تتا فیول(tfuel)

خرید و فروش تتا فیول با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای تتا فیول TFUEL

آخرین قیمت به ریال

50,000IRR

آخرین قیمت به تتر

0.084USDT

تغییر قیمت

0 %
نمودار و تحلیل تتا فیول

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

تتا فیول

بازارهای معاملاتی تتا فیول

  • تتا فیول

    (tfuel)

    50,000 irr

    0 %

معرفی ارز تتا فیول (theta fuel)

ترکیب سرویس‌های استریم موسیقی و ویدیو با فناوری بلاکچین، همیشه خروجی‌های جذاب و قابل توجهی داشته است. تتا یکی از سرویس‌های بلاکچینی با تمرکز روی استریم ویدیو است که با هدف ایجاد انقلاب در صنعت برنامه‌نویسی و عرضه شد. این سرویس با پیاده‌سازی زیرساخت غیر متمرکز و به کارگیری ارز دیجیتال به‌عنوان پاداش کاربران و تولیدکننده‌های محتوا، مدل جدیدی از استریم و کسب درآمد را به بازار معرفی کرد. بلاکچین تتا با زیرساخت قوی خود زمینه را برای توسعه اپلیکیشن‌های متنوع با محوریت انتقال پهنای باند بالا فراهم می‌کند. در این میان به کار گیری ارزهای دیجیتال تتا و تتا فیول برای انگیزه دادن به نودهای عملیاتی و تولیدکننده‌های محتوا، تتا را به گزینه‌ای جذاب برای طرفداران صنعت تبدیل می‌کند. ارز تتا فیول با نماد TFUEL یکی از ارزهای شبکه تتا یا همان تتا نتورک محسوب می‌شود که کاربردهای متنوعی در این سرویس دارد و به همین خاطر قیمت آن از زمان عرضه نوسان‌های قابل‌توجهی را تجربه کرده است.

تتا نتورک (Theta Network) چیست؟

سرویس‌های استریم موسیقی و ویدیو به زیرساخت‌هایی قوی نیاز دارند که انتقال محتوای با کیفیت و حجیم را با سرعت بالا مدیریت کند. اغلب سرویس‌های کنونی زیرساخت متمرکز دارند که تحت مالکیت یک یا چند شرکت و سازمان محدود است. تتا نتورک با نام لاتین Theta Network یک زیرساخت غیر متمرکز تحویل محتوای ویدیویی است که از بلاکچین تتا به‌عنوان لایه پایه‌ای استفاده می‌‌کند. این شبکه در زمان عرضه توجه بسیاری از فعالان و سرمایه‌گذاران دنیای فناوری و بلاکچین را به خود جلب کرد. ساختار اقتصادی آن نیز که با تکیه بر دو توکن THETA و TFUEL کار می‌کند، جذابیت‌های مالی لازم را هم برای نودهای عملیاتی و هم تولیدکننده‌های محتوا ایجاد کرده است. ارز دیجیتال TFUEL به‌عنوان توکن عملیاتی در این پلتفرم کار می‌کند و تقریبا تمامی فعالیت‌های مالی حول آن شکل می‌گیرد. ارز دیجیتال THETA هم ساختار حاکمیت غیر متمرکز در شبکه را ممکن می‌کند.

آشنایی با قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص توکن‌های شبکه تتا به کاربران امکان می‌دهد دید بهتری نسبت به ساختار عملیاتی تتا داشته باشند. درواقع این ارزهای دیجیتال در کنار زیرساخت متمرکز، المان‌هایی هستند که تتا نتورک را از رقبای سنتی و حتی رقبای بلاکچینی متمایز می‌کنند.

آشنایی کلی با ارز دیجیتال THETA

لوگوی ارز دیجیتال THETA و صرافی دیجیتال رمزینکس

همان‌طور که گفته شد، تتا نتورک دو توکن دارد و ارز دیجیتال THETA به‌عنوان توکن حاکمیتی شبکه شناخته می‌شود. این پروژه که در سال ۲۰۱۷ توسط تیمی از گیمرهای باسابقه طراحی شد، پس از مدتی پیاده‌سازی زیرساخت حاکمیتی غیر متمرکز را در دستور کار خود قرار داد. با این زیرساخت، خریداران و هولدرهای ارز THETA می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مهم شبکه مشارکت داشته باشند. آن‌ها می‌توانند در رای‌گیری‌های متنوع درباره آینده پلتفرم، قوانین و چارچوب‌های اجرایی و همچنین ایده‌های جدید برای توسعه و بهبود شبکه مشارکت کنند.

