گولم(glm)

خرید و فروش ارز گولم GLM - معرفی و قیمت ارز دیجیتال Golem

آخرین قیمت به ریال

221,318IRR

آخرین قیمت به تتر

0.37USDT

تغییر قیمت

3.09 %
نمودار و تحلیل گولم

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

گولم

بازارهای معاملاتی گولم

  • گولم

    (glm)

    221,318 irr

    3.09 %
    arrow_drop_up

معرفی ارز گولم (golem)

فناوری بلاکچین امکان ارائه سرویس‌های غیر متمرکز را برای خرید و فروش تقریبا هر چیزی فراهم می‌کند. گولم (Golem) یکی از این سرویس‌ها است که با تمرکز روی مبادله قدرت پردازشی بین کاربران توسعه پیدا کرد. این پلتفرم را می‌توان اولین ابرکامپیوتر کاملا غیر متمرکز جهان دانست که بازاری بین‌المللی را برای تبادل قدرت پردازشی به همه کاربران ارائه می‌کند. این پلتفرم به دسته‌ای از کاربران امکان می‌دهد که از قدرت پردازشی اضافه کامپیوترهای خود درآمد کسب کنند. دسته دیگر هم می‌توانند قدرت مورد نیاز خود را به‌صورت امن و غیر متمرکز در اختیار داشته باشند. ارز دیجیتال گولم با نماد GLM در این شبکه برای خرید و فروش همین منابع پردازشی و مقاصد دیگر استفاده می‌شود.

گولم (Golem) چیست؟

لوگوی ارز گولم (GLM) و صرافی  دیجیتال رمزینکس

دسترسی به منابع پردازشی قوی با سرعت و هزینه مناسب، برای هر کاربری جذاب خواهد بود. گولم با نام لاتین Golem یک شبکه همتا به همتا (P2P) غیر متمرکز است که امکان اجاره کردن منابع پردازشی را به‌صورت شفاف و امن به انواع کاربران از توسعه‌دهنده‌ها تا مصرف‌کننده‌های عادی می‌دهد. بسیاری از کارهای محاسباتی در دنیای فناوری که نیاز به پردازش سریع و قوی دارند، با شبکه غیر متمرکز Golem به راحتی مدیریت و اجرا می‌شوند. این کارها می‌توانند شامل رندرهای گرافیکی، محاسبه‌های سنگین علمی و فرایندهای یادگیری ماشین باشند. با استفاده از گولم، منبع پردازشی لازم برای اجرای همه این کارها در دسترس هر کاربری قرار می‌گیرد.

وظایف پردازشی بسته به نوع و سطح پیچیدگی، نیازمندی‌های خاص خود را دارند. برخی از آن‌ها منابع پردازشی را در مدت زمان و حجم بیشتر و برخی دیگر در مدت زمان و حجم کمتر نیاز دارند. در حال حاضر بسیاری از کاربران برای دسترسی به این منابع از سرویس‌های متمرکز استفاده می‌کنند که تحت کنترل و مالکیت یک یا چند سازمان قرار دارد. آن سرویس‌ها محدودیت‌هایی همچون سیستم پرداخت اختصاصی، شبکه‌های محدود و فرایندهای دشوار پیاده‌سازی دارند. در شبکه غیر متمرکز گولم بسیاری از این چالش‌ها مشاهده نمی‌شود و یک سیستم پرداخت غیر متمرکز روی بلاکچین اتریوم هم فرایندهای جابه‌جایی پول را آسان‌تر می‌کند.

پلتفرم گولم به‌عنوان یک بازیگر اصلی در بازار غیر متمرکز منابع پردازشی در دو دسته Infrastructure-as-a-Service و Platform-as-a-Service دسته‌بندی می‌شود. این پلتفرم همچنین امکان انتشار و توزیع اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را هم به توسعه‌دهنده‌ها می‌دهد. آن‌ها می‌توانند از منابع پردازشی Golem در اپلیکیشن‌های خود استفاده کنند.

تاریخچه و تیم توسعه گولم

چندین سکه ارز گولم (GLM) با پس زمینه نمودار و لوگوی صرافی رمزینکس

جولیان زاویتوسکی (Julian Zawistowski) با ایده ارائه سرویس‌های کاملا غیر متمرکز و دموکراتیزه کردن اینترنت، پروژه گولم را به‌همراه پیوتر جانیوک (Piotr 'Viggith' Janiuk) و اندری رگولسکی (Andrzej Regulski) راه‌اندازی کرد. این افراد اکنون به‌عنوان اعضای اصلی تیم (مدیرعامل، مدیر فنی و مدیر عملیات) گولم فعالیت می‌کنند.

