انجین(enj)

خرید و فروش انجین کوین (ENJ) همراه با قیمت لحظه ای، نمودار و معرفی Enjin Coin

آخرین قیمت به ریال

134,074IRR

آخرین قیمت به تتر

0.22USDT

تغییر قیمت

-4.87 %
نمودار و تحلیل انجین

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

انجین

بازارهای معاملاتی انجین

 • انجین

  (enj)

  134,074 irr

  4.87 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز انجین (enjin)

انجین با نام لاتین Enjin و نماد ENJ برای توکن اصلی، یک پلتفرم جامع با تمرکز روی دارایی‌های دیجیتال توکنیزه شده است. حوزه تمرکز اصلی پروژه هم روی بازی‌های دیجیتال است. به بیان ساده، این پلتفرم تلاش می‌کند تا طراحی و ساخت، توزیع، نگهداری، ترید و حتی اضافه کردن توکن‌ها به بازی‌ها به راحتی انجام شود. کاربران انجین از این پلتفرم بیشتر برای بازی‌‌های دیجیتال و برنامه‌های تجاری استفاده می‌کنند. آن‌ها می‌توانند انواع دارایی را در این پلتفرم به توکن دیجیتال تحت پشتیبانی ارز دیجیتال ENJ تبدیل کنند.

انجین (Enjin) چیست؟

اکوسیستم انجین یکی از پروژه‌های پرطرفدار و پر سرو صدا در حوزه NFT و خصوصا بازی‌های دیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد. این پلتفرم روی شبکه اتریوم کار می‌کند و ارز دیجیتال اصلی آن انجین کوین با نماد ENJ است. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ با یک ICO وارد بازار شد که جذب سرمایه ۱۸/۹ میلیون دلاری را برای تیم توسعه‌دهنده به‌همراه داشت. البته توسعه کامیونیتی علاقه‌مندان به بازی توسط تیم انجین به سال ۲۰۰۹ بر می‌گردد. انجین یک پروژه رو به رشد است که توسط ماکسیم بلاگوف، مدیر عامل و ویتک رادومسکی، مدیر ارشد فناوری تاسیس شد.

تیم انجین از سال ۲۰۰۹ و با هدف توسعه جامعه یا همان کامیونیتی گیمرها، پلتفرم خود را توسعه داد. از آن زمان، ۲۰ میلیون گیمر Minecraft امکان استفاده از این پلتفرم و ارتباط گرفتن با گیمرهای دیگر را داشتند. تیم توسعه‌دهنده از همین تجربه استفاده کرد و با راه‌اندازی یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین، تجربه‌های موفق تکرار شدند.

ارز دیجیتال انجین و پلتفرم انجین به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که یک اکوسیستم کامل از محصولات و ابزارها را در اختیار علاقه‌مندان به بازی‌های دیجیتال، NFT و هر نوع توکن دیجیتال ارائه کنند. مجموعه ابزارها به همه کاربران با هر سطح دانشی از بلاکچین و توکن‌های دیجیتال امکان می‌دهد که از قابلیت‌های دنیای بلاکچین استفاده کنند. برای مطالعه بیشتر، مطلب «اکوسیستم انجین (Enjin) چه سرویس‌ها و قابلیت‌هایی دارد؟» را بخوانید.

توسعه‌دهنده‌های پلتفرم انجین اعتقاد دارند این سرویس مزیت‌های خاصی را به توسعه‌دهنده‌ها و کاربران می‌دهد. دارایی‌های دیجیتالی که در این پلتفرم ساخته می‌شوند، همگی با توکن Enjin Coin یا همان ENJ پشتیبانی می‌شوند. به خاطر همین ساختار است که می‌توان دارایی‌های دنیای واقعی را هم در انجین توکنیزه کرد. 

مسیر بنیان‌گذاران انجین اینگونه تعریف شده است که همه بازی‌های دیجیتال از پلتفرم برای توکنیزه کردن آیتم‌های بازی‌ها استفاده کنند. در آینده‌ای که این پلتفرم متصور شده است، میلیون‌ها گیمر از آیتم‌هایی استفاده می‌کنند که همگی تحت پشتیبانی ارز دیجیتال ENJ هستند.

