مارلین
مارلین(pond)

خرید و فروش مارلین با کم‌ترین کارمزد + چارت قیمت لحظه‌ای مارلین (POND)

آخرین قیمت به ریال

9,019IRR

آخرین قیمت به تتر

0.015USDT

تغییر قیمت

0 %
نمودار و تحلیل مارلین

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

مارلین

مارلین

بازارهای معاملاتی مارلین

 • مارلین

  مارلین

  (pond)

  9,019 irr

  0 %
 • مارلین/تتر

  مارلین/تتر

  (pond)

  0.025 usdt

  0 %

معرفی ارز مارلین (marlin)

یکی از بزرگ‌ترین شکایات کاربران ارزهای دیجیتال، از زمان پیدایش این بازار تا امروز، کارمزدهای زیاد است. به همین دلیل، شبکه Marlin (با نماد POND) به عنوان یک جایگزین ارزان به وجود آمده که از مکانیسم‌های اجماع پیشرفته برای کاهش Gas fee یا همان کارمزدهای قرارداد هوشمند استفاده کند. تا پایان این صفحه، با کاربردها، ویژگی‌ها و نحوه عملکرد شبکه ارز مارلین آشنا خواهید شد. همچنین، نحوه خرید و فروش مارلین و همینطور اطلاع از چارت قیمت مارلین به صورت لحظه‌ای را نیز توضیح خواهیم داد.

آشنایی با ارز مارلین

ارز مارلین (POND) یک ارائه‌دهنده زیرساخت بلاک چین غیرمتمرکز است که به برنامه‌های وب ۳.۰ و نهادی خدمات ارائه می‌دهد. در واقع، مارلین یک پروتکل متن باز است که به دنبال ارائه یک زیرساخت شبکه قابل برنامه‌ریزی با کارایی بالا برای حوزه‌های وب ۳.۰ و DeFi است. این پلتفرم راه حل‌های محاسبات ابری و ذخیره‌سازی را برای کاربران دیفای ارائه می‌دهد که در افزایش سرعت انتقال و خرید و فروش ارز دیجیتال موثر است.

می‌توان گفت ویژگی‌های تشویقی libp2p و ادغام آسان ارز مارلین، کاربران جدید زیادی را به سمت آن جذب کرده است. تیم توسعه دهنده پروتکل ارز دیجیتال Marlin به دنبال این است تا عدم قطعیت و اطمینان را از لیست نگرانی‌های کاربران خود حذف کند. این پلتفرم با ایجاد انگیزه برای گره‌های شبکه و استراتژی‌های یکپارچه سازی بدون دردسر، به گونه‌ای طراحی شده که هم شفاف‌تر و هم کارآمدتر از گزینه‌های متمرکز باشد.

ارز دیجیتال POND توکن بومی مارلین است که بر بستر شبکه اتریوم بنا شده؛ پروتکلی که با بهبود ارتباط بین گره‌ها، به دنبال مقیاس‌بندی شبکه‌های همتا به همتا (Peer-to-peer) است.

مشخصات ارز دیجیتال مارلین
ویژگی‌ها توضیحات
نام ارز مارلین (Marlin)
نماد ارز POND
نوع ارز شبکه بلاک چین عمومی
پلتفرم اتریوم
ارزش بازار ۱۷۴.۴ میلیون دلار
حجم معاملات ۲.۴ میلیون دلار

مارلین چطور کار می‌کند؟

پروتکل مارلین یک زیرساخت شبکه قابل برنامه‌ریزی منبع باز است که برای مقابله با چالش‌های بلاک چین خارج از زنجیره (Off-chain)، مانند مدیریت داده‌های بزرگ در زمان کوتاه‌تر، دستیابی به عملکرد بالا و بهبود تجربیات کاربر طراحی شده است. هدف این پروتکل، تسریع ارتباطات غیرمتمرکز با استفاده از مجموعه‌ای از مکانیزم‌های نوآورانه است که در ادامه، نام می‌بریم:

