استارگيت
استارگيت(stg)

خرید و فروش استارگیت با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای استارگیت STG

آخرین قیمت به ریال

231,193IRR

آخرین قیمت به تتر

0.39USDT

تغییر قیمت

-2.73 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

استارگيت

استارگيت

بازارهای معاملاتی استارگيت

 • استارگيت

  استارگيت

  (stg)

  231,193 irr

  2.73 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز استارگيت (stargate finance)

ارائه سرویس‌های مالی جامع در دنیای دیفای نیازمند ابزارها و سرویس‌های متنوعی است که هر کدام بخشی از کاربردهای مورد نیاز کاربران را تامین می‌کنند. استارگیت فایننس یکی از سرویس‌های مالی غیر متمرکز مهم در بازار محسوب می‌شود که به‌صورت اختصاصی جابه‌جایی توکن‌ها بین شبکه‌های بلاکچینی را ممکن می‌کند. جابه‌جایی ارزهای دیجیتال بین بلاکچین‌ها، خصوصا بدون نیاز به شرکت‌ها و سازمان‌های واسطه، برای کاربران دنیای بلاکچین بسیار جذاب است. در دنیای وب ۳ که توکن‌ها در اپلیکیشن‌ها کاربردهای مهمی دارند، جابه‌جایی آن‌ها و قابلیت همکاری بین بلاکچین‌ها موجب جذب کاربران زیادی می‌شود. به همین دلیل است که استارگیت یکی از بازیگران مهم در صنعت دیفای محسوب می‌شود. ارز دیجیتال STG که به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی استارگیت شناخته می‌شود، با کاربردهای متنوعی که به کاربران ارائه می‌کند، یکی از توکن‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری است.

استارگیت فایننس (Stargate Finance) چیست؟

لوگوی ارز استارگيت (STG) و صرافی رمزینکس با پس زمینه نمودارهای قیمتی

برای ارائه یک راهکار جامع جابه‌جایی توکن‌ها در بلاکچین‌های متنوع، یک سرویس باید قابلیت‌ها و امکانات متعددی را با هم ترکیب کند. استارگیت فایننس با نام لاتین Stargate Finance یک پروتکل نقدینگی بین بلاکچینی است که استخرهای نقدینگی در پروتکل‌های متنوع دیفای را به هم متصل می‌کند. این پلتفرم بسیاری از پیچیدگی‌های مرتبط با سرویس‌های دیفای بین بلاکچینی را از بین می‌برد. جابه‌جایی ارزهای دیجیتال بین بلاکچین‌های سنتی، راهکارهای لایه دوم و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز، با استفاده از استارگیت فایننس به آسانی انجام می‌شود. 

در این سرویس قابلیت‌های متعددی همچون صرافی غیر متمرکز، استخر نقدینگی و فارم‌های غیر متمرکز با هم ترکیب شده‌اند. همچنین انگیزه‌های لازم برای فعالیت کاربران نیز در آن فراهم شده است. کاربران می‌توانند با تامین نقدینگی در استارگیت پروتکل، بخشی از کارمزد شبکه را به‌عنوان پاداش دریافت کنند. همچنین با ییلد فارمینگ پاداش‌ها می‌توان این درآمد را بیشتر هم کرد.

راه‌های کسب درآمد از استارگیت برای کاربران بسیار متنوع است. آن‌ها می‌توانند به خاطر ارائه نقدینگی در پلتفرم، استیبل کوین دریافت کنند. همچنین می‌توان با فارم کردن توکن‌های تامین نقدینگی (LP)، ارز دیجیتال STG را به‌عنوان پاداش دریافت کرد. به‌علاوه، با خرید ارز استارگیت و استیک کردن آن هم فرصت کسب درآمد به‌صورت ارز دیجیتال veSTG به کاربران داده می‌شود. میزان این توکن‌ها بسته به میزان ارز استیک شده و زمان استیک مشخص می‌شود. درنهایت با استفاده از veSTG می‌توان در سیستم حاکمیت غیر متمرکز استارگیت هم مشارکت داشت.

شرکت لایرزیرو لبز (LayerZero Labs) در سال ۲۰۲۲ پروژه استارگیت فایننس را راه‌اندازی کرد. این شرکت قبلا پروتکل چند بلاکچینی لایرزیرو را هم راه‌اندازی کرده بود. بسیاری از قابلیت‌های بین بلاکچینی در استارگیت، از لایرزیرو بهره می‌برند. درواقع لایرزیرو زیرساخت اصلی برای استارگیت محسوب می‌شود که قابلیت اصلی یعنی ارتباط چند بلاکچین با هم را ممکن می‌کند.

