بت(bat)

خرید و فروش بت با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای بت BAT

آخرین قیمت به ریال

143,982IRR

آخرین قیمت به تتر

0.25USDT

تغییر قیمت

-6.36 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

بت

بازارهای معاملاتی بت

  • بت

    (bat)

    143,982 irr

    6.36 %
    arrow_drop_down

معرفی ارز بت (basic_attention)

مرورگر اینترنتی بریو یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاکچین محسوب می‌شود که مزیت‌های متنوعی را به کاربران علاقه‌مند به حریم خصوصی و دنیای غیر متمرکز عرضه کرده است. این مرورگر یک ارز دیجیتال به نام BAT (مخفف Basic Attention Token) به بازار معرفی کرد که امکان درآمدزایی از سرویس‌های تبلیغاتی را به‌صورت مستقیم به کاربران می‌دهد. ارز بت در میان کاربران اپلیکیشن‌های وب ۳ محبوبیت زیادی دارد. درواقع کاربران جدی که به دنبال اینترنت غیر متمرکز و بدون مالکیت گروه‌های خاص هستند، بدون اهمیت دادن آن‌چنان زیاد به قیمت ارز بت، آن را یکی از دستاوردهای نوآورانه در دنیای ارز دیجیتال می‌دانند. در این میان مرورگر بریو هم نقش مهمی در محبوبیت ارز دیجیتال BAT داشت و خودش امروز به‌عنوان یکی از جدی‌ترین رقبا برای مرورگرهای سنتی مثل کروم و مایکروسافت اج به حساب می‌آید.

ارز دیجیتال بت (BAT) چیست؟

امروزه اغلب کاربران دنیای اینترنت از تبلیغات دیجیتال مزاحم، خصوصا در زمان وب‌گردی، فراری هستند. حال اگر سیستمی با انگیزه‌های مالی وجود داشت که کاربران را به تماشای تبلیغات تشویق می‌کرد، آیا باز هم علاقه‌ای به این کار نداشتند؟ ارز دیجیتال بت با نماد BAT یک رمزارز با هدف ایجاد انقلاب در صنعت تبلیغات آنلاین است که چرخه اقتصادی کاملی را بین تولیدکنند‌های محتوا، نمایش دهنده‌های تبلیغات و کاربران نهایی ایجاد می‌کند. این ارز دیجیتال روی شبکه اتریوم توسعه یافت و به‌صورت یکپارچه با مرورگر اینترنتی بریو (Brave) به بازار معرفی شد. البته بعدا بلاکچین سولانا هم به لیست پشتیبانی بت اضافه شد. ارز بت بین تبلیغ‌دهنده‌ها، ناشران و کاربران به گردش در می‌آید و یک سیستم تجاری بین این سه گروه ایجاد می‌کند. درواقع حلقه گمشده درآمد از تبلیغات را می‌توان با ارز بت پیدا کرد.

توسعه‌دهنده‌های مرورگر بریو، از همان ابتدا با هدف قدرت دادن به کاربران نهایی در دنیای اینترنت، این مرورگر را به بازار عرضه کردند. ارز دیجیتال BAT هم یکی از مهم‌ترین قطعات در پازل انقلابی بریو بود. کاربرانی که از مرورگر Brave استفاده می‌کنند، به ازای مشاهده محتوای تبلیغاتی، ارز دیجیتال BAT دریافت می‌کنند. این انگیزه مالی باعث می‌شود کاربران بیشتری به مشاهده تبلیغات تشویق شوند. در سوی دیگر چرخه تبلیغات هم ناشران امکان ارائه تبلیغات با نرخ بازدهی بالاتر را پیدا می‌کنند و تبلیغ‌دهنده‌ها هم فرصت بیشتری برای دیده شدن پیاده می‌کنند. درنتیجه ارز بت یک پلتفرم تبلیغات دیجیتال جدید را به دنیای وب معرفی کرده است. ارز دیجیتال BAT که بین کاربران توزیع می‌شود، مانند همه ارزهای دیجیتال دیگر امکان ترید شدن، هولد شدن یا حتی پرداخت هزینه و پشتیبانی از تولیدکننده‌های محتوا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

برندن ایش (Brendan Eich) یکی از مشهورترین برنامه‌نویس‌های معاصر محسوب می‌شود. او در تیم توسعه زبان برنامه‌نویسی جاوااسکریپت حضور داشته و همچنین یکی از هم‌بنیان‌گذارهای فایرفاکس بوده است. او مرورگر بریو را به بازار عرضه و برای ارز دیجیتال BAT هم در سال ۲۰۱۷ یک عرضه اولیه سکه (ICO) اجرا کرد. این عرضه اولیه، جذب سرمایه ۳۵ میلیون دلاری را تنها در ۳۰ ثانیه برای بریو و پروژه ارز بت به‌همراه داشت. از اعضای دیگر تیم بت می‌توان به برایان باندی، یان ژو، زوکو ویلکاکس و گرگ بادروس اشاره کرد.

مرورگر بریو و ارز دیجیتال BAT با هدف حل کردن چند چالش اساسی دنیای وب به بازار معرفی شدند. چالش‌هایی که هنوز جذابیت استفاده آسان و منصفانه از محتوای وب را برای بسیاری از کاربران از بین می‌برند. یکی از این چالش‌ها سرعت پردازش صفحه‌های وب است که خصوصا به خاطر نمایش تبلیغات در بسیاری از مواقع کاهش قابل توجهی پیدا می‌کند. بارگذاری تبلیغات در صفحه‌های وب علاوه بر کاهش سرعت بارگذاری، هزینه‌های اضافی را هم به مرور به کاربران تحمیل می‌کند. پاداشی که با ارز بت به کاربران پرداخت می‌شود، تاحدی این چالش را از بین می‌برد.