 • پردازشگرهای مشترک بدون نیاز به اعتماد برای محاسبات نامحدود: پروتکل مارلین با ارائه دسترسی به پردازش داده با نتایج قابل تایید، امکان ساخت برنامه‌های قدرتمند را فراهم می‌کند. این مکانیزم به محاسبات Off-chain کارآمد و امن دست می‌یابد.
 • محاسبات تفویض شده خارج از زنجیره: در این پروتکل، می‌توان محاسبات را به میکروسرویس‌های خارج از زنجیره واگذار کرد تا شواهد و تاییدیه‌ها روی زنجیره اصلی (On-chain) تایید شوند. این روش باعث کاهش بار محاسباتی زنجیره و صرفه‌جویی در کارمزد تراکنش می‌شود.
 • اجرای تسریع شده: اجرای تاییدپذیر Off-chain که توسط پروتکل ارز مارلین ارائه می‌شود، به دلیل عدم نیاز به تکرار کل محاسبات روی زنجیره اصلی، سریع‌تر از محاسبات سنتی On-chain است و در نتیجه، منجر به دستیابی به نتایج با سرعت بالاتر می‌شود.
 • حفظ حریم خصوصی: داده‌ها و منطق محاسباتی که خارج از زنجیره انجام می‌شوند، روی زنجیره یا هاست قابل مشاهده نیستند و این، امنیت حریم خصوصی را افزایش می‌دهد. برای افزایش سطح امنیت، می‌توان از محیط‌های اجرای ایمن (Enclave) یا رمزنگاری استفاده کرد (Enclaveها فضاهای اجرایی خاصی هستند که از داده‌های کاربر محافظت می‌کنند).
 • محیط‌های اجرای قابل اطمینان: پروتکل ارز دیجیتال Marlin برای اطمینان از صحت محاسبات، از ماژول‌های امنیتی سخت افزاری (HSM) استفاده می‌کند.
 • تفویض بدون ابهام: در پروتکل مارلین می‌توان Logic و Data را بدون اینکه نگران دسترسی یا نفوذ میزبان‌های غیرقابل اعتماد باشید، برای پردازش خارج از زنجیره به اشتراک بگذارید.
 • قابلیت اطمینان و بازیابی در صورت خرابی: معماری پروتکل مارلین در صورت خرابی گره‌ها (نودها)، امکان بازیابی را فراهم می‌کند و بدین ترتیب، استمرار و تداوم عملکرد برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را تضمین می‌نماید.
 • ادغام با بازارهای غیرمتمرکز: مارلین از طریق طراحی نرم افزاری نوآورانه، امکان دسترسی به بازارهای بدون مجوز را فراهم می‌کند و اکوسیستمی برای زیرساخت‌های با کارایی بالا به وجود می‌آورد.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال Marlin

پروتکل مارلین در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و از آن زمان به طور فعالانه روی ماموریت خود برای ارائه یک معماری شبکه با کارایی بالا و قابل تنظیم کار می‌کند. این پروتکل توسط یک تیم پنج نفره از افراد با تجربه در زمینه شبکه‌های همتا به همتا و فناوری بلاکچین تاسیس شد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • آمول آگراوال (Amol Agrawal): کارآفرین و مهندس نرم افزار
 • جاش پین (Josh Payne): کارآفرین و توسعه دهنده باتجربه که سابقه تاسیس و رهبری چندین شرکت استارت‌آپی را دارد. او همچنین بنیان‌گذار یک سازمان غیرانتفاعی به اسم بنیاد Open Web است که روی توسعه فناوری‌های وب غیرمتمرکز کار می‌کند.
 • پراتیک گوئل (Prateek Goyal): مهندس نرم افزار و کارآفرین که سابقه کار در گوگل و مایکروسافت دارد.
 • پراتیاش شارما (Pratyaksh Sharma): بنیان‌گذار یک پلتفرم توسعه و استقرار برنامه‌های بلاک چین به اسم Strider که سابقه کار در گوگل و فیسبوک دارد.
 • روشان راگوپاتی (Roshan Raghupathy): بنیانگذار یک پلتفرم بلاک چین مقیاس پذیر به اسم Conflux که در مایکروسافت و آمازون فعالیت کرده است.

کاربردهای ارز مارلین

ارز مارلین دارای کاربردهای زیر است:

