هوشمند، همگی نیازمند خرید ارز دیجیتال FLOW و استفاده از آن هستند. با توسعه پلتفرم، کم‌کم امکان مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا DAO هم جزو کاربردهای ارز فلو می‌شود.

پلتفرم فلو امکان تبدیل کردن توکن‌ها را هم به توسعه‌دهنده‌ها می‌دهد. آن‌ها می‌توانند سیستم پرداخت اپلیکیشن و بازی خود را روی هر ارز دیجیتال مد نظر خود پیاده کنند. در طرف دیگر، کاربران با خرید ارز فلو و پرداخت با آن، هزینه سرویس‌ها را پرداخت می‌کنند. توسعه‌دهنده‌ها با یک فرایند سواپ می‌توانند ارز دیجیتال خود را درنهایت دریافت کنند.

همان‌طور که گفته شد، کاربردهای متنوع ارز دیجیتال FLOW و حجم استفاده از آن در پلتفرم، روی قیمت ارز فلو را دچار نوسان می‌کند. درنتیجه تریدرها با مطالعه شرایط بازار و در نظر گرفتن فاکتورهای دیگر، می‌توانند از خرید و فروش این ارز دیجیتال سود ببرند.

چطور ارز دیجیتال فلو FLOW بخریم؟

ارز فلو به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال FLOW می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی مثل بایننس، اچ‌تی‌اکس، بای‌بیت، گیت و بسیاری از صرافی‌های دیگر استفاده کنید. این صرافی‌ها، امکان ترید FLOW را با ارزهای معروف مثل BTC, USDT, EUR, ETH و ارزهای مشابه را به شما می‌دهند.

برای خرید ارز FLOW در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، برای خرید ارز فلو، خرید ارز اتریوم و سایر رمز ارزها مانند زیلیکا، کاردانو و... اقدام کنید. همچنین می‌توانید ارز FLOW خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است. همین حالا می‌توانید لیست لحظه ای ارزهای دیجیتال را ببینید.

برای خرید FLOW در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید FLOW یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

کارمزد خرید و فروش فلو

کارمزد معاملات خرید فلو در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول فلو

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال فلو به کیف پول، 100000 فلو می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

فلو یک پلتفرم غیر متمرکز برای توسعه، عرضه و استفاده از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های غیر متمرکز و خرید و فروش NFT است.

پلتفرم غیر متمرکز فلو توسط تیم Dapper Labs معرفی و عرضه شد که قبلا با عرضه بازی CryptoKitties به شهرت رسیده بود.

توسعه‌دهنده‌ها برای عرضه بازی و اپلیکیشن روی پلتفرم فلو می‌توانند از زبان برنامه‌نویسی Cadence استفاده کنند.

ارز دیجیتال FLOW توکن اصلی پلتفرم فلو است که برای پرداخت هزینه‌ها، پاداش دادن به نودها و استیک کردن و کسب درآمد در آن استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال FLOW از صرافی رمزینکس استفاده کنید. با ثبت‌نام و احراز هویت سریع می‌توانید صدها ارز دیجیتال را با کارمزد پایین در رمزینکس بخرید و بفروشید.