تیم توسعه گولم هم مثل همه پروژه‌های بلاکچینی به آینده‌ای غیر متمرکز برای اینترنت ایمان دارد. آینده‌ای که کاربران در آن می‌توانند در امنیت کامل انواع خدمات، کالاها و هر ارزش پیشنهادی دیگر را بدون نیاز به شرکت‌های واسطه، مبادله کنند. درنتیجه زیرساخت Golem به گونه‌ای توسعه پیدا کرد که نه‌تنها منابع پردازشی بلکه هرگونه زیرساخت دیگر در آن قابل اجاره کردن باشد. البته برای رسیدن به بهترین سرویس ممکن، قابلیت‌های دیگری هم باید به گولم اضافه شود که بسیاری از آن‌ها در دست توسعه هستند.

با توسعه فناوری‌های بیشتر و اضافه شدن سرویس‌های نوآورانه به گولم، می‌توان آن را یکی از مهم‌ترین اعضای آینده غیر متمرکز اینترنت دانست. با استفاده از این زیرساخت، یک پلتفرم میکروسرویس در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. خصوصا اپلیکیشن‌ها با هر سطح نیازی می‌توانند از یک زیرساخت غیر متمرکز برای تامین نیازهای پردازشی خود استفاده کنند.

گولم چطور کار می‌کند؟

سکه ارز گولم (GLM) در وسط و لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس در قسمت پایین آن

پیشرفت فناوری و امکانات تولید و توسعه انواع نرم‌افزار و سرویس، نیاز به منابع پردازشی قوی را روز‌به‌روز بیشتر می‌کند. درنتیجه، بازاری مناسب برای خرید و فروش این منابع ایجاد شده است. البته در حال حاضر بازار در انحصار شرکت‌های متمرکز همچون آمازون، مایکروسافت، گوگل و IBM قرار دارد. راهکارهای جدید مثل گولم می‌توانند بازار را به ساختار غیر متمرکز هدایت کنند که دسترسی به منابع و کسب درآمد از منابع اضافه را آسان می‌کند.

برای پیاده‌سازی و مقیاس‌دهی به بازار غیر متمرکزی که گولم در نظر دارد، سه گروه از کاربران و فعالان نیاز است. گروه اول، ارائه‌دهنده‌های منابع پردازشی هستند که از منابع اضافه خود درآمد کسب می‌کنند. گروه دوم، وظایف و کارهای پردازشی را روی شبکه سفارش می‌دهند. گروه سوم هم توسعه‌دهنده‌هایی هستند که اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را با هدف تکمیل این بازار P2P آماده می‌کنند.

تامین زیرساخت

تامین‌کننده‌ها همان کاربرانی هستند که قدرت پردازشی مورد نیاز را در شبکه گولم ارائه می‌کنند. هر کاربری با هم منبع پردازشی می‌تواند تامین‌کننده گولم باشد. یک کاربر که قدرت پردازشی یا هسته بلااستفاده‌ای در کامپیوتر گیمینگ خود دارد، می‌تواند در شبکه گولم آن را اجاره بدهد. یا یک دیتاسنتر می‌تواند کل منابع پردازشی خود را به نوعی به شبکه اهدا کند تا نقشی در غیر متمرکز کردن بازار منابع پردازشی داشته باشد.

پلتفرم گولم انگیزه‌‌های مالی لازم را برای اجاره دادن منابع پردازشی برای تامین‌کننده‌ها ایجاد می‌کند. آن‌ها به ازای هر کار پردازشی که در شبکه انجام شود، سهمی را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. رابط کاربری آسان و سریع Golem به آن‌ها امکان می‌دهد که منابع خود را به آسانی به شبکه اضافه کنند. سیستم قیمت‌گذاری و تعیین میزان منبع پردازشی هم در این رابط کاربری مدیریت می‌شود.

درخواست‌دهنده‌هایی که برای انجام کارهای پردازشی خود به منابع نیاز دارند، روی دیگر بازار غیر متمرکز در Golem هستند. آن‌ها برای رفع نیازهای خود گزینه‌های متعددی دارند و به همین دلیل رقابت برای جذب درخواست‌دهنده‌ها هم زیاد است. درنتیجه قیمت‌گذاری رقابتی در شبکه گولم صورت می‌گیرد که قیمت نهایی خدمات را از سرویس‌های کنونی متمرکز بهتر می‌کند. نکته دیگر اینکه درخواست‌دهنده‌ها اغلب برای برخی از کارهای خود نیاز به قدرت پردازشی اضافه دارند و در برخی موارد، خودشان تامین‌کننده هم می‌شوند.

ارز دیجیتال گولم GLM چیست؟

هر سرویس بلاکچینی برای مدیریت ارزش و پرداخت هزینه‌ها نیاز به یک توکن دارد. ارز دیجیتال گولم با نماد GLM ارز دیجیتال اصلی پلتفرم گولم است که کاربردهای متنوعی در این اکوسیستم دارد. توکن GLM با استاندارد ERC-20 و روی شبکه اتریوم توسعه یافته است.

ارز دیجیتال GLM به‌عنوان یک توکن کاربردی (Utility Token) در پلتفرم گولم معرفی شد. برای دسترسی به همه خدماتی که در گولم ارائه می‌شود، باید این توکن را داشته باشید. در همه تراکنش‌های همتا به همتا که در شبکه اتفاق می‌افتد، ارز دیجیتال GLM استفاده می‌شود. 