 • واگذاری: دارندگان ارز دیجیتال POND می‌توانند توکن‌های خود را به گره‌های مارلین واگذار کرده و در ازای آن، سهمی از کارمزدهای شبکه را دریافت کنند.
 • پاداش: گره‌هایی که به طور فعال در شبکه مارلین مشارکت داشته باشند و به درستی وظایف خود را انجام دهند، در ازای کمک به ثبات و امنیت شبکه، با ارز دیجیتال POND پاداش می‌گیرند.
 • مقیاس‌بندی برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps): ارز دیجیتال Marlin با بهینه‌سازی ارتباطات بین نودها در شبکه‌های همتا به همتا، این برنامه‌ها را قادر می‌کند به تعداد بیشتری از کاربران خدمات ارائه دهند و تراکنش‌های بیشتری را پردازش کنند.
 • ارائه خدمات داده غیرمتمرکز: ارائه دهندگان خدمات داده می‌توانند به منظور ایجاد شبکه‌های غیرمتمرکز برای ذخیره و اشتراک‌گذاری داده‌ها، از پروتکل ارز مارلین استفاده کنند. 
 • بازی‌های بلاک چینی: بازی‌هایی که از پروتکل مارلین استفاده کنند، به دلیل کاهش لگ و تاخیر (Latency) تجربه‌ای روان‌تر و لذت‌بخش‌تر برای بازیکنان ایجاد خواهند کرد.
 • هویت دیجیتال: به منظور ایجاد سیستم‌های هویت دیجیتال غیرمتمرکز می‌توان از پروتکل Marlin استفاده کرد. این کار ضمن کاهش تقلب و افزایش امنیت در دنیای آنلاین، به کاربران کنترل بیشتری بر هویت خود می‌دهد.

ویژگی‌های مارلین

شاخص‌ترین ویژگی‌های مارلین به شرح زیر است:

 • کاهش تاخیر: مارلین، تاخیر را به طور قابل توجهی در برنامه‌های غیرمتمرکز کاهش می‌دهد و که تجربه‌ای روان‌تر و لذت‌بخش‌تر را برای کاربران فراهم می‌کند.
 • افزایش مقیاس‌پذیری: با افزایش تعداد کاربران، مارلین همچنان به طور کارآمد قادر به ارائه خدمات به آن‌ها خواهد بود.
 • کاهش هزینه‌ها: مارلین هزینه‌های تراکنش در برنامه‌های غیرمتمرکز را کاهش می‌دهد.
 • بهبود امنیت: یک سیستم مشوق‌های اقتصادی برای تشویق نودها به مشارکت در شبکه و ارائه خدمات در مارلین وجود دارد که اطمینان کامل نسبت به پایداری و امنیت شبکه ایجاد می‌کند.
 • حفظ حریم خصوصی: پروتکل Marlin طوری طراحی شده که حریم خصوصی کاربران را حفظ کند.

تعداد توکن‌های در گردش ارز دیجیتال Marlin

کل توکن‌های قابل عرضه ارز دیجیتال Marlin هشت میلیارد توکن است که تمام آن‌ها وارد چرخه شده و به گردش درآمده است. این یک عامل تاثیرگذار بر قیمت مارلین هم هست. نحوه توزیع توکن‌های در گردش ارز دیجیتال Marlin را می‌توانید در بخش زیر مشاهده کنید:

 • اکوسیستم مارلین: ۳۱.۹ درصد
 • پاداش‌های استیکینگ: ۲۱.۸ درصد
 • فروش خصوصی: ۱۷.۲ درصد
 • FlowMint (مکانیزمی که به کاربران دارای توکن‌های ATOM، DOT، IRIS، MATIC، NEAR و چند ارز دیجیتال دیگر اجازه می‌دهد در شبکه Marlin مشارکت کرده و توکن‌های Marlin را به دست آورند): ۱۶ درصد

خرید و فروش مارلین

خرید و فروش مارلین در تمامی صرافی‌های معتبر دنیا از جمله KuCoin، ByBit و Binance قابل انجام است. شما برای مشاهده قیمت ارز مارلین به صورت لحظه‌ای نیز می‌توانید از خدمات این صرافی‌ها استفاده کنید. اما اگر در ایران از این صرافی‌ها استفاده می‌کنید، باید بسیار مراقب باشید تا IP شما فاش نشود. در این صورت، تمامی سرمایه و دارایی‌های خود را از دست خواهید داد.

پس برای خرید مارلین و فروش مارلین باید چه کار کرد؟ پیشنهاد ما، استفاده از خدمات رمزینکس است. رمزینکس، یکی از معتبرترین، باسابقه‌ترین و قابل اطمینان‌ترین صرافی‌های ایرانی است که به شما اجازه می‌دهد بدون هیچ نگرانی بابت مسدود شدن حساب و دارایی‌های خود به دلیل تحریم‌ها، به خرید و فروش ارز مارلین یا مشاهده چارت قیمت مارلین بپردازید.

