۱اینچ(1inch)

خرید و فروش وان اینچ نتورک (1inch) - معرفی و نمودار تحلیلی ارز 1inch

آخرین قیمت به ریال

228,715IRR

آخرین قیمت به تتر

0.39USDT

تغییر قیمت

3.94 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

۱اینچ

بازارهای معاملاتی وان‌اینچ

 • ۱اینچ

  (1inch)

  228,715 irr

  3.94 %
  arrow_drop_up
 • اینچ1/تتر

  (1inch)

  0.37 usdt

  0 %

معرفی ارز وان‌اینچ (1inch)

وان اینچ با نام کامل و نماد 1inch یک صرافی غیر متمرکز یا به بیان بهتر اگرگیتور یا تجمیع‌کننده صرافی‌های غیر متمرکز است که برای خرید و فروش ارز دیجیتال، پایین‌ترین قیمت را به کاربران ارائه می‌کند. این سرویس که با نام وان اینچ نتورک هم شناخته می‌شود، ارز دیجیتالی به نام 1INCH دارد. توکن 1INCH در این شبکه کاربردهای زیادی دارد و به همکاری هرچه بهتر کاربران و سرمایه‌گذاران با شبکه کمک می‌کند. وان اینچ را می‌توان یکی از اعضای مهم اکوسیستم DeFi دانست که ترکیبی از خدمات را با قیمت مناسب برای کاربران فراهم می‌کند. به همین دلیل ارز 1INCH هم پتانسیل‌های زیادی برای رشد دارد.

وان اینچ (1inch) چیست؟

وان اینچ یک تجمیع‌کننده صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) است که کمترین قیمت ارزهای دیجیتال را از بین چندین صرافی پیدا کرده و به کاربران ارائه می‌کند. صرافی‌های غیر متمرکز بخش مهمی از اکوسیستم دیفای (DeFi) هستند که تبادل ارزهای دیجیتال بدون نیاز به شرکت و سازمان واسطه را فراهم می‌کنند. این صرافی‌ها به کاربران امکان می‌دهند که در تمامی مراحل ترید یا سواپ کردن توکن‌ها، مالکیت کامل دارایی‌ها را داشته باشند. درنتیجه نگرانی باعث از دست رفتن دارایی‌ها یا محدودیت‌هایی مثل KYC هم در آن‌ها وجود ندارد. البته این صرافی‌ها نقاط ضعفی هم دارند که راهکارهایی مثل 1inch برای حل کردن همان‌ها متولد شده‌اند.

قیمت ارزهای دیجیتال و هزینه کارمزد تراکنش‌ها در هر زمان در صرافی‌های غیر متمرکز با هم فرق دارد. به‌عنوان مثال برای سواپ کردن USDT با ETH، احتمالا هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید در یونی‌سواپ و سوشی‌سواپ برابر نخواهد بود. در این مواقع، احتمالا بین چندین صرافی غیر متمرکز به دنبال بهترین قیمت خواهید بود. بعد از آن هم باید همه فرایندهای وصل کردن کیف پول به DEX و تامین نقدینگی را انجام دهید که چالش‌های خاص خود را دارد.

پلتفرم وان اینچ برای حل کردن همین مشکل متولد شد. این تجمیع‌کننده، قیمت ارز دیجیتال را از صرافی‌های مختلف جمع‌آوری و بررسی می‌کند. سپس بهترین قیمت برای تبادل ارزها با هم را به شما پیشنهاد می‌دهد. 

برخی از صرافی‌های مشهوری که در 1inch پشتیبانی می‌شوند:

 • Uniswap
 • Sushiswap
 • 0x
 • Kyber Network
 • Balancer

تاریخچه 1inch

پلتفرم وان اینچ در می ۲۰۱۹ توسط سرژی کونز  و آنتون بوکوف روی شبکه‌ اتریوم راه‌اندازی شد. این دو بنیان‌گذار قبلا سابقه کار روی پروژه‌های نرم‌افزاری و همچنین بلاکچین‌های دیگر را داشته‌اند. کونز به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در شرکت پورشه مشغول به کار بود و بوکوف هم یکی از توسعه‌دهنده‌های پروتکل بلاکچینی NEAR بوده است.

بنیان‌گذارهای 1inch در دسامبر ۲۰۲۰ توانستند ۱۲ میلیون دلار سرمایه جذب کنند. در این دور جذب سرمایه، شرکت‌های معروفی مثل Pantera Capital و ParaFi Capital حضور داشتند. در زمان رونمایی رسمی، تعدادی توکن 1inch هم به کاربرانی که قبلا از پلتفرم استفاده کرده بودند، به‌صورت ایردراپ واریز شد.