مزیت‌های استارگیت نسبت به رقبا

طرح سه بعدی از نام ارز استارگيت (STG) با پس زمینه نمودارهای قیمتی و لوگوی صرافی ارز دیجیتال رمزینکس

در دنیای دیفای، سرویس‌های متعددی فرایندهای جابه‌جایی توکن‌ها بین بلاکچین‌ها (موسوم به Bridge) را انجام می‌دهند. استارگیت در این بازار پررقابت مزیت جابه‌جایی توکن تنها با یک تراکنش را ارائه می‌کند. درنتیجه بسیاری از موانع برای جابه‌جایی و تبدیل توکن‌ها به هم از بین می‌رود. همچنین در استارگیت خبری از ساخت توکن‌های پوششی یا همان wrapped نیست و توکن نیتیو شبکه در نتیجه انتقال ایجاد می‌شود.

از مزیت‌های دیگر استارگیت می‌توان به تجمیع نقدینگی در بلاکچین‌های متعدد اشاره کرد. کاربران با استفاده از این پلتفرم، برای تامین نقدینگی ترید خود، به جای جابه‌جا شدن بین بلاکچین‌های مختلف، تنها با یک سرویس و با یک تراکنش نیاز خود را برطرف می‌کنند.

اغلب کارشناسان اعتقاد دارند که برای رسیدن به یک آینده ایده‌آل در وب ۳، قابلیت هماهنگی و همکاری بلاکچین‌ها با هم اهمیت زیادی دارد. بلاکچین‌ها که زمانی شبیه به سیلوهای مجزا از هم فعالیت می‌کردند، اکنون به کمک سرویس‌هایی همچون استارگیت ارتباط و نزدیکی بیشتری پیدا کرده‌اند. با قابلیت انتقال و جابه‌جایی توکن‌ها و همچنین دسترسی به نقدینگی در بلاکچین‌های مختلف، دیگر می‌توان آینده‌ای سریع‌تر و آسان‌تر را برای وب ۳ در نظر گرفت.

نکته مهم اینکه استارگیت امکان استفاده از سرویس‌های خود در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز دیگر را هم به توسعه‌دهنده‌ها می‌دهد. درنتیجه انواع dApp می‌توانند با استفاده از زیرساخت پروتکل استارگیت، امکان جابه‌جایی توکن‌ها بین بلاکچین‌ها و سواپ کردن آن‌ها را به کاربران خود بدهند. امکانی که خصوصا برای بلاکچین‌های جوان‌تر جذاب به نظر می‌رسد. چون این شبکه‌ها می‌توانند سریع‌تر کاربران بلاکچین‌های سنتی را به پلتفرم‌های خود جذب کنند.

استارگیت چطور کار می‌کند؟

طرح گرافیکی از ارز استارگيت (STG) و صرافی رمزینکس

قابلیت‌های متنوعی که استارگیت در اختیار کاربران قرار می‌دهد، کار کردن با انواع سرویس‌های دیفای را برای آن‌ها آسان می‌کند. یکی از قابلیت‌های اصلی همان جابه‌جایی توکن بین بلاکچین‌های مختلف است که در بخش Transfer اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار دارد. به‌عنوان مثال کاربری که قصد انتقال ارز دیجیتال USDT از بی‌ان‌بی چین به اتریوم دارد، عموما باید چند قرارداد هوشمند و چند بار بریج کردن توکن‌ها را انجام دهد. با استفاده از استارگیت، مراحل بسیار آسان‌تر انجام می‌شود.

برای انتقال توکن‌ها با استفاده از استارگیت تنها باید کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنید. جابه‌جایی توکن‌ها بین بی‌ان‌بی چین و اتریوم به سرعت انجام می‌شود. برای انتقال ارز دیجیتال STG هچ کارمزدی از کاربران دریافت نمی‌شود و آن‌ها تنها برای انتقال توکن‌های غیر از STG باید ۰/۰۶ درصد کارمزد پرداخت کنند.

مانند هر صرافی غیر متمرکز دیگر، استارگیت هم استخرهای نقدینگی با انگیزه‌های مالی متنوع دارد که کاربران را به ارائه نقدینگی به پلتفرم تشویق می‌کنند. با تامین نقدینگی شما توکن‌های LP استخر را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنید و همچنین بخشی از پاداش هم به‌صورت استیبل کوین واریز می‌شود. برای کسب درآمد بیشتر می‌توانید توکن‌های جدید را هم فارم کرده و سود ثابت دریافت کنید.