در حال حاضر علاوه‌بر خرید و فروش مارلین، می‌توانید خرید و فروش بیش از ۲۳۰ ارز دیجیتال دیگر را نیز در رمزینکس انجام دهید. برای این کار، فقط باید با شماره موبایل یا ایمیل خود نسبت به ثبت نام در رمزینکس اقدام کنید. در صورتی که قصد دارید از امکان برداشت ارز دیجیتال و واریز ریال شناسه‌دار نیز بهره‌مند شوید، می‌توانید با صرف کم‌تر از ۵ دقیقه زمان، نسبت به احراز هویت در رمزینکس اقدام نمایید.

نگهداری ارز دیجیتال Marlin

برای نگهداری ارز دیجیتال Marlin باید یک فضای امن و مطمئن داشته باشید. این فضا به سه شکل قابل ارائه است:

 • کیف پول‌های سخت افزاری: شبیه یک فلش مموری یا هارد دیسک هستند که به دلیل عدم اتصال به اینترنت امنیت بسیار بالایی دارند.
 • کیف پول‌های نرم افزاری: به صورت اپلیکیشن یا افزونه مرورگر هستند که روی گوشی یا سیستم شما نصب می‌شوند و هر زمانی که خواستید، می‌توانید به دارایی‌های خود دسترسی پیدا کنید.
 • کیف پول رمزینکس: این ولت، در واقع نوعی کیف پول نرم افزاری است که برای نگهداری ارز دیجیتال Marlin می‌توانید از آن استفاده کنید. برتری کیف پول رمزینکس نسبت به دیگر ولت‌های نرم افزاری، این است که ضمن پشتیبانی از زبان فارسی، ریسک مسدود شدن حساب به دلیل تحریم نیز شما را تهدید نمی‌کند.

آینده ارز دیجیتال POND

آینده ارز دیجیتال POND به پروتکل Marlin وابسته است. اگر این پروتکل بتواند در دنیای بسیار رقابتی و دشوار کریپتو دوام بیاورد و به توسعه و رشد خودش ادامه دهد، قطعا آینده درخشانی در انتظار ارز دیجیتال POND خواهد بود. در غیر این صورت، احتمال رشد قیمت مارلین کاهش می‌یابد.

علاوه‌بر عملکرد مارلین، عوامل بیرونی هم در آینده ارز دیجیتال POND تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل به شدت تاثیرگذار و مهم، وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال یا قوانین محدودکننده احتمالی است که شاید از طرف دولت‌ها تعیین شود. تحت هر شرایطی، باید با احتیاط عمل کنید و مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه را جدی بگیرید.

 

کارمزد خرید و فروش مارلین

کارمزد معاملات خرید مارلین در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول مارلین

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال مارلین به کیف پول، 40 مارلین می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

مارلین، یک پروتکل زیرساخت بلاک چین است که با هدف ارائه راه حلی کارآمد و مقیاس‌پذیر برای برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) طراحی شده و ارز دیجیتال POND را معرفی کرده است.

معمولا با افزایش تعداد کاربران، شبکه‌ها دچار اختلال و تاخیر می‌شوند. هدف مارلین این است که به برنامه‌های غیرمتمرکز کمک کند به تعداد بیشتری از کاربران خدمات ارائه دهند و تراکنش‌های بیشتری را پردازش کنند.

ارز دیجیتال POND در تمامی صرافی‌های معتبر دنیا از جمله بایننس لیست شده است. اما پیشنهاد می‌کنیم که برای از بین بردن ریسک مسدود شدن حساب خود به دلیل تحریم‌ها، از خدمات صرافی رمزینکس استفاده کنید.

رمزینکس یکی از باسابقه‌ترین صرافی‌های ایرانی محسوب می‌شود که با بیش از ۱۰ لایه حفاظتی از دارایی کاربران محافظت می‌کند. تاکنون بیش از ۲ میلیون کاربر در این صرافی ثبت‌نام کرده‌اند تا از امکان فعالیت در بیش از ۲۳۰ بازار مختلف بهره‌مند شوند.

خیر، برای خرید و فروش ارز دیجیتال نیازی به احراز هویت نیست. اما در صورت تمایل به واریز ارز دیجیتال یا ریال شناسه‌دار، باید احراز هویت انجام دهید که نتیجه آن در کم‌تر از ۵ دقیقه از طریق پیامک به شما اعلام می‌شود.

در صورتی که در یکی از بانک‌های ملی، صادرات، سامان، آینده، اقتصاد نوین، کشاورزی، پارسیان و پاسارگاد حساب داشته باشید، می‌توانید به صورت آنی از حساب خود در رمزینکس پول برداشت کنید. در سایر بانک‌ها، می‌توانید از روش پایا استفاده کنید.