ارز دیجیتال تتا در تتا نتورک برای برخی از پرداخت‌های درون شبکه هم کاربرد دارد. تولیدکننده‌های محتوا می‌توانند به ازای محتوای اختصاصی خود این ارز دیجیتال را دریافت کنند و بدین صورت انگیزه‌های مالی لازم برای فعالیت با کیفیت بیشتر را داشته باشند.

تتا نتورک چطور کار می‌کند؟

میچ لیو (Mitch Liu) و جی لانگ (Jieyi Long) در سال ۲۰۱۷ پروژه تتا را راه‌اندازی کردند. آن‌ها سابقه زیادی در صنعت ویدیو و بازی داشتند و با تکیه بر همین سابقه، اعضای مهم دیگری را هم به تیم اصلی تتا اضافه کردند. جاستین کان (Justin Kan)، هم‌بنیان‌گذار سرویس استریم توییچ و استیون چن (Steven Chen) هم‌بنیان‌گذار یوتیوب هم بعدا به این تیم اضافه شدند. تتا ابتدا با تکیه بر بلاکچین اتریوم و ارز دیجیتال مبتنی بر استاندارد ERC-20 معرفی شد، اما بلاکچین رسمی خود را در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه کرد.

شرکت حقوقی که پشتیبانی قانونی تتا را برعهده دارد، به نام Theta Labs شناخته می‌شود. این شرکت از زمان راه‌اندازی با غول‌هایی همچون گوگل، سامسونگ و بسیاری دیگر وارد همکاری شد تا نیازهای کاربران بیشتری را از بخش سرگرمی دنیای فناوری برطرف کند. سرویس پخش شبکه که به نام Theta.tv فعالیت می‌کند، امروز میزبان محتوای بسیار جامعی است که بدون نیاز به داشتن حساب کاربری هم می‌توان از آن استفاده کرد.

زیرساخت غیر متمرکز شبکه تتا برای ارائه محتوا به کاربران، آن را به یک سرویس قابل اعتماد از لحاظ سرعت و کیفیت تبدیل کرده است. این زیرساخت، عملکردی شبیه به تورنت دارد، یعنی هر نود عملیاتی، فقط میزبان بخشی از فایل محتوایی است. درنتیجه ساختار غیر متمرکز و امنیت محتوا هم به خوبی تامین می‌شود.

ارز دیجیتال TFUEL چیست؟

نماد رمز ارز TFUEL و صرافی ایرانی رمزینکس با پس زمینه نمودارهای قیمتی

پیاده‌سازی ساختار مالی و اقتصادی در شبکه غیر متمرکز تتا به یک ارز دیجیتال سریع و آسان نیاز داشته است. ارز دیجیتال TFUEL به‌عنوان ارز دیجیتال عملیاتی تتا نتورک شناخته می‌شود که کاربردهای متنوع داخل بلاکچین مانند پرداخت، اجرای قراردادهای هوشمند و مدیریت تراکنش‌ها را برعهده دارد. به بیان ساده می‌توان گفت ارز تتا فیول به‌عنوان نیروی محرکه اصلی در فرایندهای روزانه شبکه تتا شناخته می‌شود.

از کاربردهای اصلی ارز تتا فیول می‌توان به مدیریت فرایندهای پرداخت در تتا نتورک اشاره کرد. کاربران برای پرداخت هزینه سرویس‌های تتا باید ارز TFUEL داشته باشند. درنتیجه خرید تتا فیول و نگه داشتن آن در کیف پول متصل به تتا نتورک را می‌توان قدم اول ورود به این دنیای غیر متمرکز دانست. همین کاربرد در بسیاری از مواقع باعث افزایش تقاضا و درنتیجه افزایش قیمت ارز دیجیتال TFUEL شده است.

اجرای قراردادهای هوشمند از کاربردهای دیگری بوده که برای ارز تتا فیول در نظر گرفته شده است. به بیان ساده می‌توان ارز دیجیتال TFUEL را ابزار پرداخت گس (Gas) برای اجرای قراردادهای هوشمند دانست. پرداخت هزینه برای اجرای قراردادهای هوشمند در اغلب بلاکچین‌ها انجام می‌شود تا جلوی فرایندهای مخرب را تا حد زیادی بگیرد. درنتیجه تراکنش‌های بدون هدف یا مشکوک کمتری در شبکه رخ می‌دهد.

یکی دیگر از کاربردهای ارز تتا فیول، انگیزه‌دهی به کاربران برای فعالیت در تتا نتورک است. کاربرانی که ویدیوهای خود را روی تتا نتورک بارگذاری و منتشر می‌کنند، ارز دیجیتال TFUEL را به‌عنوان پاداش دریافت خواهند کرد. درواقع آن‌ها به خاطر مشارکت در به جریان انداختن منابع پهنای باند و منابع پردازشی، پاداش دریافت می‌کنند. درنتیجه با پاداش دادن ارز تتا فیول یکی مکانیزم انگیزه‌دهی برای غیر متمرکز نگه داشتن تتا نتورک ایجاد می‌شود.