ارز دیجیتال Enjin و لوگوی صرافی رمزینکس

انجین چطور کار می‌کند؟

هدف اصلی پلتفرم انجین این است که کاربران ابزاری برای نگهداری و مدیریت دارایی‌های دیجیتال بازی‌های خود داشته باشند. همچنین طراحان و توسعه‌دهنده‌ها هم می‌توانند در همین پلتفرم، مدل‌های NFT و توکن‌های خود را عرضه کنند. به طور کلی هر چیزی که در انجین فروخته می‌شود یک توکن است. این توکن می‌تواند کاراکتر، اسلحه یا هر دارایی دیگر در بازی‌ها باشد. همچنین توکن‌هایی مثل ارزهای دیجیتال بازی‌ها یا حتی توکن‌های متصل به دارایی‌های واقعی مثل املاک هم در Enjin خرید و فروش و تبادل می‌شوند.

انجین روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند. این پلتفرم با ارائه مجموعه‌ای از ابزارهای توسعه نرم‌افزار و API، به توسعه‌دهنده‌ها امکان می‌دهد که تمامی نیازهای خود برای ارائه توکن را برطرف کنند. 

قابلیت‌های Enjin برای توسعه‌دهنده‌ها

استفاده از اتریوم یعنی توسعه‌دهنده‌ها می‌توانند قراردادهای هوشمند مورد نیاز خود را برای انجین توسعه دهند. برای این منظور، قابلیت‌های زیادی در دسترس آن‌ها قرار دارد که در ادامه می‌خوانید:

 • ساخت و مدیریت دارایی‌های دیجیتال: کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتال مختلفی را در پلتفرم انجین بسازند و عرضه کنند. توسعه‌دهنده‌ها حتی می‌توانند ارزهای مجازی داخل بازی خود را با پشتیبانی ارز دیجیتال ENJ بسازند و توزیع کنند. داشتن ارز مجازی در بازی‌های دیجیتال، فرصت جذب کاربران را برای توسعه‌دهنده‌ها افزایش می‌دهد.
 • دسترسی به انواع SDK: کیت توسعه نرم‌افزار یا Software Delevopment Kit که به اختصار SDK گفته می‌شود، از ابزارهای مهم توسعه برای دولوپرها محسوب می‌شود. انجین SDKهای مخصوص را برای Unity, Java, Godot و بسیاری پلتفرم‌های دیگر در اختیار توسعه‌دهنده‌ها قرار می‌دهد. درنتیجه میلیون‌ها توسعه‌دهنده می‌توانند پروژه‌های فعلی یا جدید خود را برای این پلتفرم آماده کنند.
 • بازارچه یا Marketplace: کاربران در مارکت‌پلیس انجین می‌توانند به بیش از ۱۰ میلیون آیتم دیجیتال دسترسی داشته باشند. دارایی‌های بلاکچینی کمیاب و جذاب در این پلتفرم عرضه و مبادله می‌شوند.
 • سیستم Enjin Beam: این سیستم توزیع دارایی دیجیتال به توسعه‌دهنده‌ها امکان می‌دهد هزاران توکن NFT یا FT خود را تنها با پیاده‌سازی سیستم اسکن QR به کاربان ارائه کنند.
 • کیف پول Smart Wallet: این کیف پول بلاکچینی به‌راحتی با بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها هماهنگ می‌شود و تاکنون بیش از یک میلیون دانلود داشته است. کیف پول ارز دیجیتال Enjin نسبت به رقبای خود قابلیت‌ها و سرویس‌های زیادی را به کاربران ارائه می‌کند.
 • سرویس Efinity: این سرویس برای سرعت دادن به تراکنش‌ها و مقیاس دادن به پروژه انجین آماده شده است. با پیاده‌سازی افینیتی، سرعت تراکنش‌ها برای تبادل توکن‌های ERC-20 و ERC-155 بسیار بیشتر می‌شود.

