توکن فای
توکن فای(token)

خرید و فروش ارز توکن فای (TokenFi) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال TOKEN

آخرین قیمت به ریال

23,787IRR

آخرین قیمت به تتر

0.04USDT

تغییر قیمت

-0.85 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

توکن فای

توکن فای

بازارهای معاملاتی توکن فای

 • توکن فای

  توکن فای

  (token)

  23,787 irr

  0.85 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز توکن فای (tokenfi)

اکوسیستم فلوکی با رشد قابل‌توجه خود ظرفیت‌های زیادی را در حوزه‌های مختلف نشان داد. پلتفرم توکن فای یکی از نوآوری‌های مهم در حوزه دیفای در اکوسیستم فلوکی محسوب می‌شود. این محصول جدید، فلوکی را که زمانی فقط یک میم کوین با الهام از سگ خانگی ایلان ماسک بود، به یک اکوسیستم بالغ تبدیل می‌کند. نکته مهم اینکه رونمایی از توکن فای باعث افزایش ارزش بازار فلوکی به میزان ۱۰۰ میلیون دلار شد. درنتیجه می‌توان ادعا کرد TokenFi طرفداران زیادی در بین کاربران پیدا کرده است. خرید ارز دیجیتال TOKEN به‌عنوان توکن اصلی این پلتفرم یک سرمایه‌گذاری نسبتا مثبت به نظر می‌رسد. قیمت ارز توکن فای هم از زمان رونمایی به خاطر همین جذابیت‌ها نوسان‌هایی را تجربه کرد.

توکن فای (TokenFi) چیست؟

توکنیزه کردن دارایی‌های دنیای واقعی و خرید و فروش توکن‌های ساخته شده، جذابیت‌های زیادی برای کاربران علاقه‌مند به دنیای ارزهای دیجیتال دارد. توکن فای (TokenFi) با ارز دیجیتال TOKEN یک پلتفرم با رابط کاربری آسان است که امکان تبدیل کردن دارایی‌های دنیای واقعی به توکن‌های رمزارزی را به کاربران می‌دهد. برای تبدیل کردن دارایی‌ها به توکن ارز دیجیتال، کاربران هیچ نیازی به دانش برنامه‌نویسی یا هزینه کردن ندارند. توکن فای عضوی از کامیونیتی فعال فلوکی (Floki) محسوب می‌شود. دلیل اول راه‌اندازی توکن فای هم این بود که ارز دیجیتال TOKEN به‌عنوان پاداش به کاربران فعال کامیونیتی فلوکی پرداخت شود.

سیستم حاکمیت غیر متمرکز فلوکی یا همان Floki DAO در سال ۲۰۲۳ یک رای‌گیری با هدف راه‌اندازی سرویس جدید برگزار کرد. درنتیجه آن رای‌گیری، در روزهای پایانی اکتبر سال ۲۰۲۳، پلتفرم توکن فای راه‌اندازی شد. رای‌گیری حول راه‌اندازی سرویس جدید بود که قابلیت‌های استیک کردن را در اختیار کاربران قرار دهد. راه‌اندازی پلتفرم در ۲۴ اکتبر تصویب شد و تنها چهار روز بعد قیمت ارز توکن فای رشد ۵۰ درصدی را تجربه کرد.

باتوجه به ایده اولیه راه‌اندازی توکن فای، مرکزیت ارز دیجیتال TOKEN در فعالیت‌های این پلتفرم اجتناب‌ناپذیر است. پلتفرم توکن فای از ارز دیجیتال TOKEN برای پاداش دادن به کاربرانی استفاده می‌کند که ارز دیجیتال FLOKI را استیک کرده‌اند. این پاداش‌ها اغلب در صرافی‌ها فروخته می‌شوند و به مرور نوسان‌های قابل‌توجهی را در چارت قیمت ارز توکن فای ایجاد می‌کنند.

یکی از قابلیت‌های مهم توکن فای به نام Token Launcher شناخته می‌شود که ایجاد توکن‌های دیجیتال را برای کاربران آسان می‌کند. آن‌ها می‌توانند بدون نیاز به برنامه‌نویسی، توکن‌های دیجیتال شبیه ارز FLOKI تولید کنند. همان‌طور که گفته شد، تبدیل دارایی‌های دنیای واقعی به توکن‌های دیجیتال هم در برنامه‌های توکن فای قرار دارد. این قابلیت برای کاربران بسیار جذاب خواهد بود. وقتی آن‌ها بتوانند دارایی‌های دنیای واقعی را به توکن‌های بلاکچینی وصل کنند، تمایل به ورود به دنیای بلاکچین هم بیشتر می‌شود. صنعت توکنیزه کردن دارایی‌های واقعی ارزشی میلیارد دلاری دارد. پیش‌بینی‌ها ادعا می‌کنند این بازار به ارزش تریلیون دلاری هم می‌رسد.

