dydx(dydx)

خرید و فروش دی وای دی ایکس با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای دی وای دی ایکس DYDX

آخرین قیمت به ریال

1,205,001IRR

آخرین قیمت به تتر

2.11USDT

تغییر قیمت

2.89 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

dydx

بازارهای معاملاتی dydx

  • dydx

    (dydx)

    1,205,001 irr

    2.89 %
    arrow_drop_up

معرفی ارز dydx (dydx)

دنیای خدمات مالی غیر متمرکز با سرویس‌هایی که جامعیت خدمات را به کاربران ارائه می‌کنند، پر از رقابت‌های جدی شده است. پلتفرم دی وای دی ایکس یک صرافی غیر متمرکز است که انواع فرصت‌های ترید و سرمایه‌گذاری، خصوصا قراردادهای دائمی یا پرپچوال کانترکت (Perpetual Contract) را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سرویس‌های متعدد دی وای دی ایکس به سرمایه‌گذارها امکان می‌دهد که انواع معامله‌های آتی، اهرمی و اسپات را با انواع جفت ارزهای پرطرفدار انجام دهند. ارز دی وای دی ایکس با تکیه بر همین کاربردها و نیاز کاربران به آن برای استفاده از خدمات صرافی، رشد‌های قابل‌توجهی را در چارت قیمتی تجربه کرده است. البته قیمت دی وای دی ایکس تنها وابسته به فاکتور تقاضای خرید نبود و عوامل دیگر مثل ارائه زیرساخت سریع‌تر هم به رشد آن کمک کرد.

دی وای دی ایکس (DYDX) چیست؟

ارائه سرویس‌های مالی حرفه‌ای در صرافی‌های غیر متمرکز، کمک شایانی به جذب بیشتر کاربران می‌کند. دی وای دی ایکس با نام لاتین DYDX یک صرافی غیر متمرکز است که خدمات متنوع سرمایه‌گذاری و ترید مثل معامله‌های اهرمی، قراردادهای دائمی و مشتقات را به کاربران ارائه می‌کند. اسم DYDX از کلمه derivatives در زبان انگلیسی با معنای مشتق گرفته شده است که در ریاضی به‌صورت dy/dx محاسبه می‌شود. در دنیای سرویس‌های مالی، این عبارت مربوط به تریدهایی است که با پیش‌بینی قیمت آتی ارزها یا دارایی‌ها انجام می‌شود. قراردادهایی مثل فیوچر یا آپشن در این سرویس‌ها مرسوم بوده و برای انواع کالاها، سهام، دارایی‌ها و ارزهای دیجیتال مرسوم هستند. ارز دی وای دی ایکس به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی پلتفرم، کاربردهای متنوعی دارد و به همین دلیل خرید ارز دیجیتال DYDX از پیش‌نیازهای استفاده از این صرافی غیر متمرکز است.

برخی از صرافی‌های متمرکز، خدمات معامله‌های اهرمی (Margin) یا قراردادهای دائمی را به کاربران ارائه می‌کنند. صرافی DYDX با اضافه کردن این خدمات به سرویس غیر متمرکز خود، هرچه بیشتر به سمت جامع‌تر شدن بازار DEX پیش رفته است. کاربران در این صرافی می‌توانند معامله‌های حرفه‌ای را با ارزهای دیجیتال معروف مثل BTC و ETH و صدها ارز دیگر انجام دهند.

بلاکچین زیرساختی ارز دی وای دی ایکس ابتدا اتریوم بود. پس از مدتی و در سال ۲۰۲۱، تیم توسعه تصمیم گرفت که شبکه‌ای با سرعت بیشتر و کارمزد کمتر را در اختیار کاربران قرار دهد. درنتیجه یک راهکار لایه دوم مبتنی بر zk-rollup برای DYDX پیاده شد که به نام StarkEx شناخته می‌شود. این راهکار با پردازش تراکنش‌ها خارج از شبکه اتریوم، در کنار افزایش سرعت، از امنیت و زیرساخت جامع اتریوم استفاده می‌کند.

تا سال ۲۰۲۲، بیش از ۶۰ هزار آدرس ارسال‌کننده ارز دیجیتال در DYDX فعال بوده‌اند. تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال DYDX تصمیم گرفت که پاداش این کاربران فعال را با ایردراپ توکن DYDX انجام دهد که منجر به افزایش فعالیت‌ها هم شد. خرید دی وای دی ایکس از آن زمان باز هم به گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری در صرافی‌های غیر متمرکز تبدیل شد.