ارز دیجیتال انجین کوین ENJ و لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

ارز دیجیتال انجین کوین ENJ چیست؟

ارز دیجیتال انجین کوین با نماد ENJ توکن اصلی پلتفرم انجین است که کاربردهای متنوعی از پرداخت تراکنش‌ها، خرید و فروش آیتم‌های دیجیتال و مشارکت در مدیریت و توسعه Enjin دارد. این توکن با هدف آسان‌تر کردن تبادل‌ها در بازی‌های دیجیتال طراحی شد و به‌عنوان پشتیبان تمامی آیتم‌های عرضه شده در پلتفرم انجین شناخته می‌شود.

توکن Enjin به‌عنوان توکن حاکمیتی و کاربردی (Utility) پلتفرم انجین معرفی شد. به خاطر استفاده از پروتکل Proof of Stake یا همان PoS، امنیتی شبکه انجین هم به این ارز دیجیتال وابسته است. کاربران می‌توانند با استفاده از ENJ به نودهای فعال در شبکه هم رای دهند و آن‌ها را به‌نوعی به‌عنوان نماینده خود در شبکه معرفی کنند.

کاربرد حاکمیتی توکن ENJ اینگونه است که کاربران با استیک کردن آن، مجوز و امتیاز شرکت در تصمیم‌‌گیری‌های پروژه را دریافت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند به پروپوزال‌ها و پیشنهادها برای توسعه و تغییر در شبکه رای دهند. درنتیجه آینده اکوسیستم توسط دارنده‌های ارز دیجیتال ENJ مشخص می‌شود. همین قابلیت، یکی از مهم‌ترین دلایلی است که خرید ارز دیجیتال ENJ طرفداران زیادی دارد. توکن ENJ همچنین برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها یا همان Gas در بلاکچین انجین استفاده می‌شود.

از کاربردهای دیگر ارز دیجیتال ENJ می‌توان به پرداخت هزینه مینت کردن NFT در انجین اشاره کرد. توسعه‌دهنده‌ها و کاربران برای وارد کردن آیتم‌های دیجیتال در پلتفرم انجین به‌صورت NFT باید آن‌ها را مینت کنند. مینت کردن یعنی توکن با استفاده از یک قرارداد هوشمند به دارایی اصلی متصل می‌شود. برای این کار نیاز به توکن ENJ دارید. البته با سوزاندن یا همان Burn کردن NFT می‌توان ENJ پرداخت شده را پس گرفت.

برای خرید و فروش NFT در مارکت‌پلیس انجین هم می‌توان از ارز دیجیتال انجین کوین استفاده کرد. قیمت NFTها با ENJ مشخص می‌شود و برای پرداخت هزینه، باید یک کیف پول با دارایی ENJ به پلتفرم وصل کنید.

حداکثر تزریق ENJ به بازار، یک میلیارد توکن خواهد بود. در حال حاضر حدود ۸۲۳ میلیون توکن در گردش هستند. تحلیل‌گرها معتقد هستند که یکی از دلایل موثر بر افزایش قیمت ارز دیجیتال ENJ همین محدودیت سقف تولید و توزیع آن خواهد بود. 

استفاده از ENJ در پلتفرم انجین

همان‌طور که گفتیم، ارز دیجیتال پلتفرم انجین، Enjin Coin یا همان ENJ است. تیم انجین یک چرخه استفاده از توکن طراحی کرده است که به خرید و فروش و گردش آن کمک می‌کند.

در مرحله اول، توسعه‌دهنده‌ها برای استفاده از پلتفرم باید ارز ENJ بخرند. همین قابلیت، یک تقاضا برای خرید همیشگی برای ENJ ایجاد می‌کند که روی افزایش قیمت آن تاثیر دارد. به همین دلیل است که پلتفرم‌هایی مثل Enjin تلاش می‌کنند توسعه‌دهنده‌ها و بازی‌ساز‌های بیشتری را جذب کنند.

سازنده‌های بازی برای وارد کردن آیتم‌های بازی خود به پلتفرم انجین باید توکن ENJ خرج کنند. این هزینه برای مینت کردن NFT و تبدیل دارایی‌های بازی (یا هر دارایی دیگر) به توکن دریافت می‌شود.

