گلد فنچ
گلد فنچ(gfi)

خرید و فروش گلد فنچ با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای گلد فنچ GFI

آخرین قیمت به ریال

2,350,005IRR

آخرین قیمت به تتر

3.51USDT

تغییر قیمت

1.25 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

گلد فنچ

گلد فنچ

بازارهای معاملاتی گلد فنچ

 • گلد فنچ

  گلد فنچ

  (gfi)

  2,350,005 irr

  1.25 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز گلد فنچ (goldfinch)

دنیای سرویس‌های مالی غیر متمرکز، همیشه فرصت‌های جدیدی برای توسعه و عرضه سرویس‌های جدید دارد تا به مرور، انقلاب مورد نظر ارزهای دیجیتال در زیرساخت‌های مالی جهان اجرا شود. گلد فنچ یکی از سرویس‌های مالی غیر متمرکز یا همان دیفای است که با هدف جذب اعتبار از منابع گوناگون و تامین نقدینگی برای کاربران فعالیت می‌کند. هدف اصلی پروژه روی جذب اعتبار از منابع گوناگون و گسترش دسترسی به نقدینگی و درنهایت دموکراتیزه کردن دنیای خدمات مالی شکل گرفت. پروتکل گلد فنچ به کاربران امکان می‌دهد که بدون داشتن وثیقه ارز دیجیتال، وام‌هایی به‌صورت ارز دیجیتال دریافت کنند. این قابلیت، حلقه گم شده دنیای دیفای بود که در بسیاری از مواقع جذب کاربران جدید به این بازار را دشوار می‌کرد. قابلیت‌های گلد فنچ و ترکیب آن با کاربردهای ارز دیجیتال GFI اکنون کاربران را با دنیایی جدید از فرصت‌های مالی روبه‌رو می‌کند که شاید جذب سرمایه و فعالان جدید را آسان‌تر کند. به همین دلیل قیمت گلد فنچ باتوجه به استقبال کاربران و سرمایه‌گذاران جدید، فرصت خوبی برای رشد را تجربه کرد.

گلد فنچ (Goldfinch) چیست؟

تامین نقدینگی و جذب سرمایه برای سرویس‌های مالی غیر متمرکز اهمیت زیادی دارد. این سرمایه برای تبادل ارزش بین کاربران و همچنین آسان کردن خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. گلد فنچ (Goldfinch) یک پروتکل اعتباری بین‌المللی و غیر متمرکز است که جذب فعالیت‌های اعتباری از خارج از بلاکچین را آسان می‌کند. با استفاده از گلد فنچ، دسترسی به نقدینگی در دیفای آسان‌تر شده و فرصت‌های متعددی برای کاربران جدید فراهم می‌شود.

پروتکل زیرساختی که گلد فنچ را شکل می‌دهد، دسترسی به وام‌های ارز دیجیتال بدون وثیقه ارز دیجیتال را ممکن می‌کند. این فرصت، به کاربران بیشتری امکان می‌دهد که با سرمایه‌های عادی خود، وام‌های ارز دیجیتال دریافت کرده و از فرصت ترید در دنیای ارز دیجیتال استفاده کنند. پروتکل گلد فنچ با استفاده از زیرساخت اجماع غیر متمرکز، راهکاری برای نشان دادن اعتبار کاربران دارد که نیاز به وثیقه بیش از وام را از بین می‌برد. رویکردی که به نام over-collateralizing در راهکارهای دیفای دیگر پیاده می‌شود، در گلد فنچ نیاز نیست.

استفاده از زیرساخت غیر متمرکز خاص در گلد فنچ باعث شده است که پایه‌های اساسی برای ارائه سرویس‌های مالی بهینه‌تر فراهم شود. امتیاز اعتباری که در گلد فنچ کسب می‌کند، بر اساس فعالیت‌های مالی گذشته کاربران است.

از اهداف مهم گلد فنچ می‌توان به تامین سرمایه برای کسب‌وکارها اشاره کرد. پروتکل گلد فنچ با تامین سرمایه برای کسب‌وکارها، رشد اقتصادی محل فعالیت آن‌ها را هم بیشتر می‌کند. در حال حاضر، تمامی وام‌هایی که در گلد فنچ پرداخت می‌شود، وثیقه غیر بلاکچینی دارند. یکی از اهداف پروژه هم این است که سرمایه مالی لازم برای رشد اقتصادی در بازارهای در حال رشد در نقاط مختلف جهان فراهم شود. فعالیت‌های اولیه Goldfinch در مناطق رو به رشد باعث شد این پروتکل در برخی از مناطق جهان اعتبار و شهرت بیشتری داشته باشد. از میان این مناطق می‌توان به مکزیک، نیجریه، هند و بسیاری از کشورهای آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین اشاره کرد.

