صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
صرافی ارز دیجیتال رمزینکس
بلاگ
سوالی دارید؟

فروش و خرید آوی

AAVE

آوی

AAVE

31,178,878IRR
4.97 %
62.78USDT
کمترین قیمت27,846,667IRR
بیشترین قیمت32,429,250IRR

پرداخت میکنم

IRR

IRR


دریافت میکنم

آوی

آوی


تغییرات قیمت آوی

 • روزانه

  4.16 %
 • هفتگی

  23.03 %
 • ماهانه

  23.75 %
 • سالانه

  21.21 %

اطلاعات آوی

قیمت جهانی

$75.1

قیمت در رمزینکس

31,178,878 IRR

حجم جهانی

235.44 M

حجم رمزینکس

47,872,857 IRR

تغییر قیمت

4.97 %

دامیننس

0.24 %

ارزش کل بازار

$1,201,547,682.0

مرتبه

46

بازارهای معاملاتی آوی

نمايش همه بازارها
بازارآخرین قیمتتغييرات (24h)حجم معاملات (24h)
AAVE/rial
AAVE/IRRآوی/ریال
31,178,878
4.97 %
47,872,857 IRRمعامله
AAVE/tether
AAVE/USDTآوی/تتر
55
11.29 %
2.55 USDTمعامله

درباره آوی

پروژه آوه (AAVE) یک پروتکل متن‌باز دیفای (DeFi) است که دارای ارز دیجیتال اختصاصی خود تحت عنوان همین نام و اختصار است. رمزارز آوه بر روی بلاک‌چین اتریوم در حال اجرا است و یک سیستم قراردادهای هوشمند به شمار می‌رود. حوزه گسترده و دارای پتانسیل دیفای باعث شده است که آوه تبدیل به یکی از ارزهای دیجیتال برتر بازار شود. برای خرید ارز دیجیتال آوه می‌توانید از طریق صرافی رمزینکس اقدام کنید.

آوه در ابتدا با نام و نشانی متفاوت در سال 2017 توسط استنی کولچف (Stani Kulechov) معرفی شد. عرضه اولیه سکه (ICO) در نوامبر 2017 (آبان 96) برگزار شد و طی آن 600000 دلار در ازای فروش یک میلیارد توکن جمع آوری و در سپتامبر 2018 این پروژه به آوه تغییر نام یافت.

ارز دیجیتال آوه پلتفرمی بر بستر بلاک‌چین است که به ایجاد یک بازار مالی غیر متمرکز پرداخته است و در زمینۀ وام دهی فعالیت می‌کند. این بازار مالی متشکل از وام‌دهندگان، وام‌گیرندگان و تأمین‌کنندگان موجودی است.

نقدینگی مورد نیاز این بازار، از طریق تأمین‌کنندگان سرمایه و سپرده گذاران فراهم می‌شود. سپس، این تأمین‌کنندگان با توجه به سیستم وثیقه‌گذاری به وام‌گیرندگان اجازۀ دریافت وام را خواهند داد. این روش، همان روش وام‌دهی غیر متمرکز و همتا به همتایی است.

اشباع وثیقه‌گذاری (Overcollateralization) به معنی وثیقه‌گذاری بیشتر از ارزش مبلغ وام داده شده و نرخ وثیقه‌گذاری (Collateralization Ratio) به معنی نسبت ارزش وثیقه به وام برای جلوگیری از خطر نوسانات ناگهانی بازار برای وام‌دهنده دو اصطلاح مهم در پروژه دیفای آوه هستند.

سیستم وام دهی آوه (AAVE) بسیار ساده است و همین موضوع تبدیل به یکی از مهمترین مزایا این پروژه شده است. از دیگر مزایای این پلتفرم این است که نرخ سود خوبی برای وام‌ها ارائه می‌دهند. ماهیت غیرمتمرکز بودن و همچنین امنیت بالا از دیگر مزایای این شبکه است.

توکن لِند (Lend) توکن اصلی آوه است که استاندارد ERC-20 دارد و تعداد کلی تولیدشدۀ آن حدود ۱ میلیارد و سیصد میلیون است. از این مقدار ۱ میلیارد توکن در زمان عرضۀ اولیه آن فروخته شده است.


تاریخچه قیمت آوی

قیمت آوه درست چند روز پس از عرضه شروع به رشد کرد؛ به صورتی که چند ماه بعد قیمت آوه نسبت به مقدار اولیه خود بیش از 1500 درصد درصد رشد داشت. البته این افزایش قیمت آوه ادامه‌دار نبود و از فوریه 2018 قیمت آوه روند نزولی به خود گرفت و این روند تا آوریل 2020 ادامه‌دار بود. پس از آن قیمت توکن آوه یا همان لِند مجدداً وارد کانال صعودی شد.

در اواخر سال 2020 قیمت آوه (AAVE) رشد چشمگیری داشت و طی چند روز قیمت آوه رشد بیش از 400 درصد را تجربه کرد.


