جی ام ایکس(gmx)

خرید و فروش جی ام ایکس GMX + قیمت لحظه ای

آخرین قیمت به ریال

19,936,364IRR

آخرین قیمت به تتر

33.63USDT

تغییر قیمت

-1.5 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

جی ام ایکس

بازارهای معاملاتی جی ام ایکس

 • جی ام ایکس

  (gmx)

  19,936,364 irr

  1.5 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز جی ام ایکس (gmx)

معرفی ارز دیجیتال جی ام ایکس

GMX نوعی صرافی غیر‌متمرکز و دائمی است که به کاربران امکان معامله BTC، ETH و سایر ارز‌های دیجیتال را به طور مستقیم از طریق کیف‌پول می‌دهد. کاربر GMX می‌تواند معاملات Spot و Future را انجام دهد و در معاملات فیوچر تا اهرم ۵۰ برابر را استفاده کند. روش کار تقریبا مشابه آن چیزی است که در صرافی‌های متمرکز انجام می‌شود. با این تفاوت که در این روش، کاربران با استفاده از کیف‌پول رمز‌نگاری می‌توانند دارایی‌های خود را حفظ کنند.

برخی از پلتفرم‌ها سطح جدیدی از نو‌آوری را ایجاد می‌کنند و GMX یکی از آن‌ها بوده که سیستم مالی غیر‌متمرکز را با صرافی ارز دیجیتال ترکیب کرده است. برای اولین بار این پلتفرم بر بلاک‌چین Arbitrum One ایجاد شد؛ این مجموعه لایه ۲ اتریوم برای افزایش سرعت و مقیاس‌پذیری ارز‌های دیجیتال طراحی شده است. پس از آن در ژانویه سال ۲۰۲۲، استقرار GMX در آوالانچ ادامه پیدا کرد که خود نیز بلاک‌چینی سازگار با EVM و پر‌سرعت است. 

تاریخچه و بنیان گذاران GMX

لوگوی ارز جی ام ایکس GMX و صرافی دیجیتال رمزینکس

نا‌شناس بودن بنیان‌گذاران ارز‌های دیجیتال در این حوزه، موضوعی دور از ذهن نیست؛ مانند برخی دیگر از ارز‌های دیجیتال، بنیان‌گذاران GMX نیز تا‌کنون شناسایی نشده‌اند. با این حال دو نفر از افرادی که می‌توانند کیف‌پول‌های چند امضایی متصل به این ارز دیجیتال را امضا کنند، Krunal Amin و Benjamin Simon نام دارند. کرونال امین بنیان‌گذار Unidex و بنجامین سایمون بنیان‌گذار Stealth Crypto نیز هستند. 

علاوه بر آن شخصی با نام مستعار xdev_10 در توییتر نیز به عنوان یکی از توسعه‌دهندگان این پروژه شناخته شده است. دارندگان این ارز دیجیتال، که به بیش از ۶۳۰۰۰ نفر می‌رسند، می‌توانند درباره پیشنهادات مختلف شبکه رای دهند.

ویژگی های ارز جی ام ایکس  

نماد ارز جی ام ایکس و صرافی دیجیتال رمزینکس

حال که با ماهیت ارز جی ام ایکس آشنا شدیم زمان آن است که ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد آن را نیز بیشتر بشناسیم. در این بخش به دو مورد از این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

سیستم معاملاتی

GMX این امکان را به کاربران داده است که از طریق نوعی رابط مبادلاتی ساده، که یادآور سیستم‌های مالی سنتی است، موقعیت‌های اهرمی ایجاد کنند. همچنین این ارز دیجیتال حضانتی (self-custodial) بوده و افراد می‌توانند به طور مستقیم از طریق کیف‌پول‌ خصوصی خود، به معامله بپردازند. 

سیستم معاملاتی دو‌گانه این شبکه از هر‌ دو نوع معاملات اسپات و اهرمی پشتیبانی می‌کند. از این طریق کارایی سرمایه‌ افزایش پیدا کرده و امکان دریافت سود بیشتر نیز وجود دارد. طرحی که معامله‌گران برای ورود و خروج به موقعیت‌های معاملاتی در اختیار دارند، بهتر از سیستم‌های معاملاتی مبتنی بر دفتر سفارشات عمل می‌کند. معامله گران از این طریق می‌توانند قیمت‌های ورود بهتری پیدا کنند. 

 

 

 

اکو‌سیستم

GMX بر اهمیت جامعه تاکید داشته و سعی دارد که برای تعامل و ابزار‌سازی، مدل دیفای را در بین کاربران خود تقویت کند. نمونه‌هایی از ابزار‌هایی که این پروژه به کاربران خود ارائه داده است عبارتند از: ربات تلگرام، بورد امتیازات gmx.house، صفحه gmxstats.com، داشبورد‌‌های تجزیه و تحلیل Dune، ماشین حساب‌های سودمند برای کاربر و….