ارز دیجیتال DYDX و لوگوی صرافی رمزینکس

آشنایی با تاریخچه ارز دیجیتال DYDX

آنتونیو جولیانو (Antonio Juliano) که سابقه کار به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در شرکت‌هایی مثل اوبر و کوین‌بیس را داشت، در سال ۲۰۱۷ صرافی غیر متمرکز DYDX را رونمایی کرد. در سال‌های ابتدایی، محصولاتی مثل Expo و Solo در این صرافی معرفی شدند که معالمه‌های اهرمی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. درنهایت پلتفرم به‌صورت رسمی در سال ۲۰۱۹ کار خود را شروع کرد و از آن زمان سه نسخه از پلتفرم به بازار عرضه شده است. نسخه آخر هم از شبکه لایه دوم StarEx استفاده می‌کند. تیم توسعه تصمیم دارد در ادامه، پلتفرم را روی بلاکچین اختصاصی خود در اکوسیستم کازماس (Cosmos) در اختیار کاربران قرار دهد.

شهرت ارز دی وای دی ایکس در سپتامبر ۲۰۲۱ رشد قابل‌توجهی داشت. در آن زمان، حجم معامله‌های این صرافی غیر متمرکز از رقبایی همچون کوین‌بیس و یونی‌سواپ هم بیشتر شد. در این سال‌ها، ارز دیجیتال DYDX به خاطر سرمایه‌گذاری‌های بزرگ هم چندین بار بر سر زبان‌ها افتاده است. دور سوم سرمایه‌گذاری در این صرافی به ارزش ۶۵ میلیون دلار بود که توسط سرمایه‌گذارهایی همچون StarkWare Industries, Polychain, Paradigm و Andreesen Horowitz انجام شد.

صرافی DYDX چطور کار می‌کند؟

اولین سرویس مهمی که دی وای دی ایکس در اختیار کاربران قرار می‌دهد، امکان استفاده از اهرم در معالمه‌های دائمی آتی است. معامله‌های دائمی به بیان ساده معامله‌هایی برای خرید یا فروش دارایی یا ارز در آینده هستند. البته برخلاف معالمه‌های آتی معمولی، در معامله‌های پرپچوال هیچ تاریخی برای خرید یا فروش تنظیم نمی‌شود.

کاربران صرافی DYDX می‌توانند در معامله‌های آتی ارزهایی مثل ETH, BTC, SOL, و AVAX تا ۲۰ برابر اهرم پیاده کنند. برای تضمین معامله‌ها هم باید از استیبل کوین USDC استفاده کنید.

مانند اغلب صرافی‌‌های غیر متمرکز، مالکیت دارایی‌ها در دی وای دی ایکس هم کاملا در اختیار کاربران است. آن‌ها البته می‌توانند ارزهای خود را به قراردادهای هوشمند DYDX هم واریز کنند. اگرچه کل ساختار این صرافی به‌صورت غیر متمرکز طراحی شده است، دفتر سفارش‌ها (Order Book) برای معامله‌های پرپچوال پروتکل به‌صورت متمرکز مدیریت می‌شود تا موانع کاربردی برای کاربران معمولی کمتر شود.

تمامی تراکنش‌های پلتفرم DYDX روی شبکه لایه دوم این صرافی موسوم به StarkEx و روی بلاکچین اتریوم پردازش می‌شوند. پروتکل لایه اول زیرساختی برای ارز دی وای دی ایکس در سال ۲۰۲۱ کنار گذاشته شد تا کاربران سرعت بیشتر و هزینه کارمزد پایین‌تر را تجربه کنند.

شبکه لایه دوم StarkEx تراکنش‌ها از اپلیکیشن‌هایی مثل DYDX را جمع‌آوری کرده و در یک گروه برای یک سرویس تایید آف‌چین ارسال می‌کند. تایید این مجموعه پس از پردازش نهایی به قرارداد DYDX در اتریوم ارسال می‌شود تا در بلاکچین ثبت شود. پایه این فناوری به نام zk-STARK شناخته می‌شود که مخفف عبارت zero-knowledge scalable transparent arguments of knowledge است. به بیان ساده این فناوری امکان پردازش داده‌ها را بدون نیاز به افشا کردن اطلاعات حساس فراهم می‌کند. استفاده از فناوری لایه دوم علاوه بر افزایش سرعت و کاهش هزینه‌ها، باعث کاهش فشار روی شبکه اتریوم هم می‌شود. همچنین با ترکیب دو پردازش، کاربران از حریم خصوصی خود هم اطمینان خواهند داشت.