کارمزد آوی

کارمزد معاملات خرید آوی در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)
کمتر از 100 میلیون تومان% 0.2% 0.25
100 تا 500 میلیون تومان% 0.18% 0.225
500 میلیون تا 1 میلیارد تومان% 0.16% 0.2
1 تا 4 میلیارد تومان% 0.14% 0.18
4 تا 10 میلیارد تومان% 0.125% 0.17
10 تا 20 میلیارد تومان% 0.12% 0.15
20 تا 100 میلیارد تومان% 0.1% 0.135
100 تا 500 میلیارد تومان% 0.075% 0.12
500 میلیون تومان و بیشتر% 0.07% 0.12

کامزد انتقال به کیف پول آوی

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال آوی به کیف پول، 0.3 آوی می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.


نحوه خرید و فروش آوی

خرید آوی از صرافی ارز دیجیتال ایرانی روند ساده‌ای دارد. صرافی‌ها اغلب یا فروشگاهی هستند یا بازار معاملاتی دارند. آوی در بازار ارزهای دیجیتال، جایگاه ویژه‌ای برای خود دست و پا کرده است. از تمامی صرافی‌های خارجی و صرافی ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس قادر به خرید ارز دیجیتال آوی هستید. مهم رعایت امنیت و احتیاط برای دوری از هر گونه تحریم و کلاهبرداری است.

 • ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید
 • مدارک هویتی خواسته شده را ارسال کنید
 • با ارسال مدارک سطح برنزی برای شما فعال خواهد شد
 • تکمیل فرایند احراز هویت
 • فعال شدن سطح طلایی برای شما
 • واریز ریال به حساب
 • خرید ارز دیجیتال مورد نظر
 • فروش ارز دیجیتال مورد نظر
 • برداشت ریالی از حساب

به محض ثبت‌نام اولیه و بارگذاری مدارک خواسته شده، می‌توانید در سطح برنزی به خرید ارز دیجیتال آوی مشغول شوید. حین اینکه شما مشغول به خرید آوی هستید، فرایند احراز هویت شما بعد از چند روز تکمیل خواهد شد و قادر به فعالیت در سطح طلایی بدون محدودیت خواهید بود.

خرید آوی

برای خرید آوی در صرافی رمزینکس دو راه پیش رو دارید. روش اول این است که مقدار آوی مورد نظر خود را به طور مستقیم از رمزینکس خریداری کنید. روش دوم هم ورود به رمزینکس تریدر است. رمزینکس تریدر یک بازار معاملاتی همتا به همتا است که شما در آن به طور مستقیم با کاربران وارد معامله خرید و فروش رمز ارز آوی می‌شوید.

در بازار معاملاتی یا همان رمزینکس تریدر سفارش خرید آوی خود را به دو صورت سفارش خرید محدود سفارش خرید سریع ثبت کنید. سفارش‌گذاری با قیمت مدنظر خود در بازار، سفارش محدود و ثبت سفارش بر اساس قیمت تعیین شده توسط فروشندگان، سفارش سریع است.

در خرید سریع آوی سفارش شما در سریع‌ترین زمان ممکن و حتماً صورت خواهد گرفت اما در سفارش محدود خرید آوی تکمیل سفارش به تطابق قیمت سفارش خرید شما با قیمت سفارش فروش دیگر کاربران بستگی دارد.

فروش آوی

فرایند فروش ارز دیجیتال آوی در صرافی رمزینکس به مانند خرید آن، به دو صورت ثبت سفارش فروش محدود و سریع خواهد بود و چگونگی آن دقیقاً مشابه با سفارش‌های خرید است که در بالا توضیح داده شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید و فروش آوی و سایر ارزهای دیجیتال از رمزینکس وارد صفحه ی راهنمای استفاده از رمزینکس شوید.

سوالات متداول

ارز دیجیتال آوه (Aave) یک پروتکل در حوزه دیفای بوده که در زمینه وام دهی یا لندینگ (Lending) فعالیت می‌کند

برای خرید ارز دیجیتال آوه (AAVE) می‌توانید در صرافی رمزینکس ثبت نام کنید. در صرافی رمزینکس می‌توانید با حضور در بازار معاملاتی همتا به همتا به خرید و فروش آوه به طور مستقیم و بدون واسطه بپردازید.

اخیراً در صرافی رمزینکس این امکان اضافه شده است که کاربران به محض ثبت نام می‌توانند آوه بخرند و بدون محدودیت واریز ریالی داشته باشند. بعد از مدتی فرایند احراز هویت کامل و قادر به فعالیت در سطح طلایی خواهند بود.

آینده ارز دیجیتال آوه به پیشرفت پلتفرم آن وابسته است. این پلتفرم اهدافی را در نظر دارد که می‌تواند به آینده رمزارز آن نیز کمک کند. بسیاری از افراد معتقد می‌باشند که سیستم وام باید از بانک‌ها جمع شود و باید سیستم وام غیرمتمرکز را رسماً معرفی کنند. امیدواریم در این موضوع پیشرو باشد که می‌تواند با این کار آینده خوبی را برای خود رقم بزند.

خیر؛ ارز دیجیتال آوه به دلیل الگوریتمی که در ساختار آن به کار رفته است یعنی الگوریتم اثبات سهام، قابلیت استخراج ندارد.

عضو رمزینکس نیستید؟

از طریق دکمه زیر ثبت نام کنید

ثبت نام
become-a-member