تتا(theta)

خرید و فروش ارز تتا (THETA) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال Theta

آخرین قیمت به ریال

1,049,518IRR

آخرین قیمت به تتر

1.77USDT

تغییر قیمت

-6.68 %
نمودار و تحلیل تتا

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

تتا

بازارهای معاملاتی تتا

 • تتا

  (theta)

  1,049,518 irr

  6.68 %
  arrow_drop_down
 • تتا/تتر

  (theta)

  1.772 usdt

  3.17 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز تتا (theta)

سرویس‌های بلاکچین که روی مسائل دنیای واقعی تمرکز می‌کنند، طرفداران زیادی دارند. تتا (Theta) یکی از همین سرویس‌ها است که با تمرکز روی استریم ویدیو کار می‌کند. بسیاری از سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به دنیای غیر متمرکز، آینده این سرویس استریم مبتنی بر بلاکچین را روشن می‌دانند. ارز دیجیتال THETA به‌عنوان توکن اصلی پلتفرم با کاربردهای متنوعی که ارائه می‌کند، ظرفیت زیادی برای رشد و سودآوری برای سرمایه‌گذاران دارد. قیمت ارز تتا باتوجه به استقبال از پلتفرم تتا نتورک و همچنین شرایط بازار تحت نوسان‌های شدید بوده است. برخی تحلیل‌گران اعتقاد دارند خرید ارز دیجیتال THETA در بلندمدت و درصورت پیشرفت اکوسیستم تتا نتورک سودآور خواهد بود.

لوگوی ارز دیجیتال Theta Network و صرافی ایرانی رمزینکس

تتا نتورک (Theta Network) چیست؟

سرویس‌های استریمینگ امروزی باوجود همه قابلیت‌هایی که در اختیار کاربران قرار می‌دهند، کمبودهایی دارند. تتا نتورک با نام لاتین Theta Network و ارز دیجیتال THETA یک پلتفرم استریم ویدیو مبتنی بر بلاکچین است. ایده نوآورانه این پلتفرم باعث جذب تعداد قابل‌توجهی سرمایه‌گذار و در پی آن تولیدکننده و منتشرکننده ویدیو شد. این شبکه غیر متمرکز ارائه محتوای ویدیویی، راهکارهای متنوع مبتنی بر بلاکچین ارائه می‌کند که چالش‌های دنیای استریم سنتی را هدف گرفته است. تتا نتورک امکان استریم کردن ویدیو با کیفیت بالا را با قیمتی پایین‌تر از سرویس‌های سنتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین انگیزه‌های مالی متعدد برای جذب بیشتر کاربران و درآمد از محتوا و پهنای باند در آن در نظر گرفته شده است.

اغلب پلتفرم‌های ارائه محتوای ویدیویی مشکلات زیادی در زیرساخت تامین محتوا دارند. درمقابل سرویس‌های استریم ویدیوی تتا روی یک شبکه غیر متمرکز راه‌اندازی شده‌اند. کاربران متعدد از سرتاسر جهان عضو این شبکه هستند و منابع اضافی خود را در آن به اشتراک می‌گذارند. این منابع شامل پهنای باند اضافه و منابع پردازش کامپیوتری می‌شود. انگیزه آن‌ها برای مشارکت در زیرساخت غیر متمرکز هم کسب درآمد است که در تتا نتورک با پرداخت ارزهای دیجیتال Theta Fuel انجام می‌شود.

از سرویس‌های کاربردی تتا نتورک برای استریم ویدیو می‌توان به Edgecast اشاره کرد. این اپلیکیشن غیر متمرکز (dApp) تمامی وظایف اصلاح و ویرایش و همچنین توزیع محتوای ویدیویی را مدیریت می‌کند. کاربران تتا با انتشار ویدیو در این اپلیکیشن غیر متمرکز، پاداش‌هایی به‌صورت ارز دیجیتال THETA هم دریافت می‌کنند. درنتیجه تتا یک روش مطمئن و متمرکز روی کاربران توسعه داده است که اکوسیستم سرویس‌های سرگرمی آن را به مرور تکمیل می‌کند. در حال حاضر اغلب محتوایی که در این سرویس منتشر می‌شود در موضوعاتی همچون ورزش‌های الکترونیک (یا همان بازی‌های ویدیویی)، موسیقی، برنامه‌های تلویزیونی، فیلم، آموزش و کنفرانس‌های سازمانی است

تحلیل‌گران اعتقاد دارند بازار استریم ویدیویی در سال‌های آتی رشد انفجاری را تجربه می‌کند. تیم تتا نتورک با تمرکز روی این بازار و ارائه راهکار غیر متمرکز در آن، آینده نسبتا روشنی را برای خود ترسیم کرده است. نکته مهم اینکه ارائه محتوای ویدیوی با بازدهی بالا در Theta Network باعث می‌شود کاربران به‌مرور از سرویس‌های متمرکز به آن مهاجرت کنند. این پایداری و بازدهی بالا هم به خاطر همان شبکه غیر متمرکز ممکن می‌شود که هزاران نود (Node) در سرتاسر جهان آن را شکل داده‌اند.

