لوکس
لوکس(looks)

خرید و فروش لوکس با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای لوکس LOOKS

آخرین قیمت به ریال

67,777IRR

آخرین قیمت به تتر

0.10USDT

تغییر قیمت

1.76 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

لوکس

لوکس

بازارهای معاملاتی لوکس

 • لوکس

  لوکس

  (looks)

  67,777 irr

  1.76 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز لوکس (looksrare)

بازارچه‌ها یا همان مارکت‌پلیس‌های خرید و فروش NFT از مهم‌ترین سرویس‌های دنیای ارز دیجیتال هستند. رقابت در این بخش از بازار به شدت پیش می‌رود و سرویس‌های جدید با ارائه خدمات بیشتر، به دنبال کسب سهم بیشتر از بازار هستند. پلتفرم لوکس‌ریر با ارز دیجیتال لوکس یکی از سرویس‌هایی است که در سال ۲۰۲۲ به رقابت مارکت‌پلیس‌های دنیای NFT وارد شد. از زمان معرفی این سرویس، بسیاری آن را رقیبی جدی برای اوپن‌سی (OpenSea) می‌دانستند. لوکس‌ریر با ادعای تمرکز روی جامعه فعالان بازار ان‌اف‌تی، پاداش دادن به تریدرها و سازنده‌های توکن را در اولویت قرار داده است. به همین دلیل این پلتفرم از همان ابتدا رشد خوبی را تجربه کرد و خرید لوکس به یکی از گزینه‌های مهم سرمایه‌گذاری در دنیای ارز دیجیتال تبدیل شد. ارز دیجیتال LOOKS هم در LooksRare با قابلیت‌های که در اختیار هولدرها و کاربران پلتفرم قرار می‌دهد، ظرفیت‌های خوبی برای رشد از خود نشان داده است.

پلتفرم لوکس ریر (LooksRare) چیست؟

در دنیای NFT، پلتفرم‌هایی که امکانات و انگیزه‌های مالی بیشتری در اختیار تولیدکننده‌های توکن، تریدرها و سرمایه‌گذاران قرار دهند، شانس بیشتری برای پیروزی در رقابت بازار دارند. لوکس ریر با نام لاتین LooksRare و ارز دیجیتال LOOKS یک مارکت‌پلیس غیر متمرکز NFT است که با تمرکز روی جامعه فعالان و پاداش دادن به کاربران فعال به یکی از مهم‌‌ترین سرویس‌ها تبدیل شده است. کاربران با هر نوع فعالیتی در پلتفرم لوکس ریر شانس دریافت پاداش را دارند. تریدرها، استیک کننده‌های توکن، سازنده‌های NFT و کلکسیونرها همگی امکان دریافت پاداش در پلتفرم LooksRare را دارند.

بنیان‌گذارهای اولیه مارکت‌پلیس لوکس ریر هنوز ناشناس هستند. دو توسعه‌دهنده با نام‌های مستعار Zodd و Guts در ژانویه ۲۰۲۲ پلتفرم لوکس ریر را راه‌اندازی کردند. البته تیم توسعه‌دهنده شامل ۱۱ عضو می‌شد. اولیت اصلی از همان ابتدا این بود که با ارائه یک زیرساخت غیر متمرکز برای خرید و فروش NFT، بازیگران دیگر بازار مثل اوپن‌سی به چالش کشیده شوند. لوکس ریر تا حدی هم در رسیدن به اهداف خود موفق بود و قیمت ارز دیجیتال LOOKS به خاطر همین پیروزی‌های اولیه در رقابت رشد خوبی را تجربه کرد.

لوکس ریر چطور کار می‌کند؟

تیم توسعه‌دهنده لوکس ریر، بلاکچین اتریوم را به‌عنوان شبکه زیرساختی غیر متمرکز برای پلتفرم خود انتخاب کرده‌اند. این پلتفرم در ابتدای راه‌اندازی برای هر فروش، ۲ درصد کارمزد دریافت می‌کرد. البته با راه‌اندازی نسخه دوم یعنی LooksRare V2 این کارمزد در همه فروش‌ها (به جز فروش‌های خصوصی NFT)، به ۰/۵ درصد رسید.

