okb(okb)

خرید و فروش او کی بی با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای او کی بی OKB

آخرین قیمت به ریال

30,000,000IRR

آخرین قیمت به تتر

52.64USDT

تغییر قیمت

15.2 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

okb

بازارهای معاملاتی اوکی بی

  • okb

    (okb)

    30,000,000 irr

    15.2 %
    arrow_drop_up

معرفی ارز اوکی بی (okb)

توکن‌های کاربردی که مدیریت برخی از فرایندها را در پلتفرم‌های گوناگون برعهده می‌گیرند، جذابیت‌های زیادی در دنیای ارز دیجیتال دارند. یکی از این ارزهای دیجیتال به نام او کی بی با نماد OKB به شهرت قابل‌توجهی رسیده است. این ارز دیجیتال مرتبط با صرافی ارز دیجیتال OKX است و در اکوسیستم این صرافی کاربردهای متنوعی را به کاربران ارائه می‌کند. ارز او کی بی توسط بنیاد OK Blockchain Foundation توسعه یافت و هدف اصلی آن هم ایجاد اکوسیستمی برای رشد سریع‌تر و سالم‌تر دارایی‌های دیجیتال در جهان بود. این ارز دیجیتال امتیازهای متنوعی را به هولدرهای خود می‌دهد و به همین دلیل خرید ارز دیجیتال OKB به یکی از گزینه‌های جدی برای سرمایه‌گذاران و تریدرها تبدیل شده است.

ارز او کی بی (OKB) چیست؟

صرافی‌های ارز دیجیتال برای افزایش انگیزه در کاربران و بهبود سرویس‌های خود، برخی اوقات ارزهای دیجیتال اختصاصی توسعه می‌دهند. ارز او کی بی با نماد OKB یک دارایی دیجیتال و محصول OK Blockchain Foundation در همکاری با صرافی OKEx است. ارز دیجیتال OKB با این هدف طراحی شد که کاربردها و قابلیت‌های بلاکچینی و رمزارز در اختیار کاربران بیشتری قرار بگیرد. این ارز دیجیتال درواقع برای ایجاد ارتباطی بین کاربران صرافی OKX و پروژه‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ در دنیای ارز دیجیتال توسعه پیدا کرد. هدف نهایی را می‌توان ایجاد یک اکوسیستم پویای ارز دیجیتال توسط OKX دانست.

از آنجایی که صرافی OKX به‌عنوان یکی از شرکای اصلی توسعه ارز او کی بی شناخته می‌شود، این ارز دیجیتال در صرافی OKX کاربردهای زیادی دارد. به‌عنوان مثال کاربران با خرید او کی بی و هولد کردن آن، از تخفیف‌هایی در ترید در صرافی بهره‌مند می‌شوند. همچنین خرید ارز دیجیتال OKB و هولد کردن آن، به کاربران امکان مشارکت در سیستم رای‌گیری غیر متمرکز صرافی را می‌دهد.

برای ایجاد انگیزه بیشتر در کاربران برای خرید ارز او کی بی و هولد کردن آن، قابلیت‌های این ارز روز به روز بیشتر می‌شود. به‌عنوان مثال با خرید OKB شما امکان دسترسی و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های خاص OKX در پلتفرم OKX Jumpstart را پیدا می‌کنید. از قابلیت‌های دیگر می‌توان به درآمد ثابت برای هولدرها اشاره کرد. با خرید او کی بی و هولد کردن آن، درآمد ثابتی در بخش Profit صرافی به دست می‌آورید.

مانند همه صرافی‌های متمرکز با ارز دیجیتال اختصاصی، صرافی OKX هم تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا کاربران هرچه بیشتر، از ارز دیجیتال OKB استفاده کنند. امکانات متعددی که او کی بی در صرافی به شما می‌دهد شامل تریدهای مشتقات، ترید با اهرم یا همان مارجین، درآمد ثابت، دسترسی اختصاصی به لیستینگ‌های جدید و همچنین خرید NFT می‌شود.

تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال OKB، حداکثر میزان توزیع این ارز را برابر با ۳۰۰ میلیون توکن در نظر گرفته است. ارزهای دیجیتالی که محدودیت توزیع پایین دارند، ظرفیت‌های خوبی برای رشد از خود نشان داده‌اند. البته محدودیت عرضه تنها عامل موثر بر قیمت ارز او کی بی نیست. عوامل متعدد دیگر مثل قابلیت‌ها برای هولدرها یا شرایط کلی بازار هم روی قیمت ارز دیجیتال OKB تاثیر می‌گذارند.

صرافی ارز دیجیتال OKX که به‌عنوان یکی از پشتیبانان پروژه ارز او کی بی شناخته می‌شود، از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال محسوب می‌شود. این صرافی در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و دفتر اصلی آن هم در سیشل (Seychelles) قرار دارد. این صرافی حدود ۲۰ میلیون کاربر فعال دارد و در ۱۰۰ کشور جهان فعال است. بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال در صرافی OKX پشتیبانی می‌شود. البته برای فعالیت در این صرافی، احراز هویت الزامی است و بسیاری از کشورها هم برای فعالیت در OKX تحریم هستند.

قابلیت‌های کلیدی ارز دیجیتال OKB

از قابلیت‌ها و نکات مهمی که در توسعه ارز دیجیتال OKB دیده شده است، می‌توان به ساختار ضد تورمی آن اشاره کرد. هر سه ماه یک بار، مقدار قابل‌توجهی ارز او کی بی سوزانده می‌شود تا عرضه توکن کاهش پیدا کند. این ساختار در صرافی‌ها و ارزهای مشابه هم دیده می‌شود و برخی اوقات قیمت ارز دیجیتال را افزایش می‌دهد. 

یک نکته مهم درباره ارز دیجیتال OKB، قابلیت آن برای امتیاز مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز است. کاربران با خرید او کی بی و هولد کردن آن، امکان مشارکت در توسعه غیر متمرکز صرافی OKX را پیدا می‌کنند. آن‌ها می‌توانند پیشنهادهای خود برای توسعه آتی یا بهبود سرویس‌ها را در رای‌گیری‌های غیر متمرکز مطرح کنند. همچنین با خرید ارز OKB و هولد کردن آن، امکان رای دادن به پیشنهادها را هم پیدا می‌کنند.

قابلیت‌های دنیای واقعی برای ارز OKB

هرچه قابلیت‌های یک ارز دیجیتال در دنیای واقعی بیشتر شود، امکان جذب کاربران جدید برای آن افزایش پیدا می‌کند. بنیاد OK Blockchain هم با همین هدف، شراکت‌هایی را با فعالان جدی بازار ارز دیجیتال انجام داده است تا ارز او کی بی کاربردهای بیشتری پیدا کند.

از کاربردهای مهم ارز او کی بی در دنیای واقعی می‌توان به پرداخت برای خرید کالاها اشاره کرد. مشارکت با Alchemy Pay این امکان را به ارز دیجیتال OKB اضافه کرده است. کاربران همچنین با هولد کردن او کی بی از تخفیف‌هایی در پلتفرم آلکمی برخوردار می‌شوند. سرویس Now Payments هم از ارز او کی بی پشتیبانی می‌کند و آن را به‌عنوان یکی از ابزارهای پرداخت با ارز دیجیتال می‌پذیرد. همچنین برای پرداخت هزینه سرویس‌ها در بیت تورنت هم می‌توان از ارز او کی بی استفاده کرد.

آیا ارز او کی بی ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال چه به‌صورت کوتاه‌مدت و چه بلندمدت، نیاز به مطالعه دقیق ارزها و همچنین آشنایی با شرایط بازار دارد. ارز او کی بی هم مانند همه ارزهای دیجیتال نقاط قوت و ضعف خاصی دارد که قبل از سرمایه‌گذاری باید با آن‌ها آشنا شوید. آینده ارز دیجیتال OKB به فاکتورهای متعددی وابسته است. به‌عنوان مثال می‌توان به شرایط بازار، استفاده از ارز او کی بی در پلتفرم‌ها و سرویس‌های گوناگون و همچنین موفقیت کلی صرافی OKX اشاره کرد.