همان‌طور که گفته شد، تتا نتورک در جذب سرمایه‌گذارها برای پلتفرم استریم ویدیوی غیر متمرکز موفقیت‌های زیادی داشت. نام‌های بزرگی از گوشه و کنار دنیای فناوری، در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند. از بین آن‌ها می‌توان به غول‌هایی همچون سونی و سامسونگ اشاره کرد. همچنین شرکت‌های سرمایه‌گذاری سنتی مثل DCM و Sierra Ventures در بین سرمایه‌گذارها دیده می‌شوند. از سرمایه‌گذارهای بلاکچینی هم می‌توان به Node Capital و DHVC اشاره کرد. 

تتا لبز (Theta Labs)، شرکت توسعه‌دهنده تتا نتورک برای افزایش هرچه بیشتر اعتبار سرویس خود، مشاوران بزرگی را هم در کنار خود اضافه کرده است. از بین آن‌ها می‌توان به هم‌بنیان‌گذار یوتیوب، استیو چن اشاره کرد. همچنین ‌هم‌بنیان‌گذار توییچ، جاستین کان هم در تیم مشاوران دیده می‌شود.

نماد ارز دیجیتال THETA و صرافی دیجیتال رمزینکس

تتا نتورک چطور کار می‌کند؟

تتا ابتدا به‌صورت یک توکن ERC-20 و وابسته به اتریوم معرفی شد. پس از مدتی و در مارس ۲۰۱۹، بلاکچین اصلی شبکه یا همان مین‌نت رونمایی شد که رونمایی آن به لطف برنامه فروش خصوصی توکن در سال ۲۰۱۷ بود. این برنامه فروش، ۲۰ میلیون دلار سرمایه برای تتا لبز به همراه داشت. امروز اگرچه تتا شبکه مستقل خود را دارد، هنوز از استانداردهای اتریوم پیروی می‌کند تا ظرفیت استفاده از جامعه کاربری بزرگ آن را از دست ندهد.

مکانیزم اجماع در بلاکچین تتا یک نوع بهینه‌سازی شده از اثبات سهام یا PoS است. این مکانیزم از ساختار Multi-Level Byzantine Fault Tolerance استفاده می‌کند. در این ساختار از یک مجموعه و گروه نود برای پردازش تراکنش‌ها استفاده می‌شود که درنتیجه پردازش تراکنش‌ها را سریع‌تر کرده و خصوصا در مقایسه با مکانیزم PoW بازدهی بسیار بیشتری دارد.

پیکربندی نودها در تتا نتورک اینگونه است که ابتدا گروهی کوچک‌تر از نودها شامل ۱۰ تا ۲۰ نود به نام Validator Committee تاییدیه‌های اولیه برای تراکنش‌ها را مدیریت می‌کنند. سپس تراکنش‌ها به گروهی بزرگ‌تر از نودها ارسال می‌شوند که به نام Guardian Pool شناخته می‌شوند. نودهای گروه دوم، تاییدیه‌های نهایی را انجام می‌دهند و آن‌ها را به لجر بلاکچین تتا اضافه می‌کنند. این طراحی یک تعادل مناسب را بین سرعت پردازش تراکنش‌ها، تداوم عملکرد بلاکچین و حفظ عدم تمرکز در شبکه ممکن می‌کند. بعد از تایید تراکنش‌ها، حفظ و ارائه داده‌ها به‌صورت غیر متمرکز در بلاکچین تتا با سه قابلیت مهم و کاربردی ممکن می‌شود.

اولین قابلیت برای پرداخت‌های داخل شبکه پیاده شده است. این قابلیت به نام Off-Chain Micropayments Pool شناخته می‌شود که امکان تسویه حساب پرداخت‌ها و جابه‌جایی پول را با اتصال به سرویس‌های پرداخت خارج از بلاکچین ممکن می‌کند. استفاده از سرویس پرداخت خارج از بلاکچین، فشار پردازش تراکنش‌ها را تا حد زیادی از تتا نتورک بر می‌دارد که سرعت نهایی آن را تا حد خوبی افزایش می‌دهد.

بهش دیگر ساختار تتا نتورک به نام Edge Nodes شناخته می‌شود که در کنار نودهای ولیدیتور و گاردین کار می‌کنند. این نودها توسط اعضای کامیونیتی تتا میزبانی می‌شوند. نودهای دسته اج در نسخه دوم مین‌نت تتا نتورک معرفی شدند که امکان مشارکت کاربران و ارائه منابع پردازشی و پهنای باند و دریافت پاداش را ممکن کردند.