مانند اغلب سرویس‌هایی که با تمرکز روی توسعه جامعه کاربران فعالیت می‌کنند، لوکس ریر هم درآمد حاصل از کارمزد معامله‌ها را بین کاربران توزیع می‌کند. تمامی کارمزدهایی که به‌صورت WETH در خرید و فروش‌ها دریافت شده‌اند، بعد از هر ۶۵۰۰ بلوک ETH یعنی حدود ۲۴ ساعت، بین استیک کننده‌های ارز دیجیتال LOOKS توزیع می‌شوند. همین توزیع پاداش یکی از انگیره‌های خوب برای خرید لوکس و استیک کردن آن محسوب می‌شود. کاربران در هر زمان دلخواه امکان برداشت پاداش‌های خود را دارند و تنها باید کارمزد تراکنش آن را پرداخت کنند. در صورت برداشت نکردن پاداش‌ها هم، پاداش جدید روی پاداش‌های قبلی اضافه می‌شود. نکته مهم اینکه تمامی درآمد بین استیک کننده‌ها توزیع می‌شود و تیم پشتیبان، درآمد مستقیمی از کارمزدها ندارد.

همان‌طور که گفته شد، پاداش دادن به فعالان در پلتفرم لوکس ریر هم از مزیت‌های خاص این مارکت‌پلیس NFT محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال، در هر خرید و فروش NFT در لوکس ریر (به جز فروش‌های خصوصی)، پاداشی هم به خریدار و هم به فروشنده داده می‌شود. محاسبه این پاداش‌‌ها که به نام Trading Rewards شناخته می‌شوند، هر روز انجام می‌شود. پاداش‌ها هم دو ساعت بعد از پایان روز بین کاربران توزیع می‌شود. نرخ پاداش به حجم ترید کاربران بستگی دارد و به‌صورت درصدی از کل مقدار تراکنش‌ها در لوکس ریر محاسبه می‌شود.

درباره پاداش دادن به استیک کننده‌های ارز دیجیتال LOOKS در بالا توضیح دادیم. نکته مهم اینکه سرمایه‌گذاران بلندمدت می‌توانند از قابلیت تجمیعی پلتفرم لوکس ریر برای کسب سود بیشتر استفاده کنند. با استفاده از این قابلیت، درآمد استیک کننده‌ها روی هم انباشته می‌شود و درنتیجه مقدار سود استیک بیشتر خواهد شد.

نسخه دوم لوکس ریر (LooksRare V2)

توسعه پلتفرم‌های غیر متمرکز و ارائه کردن قابلیت‌ها و مزیت‌های جدید، برای زنده ماندن در رقابت شدید بازار، الزامی است. نسخه دوم لوکس ریر با نام LooksRare V2 در آوریل ۲۰۲۳ به بازار عرضه شد. این نسخه یک لایه بنیادی جدید به پلتفرم اضافه کرد که امکان افزودن مزیت‌ها و کاربردهای بیشتر به پلتفرم را برای توسعه‌دهنده‌ها فراهم کرده بود.

از قابلیت‌های مهم نسخه دوم لوکس ریر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش کارمزد پلتفرم از ۲ به ۰/۵ درصد
 • کاهش هزینه گس (Gas) تراکنش‌ها به میزان ۵۰ درصد نسبت به پلتفرم‌های رقیب همچون بلر (Blur) و ۳۰ درصد کمتر نسبت به نسخه اول
 • دریافت ETH به جای WETH به‌عنوان پاداش استیک
 • ایجاد امکان خرید دسته‌ای NFT تنها با یک تراکنش

با عرضه نسخه دوم لوکس ریر، زیرساخت فنی مورد نیاز برای توسعه قابلیت‌های بیشتر در اختیار تیم توسعه‌دهنده قرار گرفت. آن‌ها اکنون امکان توسعه و عرضه سرویس‌های جذابی را دارند که روز به روز لوکس ریر را به رقیبی جدی‌تر برای دیگر فعالان بازار تبدیل می‌کند. همین فرایندها به مرور موجب افزایش قیمت لوکس هم شده‌اند.

یکی از قابلیت‌های جذاب دیگر که در ماه می ۲۰۲۳ به لوکس ریر اضافه شد، قرعه‌کشی NFT بود. در این قرعه‌کشی‌های لوکس ریر موسوم به LooksRare Raffles، انواع NFT سطح بالا و گران‌قیمت مثل BAYC و Azuki به‌صورت قرعه‌کشی با قیمت بسیار پایین‌تر از قیمت اصلی (مثلا ۰/۰۱ اتر) به برنده‌ها فروخته می‌شود. همچنین برنده‌ها پاداش‌هایی از جنس ارز دیجیتال LOOKS هم دریافت می‌کنند.