وان اینچ چطور کار می‌کند؟

در تعریفی ساده می‌توان 1inch را شبیه سایت‌های فروش بلیط هواپیما دانست که قیمت پرواز را از صدها شرکت جمع‌آوری کرده و ارزان‌ترین بلیط را ارائه می‌کنند. وان اینچ هم قیمت ارز دیجیتال را از چندین صرافی غیر متمرکز جمع‌آوری می‌کند. سپس ارزان‌ترین قیمت و روش مبادله به کاربر پیشنهاد می‌شود. این پلتفرم چند پروتکل مهم دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید:

پروتکل تجمیع یا Aggregation Protocol

پلتفرم 1inch به‌صورت خودکار مسیرهای ترید که بهترین قیمت و کمترین کارمزد را دارند، به کاربر پیشنهاد می‌دهد. درنتیجه کاربران به جای بررسی چندین صرافی و قیمت در آن‌ها، از یک پلتفرم برای بهترین و ارزان‌ترین سواپ استفاده می‌کنند.

جدیدترین نسخه پروتکل تجمیع وان اینچ با نام Pathfinder، بهترین مسیر ترید را از بین چند بازار انتخاب می‌کند. این پروتکل همچنین هزینه کارمزد تراکنش را هم برای پیشنهاد خود در نظر می‌گیرد. با استفاده از پروتکلا Pathfinder، یک ترید می‌تواند به چند ترید تقسیم شود. با این کار، بهترین مسیر خرید و فروش با بیشترین بازدهی، به کاربر پیشنهاد می‌شود.

فرض کنید می‌خواهید ۱۰۰ دلار استیبل کوین DAI را با استفاده از پلتفرم 1inch به ETH تبدیل کنید. وان اینچ برای پیشنهاد بهترین مسیر ترید، شاید تبدیل کردن DAI به USDC و سپس خرید ETH با USDC را پیشنهاد دهد. چون قیمت USDC و هزینه کارمزد احتمالا در این شرایط روی هزینه نهایی ترید تاثیر می‌گذارد.

حتی پیشنهاد ترید در چند صرافی هم ممکن است. مثلا بخشی از DAI در صرافی یونی‌سواپ و بخشی دیگر در بالانسر با ETH سواپ شوند. این حالت برای مواقعی که استخر نقدینگی در یک صرافی پر نباشد، کاربرد زیادی دارد.

پروتکل نقدینگی یا Liquidity Protocol

پروتکل نقدینگی وان اینچ ابتدا با نام Mooniswap معرفی شد. این پروتکل امکان درآمد ثابت را به کاربران می‌دهد. همان‌طور که از نامش پیدا است، در پروتکل تامین نقدینگی می‌توانید با استیک کردن دارایی‌های دیجیتال، از پلتفرم وان اینچ درآمد ثابت داشته باشید. این دارایی‌ها در استخرهای نقدینگی صرافی غیر متمرکز 1inch استفاده می‌شوند و برای سرمایه‌گذاران، درآمد ثابت به‌همراه دارند.

سرمایه‌گذاران استخرهای نقدینگی، به‌عنوان پاداشی از تامین سرمایه، توکن‌های نوع LP دریافت می‌کنند که می‌توان آن‌ها را با ارزهای دیجیتال دیگر تبادل و ترید کرد.

پروتکل سفارش محدود یا Limit Order Protocol

این پروتکل در وان اینچ به کاربران امکان می‌دهد که سفارش‌های پیشرفته‌تری ثبت کنند. آن‌ها می‌توانند سفارش‌هایی کمی پیچیده‌تر از سواپ ساده را با استفاده از این پروتکل ثبت کنند. 

با استفاده از Limit Order، می‌توانید تریدهایی شبیه به تریدهای حرفه‌ای در صرافی‌های متمرکز را در صرافی‌های غیر متمرکز تجربه کنید. با این کار می‌توان برای تریدها نقطه توقف ضرر یا همان Stop Loss هم تعریف کرد.

ارز دیجیتال 1INCH چیست؟

ارز دیجیتال 1INCH به‌عنوان توکن اصلی پلتفرم وان اینچ نتورک شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال کاربردهای زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها در تامین نقدینگی برای پلتفرم دیده می‌شود. کاربران و سرمایه‌گذاران می‌‌توانند با استیک کردن ارزهای دیجیتال مختلف، استخرهای نقدینگی وان اینچ را پر کرده و در ازای آن پاداش دریافت کنند. پاداش‌ها با توکن 1INCH پرداخت می‌شوند. به این کار، Liquidity Mining می‌گویند. چنین رویکردی در دیگر صرافی‌های غیر متمرکز مثل یونی‌سواپ هم دیده می‌شود که پاداش تامین نقدینگی را با توکن‌های اصلی خود مثل UNI پرداخت می‌کنند.