گلد فنچ چطور کار می‌کند؟

تامین سرمایه و پیاده‌سازی ساختاری برای دریافت وام‌‌های ارز دیجیتال، نیاز به ترکیب قابلیت‌ها و سرویس‌های متنوع دارد. پروتکل گلد فنچ برای ارائه سرویس‌های بهینه نیاز به سه گروه کاربری در پلتفرم خود دارد. سرمایه‌گذارها، وام‌گیرنده‌ها و حسابرس‌ها، گروه‌های اصلی کاربری در Goldfinch هستند. 

سرمایه‌گذارها در گلد فینچ، استیبل کوین USDC را به‌عنوان نقدینگی به پلتفرم تزریق می‌کنند که توسط وام‌گیرنده‌ها دریافت می‌شود. وام‌گیرنده‌ها هم که با ارائه سابقه فعالیت و اعتبار مالی و همچنین تامین وثیقه، وام مورد نظر خود را دریافت می‌کنند. حسابرس‌ها، کاربرانی هستند که توسط پروتکل و به‌صورت تصادفی انتخاب می‌شوند و اعتبار وام‌گیرنده‌ها را بررسی می‌کنند. این فرایند، یک لایه بررسی انسانی را به فرایند تشخیص اعتبار کاربران اضافه می‌کند.

فرایند دریافت وام در گلد فنچ اینگونه است وام‌گیرنده‌ها ابتدا درخواست‌های خود را ثبت می‌کنند. حسابرس‌ها پس از بررسی اعتبار وام‌گیرنده‌ها، آن‌ها را به استخرهای نقدینگی وام هدایت می‌کنند. سرمایه‌گذاران هم سرمایه درخواستی را به‌صورت مستقیم یا به‌صورت تامین نقدینگی برای استخرهای نقدینگی فراهم می‌‌کنند. درنهایت وام درخواستی به‌صورت استیبل کوین پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن هم به همین صورت خواهد بود. وام‌گیرنده‌ها می‌توانند وام خود را به پول فیات تبدیل کرده یا از همان ارز دیجیتال برای فعالیت‌های اقتصادی استفاده کنند.

اعتبارسنجی و اعتماد به وام‌گیرنده‌ها در گلد فنچ با تکیه بر سیستم اجماع غیر متمرکز شکل می‌گیرد. به بیان ساده پروتکل برای ارائه وام به درخواست‌دهنده‌ها، به اعتبارسنجی یک فرد یا یک کاربر اعتماد نمی‌کند. سیستم trust through consensus اینگونه است که نظر و رای جمعی حسابرس‌ها و سرمایه‌گذارها در اعتبار دادن به وام‌گیرنده تاثیر می‌گذارد.

در دنیای اعتباری فعالیت‌های مالی، تاریخچه تراکنش‌ها و اعتبار گذشته کاربران اهمیت زیادی دارد. پروتکل Goldfinch طوری طراحی شده است که انگیزه کاربران برای حفظ اعتبار و بازپرداخت وام‌ها بالا باشد. وام‌گیرنده‌ها برای دریافت وام باید آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود را به پروتکل ارائه کنند و درنتیجه تاریخچه فعالیت‌های بلاکچینی آن‌ها مشخص می‌شود. همین فعالیت‌ها برای اعتبارسنجی‌های آتی هم استفاده می‌شود و حتی فعالیت‌های خارج از بلاکچین هم روی اعتبارسنجی تاثیر دارند.

افرادی که از سیستم‌های وام‌دهی استفاده می‌کنند، اغلب به‌صورت مداوم دریافت و پرداخت وام را انجام می‌دهند. کاربران پروتکل گلد فنچ برای اینکه اعتبار آتی خود را حفظ کنند، ملزم به بازپرداخت به موقع و خوش حسابی در پلتفرم هستند. نکته مهم دیگر در اعتبارسنجی گلد فنچ هم اینکه سرمایه‌گذارها امکان عقد قرارداد خارج از بلاکچین به‌صورت مستقیم با وام‌گیرنده‌ها را دارند. درنتیجه این قراردادها می‌تواند اثبات حقوقی قوی‌تری در سیستم‌‌های قضایی به قرارداد پرداخت و دریافت وام اضافه کند. این رویکرد برای وام‌های تجاری و قیمت بالا بسیار کاربردی خواهد بود.