در مجموع قابلیت‌ها و مزیت‌هایی که لوکس ریر در اختیار کاربران و تولیدکننده‌های NFT قرار می‌دهد، آن را به رقیبی جدی در بازار تبدیل کرده است. در سوی دیگر اوپن‌سی به خاطر سابقه و اعتبار بیشتر سهم خوبی از بازار را در اختیار دارد، اما به مرور و درصورت ارائه انگیزه‌های بیشتر، می‌توان شانس لوکس را برای پیروز شدن در رقابت بیشتر دانست. همین رقابت و عرضه سرویس‌های جدید، موجب افزایش تقاضا برای خرید لوکس هم شده که در برخی مواقع تاثیر مثبتی روی افزایش قیمت ارز دیجیتال LOOKS داشته است.

ارز دیجیتال LOOKS چیست؟

همان‌طور که در بالا گفته شد، لوکس ریر برای ایجاد انگیزه‌های مالی برای کاربران خود در هر سطح و نوع فعالیت، پاداش‌هایی در نظر می‌گیرد. برای پیاده‌سازی این سیستم پاداشی، به یک ارز دیجیتال نیاز بوده است. ارز دیجیتال LOOKS ارز دیجیتال اصلی پلتفرم لوکس ریر است که قابلیت‌ها و مزیت‌های متنوعی همچون کسب درآمد ثابت اشاره کرد. تیم توسعه‌دهنده پلتفرم، ارز لوکس را روی بلاکچین اتریوم و با استاندارد ERC-20 توسعه داده‌اند. حداکثر میزان توزیع ارز لوکس هم برابر با یک میلیارد توکن در نظر گرفته شده است.

برنامه مینت کردن و توزیع ارز دیجیتال LOOKS توسط چند قرارداد هوشمند مدیریت می‌شود. این قراردادهای هوشمند به‌صورت خودکار فرایند توزیع پاداش بین استیک کننده‌های ارز لوکس را هم مدیریت می‌کنند. کاربران بعد از خرید لوکس و استیک کردن آن در قراردادهای هوشمند پاداش دهی، امکان دریافت سود به‌صورت تجمیعی و انباشته را پیدا می‌کنند. این فرایند به کمک قرارداد هوشمند FeeSharingSystem در زیرساخت لوکس ریر مدیریت می‌شود.

تریدرها هم با خرید و فروش NFT در لوکس ریر امکان دریافت پاداش به‌صورت ارز لوکس دارند. قرارداد هوشمند TradingRewardDistributor، توزیع روزانه پاداش بین تریدرها را مدیریت می‌کند. برخی کاربران هم بعد از خرید ارز دیجیتال LOOKS آن را در استخرهای نقدینگی صرافی‌های غیر متمرکز مثل یونی‌سواپ واریز می‌کنند. آن‌ها با این کار پاداش‌هایی از جنس توکن‌های تامین نقدینگی یا LP دریافت می‌کنند.

در مجموع قابلیت‌ها و مزیت‌هایی که ارز لوکس در اختیار خریداران و هولدرها قرار می‌دهد، آن را به گزینه‌ای جذاب برای برخی از تریدرها تبدیل کرده است. خرید لوکس علاوه بر مزیت‌هایی که در داخلی اکوسیستم LooksRare دارد، برای نوسان‌گیری و کسب سود از ترید هم جذابیت‌هایی دارد. البته درنهایت خرید ارز لوکس و سرمایه‌گذاری در آن باید با بررسی کامل شرایط بازار و چالش‌ها و همچنین مطالعه کامل پروژه انجام شود.

از کجا ارز لوکس (LOOKS) بخریم؟

ارز دیجیتال لوکس با نماد LOOKS در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز LOOKS در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال LOOKS با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش لوکس

کارمزد معاملات خرید لوکس در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول لوکس

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال لوکس به کیف پول، 300 لوکس می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

لوکس ریر یک پلتفرم غیر متمرکز خرید و فروش NFT با تمرکز روی جامعه کاربران است که قابلیت‌های خاصی برای جذب کاربران بیشتر دارد.

لوکس ریر به انواع فعالیت‌ها در پلتفرم پاداش پرداخت می‌کند. خرید و فروش NFT و استیک کردن ارز دیجیتال LOOKS پاداش‌هایی برای کاربران به همراه خواهد داشت.

نسخه دوم لوکس ریر با کاهش کارمزد فعالیت در پلتفرم و همچنین قرعه‌کشی و برخی قابلیت‌های بیشتر همراه بود.

ارز دیجیتال LOOKS ارز دیجیتال اصلی پلتفرم لوکس ریر است که برای پرداخت پاداش به کاربران و همچنین استیک کردن استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال LOOKS از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را با کمترین کارمزد در این صرافی خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت لوکس

بیشترین قیمت

66,605irr

کمترین قیمت

74,890irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال لوکس

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال لوکس در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال لوکس همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط لوکس برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.