تیم توسعه‌دهنده تتا نتورک، میزان حداکثر عرضه تتا فیول را در ابتدا پنج میلیارد توکن در نظر گرفت. البته این ارز دیجیتال محدودیت عرضه ندارد و به مرور با استفاده بیشتر کاربران، تعداد بیشتری از آن به بازار عرضه خواهد شد. نکته قابل‌توجه اینکه با عرضه Theta 3.0 و به‌روزرسانی ساختار اقتصادی شبکه، مکانیزم‌های سوزاندن و استیک کردن هم به طراحی تتا فیول اضافه شدند‌.

قابلیت استیک کردن ارز دیجیتال TFUEL که در نسخه سوم تتا نتورک معرفی شد، کاربردها و جذابیت‌های این ارز دیجیتال را بیشتر کرد. کاربران اکنون می‌توانند با خرید ارز تتا فیول و استیک کردن آن، به‌عنوان نود Elite Edge در شبکه فعالیت کنند. آن‌ها با این کار به نوعی عدم تمرکز و امنیت شبکه را حفظ کرده و در ازای آن مقداری ارز دیجیتال TFUEL دیگر به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. حداقل میزان ارز دیجیتال TFUEL که برای مشارکت به‌عنوان نود الیت اج نیاز دارید، ۱۰ هزار توکن است. همچنین تنها می‌توانید تا ۵۰۰ هزار توکن را برای مشارکت در این طرح استیک کنید.

پروژه تتا نتورک از زمان راه‌اندازی نوآوری‌های متعددی را به سبد سرویس‌های خود اضافه کرده است تا در جذب کاربران بیشتر موفق باشد. این سرویس‌های جدید همراه با ترندهای بازار مثل DeFi و NFT پیش رفتند و همگی به جذابیت بیشتر ارزهای دیجیتال THETA و TFUEL کمک کردند. خرید ارز تتا فیول به خاطر همین کاربردها و آینده روشنی که برای تتا پیش‌بینی می‌شود، هنوز طرفداران زیادی دارد. البته سرمایه‌گذاری به امید افزایش قیمت تتا فیول باید با مطالعه بسیار بیشتر و توجه به مسیر پیشرفت پروژه و رقابت از سوی سرویس‌های مشابه انجام شود.

چطور ارز تتا فیول TFUEL بخریم؟

نمای گرافیکی از ارز تتا فیول TFUEL و صرافی دیجیتال رمزینکس

ارز تتا فیول به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال TFUEL می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی معتبر استفاده کنید. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند.

برای خرید ارز TFUEL در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز تتا فیول بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال TFUEL خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است.

برای خرید TFUEL در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید ارز دیجیتال TFUEL یا هر ارز دیجیتال دیگر را به‌راحتی بخرید و بفروشید.

بررسی جدول قیمت ارزهای دیجیتال در رمزینکس به شما کمک می‌کند تا برای خرید و فروش اتریوم، تتا فیول و سایر رمز‌ارزهای دیگر بهتر تصمیم‌گیری کنید. همچنین این جدول قیمت پولکادات، اتریوم، کوزاما و دیگر ارزهای دیجیتال را به‌طور لحظه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد. 

کارمزد خرید و فروش تتا فیول

کارمزد معاملات خرید تتا فیول در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول تتا فیول

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال تتا فیول به کیف پول، 40 تتا فیول می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

تتا نتورک یک سرویس بلاکچینی روی تتا بلاکچین است که ارائه محتوای ویدیویی به‌صورت سریع و غیر متمرکز را ممکن می‌کند.

تتا نتورک می‌تواند به‌عنوان زیرساخت برای سرویس‌های استریم موسیقی، ویدیو و بازی استفاده شود و رقیبی برای سرویس‌های سنتی مثل یوتیوب است.

تتا نتورک با ساختار چند توکنی کار می‌کند. توکن‌های THETA و TFUEL دو توکن اصلی شبکه هستند که هر کدام کاربردهای اختصاصی خود را دارند.

ارز دیجیتال TFUEL به‌عنوان ارز دیجیتال عملیاتی تتا نتورک شناخته می‌شود که برای مدیریت پرداخت‌ها و استیک کردن کاربرد دارد.

برای خرید ارز دیجیتال TFUEL از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کارمزد پایین خرید و فروش کنید.