علاوه بر این‌ها جامعه این پروژه به ارتباطات GMX اهمیت می‌دهد و در این راستا خبر‌نامه‌های هفتگی جامعه‌محور، پادکست و… را ارائه می‌دهد.

امنیت شبکه جی ام ایکس چگونه تامین می‌شود؟

نماد رمز ارز جی ام ایکس و صرافی دیجیتال رمزینکس

همانطور که گفتیم GMX بر بستر بلاک‌چین‌های آربیتروم و آوالانچ ایجاد شده است. آربیتروم نوعی بلاک‌چین لایه دو است که امنیت خود را از شبکه اتریوم گرفته و نهایی شدن و اجماع تراکنش‌های آربیتروم را بر‌عهده دارد. به عبارت دیگر اتریوم اعتبار محاسبات خارج زنجیره و اعتبار داده‌های محاسباتی را تضمین می‌کند. 

در شبکه آوالانچ، برای تایید تراکنش‌ها از مکانیزم‌های اجماعی مانند اثبات کار و اثبات سهام استفاده نمی‌شود؛ در‌عوض تمامی تراکنش‌ها توسط پروتکل DAG پردازش و تایید می‌شوند. علاوه بر این‌ها، قرارداد‌های این شبکه توسط ABDK بررسی می‌شوند و جایزه‌ای برای کشف باگ‌ها در Immunefi در نظر گرفته شده‌است. 

خرید و فروش جی ام ایکس GMX در صرافی رمزینکس 

در حال حاضر GMX در صرافی‌های ارز دیجیتال متعددی از‌جمله رمزینکس، قرار دارد. کاربران با ایجاد حساب کاربری و تکمیل مرحله احراز هویت، می‌توانند به خرید و فروش نا‌محدود ارز‌های دیجیتال بپردازند. کاربران راه‌های مختلفی برای خرید رمز ارز جی ام ایکس و فروش آن در رمزینکس در اختیار دارند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

 • روش OCO: در خرید ارز GMX به روش OCO، کاربران می‌توانند به طور همزمان دو نوع سفارش محدود و حد زیان ثبت کنند. زمانی‌که یکی از این دو سفارش تکمیل شود، سفارش دیگر به طور خودکار لغو می‌گردد.
 • سفارش بازار: با خرید ارز جی ام ایکس به روش سفارش بازار، سفارش کاربر در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. در این نوع معامله نرخ ارزهای دیجیتال مانند  GMX در همان لحظه محاسبه می‌گردد. 
 • سفارش محدود: سفارش کاربران در خرید ارز GMX به روش سفارش محدود، زمانی تکمیل می‌گردد که قیمت سفارش خرید کاربر با قیمت سفارش فروش کاربران دیگر تطابق داشته باشد. 
 • حد زیان: در خرید به روش حد زیان کاربران می‌توانند با تعیین قیمت فعال‌سازی بابت انجام شدن سفارش‌شان در قیمت مورد نظر اطمینان پیدا کنند. 

باید در نظر داشت که مراحل فروش ارز دیجیتال نیز مشابه روش‌های خرید است که پیش از این توضیح دادیم. همچنین کاربران برای انجام معاملات بهتر می‌توانند از طریق سایت رمزینکس، از قیمت جی ام ایکس و قیمت لحظه‌ای ارز‌های دیجیتال دیگر مانند قیمت اتریوم، ارز یو اس دی کوین و ارز دای مطلع شوند. 

کیف پول های که GMX را پشتیبانی میکنند

کیف‌پول رمز‌نگاری مناسب، به بهترین شکل ممکن می‌تواند از دارایی‌های کاربر محافظت می‌کند. هنگام انتخاب کیف‌پول، باید فاکتو‌ر‌های مختلفی مانند امنیت، قابلیت‌ها، راحتی‌، هزینه‌ها و… در نظر گرفته شوند. با این اوصاف کاربران می‌توانند از میان انواع کیف‌پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، گزینه مناسب خود را انتخاب کنند. در این بخش به چند نمونه از کیف‌پول‌های پشتیبان GMX اشاره می‌کنیم.

 

 • TokenPocket
 • Coinhub
 • OKX Wallet
 • WalletConnect
 • Coin98
 • Halo Wallet
 • Venly
 • Bitcoin.com Wallet

کارمزد خرید و فروش جی ام ایکس

کارمزد معاملات خرید جی ام ایکس در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول جی ام ایکس

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال جی ام ایکس به کیف پول، 5 جی ام ایکس می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بر‌اساس اطلاعات به دست آمده از سایت کوین مارکت‌کپ، در حال حاضر مقدار ۸،۷۲۵،۵۶۵ توکن GMX در گردش قرار دارد.

در چند وقت اخیر این این ارز دیجیتال توانسته به رشد خوبی دست پیدا کند و اگر روند رشد آن به همین منوال ادامه پیدا کند، در آینده می‌تواند به پذیرش گسترده‌تری برسد.