اسپراکس
اسپراکس(spa)

خرید و فروش ارز اسپراکس با کمترین کارمزد + قیمت لحظه‌ای اسپراکس SPA

آخرین قیمت به ریال

5,121IRR

آخرین قیمت به تتر

0.0087USDT

تغییر قیمت

1.77 %
نمودار و تحلیل اسپراکس

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

اسپراکس

اسپراکس

بازارهای معاملاتی اسپراکس

 • اسپراکس

  اسپراکس

  (spa)

  5,121 irr

  1.77 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز اسپراکس (sperax)

SPA توکن حاکمیتی‌ اکوسیستم اسپراکس (Sperax) است. اسپراکس که در اواخر سال ٢٠١٩ تأسیس شد، یک تیم توسعه منبع باز است که بر روی ساخت محصولات نرم‌افزاری براساس پروتکل اسپراکس روی شبکه آربیتروم متمرکز شده است. اسپراکس علاوه‌بر توکن اسپراکس ($SPA) در هسته خود، محصولاتی همچون اولین استیبل‌کوین با بازده خودکار (auto-yield) یعنی توکن 'USDs' و مجموعه‌ای از برنامه‌های دیفای را ارائه می‌دهد.

برای شرکت در دائوی اسپراکس نیاز به استیک توکن SPA دارید. به‌طورکلی اکوسیستم اسپراکس توسط جامعه‌ای از افرادی که توکن SPA را استیک کرده‌اند، و دارنده توکن veSPA هستند مدیریت می‌شود، که به مجموع آن‌ها اسپراکس دائو گفته می‌شود. 

هدف اسپراکس رسیدگی به مسئله نوسانات (Volitility) است که مانعی برای پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال بوده است. با ایجاد یک استیبل‌کوین، اسپراکس در تلاش است تا راه‌حل و محصولی ارائه دهد که بتواند به‌عنوان یک وسیله مبادله و البته بدون نوسانات زیاد معمول اکثر ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد.

توزیع توکن و توکنومیک اسپراکس

اسپراکس در ابتدا ۵ درصد از توکن‌های خود را به عرضه اولیه عمومی، ۱۵ درصد به عرضه‌اولیه خصوصی، ۲۵ درصد به بنیاد اسپراکس، ۲۵ درصد به ذخایر استراتژیک، ۱۰ درصد به تیم و ۲۰ درصد نیز به هزینه‌ها و پاداش‌های ماینینگ خود اختصاص داد.

ارز دیجیتال اسپراکس چگونه کار می‌کند؟

نماد ارز دیجیتال اسپراکس و صرافی رمزینکس

اسپراکس با استفاده از توکن اسپراکس (SPA) به‌عنوان هسته سیستم خود عمل می‌کند. کاربران می‌توانند با قفل کردن وثیقه‌های واجد شرایط در سیستم، استیبل‌کوین‌های USDs جدید را ایجاد کنند. سپس پروتکل یک استیبل‌کوین اضافی را نیز ضرب می‌کند. اگر قیمت USDs به پایین‌تر از حد مشخص‌شده برسد، نرخ‌های بهره کاهش می‌یابد و کاربران بیشتری را تشویق می‌کند تا استیبل‌کوین‌های موجود خود را بسوزانند و برای سوزاندن آن‌ها از صرافی‌ها USDs خریداری کنند. 

این امر عرضه این استیبل‌کوین را کاهش می‌دهد و قیمت را به سمت بالا می‌برد. اسپراکس همچنین از یک انتقال پویا بین مکانیسم‌های الگوریتمی و وثیقه‌ای استفاده می‌کند. به‌این‌صورت که کسری از عرضه پول را به‌طور الگوریتمی تعیین می‌کند و در مقابل کسری دیگر را به‌صورت وثیقه‌ای.

موارد استفاده اسپراکس

هدف اسپراکس ارائه راه‌حل و محصولی است که بتواند به‌عنوان یک وسیله مبادله و البته بدون نوسانات زیاد معمول اکثر ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد. این باعث می شود که به‌طور بالقوه برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی در فضای دیفای مفید باشد. 