برنامه‌های توسعه‌ای آتی که بنیاد OK Blockchain و صرافی OKX برای ارز دیجیتال OKB در نظر دارند، تاثیر زیادی روی رشد یا سقوط قیمت این ارز دیجیتال دارد. درواقع تریدرهای حرفه‌ای علاوه بر مطالعه چارت قیمت ارز او کی بی، این موارد توسعه‌ای و نقشه راه آتی را هم در نظر می‌گیرند. ارز او کی بی برای رشد نیاز به فاکتورهای توسعه‌ای مثل بزرگ‌تر شدن صرافی OKX و اضافه کردن قابلیت‌های جدید دارد. به هر حال ارز OKB در این صرافی بیشترین کاربرد را دارد و برای موفق شدن، بیش از همه چیز وابسته به موفقیت صرافی است.

از نکات مهمی که در موفقیت و احتمال رشد قیمت ارز او کی بی تاثیر دارند، می‌توان به کاربردهای آن در دنیای بلاکچین اشاره کرد. هرچه شراکت‌ها و همکاری‌های استراتژیک تیم توسعه با فعالان دیگر دنیای بلاکچین بیشتر شود، می‌توان احتمال افزایش قیمت ارز دیجیتال OKB را قوی‌تر دانست. حتی سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آینده‌دار بلاکچین و ارتباط با سرویس‌های دیفای هم روی قیمت این ارز تاثیر دارند.

نکته مهم دیگر اینکه صرافی OKX به‌دنبال توسعه یک بلاکچین لایه دوم zkEVM-based است. اگر این بلاکچین اختصاصی توسط صرافی معرفی و راه‌اندازی شود، قطعا کاربردهای زیادی هم برای ارز او کی بی در آن دیده خواهد شد. همین فرایندها می‌تواند به رشد قیمت OKB کمک کند.

صرف‌نظر از تمامی پیش‌بینی‌هایی که برای آینده ارز او کی بی مطرح می‌شود، خرید و هولد کردن آن برای تریدرها و سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال امتیازهایی دارد. کاربران بین‌المللی که امکان استفاده آسان از صرافی OKX را دارند، با خرید ارز او کی بی و هولد کردن آن، از امکانات متعدد صرافی و همچنین تخفیف‌ها بهره‌مند می‌شوند. البته فعالیت در این صرافی برای برخی از کاربران آسان نیست، چون چالش‌ها و مشکلات تحریم و KYC دارد.

از کجا ارز او کی بی (OKB) بخریم؟

ارز دیجیتال او کی بی با نماد OKB در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز OKB در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال OKB با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش اوکی بی

کارمزد معاملات خرید اوکی بی در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول اوکی بی

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال اوکی بی به کیف پول، 100000 اوکی بی می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ارز دیجیتال او کی بی به‌عنوان یک توکن کاربردی در صرافی OKX و توسط این صرافی و OK Blockchain Foundation توسعه یافته است.

صرافی ارز دیجیتال OKX یک صرافی متمرکز برای تبادل ارزهای دیجیتال است که محدویدت‌های احراز هویت و تحریم‌های بین‌المللی داردو

کاربران با خرید ارز او کی بی و هولد کردن آن از امکانات متعدد مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز OKX و دریافت تخفیف در تریدها بهره‌مند می‌شوند.

درصورت موفقیت صرافی OKX و افزایش کاربردها و قابلیت‌های ارز دیجیتال OKB می‌توان افزایش قیمت آن را پیش‌بینی کرد.

برای خرید ارز دیجیتال OKB از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت اوکی بی

بیشترین قیمت

26,042,005irr

کمترین قیمت

30,000,000irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال اوکی بی

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال اوکی بی در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال اوکی بی همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط اوکی بی برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.