استاتوس(snt)

خرید و فروش استاتوس SNT - معرفی و قیمت لحظه ای Status SNT

آخرین قیمت به ریال

21,602IRR

آخرین قیمت به تتر

0.04USDT

تغییر قیمت

0.47 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

استاتوس

بازارهای معاملاتی استاتوس

  • استاتوس

    (snt)

    21,602 irr

    0.47 %
    arrow_drop_up

معرفی ارز استاتوس (status)

استاتوس با نام لاتین Status و ارز دیجیتال SNT یک پلتفرم پیام‌رسان غیر متمرکز شبکه اجتماعی است که در نسخه‌های دسکتاپ و موبایل در دسترس کاربران قرار دارد. از قابلیت‌های دیگر استاتوس می‌توان به مرورگر گوشی‌های هوشمند اشاره کرد که ارتباط با اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را در شبکه اتریوم ممکن می‌کند. استاتوس با ارائه خدمات غیر متمرکز در فضای پیام‌رسانی، چالش‌های امنیت و حریم خصوصی را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد. هدف تیم استاتوس از سال‌ها پیش این است که کاربران با کنترل کامل روی داده‌های خود و بدون نگرانی از دخالت و نظارت سازمان‌های غیر متمرکز با هم ارتباط داشته باشند. ارز دیجیتال SNT به‌عنوان ارز اصلی این پلتفرم، نقشی حیاتی در مدیریت فرایندها و رخدادها در شبکه دارد.

ارز دیجیتال Status و لوگوی رمزینکس

استاتوس (Status) چیست؟

شبکه استاتوس یک اکوسیستم غیر متمرکز شامل مرورگر اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا همان dApp و یک پیام‌رسان است که ورود به دنیای غیر متمرکز ارزهای دیجیتال و فناوری‌های بلاکچین را برای کاربران آسان می‌کند. پلتفرم Status را می‌توان یک پیام‌رسان غیر متمرکز دانست که به‌عنوان مرورگر Web 3.0 هم کاربردهایی دارد. این پلتفرم به‌صورت اختصاصی برای ارتباط کاربران با اپلیکیشن‌های غیر متمرکز روی اتریوم توسعه یافته است. 

پلتفرم استتوس تلاش می‌کند تا به راهکاری جامع برای پرداخت‌های همتا به همتا (P2P) و ارتباط رمزنگاری شده و امن برای کاربران تبدیل شود که هر فردی با یک گوشی هوشمند و اتصال اینترنتی، از آن استفاده کند.

در دنیای کنونی شبکه‌های اجتماعی که شرکت‌های متمرکز مالکیت داده‌ها و اطلاعات کاربران را در اختیار دارند، ظهور یک راهکار غیر متمرکز و امن می‌تواند کاربران زیادی را به خود علاقه‌مند کند. Status با تمرکز روی همین رویکرد، به یکی از جذاب‌ترین ابزارهای پیام‌رسانی و ارتباط با Web 3.0 تبدیل شد.

ایده اولیه استاتوس در سال ۲۰۱۴ توسط کارل بنتس (Carl Bennetts) و جرد هوپ (Jarred Hope) شکل گرفت. آن‌ها مدتی به‌دنبال پخته‌تر کردن ایده بودند و در سال‌های بعد، با سرمایه‌های اولیه شخصی پروژه را پیش بردند. در سال ۲۰۱۷، عرضه اولیه توکن استاتوس یا همان ICO انجام شد که جذب ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه را برای پروژه به‌همراه داشت.

سرمایه‌های اولیه که جذب پروژه استاتوس شدند، برای توسعه سرویس و اضافه کردن قابلیت‌های جدید هزینه شدند. در سال‌های بعد، هر سال قابلیت‌های متعددی به Status اضافه می‌شد تا به سرویسی جامع و غیر متمرکز تبدیل شود. این قابلیت‌ها تا سال ۲۰۲۱ بیشتر و بیشتر شدند تا اینکه استاتوس یک کیف پول ارز دیجیتال و مرورگر Web 3.0 را هم به سرویس‌های خود اضافه کرد.