توکن 1INCh علاوه بر پاداش برای تامین نقدینگی، به‌عنوان توکن حاکمیتی یا همان Governance Token هم در وان اینچ نتورک کاربرد دارد. وان اینچ در کریسمس سال ۲۰۲۰ تعدادی از توکن‌های خود را بین کاربرانی که قبلا از صرای این پلتفرم استفاده کرده بودند، ایردراپ کرد. ارز دیجیتال وان اینچ در کاربرد حاکمیتی یک حق رای به دارنده‌ها می‌دهد تا در تصمیم‌گیری‌های سیستم حاکمیتی غیر متمرکز پلتفرم نقش داشته باشند. آن‌ها می‌توانند درباره پیشنهادها و پروپوزال‌هایی که برای تصمیم‌های آتی پلتفرم برگزار می‌شود، شرکت کنند. برای رای دادن هم باید مقداری 1INCH استیک کنند.

در ایردراپ وان اینچ در سال ۲۰۲۰، کاربران برای دریافت پاداش باید یکی از این شرایط را می‌داشتند:

 • ترید کردن در صرافی غیر متمرکز 1inch تا قبل از ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰
 • حداقل چهار ترید در مجموع
 • یا هر تعداد ترید دیگر که حداقل ۲۰ دلار ارزش داشت.

از بین ۱/۵ میلیارد توکنی که مینت شد، ۶ درصد در ایردراپ به کاربران داده شد. ۱۴/۵ درصد دیگر قفل شد تا در آینده و در طول چهار سال برای هزینه‌های متنوع پلتفرم خرج شود. این هزینه‌ها شامل گسترش تیم، جایزه و پاداش در رویدادهای مختلف و ذخیره برای موارد اضطراری بود. ۲۳ درصد دیگر هم به‌عنوان منبعی برای انگیزه دهی به کامیونیتی وان اینچ استفاده شد که بخشی از آن به تامین نقدینگی برای استخرها اختصاص داشت.

یکی از توکن‌های دیگر پلتفرم وان این، Chi Gastoken نام دارد. این توکن برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها استفاده می‌شود. چی گاستوکن از استاندارد ERC-20 پیروی می‌‌کند و کاربران با استفاده از آن، در پرداخت هزینه تراکنش‌ها تخفیف دریافت می‌کنند.

ساختار حاکمیتی Instant Governance

ساختارهای حاکمیتی غیر متمرکز یا همان DAO در انواع سرویس‌های غیر متمرکز و DEX استفاده می‌شود. در این میان وان اینچ رویکرد خاصی دارد که آن را از رقبا متمایز می‌کند. بنیاد وان اینچ اعتقاد دارد ساختار آن‌ها، زیرساخت کاملا غیر متمرکزی برای مدیریت و حاکمیت ایجاد می‌کند و با دیگر پلتفرم‌ها تفاوت اساسی دارد.

در ساختار حاکمیتی 1inch، همه دارنده‌های توکن 1INCH حق رای برابر دارند. برخلاف سرویس‌هایی مثل Dash که به برخی از نودهای شبکه مثل Masternodes امتیاز رای‌دهی بیشتری دارند، در وان اینچ حق رای به‌صورت برابر بین همه تقسیم می‌شود.

از کجا ارز 1INCH بخریم؟

ارز دیجیتال وان اینچ با نماد 1INCH در بسیاری از صرافی‌های بزرگ متمرکز و غیر متمرکز بین‌المللی پشتیبانی می‌شود. بایننس، اچ‌تی‌اکس، بایبیت و کوکوین تنها تعدادی از این صرافی‌ها هستند. البته برای خرید و فروش 1INCh در این پلتفرم‌ها باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید.

برای خرید 1INCH در ایران می‌توانید از صرافی معتبر رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید 1INCH با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش وان‌اینچ

کارمزد معاملات خرید وان‌اینچ در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول وان‌اینچ

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال وان‌اینچ به کیف پول، 1 وان‌اینچ می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

پلتفرم وان اینچ نتورک با نام لاتین 1inch یک پلتفرم تجمیع‌کننده صرافی‌های غیر متمرکز است که ارزان‌ترین و آسان‌ترین مسیر را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال به کاربر پیشنهاد می‌دهد.

ارز دیجیتال 1INCH توکن اصلی پلتفرم وان اینچ است که کاربردهای متنوعی از پاداش برای تامین نقدینگی تا شرکت در رای‌گیری‌های سیستم حاکمیتی پلتفرم دارد.

برای خرید 1INCH می‌توانید از صرای رمزینکس استفاده کنید. با ثبت‌نام و احراز هویت در این صرافی، می‌توانید صدها ارز دیجیتال را با پرداخت ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت وان‌اینچ

بیشترین قیمت

200,020irr

کمترین قیمت

233,093irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال وان‌اینچ

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال وان‌اینچ در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال وان‌اینچ همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط وان‌اینچ برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.