به‌عنوان مثال، سپرده‌گذاری استیبل‌کوین‌ها در یک حساب پس‌انداز درحال‌حاضر می‌تواند بازدهی مثبتی برای کاربرانی ایجاد کند، که ترسی از تغییرات قیمت ارزهای موردنظر ندارند. اسپراکس همچنین قصد دارد یک سیستم توکن دوگانه با یک استیبل کوین (USDs) و همچنین یک توکن تعهدی حاکمیت/ارزش (SPA) پیاده‌سازی کند که انعطاف‌پذیری و موارد استفاده بالقوه بیشتری را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

تاریخچه توکن اسپراکس

نماد ارز دیجیتال اسپراکس با پس زمینه نمودار و لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

اسپراکس در اواخر سال ٢٠١٩ با هدف رسیدگی به مسئله نوسانات که مانعی برای پذیرش ارزهای دیجیتال بوده است، تاسیس شد. تیم سازنده این ارز دیجیتال، بر روی ساخت محصولات نرم‌افزاری بر اساس پروتکل اسپراکس متمرکز شده است که توکن اسپراکس (SPA) در هسته آن قرار دارد. 

اسپراکس از زمان آغاز‌به‌کار خود، اولین استیبل‌کوین با بازده خودکار و مجموعه ای از برنامه‌های غیرمتمرکز دیفای را ساخته است. با گذشت زمان، اسپراکس تلاش کرده است تا عناصر طرح‌های مختلف موجود را با یک پروتکل الگوریتمی، مقیاس‌پذیر، بی‌نیاز به اعتماد و غیرمتمرکز استیبل‌کوین که به‌صورت آنچین عمل می‌کند، ترکیب کند.

آینده ارز دیجیتال اسپراکس 

باید گفت اسپراکس یک ارز دیجیتال نسبتا نوپا در بازار کریپتو است و در بین تمامی ارزها رتبه‌ای بین 890 تا 900 دارد که بسیار پایین است. به زبان ساده‌تر، می‌توانیم بگوییم که ارز دیجیتال اسپراکس هنوز در ابتدای راه است و شاید پیش‌بینی آینده قیمت اسپراکس با کمی قطعیت مقداری زود باشد. 

البته شاید همزمان با افزایش قیمت و هاوینگ بیت کوین در سال 2024، قیمت اسپراکس نیز با افزایش همراه باشد؛ اما به‌طور کلی، اگر می‌خواهید به‌صورت بلندمدت روی این ارز سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است تا بخش کوچکی از سبد خود را به آن اختصاص دهید؛ زیرا ریسک سرمایه‌گذاری بسیار بالایی دارد. به عبارت دیگر، نمی‌توان نسبت به آینده این ارز تا حد زیادی مطمئن بود و این مسئله بستگی به رویدادهای بنیادی دارد که در آینده برای این پروژه اتفاق خواهد افتاد. 

خرید و فروش ارز دیجیتال اسپراکس 

نماد ارز دیجیتال اسپراکس و صرافی ایرانی رمزینکس

اگر قصد دارید تا به سرمایه‌گذاری یا خرید و فروش ارز دیجیتال اسپراکس به‌صورت کوتاه‌مدت بپردازید، صرافی رمزینکس همراه شماست. شما می‌توانید به راحتی و در عرض یک روز، احراز هویت خود را در صرافی رمزینکس انجام داده و بلافاصله پس از تایید هویت، ارز اسپراکس را انتخاب و آن را به میزان دلخواه خریداری کنید. فرایند خرید اسپراکس در صرافی رمزینکس مانند خرید ارز کوزاما و سایر ارزهای دیجیتال است.

لازم به ذکر است که می‌توانید با مراجعه به لیست کامل قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی رمزینکس، علاوه بر مشاهده قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال و خرید و فروش آن‌ها در کسری از ثانیه از امکانات معاملاتی مختلف مانند خرید و فروش اتوماتیک و امکان قرار دادنِ حد سود و حد ضرر برخوردار شوید. 

این لیست به طور دقیق و شفاف نرخ ارز اتریوم ETH، دات کوین، ارز اسپراکس (SPA) و سایر رمز‌ارزها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

کارمزد خرید و فروش اسپراکس

کارمزد معاملات خرید اسپراکس در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول اسپراکس

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال اسپراکس به کیف پول، 0.07 اسپراکس می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.