استاتوس (Status) چطور کار می‌کند؟

استاتوس به‌عنوان یک پیام‌رسان و مرورگر Web 3.0، ساختار اپلیکیشن‌های سنتی را به چالش می‌کند. در این سرویس خبری از سرورهای مرکزی برای رد و بدل کردن داده‌ها و پیام‌ها نیست. سیستم پیام‌رسانی Status بر مبنای پروتکل Whisper کار می‌کند که یک پروتکل زیرمجموعه از اتریوم محسوب می‌شود. این پروتکل (همان‌طور که از نامش بر می‌آید)، با هدف ارتباط ناشناس توسعه یافته است.

در پیام‌رسان استاتوس برای اینکه حریم خصوصی کاربران در حداکثر خود حفظ شود، پیام‌ها ازطریق چند نود و با رمزنگاری نقطه به نقطه ارسال و دریافت می‌شوند. با این روش، فقط گیرنده نهایی امکان رمزگشایی پیام‌ها را دارد. دستگاه هر کاربر عملکردی شبیه به یک نود شبکه دارد. نودها با همدیگر هماهنگ هستند و داده‌ها را به‌صورت آنی با هم به اشتراک می‌گذارند. درنتیجه یک تجربه ارتباط آسان و سریع شکل می‌گیرد.

ارتباط و پیام‌رسانی در استاتوس محدود به متن نیست. کاربران می‌توانند انواع محتوای رسانه‌ای را با هم ردوبدل کنند. همچنین یک API مخصوص چت هم در این پلتفرم در دسترس توسعه‌دهنده‌ها قرار دارد که می‌توانند در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز dApp خود استفاده کنند. قابلیت ساخت گروه و کانال هم مانند پیام‌رسان‌های متمرکز در Status وجود دارد. تنها تفاوت اصلی با اپیلیکیشن‌های متمرکز در کنترل کاربران روی داده‌ها و حریم خصوصی آن‌ها است که به لطف سیستم کاملا غیر متمرکز استاتوس ممکن می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، پلتفرم Status با هدف تبدیل شدن به دروازه ورودی کاربران به دنیای غیر متمرکز توسعه پیدا کرده است. به همین دلیل یک مرورگر اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا همان dApp هم در این پلتفرم در دسترس قرار دارد.

مرورگر dApp در استاتوس با تکیه بر قابلیت قراردادهای هوشمند در اتریوم کار می‌کند. این مرورگر ارتباط‌های همتا به همتا را برای کاربران ممکن می‌کند. آن‌ها می‌توانند ازطریق Status به صرافی‌های غیر متمرکز هم دسترسی داشته باشند. همچنین ارتباط در شبکه‌های اجتماعی غیر متمرکز و راهکارهای DeFi متنوع هم در استاتوس در اختیار کاربران قرار دارد.

قابلیت‌هایی که استاتوس در اختیار کاربران قرار می‌دهد، حق حاکمیت شخصی را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. در فرایندها و سرویس‌های Status نیازی به سرویس‌های واسطه برای کنترل داده‌ها و فرایندهای ارتباطی نیست. در این اکوسیستم، حریم خصوصی و کنترل کامل کاربران روی داده‌ها، اهمیت حیاتی دارد.

ارز دیجیتال استاتوس با پس زمینه نمودار و لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

ارز دیجیتال استاتوس SNT چیست؟

ارز دیجیتال SNT توکن اصلی و کاربردی اکوسیستم استاتوس محسوب می‌شود که تحت استاندارد ERC-20 روی اتریوم توسعه یافته است. این ارز دیجیتال برای دسترسی به سرویس‌های غیر متمرکز اکوسیستم استفاده می‌شود و همچنین ابزار اصلی برای قدرت بخشیدن به اکوسیستم غیر متمرکز است. توکن SNT حداکثر تولید و عرضه ندارد، اما در حال حاضر با سقف عرضه ۶/۸ میلیارد توکن، ۳/۸ میلیارد توکن از آن در گردش است.