ارز دیجیتال STG چیست؟

توسعه یک سرویس مالی غیر متمرکز با هدف ارائه قابلیت‌های متنوع، به یک ارز دیجیتال برای مدیریت فرایندهای انتقال ارزش و دیگر انواع عملیات نیاز دارد. ارز دیجیتال STG ارز دیجیتال اصلی استارگیت است که در سیستم حاکمیت غیر متمرکز، استیک کردن، تامین نقدینگی و پرداخت پاداش فارم کردن کاربرد دارد. تیم توسعه‌دهنده استارگیت، حداکثر میزان توزیع ارز دیجیتال را برابر با یک میلیارد توکن در نظر گرفته است.

ارز دیجیتال STG در مارس ۲۰۲۲ به بازار معرفی شد. سیستم توزیع اولیه به این صورت بود که ۱۷/۵ درصد از تامین اولیه به اعضای تیم و سرمایه‌گذاران اولیه رسید. این میزان ۲۴ ماه قفل می‌ماند و به مرور آزاد می‌شود. ۱۵ درصد از توکن‌ها هم برای راه‌اندازی پروژه استفاده شدند و ۳۰ درصد از توزیع اولیه به پاداش‌های مخصوص کامیونیتی یا همان اعضای جامعه کاربری استارگیت اختصاص پیدا کرد.

از قابلیت‌های مهم و کاربردی ارز استارگیت می‌توان به مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز با استفاده از استیک کردن توکن اشاره کرد. استارگیت به اعضای جامعه خود امکان می‌دهد که پیشنهادهایی برای بهبود پروژه و تعیین مسیر آینده آن ارائه دهند. همچنین آن‌ها می‌توانند در رای‌گیری‌های مرتبط با پیشنهادها شرکت کرده و به‌نوعی در مسیر توسعه پروژه مشارکت کنند. کاربرانی که ارز دیجیتال STG را استیک می‌کنند، مقداری ارز دیجیتال veSTG دریافت خواهند کرد. این توکن جدید، برای مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز کاربرد دارد.

 استیک کردن ارز دیجیتال STG فقط برای مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز نیست. کاربران با استیک کردن ارز استارگیت به مدت بیشتر و میزان بالاتر، مقداری سود هم دریافت می‌کنند. سهم عمده‌ای از توزیع اولیه ارز استارگیت اکنون در استخرهای پلتفرم برای مدت طولانی استیک شده‌اند.

کاربردهای متنوعی که ارز دیجیتال STG به کاربران ارائه می‌کند، آن را به یکی از جذاب‌ترین توکن‌های دیفای برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. خرید استارگیت همچنین برای انواع فعالیت‌ها در پلتفرم و همچنین مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز نیاز است. درنتیجه می‌توان ادعا کرد با افزایش کاربرد استارگیت، تقاضا برای خرید ارز دیجیتال STG هم بیشتر شود. البته تقاضای خرید تنها عامل موثر بر قیمت ارز استارگیت نیست و برای سرمایه‌گذاری در این پروژه باید موارد دیگر همچون شرایط بازار و رقابت ازسوی پروژه‌های مشابه را هم مدنظر داشت.

از کجا ارز استارگیت (STG) بخریم؟

ارز دیجیتال استارگیت با نماد STG در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز STG یا سایر رمز‌ارزها مانند خرید ارز اتریوم در ایران با پرداخت ریال، از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال STG با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد امکان خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر شما به راحتی امکان‌پذیر است.

شما می‌توانید همین حالا با مراجعه به لیست قیمت رمز ارز در صرافی رمزینکس نرخ انواع رمز‌ارزها مانند ارز کوزاما، بیت کوین یا دات کوین را آنلاین مشاهده کنید.

کارمزد خرید و فروش استارگيت

کارمزد معاملات خرید استارگيت در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول استارگيت

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال استارگيت به کیف پول، 300 استارگيت می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

استارگیت یک پروتکل غیر متمرکز تامین نقدینگی است که انواع فعالیت‌های مالی همچون جابه‌جایی توکن‌ها را بین بلاکچین‌های مختلف ممکن می‌کند.

استارگیت به کاربران امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال را بین بلاکچین‌های مختلف جابه‌جا کنند و همچنین از نقدینگی چند بلاکچینی برای ترید کردن بهره ببرند.

ارز دیجیتال STG به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی استارگیت شناخته می‌شود که کاربردهای استیک، پرداخت پاداش و مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز دارد.

برای کسب درآمد از استارگیت می‌توانید در استخرهای نقدینگی ارز دیجیتال واریز کنید یا با فارم کردن و استیک کردن توکن‌ها درآمد داشته باشید.

برای خرید ارز دیجیتال STG از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را با کمترین کارمزد در این صرافی خرید و فروش کنید.