قابلیت‌های اصلی و مهم توکن فای

همان‌طور که گفته شد توکن فای با هدف ارائه سرویس‌های کامل دیفای و توکنیزه کردن دارایی‌ها راه‌اندازی شده است. این پلتفرم سرویس‌های متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در ادامه با آن ها آشنا می‌شوید:

توکن فای لانچر (TokenFi Launcher)

ساخت توکن از دارایی‌ها قابلیت مهم توکن فای محسوب می‌شود. توکن فای لانچر به کاربران امکان می‌دهد توکن‌های ERC-20 و BEP-20 را در چند قدم آسان ایجاد کنند. آن‌ها باید در زمان ساختن توکن‌ها بخش‌هایی مثل نرخ سوزاندن توکن، برنامه بازخرید و کیف پول‌های خزانه توکن را مشخص کنند. سپس می‌توان استخرهای نقدینگی برای توکن ایجاد کرد که در صرافی‌های غیر متمرکز خرید و فروش شود.

ماژول تبدیل دارایی به توکن (TokenFi RWA Tokenization Module)

دارایی‌های دنیای واقعی یا همان RWA برای تبدیل شدن به توکن‌های ارز دیجیتال ظرفیت‌های زیادی دارند. ماژول تبدیل کردن دارایی‌ها به توکن در برنامه‌های جدی توکن فای قرار دارد. کاربران با استفاده از این پلتفرم می‌توانند هر دارایی دنیای واقعی که اوراق بهادار (Security) نیست، به توکن‌های دیجیتال تبدیل کنند. در فرایند توکنیزه کردن دارایی‌ها کاربران می‌توانند اثبات مالکیت یک دارایی را در بلاکچین ثبت کنند. این دارایی‌ می‌تواند هر چیزی از کلکسیون‌های ارزشمند تا دارایی‌هایی مثل طلا باشد.

توکن فای لانچپد (TokenFi Launchpad)

پروژه‌هایی که قصد راه‌اندازی زیرساخت بلاکچینی و سرویس‌های غیر متمرکز دارند، برای شروع کار همیشه چالش‌هایی دارند. لانچپدها در دنیای کریپتو برای حل کردن برخی از این چالش‌ها راه‌اندازی می‌شوند. توکن فای لانچپد به تیم‌ها امکان می‌دهد که تمرکز خود را روی شبکه‌سازی و جذب سرمایه بگذارند. جنبه‌های فنی جذب سرمایه توسط لانچپد مدیریت می‌شود. این سرویس هم به‌صورت کاملا غیر متمرکز و با زیرساخت‌های امنیتی قوی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

بررسی قراردادهای هوشمند با هوش مصنوعی (TokenFi AI Smart Contract Auditor)

فرایند ساده تولید توکن در توکن فای شاید تاحدی نگران‌کننده به نظر برسد. هر کسی با هر سطح دانش فنی می‌تواند در این پلتفرم توکن راه‌اندازی کند. در این شرایط یک سیستم بررسی امنیتی توکن‌ها بسیار کاربردی خواهد شد. پروژه‌های معتبر می‌توانند از این قابلیت توکن فای برای تایید و ثبت امنیت پروژه‌ها و توکن‌های خود استفاده کنند. کامیونیتی توکن فای با مشاهده تاییدیه بررسی‌ها، اعتماد بیشتری به یک توکن یا پروژه پیدا می‌کنند.

انگیزه‌دهی به کاربران و برنامه دعوت از دوستان

توکن فای هم مانند هر پروژه جوان دیگر در دنیای کریپتو، تمرکز مهمی روی جذب کاربران جدید می‌گذارد. انگیزه دادن به کاربران ازطریق برنامه‌های پاداشی متنوع و مسابقه‌ها انجام می‌شود. یکی از برنامه‌های مرسوم، دعوت از دوستان یا همان Referral Program است. کاربرانی که از دوستان و آشنایان خود برای پیوستن به اکوسیستم توکن فای دعوت کنند، پاداش‌هایی از جنس ارز دیجیتال TOKEN دریافت می‌کنند. در سیستم توزیع ارز توکن فای، پنج درصد از کل توزیع برای این برنامه کنار گذاشته شده است.