بخش‌های دیگر تتا نتورک، ارزهای دیجیتال شبکه هستند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

لوگوی ارز دیجیتال THETA و صرافی ایرانی رمزینکس

ارز دیجیتال THETA چیست؟

مثل هر زیرساخت متمرکز دیگر، تتا نتورک هم برای مدیریت پردازش‌ها و فرایندهای داخل شبکه به ارز دیجیتال نیاز دارد. ارز دیجیتال THETA توکن حاکمیتی پروتکل تتا است که پیاده‌سازی ساختار غیر متمرکز حاکمیتی را ممکن می‌کند. این ارز دیجیتال به هولدرها امکان می‌دهد که مشارکت فعال‌تری در توسعه و بهبود بلاکچین داشته باشند.

هولدرهای ارز تتا می‌توانند در رای‌گیری‌هایی شرکت کنند که برای بهبود و ایجاد تغییرات در اکوسیستم تتا برگزار می‌شوند. این رای‌گیری‌ها شامل یک یا چند پیشنهاد (پروپوزال) برای ایجاد تغییر یا بهینه‌سازی پلتفرم می‌شود. هولدرها می‌توانند با استیک کردن ارز دیجیتال THETA امتیاز رای دادن به پیشنهادها را کسب کنند. این هولدرها امکان ارائه پیشنهاد و پروپوزال برای توسعه اکوسیستم را هم دارند.

از کاربردهای دیگر ارز تتا می‌توان به امکان استیک کردن و فعالیت به‌عنوان نود Guardian یا Validator اشاره کرد. به بیان ساده برای اینکه به‌عنوان عضوی از یکی از این گروه‌ها در بلاکچین فعالیت کنید، باید مقداری ارز دیجیتال THETA استیک کنید که به‌نوعی شبیه به هزینه عضویت در بلاکچین است.

تیم توسعه تتا، حداکثر میزان توزیع این ارز دیجیتال را یک میلیارد توکن در نظر گرفته است. قیمت ارز دیجیتال THETA به خاطر همین محدودیت عرضه هم ظرفیت رشد دارد. البته افزایش قیمت ارز تتا یا کاهش آن فقط به محدود بودن عرضه وابسته نیست. استقبال از سرویس استریم غیر متمرکز، شرایط بازار و سرویس‌هایی که تتا نتورک در اختیار کاربر قرار می‌دهد، از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارز دیجیتال هستند.

اکوسیستم تتا نتورک یک ارز دیجیتال دیگر هم دارد که به‌نام TFUEL شناخته می‌شود. این توکن را می‌توان توکن کاربردی شبکه دانست که برای پرداخت هزینه‌ها استفاده می‌شود. تقریبا برای همه فرایندهایی که نیاز به جابه‌جایی پول دارند، ارز دیجیتال TFUEL استفاده می‌شود. از پرداخت هزینه تراکنش‌ها تا پاداش دادن به نودها و تولیدکننده‌های محتوا و حتی ارتباط با قراردادهای هوشمند، ارز دیجیتال TFUEL کاربرد دارد.

ارزهای دیجیتال تتا نتورک با استاندارد موسوم به TNT-20 توسعه یافته‌اند. انواع کیف پول‌های مرسوم در دنیای کریپتو از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند. همچنین Theta Wallet هم به‌عنوان کیف پول رسمی تتا نتورک برای نگهداری و انتقال این ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود.

از کجا ارز دیجیتال تتا (THETA) بخریم؟

ارز دیجیتال تتا با نماد THETA در بسیاری از صرافی‌ها از بایننس و بای‌بیت تا اچ‌تی‌اکس و کوکوین فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های خارجی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. همچنین این صرافی‌ها سیستم احراز هویت الزامی دارند.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال THETA در ایران با پرداخت ریال می‌توانید از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی لیست کامل ارزهای دیجیتال برای شما گردآوری شده است که با کمترین کارمزد می‌توانید آن‌ها را خرید و فروش کنید. رمزینکس امکان خرید THETA با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. علاوه‌بر آن می‌توانید برای خرید بیت تورنت، ایاس، ویچین و سایر رمز‌ارزها نیز اقدام کنید.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش تتا

کارمزد معاملات خرید تتا در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول تتا

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال تتا به کیف پول، 100 تتا می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

تتا نتورک یک پلتفرم غیر متمرکز استریم ویدیویی است که با انگیزه‌های مالی برای ارائه‌دهنده‌های منابع پردازشی و پهنای باند و پرداخت پاداش به تولیدکننده‌های محتوا با سرویس‌های دیگر رقابت می‌کند.

ارز دیجیتال THETA به‌عنوان توکن حاکمیتی بلاکچین تتا شناخته می‌شود که امکان مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز DAO را به کاربران می‌دهد.

ارز دیجیتال TFUEL برای پرداخت همه هزینه‌ها و تراکنش‌های مالی در تتا نتورک کاربرد دارد. پرداخت هزینه‌های تراکنش و پاداش نودها در تتا با TFUEL پرداخت می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال THETA از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را با کارمزد پایین در این صرافی بخرید و بفروشید.

کیف پول ارز دیجیتال Theta Wallet برای نگهداری و انتقال ارزهای دیجیتال TNT-20 پلتفرم تتا نتورک عرضه شد و از TFUEL و THETA پشتیبانی می‌کند.