در مجموع سیستم اعتبارسنجی و پرداخت و دریافت وامی که در گلد فنچ پیاده می‌شود، آن را به یکی از گزینه‌های امن برای سرمایه‌گذاران و وام‌گیرنده‌ها تبدیل می‌کند. ترکیب اعتبار بلاکچینی و خارج از بلاکچین باعث می‌شود کسب‌وکارها برای سرمایه‌گذاری یا دریافت نقدینگی برای پروژه‌های خود، یک پلتفرم قابل اعتماد داشته باشند.

ارز دیجیتال GFI چیست؟

فرایندهای کسب اعتبار، وام‌دهی و مدیریت زیرساخت مالی در یک سرویس دیفای، قطعا به یک ارز دیجیتال نیاز دارد. ارز دیجیتال GFI ارز دیجیتال اصلی پروتکل گلد فنچ است که کاربردهای متنوعی را به کاربران این پلتفرم ارائه می‌کند. یکی از مهم‌ترین کاربردهای ارز گلد فنچ در سیستم حاکمیت غیر متمرکز پلتفرم دیده می‌شود. کاربران با خرید ارز دیجیتال GFI و هولد کردن آن، امتیاز لازم برای مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز را پیدا می‌کنند. سیستم حاکمیت غیر متمرکز یا DAO، برای تصمیم‌گیری‌های مهم مرتبط با پیشرفت و توسعه پلتفرم شکل گرفته است. مثلا نرخ بازپرداخت وام‌ها، سیستم تامین اعتبار و اضافه کردن سرویس‌های جدید، در DAO تصمیم‌گیری می‌شود.

از کاربردهای مهم دیگر ارز دیجیتال GFI می‌توان به انگیزه‌دهی به کاربران پلتفرم اشاره کرد. سرمایه‌گذارها و حسابرس‌ها در گلد فنچ به خاطر مشارکتی که در تامین سرمایه و همچنین امن نگه داشتنم پروتکل دارند، ارز دیجیتال GFI را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. همچنین ارز گلد فنچ برای اهدای کمک‌های مالی به مشارکت‌کننده‌ها در پلتفرم هم پرداخت می‌شود.

تیم توسعه پروتکل گلد فنچ، حداکثر میزان توزیع ارز دیجیتال GFI را حدود ۱۱۴/۲۹ میلیون توکن در نظر گرفته است. ساختارهای ضد تورمی یا افزایش ارزش به مرور در سیستم توزیع پیاده می‌شوند تا جذب سرمایه جدید به گلد فنچ راحت‌تر شود. سهم عمده توزیع اولیه توکن هم به پشتیبان‌های اولیه پروتکل و همچنین تامین‌کننده‌های نقدینگی اختصاص پیدا کرد.

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال GFI به خاطر ادعاهای پروژه مبنی بر آسان‌تر کردن فعالیت مالی در دنیای ارز دیجیتال، می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد. البته ارز گلد فنچ رقبای زیادی هم در بازار دارد، اما قابلیت خاص تامین سرمایه از خارج از بلاکچین و دریافت وام بدون نیاز به وثیقه کریپتویی، آن را متمایز می‌کند. در مجموع خرید گلد فنچ درصورت مطالعه دقیق آینده پروژه و شرایط بازار ارزهای دیجیتال، یک سرمایه‌گذاری نسبتا خوب به نظر می‌رسد.

از کجا ارز گلد فنچ (GFI) بخریم؟

ارز دیجیتال گلد فنچ با نماد GFI در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز GFI در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال GFI با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش گلد فنچ

کارمزد معاملات خرید گلد فنچ در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول گلد فنچ

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال گلد فنچ به کیف پول، 40 گلد فنچ می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

پروتکل گلد فینچ یک پروتکل غیر متمرکز مبتنی بر بلاکچین است که تامین اعتبار و دریافت وام ارز دیجیتال را بدون نیاز به وثیقه کریپتویی ممکن می‌کند.

کاربران با استفاده از پروتکل گلد فنچ می‌توانند با تکیه بر اعتبار فعالیت‌های مالی گذشته خود و تامین وثیقه با پول فیات، وام ارز دیجیتال دریافت کنند.

اگرچه گلد فنچ برای همه کاربران در دسترس قرار دارد، اما کسب‌وکارها برای دریافت وام‌های کلان بیشتر از آن استفاده می‌کنند.

ارز دیجیتال GFI ارز دیجیتال اصلی پروتکل گلد فنچ است که برای مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز و پرداخت پاداش به فعالان پلتفرم استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال GFI از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت گلد فنچ

بیشترین قیمت

2,310,000irr

کمترین قیمت

2,520,000irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال گلد فنچ

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال گلد فنچ در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال گلد فنچ همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط گلد فنچ برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.