کاربران در Status Network برای دسترسی به سرویس‌های پلتفرم و تعامل با آن‌ها، از ارز دیجیتال SNT استفاده می‌کنند. ارز دیجیتال SNT برای کاربردهای متنوع مثل ارسال پوش نوتیفیکیشن‌ها، ثبت‌نام کاربر جدید و پیاده‌سازی چت‌های گروهی با سیستم نیمه توکنی، استفاده می‌شود.

کاربرد اصلی توکن SNT چیزی فراتر از مدیریت کردن تراکنش‌ها است. این توکن کاربرد حاکمیتی و مشارکت در سیستم غیر متمرکز DAO هم دارد. کاربران با هولد کردن SNT می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های توسعه و تغییرات استاتوس نقش داشته باشند. آن‌ها می‌توانند پیشنهادهای جدید را برای اعمال تغییرات یا ارتقاء سرویس‌ها در استاتوس مطرح کنند. همچنین قدرت رای دادن به پیشنهادها و بحث کردن درباره آن‌ها هم با داشتن توکن SNT ممکن می‌شود.

توسعه‌دهنده‌ها می‌توانند با خرید ارز دیجیتال SNT و استفاده از آن، اپلیکیشن‌های خود را در اکوسیستم Status وارد کنند. در این مسیر، اکوسیستم dAppهای حاضر در استاتوس هم بزرگ‌تر می‌شود که در مجموع به گردش بیشتر توکن SNT کمک می‌کند.

در مجموع می‌توان گفت ارز دیجیتال SNT نقشی حیاتی و اساسی در اکوسیستم استاتوس دارد. این توکن هم برای دسترسی به سرویس‌ها و هم نقش داشتن در سیستم حاکمیت غیر متمرکز، کاربردهایی دارد که آن را به یک توکن همه جانبه تبدیل می‌کند.

قابلیت‌ها و سرویس‌های Status

استاتوس مجموعه‌ای از سرویس‌ها و قابلیت‌های غیر متمرکز دارد که همگی با تمرکز روی بهبود تجربه کاربران توسعه یافته‌اند. سرویس‌های اصلی شامل یک کیف پول ارز دیجیتال با پشتیبانی از انواع ارز دیجیتال، یک مرورگر Web 3.0 و یک پیام‌رسان خصوصی می‌شود. ترکیب آن‌ها اکوسیستمی از ابزارهای غیر متمرکز را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

کیف پول ارز دیجیتال استاتوس

کیف پول ارز دیجیتال استاتوس (Status Wallet) یک کیف پول متن‌باز است که از انواع توکن‌های ERC-20 و ERC-721 پشتیبانی می‌کنند. این کیف پول، کنترل کامل کاربری و ابزارهای امنیتی کامل را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای مدیریت کلیدهای خصوصی و امنیتی کاربران در این کیف پول، از هیچ ابزار متفرقه‌ای استفاده نمی‌شود. کیف پول ارز دیجیتال Status، هماهنگی کاملی با پیام‌رسان و مرورگر Web3.0 این اکوسیستم دارد. همچنین هماهنگی کامل با Status Keycard و قابلیت ارسال و دریافت سریع تراکنش‌ها، کیف پول استاتوس را به گزینه‌ای جذاب برای کاربران تبدیل می‌کند.

کیف پول سخت‌افزاری Keycard

کیف پول Keycard یک کیف پول سخت‌افزاری با عملکرد بدون نیاز به تماس است که با استفاده از یک API متن‌باز قابلیت ارتباط و هماهنگی کامل با کیف پول‌های ارز دیجیتال، سخت‌افزارهای دیگر و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را دارد. از قابلیت‌های Keycard می‌توان به مدیریت خصوصی و آفلاین کلیدهای خصوصی،‌ تایید تراکنش‌ها با NFC، هماهنگی و پشتیبانی از ارزهای دیجیتال معروف و اصلی و ذخیره‌سازی امن داده‌ها اشاره کرد.

طراحی Keycard شبیه به کارت‌های اعتباری و بانکی مرسوم انجام شده است. درنتیجه کاربران در استفاده از آن تجربه‌ای آشنا دارند. همچنین برای دریافت Keycard می‌توانید طراحی‌های اختصاصی سفارش دهید.