گیمرها برای استفاده از آیتم‌ها در بازی‌ها، با پرداخت ENJ آن‌ها را می‌خرند. آیتم‌ها می‌تواند شامل انواع اسکین،‌ کاراکتر، سلاح یا هر المان دیگر باشد که در بازی‌ها کاربرد دارد. همچنین ارز اصلی بازی‌ها را هم می‌توان با پرداخت ENJ دریافت کرد. سپس کاربران می‌توانند آن ارزها را در بازی با هم تبادل کنند یا با انجام ماموریت، ارز مجازی جدید به دست بیاورند. این ارزها را می‌توان در مارکت‌پلیس ENJ خرید و فروش کرد.

لوگوی ارز ENJ و صرافی رمزینکس

چطور ارز دیجیتال انجین ENJ بخریم؟

ارز دیجیتال انجین کوین به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ENJ می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی مثل بایننس، کوین‌بیس، کوکوین، کراکن و بسیاری از صرافی‌های دیگر استفاده کنید. این صرافی‌ها، امکان ترید ENJ را با ارزهای معروف مثل BTC, USDT, EUR, ETH و ارزهای مشابه را به شما می‌دهند.

برای خرید ارز ENJ در ایران و سایر ارزهای دیجیتال مانند ماتیک، سندباکس، ایپ کوین و...  با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز اینجین کوین بخرید. همچنین می‌توانید ارز ENJ خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید ENJ در صرافی رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید ENJ یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

انجین کوین (ENJ) ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

ارز دیجیتال ENJ در پلتفرم انجین کاربردهای متنوعی دارد. این پلتفرم هم با تمرکز روی دنیای بازی و توکنیزه کردن دارایی‌ها، قابلیت‌های جذابی را به دنیای بلاکچین آورده است.

قابلیت‌هایی که توکن ENJ به توسعه‌دهنده‌ها و کاربران می‌دهد، آن را به یک گزینه جذاب برای خرید تبدیل می‌کند. خرید ارز دیجیتال ENJ هم برای گیمرها، هم برای علاقه‌مندان به دنیای NFT و هم توسعه‌دهنده‌ها، جذاب خواهد بود. به همین دلیل تقاضا برای خرید این ارز دیجیتال در وضعیت مناسبی قرار دارد.

سقف عرضه ENJ به بازار هم یکی از دلایلی است که احتمالا آینده روشنی برای این توکن ایجاد می‌کند. در مجموع می‌توان ارز دیجیتال انجین کوین را یک ارز آینده‌دار در دنیای کریپتو دانست. البته خرید و فروش و ترید ENJ هم مانند همه ارزهای دیجیتال باید با مدیریت ریسک و شناخت کامل بازار انجام شود. کاربران تنها مطالعه دقیق وضعیت بازار، مسیر رشد پروژه‌ها و تحلیل آمارها، می‌توانند ترید موفقی از این ارز دیجیتال داشته باشند.

کارمزد خرید و فروش انجین

کارمزد معاملات خرید انجین در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول انجین

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال انجین به کیف پول، 100000 انجین می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

انجین یک سرویس بلاکچینی روی اتریوم است که امکان توکنیزه کردن آیتم‌ها در بازی‌های دیجیتال، خرید و فروش آن‌ها و مبادله هر توکن NFT یا FT را به کاربران و توسعه‌دهنده‌ها می‌دهد.

ارز دیجیتال انجین کوین یا ENJ توکن کاربردی و حاکمیتی پلتفرم انجین است که برای مینت کردن NFT، خرید و فروش آیتم‌ها و شرکت در تصمیم‌گیری‌های اکوسیستم را به دارنده‌ها می‌دهد.

صرافی‌هایی مثل بایننس و کوکوین و کراکن از ENJ پشتیبانی می‌کنند. برای ثبت‌نام در این صرافی‌ها باید مراقب محدودیت‌ها برای کاربران ایرانی باشید.

برای خرید ENJ در ایران می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. با ثبت‌نام و احراز هویت سریع در رمزینکس می‌توانید ENJ و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر را با کمترین کارمزد مبادله کنید.