در حال حاضر توکن GLM در اغلب صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز پشتیبانی می‌شود. به خاطر طراحی شبکه و نیاز همیشگی به ارز دیجیتال GLM در تامین منابع پردازشی، خرید GLM را می‌توان اولین مرحله ورود به اکوسیستم گولم دانست.

تیم توسعه گولم، حداکثر میزان توزیع ارز دیجیتال GLM را یک میلیارد توکن تعیین کرده است. درنتیجه این توکن در فرایندهای خرید و فروش و پردازش تراکنش‌ها، طبق اصول و قوانین شبکه سوزانده می‌شود تا مقدار عرضه همیشه ثابت بماند.

ارز دیجیتال اصلی شبکه گولم ابتدا GNT نام داشت. این توکن ابتدا در سال ۲۰۱۶ با یک فرایند جذب سرمایه گروهی به بازار معرفی که در ۲۹ دقیقه،  کل سرمایه لازم برای تیم، جذب شد. تیم توسعه‌دهنده، در پایان سال ۲۰۲۰ برنامه مهاجرت به توکن جدید یعنی GLM را شروع کرد. انتقال و تبدیل توکن‌های قدیمی به GLM هنوز ادامه دارد و هر توکن قدیمی را می‌توان با یک توکن جدید جایگزین کرد.

آیا ارز دیجیتال GLM ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

با رشد و توسعه سریع کاربردهای دیجیتالی در زندگی روزمره، توسعه‌دهنده‌ها بیش از پیش فعال شده‌اند. بازار فناوری نیز همیشه به توسعه‌دهنده‌های جدید نیاز دارد که اپلیکیشن‌های حرفه‌ای‌تر و پرکاربردتر را به بازار عرضه کنند. در این میان دسترسی به منابع پردازشی قوی و باکیفیت در برخی موارد یک چالش و مسئله محسوب می‌شود. پلتفرم غیر متمرکز گولم (Golem) امکان دسترسی دموکراتیزه به این منابع را با سرعت و قیمت مناسب در اختیار انواع کاربران قرار می‌دهد. این مزیت را می‌توان ارزش پیشنهادی اختصاصی گولم دانست که آن را به یکی از پروژه‌های آینده‌دار بازار تبدیل می‌کند.

نکته دیگر اینکه گولم شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری مثل گوگل، آمازون، IBM و مایکروسافت را به چالش می‌کشد. این پلتفرم، همان سرویسی که شرکت‌های بزرگ به کاربران ارائه می‌کنند را با قیمت پایین‌تر و زیرساخت غیر متمرکز عرضه می‌کند. در مجموع، توسعه‌دهنده‌ها هم با فعالیت بیشتر پلتفرم و ارائه راهکارهایی با هدف استفاده از منابع پردازشی گولم، محبوبیت و شهرت آن را بیشتر می‌کنند. البته باوجود همه مزیت‌ها و فرصت‌های پیشرفت و توسعه گولم، در سرمایه‌گذاری در این پلتفرم باید وضعیت بازار و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در دنیای کریپتو را در نظر داشته باشید.

از کجا ارز دیجیتال گولم (GLM) بخریم؟

ارز دیجیتال گولم با نماد GLM در بسیاری از صرافی‌ها از بایننس و آپ‌بیت تا کوین‌بیس و یونی‌سواپ فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های خارجی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. همچنین این صرافی‌ها سیستم احراز هویت الزامی دارند.

برای خرید GLM در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید GLM با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

همین حالا می‌توانید نرخ لحظه ای ارز دیجیتال گولم و سایر رمز‌ارزها مانند ارز اتریوم ETH، ارز نیر پروتکل NEAR و ارز سولانا SOL را در صرافی دیجیتال رمزینکس ببینید.

کارمزد خرید و فروش گولم

کارمزد معاملات خرید گولم در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول گولم

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال گولم به کیف پول، 300 گولم می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

گولم یک پلتفرم غیر متمرکز کسب درآمد از منابع پردازشی و اجاره کردن منابع پردازشی است که سرویسی مشابه آمازون و گوگل کلاد و غیره را بر بستر بلاکچین ارائه می‌کند.

ارز دیجیتال گولم با نماد GLM به‌عنوان یک توکن ERC-20 روی شبکه اتریوم توسعه پیدا کرد و برای مدیریت همه سرویس‌های پرداختی در گولم استفاده می‌شود.

ارز دیجیتال GNT اولین توکن اصلی شبکه گولم بود. این توکن در سال ۲۰۱۶ با عرضه عمومی معرفی و در سال ۲۰۲۰ به GLM تبدیل شد.

برای خرید ارز دیجیتال GLM از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی می‌توانید صدها ارز دیجیتال را با کارمزد پایین خرید و فروش کنید.