نماد ارز دی وای دی ایکس (DYDX)  و صرافی دیجیتال رمزینکس

ارز دی وای دی ایکس (DYDX) چیست؟

سیستم مدیریت و توسعه DYDX به‌صورت کاملا غیر متمرکز اداره می‌شود. به همین دلیل برای تصمیم‌های مهم نیاز به یک ساختار حاکمیت غیر متمرکز یا همان DAO دارد. ارز دیجیتال DYDX به‌عنوان توکن حاکمیتی در اکوسیستم دی وای دی ایکس شناخته می‌شود که امکان مدیریت و مشارکت در پلتفرم را به هولدرها می‌دهد. آن‌ها می‌توانند در تصمیم‌گیری‌هایی مثل افزایش یا کاهش نرخ کارمزد معامله‌ها، چگونگی هزینه کردن خزانه پروژه یا حتی تغییرات ظاهری نقش داشته باشند. با خرید ارز دی وای دی ایکس و هولد کردن آن، کاربران امتیاز رای دادن به پیشنهادهایی را پیدا می‌کنند که با هدف توسعه پروژه مطرح می‌شوند.

از کاربردهای دیگر ارز دیجیتال DYDX می‌توان به پرداخت پاداش استیک یا حتی ترید در صرافی غیر متمرکز اشار کرد. همچنین کاربران با خرید ارز دی وای دی ایکس و هولد کردن آن، از تخفیف در کارمزد معامله‌ها هم بهره‌مند می‌شوند. همین کاربردها، تقاضا برای خرید ارز DYDX را افزایش می‌دهد. البته علاوه بر افزایش تقاضا، پیشرفت پروژه و شرایط کلی بازار هم روی قیمت دی وای دی ایکس تاثیر خواهد داشت.

پس از معرفی ارز دی وای دی ایکس در سال ۲۰۲۱، ۷/۵ درصد از توکن‌‌ها با فرایند ایردراپ به کاربران فعال داده شد. حداکثر توزیع ارز دیجیتال DYDX برابر با یک میلیارد توکن در نظر گرفته شده است که در بازه زمانی پنج ساله آزاد می‌شود. سهم عمده توزیع توکن هم به سرمایه‌گذارها و سپس پاداش برای ترید در صرافی اختصاص داده شده است.

نماد ارز دی وای دی ایکس DYDX و لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

چطور ارز دی وای دی ایکس DYDX بخریم؟

ارز دی وای دی ایکس به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال DYDX می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی معتبر استفاده کنید. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند

خرید ارز DYDX در ایران با پرداخت ریالی، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز دی وای دی ایکس بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال DYDX خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید DYDX در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید ارز دیجیتال DYDX یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

برای بررسی قیمت لحظه‌ای رمز‌ارزها می‌توانید از لیست کامل ارزهای دیجیتال صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این لیست قیمت سوشی سواپ، یونی سواپ و صدها رمز ارز دیگر را خواهید دید.

کارمزد خرید و فروش dydx

کارمزد معاملات خرید dydx در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول dydx

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال dydx به کیف پول، 100000 dydx می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

صرافی غیر متمرکز دی وای دی ایکس یک پلتفرم خدمات مالی غیر متمرکز است که امکانات متعدد معالمه‌های آتی و اهرمی را به کاربران می‌دهد.

پلتفرم DYDX روی شبکه اتریوم و راهکار لایه دوم StarkEx توسعه یافته است که سرعت بالا و کارمزد پایین را در کنار امنیت عالی به کاربران ارائه می‌کند.

کاربران با معامله‌های آتی پرپچوال کانترکت می‌توانند روی قیمت آینده ارزها ترید کرده و از اهرم هم برای افزایش سود استفاده کنند.

ارز دیجیتال DYDX ارز دیجیتال اصلی پلتفرم دی وای دی ایکس است که کاربردهای مشارکت در DAO و همچنین دریافت پاداش و تخفیف معامله دارد.

برای خرید ارز دی وای دی ایکس از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را با کارمزد پایین در این صرافی خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت dydx

بیشترین قیمت

1,171,104irr

کمترین قیمت

1,242,025irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال dydx

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال dydx در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال dydx همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط dydx برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.