مدیریت امن حساب‌های کاربری

در استاتوس فرایند ثبت کاربران جدید با ساختار امن و با حفظ کامل حریم خصوصی انجام می‌شود. این ساختار معروف به Pseudo-Anonymous، به کاربران امکان می‌دهد که بدون ارائه هیچ اطلاعات شخصی، حساب کاربری داشته باشند. ساخت کلیدهای امن حساب کاربری هم با استفاده از پروتکل‌های BIP43 و BIP39 انجام می‌شود.

با همکاری استاتوس و ENS، اتصال نام‌های کاربری استاتوس به دامنه‌های اتریوم نیم سرویس ممکن می‌شود. ترکیب این قابلیت با Keycard باعث می‌شود تایید حساب کاربری و ورود به آن با حفظ داده‌های امن به‌صورت آفلاین هم ممکن باشد.

ارز دیجیتال استاتوس SNT و لوگوی رمزینکس

چطور ارز دیجیتال استاتوس SNT بخریم؟

ارز دیجیتال استاتوس یکی از توکن‌های معروف بازار است. این رمزارز توسط اغلب صرافی‌ها مثل بایننس، اچی‌تی‌اکس، یونی‌سواپ، بینگ‌اکس و گیت پشتیبانی می‌شود. البته برای خرید SNT در صرافی‌های خارجی باید محدودیت‌های تحریم و دسترسی به آن‌ها را در نظر داشته باشید. برای خرید SNT در ایران و اطلاع از آخرین قیمت ارزهای دیجیتال صرافی رمزینکس بهترین گزینه است.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به سرعت و با کمترین کارمزد امکان‌پذیر است. صرافی رمزینکس از صدها ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند که می‌توانید با پرداخت ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر آن‌ها را مبادله کنید.

برای خرید SNT در صرافی رمزینکس یا خرید اتریوم، گولم، ارز میکر و دیگر رمز‌ارزها ابتدا باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. ثبت‌نام در رمزینکس به سرعت و فقط با یک آدرس ایمیل یا شماره موبایل امکان‌پذیر است. پس از ثبت‌نام و تایید شماره موبایل یا ایمیل، می‌توانید وارد حساب کاربری شوید و هویت خود را تایید کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس وارد پروفایل کاربری می‌شوید و با بارگذاری مدارک هویتی، اطلاعات شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. پس از انجام این مراحل می‌توانید به راحتی ارز دیجیتال SNT و صدها ارز دیگر را خرید و فروش کنید.

برای خرید SNT با ریال فقط باید کیف پول ریالی خود را با کارت‌های عضو شبکه شتاب شارژ کنید. سپس می‌توانید ارز دیجیتال را با قیمت بازار (در خرید و فروش عادی) یا قیمت مورد نظر خودتان (در خرید و فروش حرفه‌ای) مبادله کنید. همین مراحل هم برای فروش SNT انجام می‌شود و فقط باید ارز دیجیتال را به کیف پول خود در رمزینکس واریز کنید. سپس وارد صفحه خرید و فروش SNT شوید و با قیمت مورد نظر، ارز دیجیتال استاتوس را بفروشید.

کارمزد خرید و فروش استاتوس

کارمزد معاملات خرید استاتوس در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول استاتوس

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال استاتوس به کیف پول، 2000 استاتوس می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

استاتوس یک پیام‌رسان و مرورگر اپلیکیشن‌های غیر متمرکز است که پیام‌رسانی امن و همچنین ارتباط با اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApp) را روی اتریوم ممکن می‌کند.

ارز دیجیتال استاتوس با نماد SNT به‌عنوان توکن اصلی اکوسیستم استاتوس شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال برای پرداخت‌های درون اکوسیستم و مشارکت در حاکمیت غیر متمرکز آن استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال استاتوس SNT از صرافی رمزینکس استفاده کنید. با ثبت‌نام و احراز هویت سریع در رمزینکس می‌توانید SNT را با کارمزد بسیار پایین بخرید و بفروشید.

تغییرات قیمت استاتوس

بیشترین قیمت

21,251irr

کمترین قیمت

23,000irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال استاتوس

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال استاتوس در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال استاتوس همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط استاتوس برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.