ارز دیجیتال TOKEN چیست؟

هر پروژه بلاکچینی، خصوصا در دنیای دیفای، نیاز به یک ارز دیجیتال اصلی دارد. ارز دیجیتال TOKEN به‌عنوان توکن اصلی توکن فای معرفی شد و به مرور کاربردهای متنوعی پیدا می‌کند. ارز دیجیتال توکن فای ابتدا با هدف پاداش دادن به کاربرانی توسعه پیدا کرد که ارز دیجیتال FLOKI را استیک می‌کردند. البته به مرور کاربردهای دیگری هم برای ارز TOKEN طراحی می‌شود. به‌عنوان مثال احتمالا سیستم حاکمیت غیر متمرکز توکن فای هم حول همین ارز دیجیتال شکل می‌گیرد.

حداکثر میزان توزیع ارز دیجیتال TOKEN برابر با ۱۰ میلیارد توکن در نظر گرفته شده است. این توزیع به‌صورت مساوی بین دو شبکه اتریوم و بی‌ان‌بی چین تقسیم می‌شود. مثل هر توکن دیگر، ارز دیجیتال TOKEN هم با درصدهای متنوع برای توسعه اکوسیستم، پاداش دادن به مشارکت‌کننده‌ها و انگیزه‌دهی برای همکاری‌ها و جذب‌های جدید تقسیم می‌شود.

نکته مهم اینکه استقبال از توکن فای برای دریافت پاداش ارز دیجیتال TOKEN بسیار زیاد بوده است. یک هفته بعد از رونمایی از توکن فای، حدود ۵۴/۴ میلیون دلار ارز دیجیتال FLOKI وارد برنامه استیک کردن شد که حدود ۱۷ درصد از کل توکن‌های فلوکی در گردش بازار را تشکیل می‌داد.

آیا توکن فای ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

کامیونیتی کاربرانی که حول میم کوین‌ها شکل می‌گیرد، همیشه فعال و پیگیر مسائل کامیونیتی هستند. کامیونیتی فلوکی هم یکی از فعال‌ترین جوامع کاربران را دارد. راه‌اندازی یک سرویس جدید برای پاداش دادن به این اعضا، ایده نوآورانه و جذابی بود. به همین دلیل به محض راه‌اندازی پلتفرم توکن فای، اسقبال زیادی از آن شد. در ادامه، خرید ارز دیجیتال TOKEN به یک فرصت خوب تبدیل شد، چون فعال بودن کامیونیتی و اخبار پیرامون آن، فرصت‌های بهره بردن از نوسان‌ها را در اختیار تریدرها قرار می‌داد.

نوسان‌های قیمتی در چارت ارز توکن فای نشان می‌دهد که تریدرها امکان سود بردن خوبی از این ارز دیجیتال دارند. از ابتدای سال ۲۰۲۴ تا پایان ماه فوریه، رشدهای ۸۰ درصدی برای قیمت ارز دیجیتال TOKEN دیده شد. در مجموع می‌توان سرمایه‌گذاری در ارز توکن فای را به شرط مطالعه دقیق پروژه و شرایط بازار، برای کاربران سودآور در نظر گرفت. البته برای سود بردن از نوسان‌های صعودی و نزولی، باید تجربه کافی برای ثبت سفارش‌های Long و Short را داشته باشید.

از کجا ارز توکن فای (TOKEN) بخریم؟

ارز دیجیتال توکن فای با نماد TOKEN در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید ازن توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز TOKEN در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال TOKEN با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش توکن فای

کارمزد معاملات خرید توکن فای در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول توکن فای

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال توکن فای به کیف پول، 40 توکن فای می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

توکن فای یک پلتفرم دیفای و توکنیزه کردن دارایی‌ها متعلق به اکوسیستم فلوکی است که سرویس‌های متنوع راه‌اندازی و ترید توکن‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

کاربران با استفاده از توکن فای می‌توانند دارایی‌های واقعی خود را به توکن دیجیتال تبدیل کرده و آن‌ها را خرید و فروش کنند.

پلتفرم توکن فای و ارز دیجیتال TOKEN در ابتدا با هدف پاداش دادن به کاربرانی راه‌اندازی شد که ارز دیجیتال FLOKI را استیک می‌کردند.

ارز دیجیتال TOKEN ارز اصلی پلتفرم توکن فای است که ابتدا به‌عنوان پاداش به استیک کننده‌های فلوکی پرداخت می‌شد، اما به مرور کاربردهای جدیدی در پلتفرم پیدا می‌کند.

برای خرید ارز دیجیتال TOKEN از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این پلتفرم با کارمزد بسیار پایین بخرید و بفروشید.

تغییرات قیمت توکن فای

بیشترین قیمت

21,501irr

کمترین قیمت

25,454irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال توکن فای

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال توکن فای در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال توکن فای همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط توکن فای برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

عضو رمزینکس نیستید؟

از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید

ثبت‌نام
Become Member