از چالش‌های دیگر دنیای سنتی وب می‌توان به امنیت اشاره کرد. بسیاری از تبلیغات دنیای دیجیتال مربوط به سرویس‌های مشکوک یا وب‌سایت‌های کلاهبرداری هستند. زیرساخت غیر متمرکز امنیتی که در مرورگر بریو برای نمایش تبلیغات استفاده می‌شود، تا حد زیادی جلوی این چالش را می‌گیرد.

ارز بت و مرورگر بریو چطور کار می‌کنند؟

مرورگر به‌صورت پیش‌فرض تبلیغات را مسدود می‌کند و تنها با اجازه کاربر، به او تبلیغ نمایش می‌دهد. درنتیجه کاربرانی که از Brave استفاده می‌کنند، تا حد زیادی از سرعت، امنیت و حریم خصوصی بیشتری بهره می‌برند. مرورگر بریو با استفاده از موتور مرور وب کرومیوم (که کروم و اج هم از آن استفاده می‌کنند)، تمامی پیش‌نیازهای لازم برای ارائه یک تجربه سریع و امن به کاربران را دارد. نکته مهم اینکه تمامی افزونه‌های هماهنگ با کرومیوم، روی مرورگر بریو به راحتی نصب و اجرا می‌شوند. در کنار همه این قابلیت‌ها، یکپارچه شدن مرورگر بریو با ارز بت، آن را به گزینه‌ای جذاب برای کاربران، ناشران تبلیغ و شرکت‌های تبلیغ‌دهنده تبدیل می‌کند. 

کاربران با فعال کردن و ورود به برنامه مشاهده تبلیغ در مرورگر بریو، امکان کسب درآمد با ارز دیجیتال BAT را پیدا می‌کنند. درواقع آن‌ها درآمد خود را به‌صورت مستقیم از تبلیغ‌دهنده‌ها دریافت خواهند کرد. درنتیجه انگیزه‌های لازم برای تماشای تبلیغ هم ایجاد می‌شود. به هر حال قیمت ارز بت در دوره‌هایی نوسان‌هایی داشت و کاربران زیادی به دنبال کسب آسان‌تر این توکن و نوعی درآمد جانبی هستند.

مرورگر بریو برای محسابه میزان پاداش کاربران از مشاهده تبلیغ‌ها، روش جالب‌توجهی دارد. وقتی یک تبلیغ در کنار محتوای اصلی در بریو مشاهده می‌کنید، امتیاز توجه یا همان میزان BAT پاداش شما بسته به زمان نمایان بودن تبلیغ روی تب فعال مرورگر محاسبه می‌شود. همچنین تعداد پیکسل‌های نمایان از تبلیغ نسبت به کل محتوای صفحه هم از فاکتورهای مهم در محاسبه ارز بت پاداش شما خواهد بود.

ناشران یا نمایش‌دهنده‌های تبلیغ هم می‌توانند از ارز بت درآمد کسب کنند. وقتی کاربران یک تبلیغ را مشاهده می‌کنند، درواقع وب‌سایت میزبان هم دلیل مشاهده آن تبلیغ بوده است. درنتیجه ناشران یا همان مالکان وب‌سایت‌ها تلاش بیشتری می‌کنند تا محتوای جذاب و کاربردی به کاربران نمایش دهد. هرچه محتوا جذاب‌تر باشد، شانس دیده شدن تبلیغات آن هم بیشتر شده و درآمد ناشران هم از ارز بت بیشتر می‌شود.

ارز دیجیتال BAT در اکوسیستم تبلیغاتی مدرن فقط برای پرداخت پاداش به کاربران و ناشران نیست. کاربران می‌توانند با خرید ارز دیجیتال BAT و نگهداری آن در کیف پول مرورگر بریو، از ناشران و تولیدکننده‌های محتوا حمایت کنند. مثلا کاربران علاقه‌مند، به وب‌سایت‌هایی که تبلیغ نمایش نمی‌دهند، به‌صورت مستقیم ارز بت پرداخت می‌کنند. همچنین تولیدکننده‌های محتوا هم می‌توانند محتوای اختصاصی خود را با ارز بت به کاربران بفروشند.

یکی از قابلیت‌های جذاب دیگر که مرورگر بریو و ارز دیجیتال BAT را برای کاربران وب محبوب می‌کند، حریم خصوصی آن است. راهکارهای ردگیری کاربران که برای نمایش تبلیغات هدفمند در مرورگرهای سنتی اجرا می‌شوند، در مرورگر بریو وجود ندارند. به بیان ساده هیچ بخشی از تاریخچه فعالیت کاربر با شرکت‌های واسطه یا هر سازمانی به اشتراک گذاشته نمی‌شود. به جای این کار، هوش مصنوعی و سیستم یادگیری ماشین در مرورگر بریو استفاده می‌شود تا تبلیغات مناسب‌تری به کاربران نمایش داده شود.

آیا ارز بت ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

ایده‌ای که پشت توسعه مرورگر بریو و ارز دیجیتال بت نهفته است، آن‌ها را به گزینه‌های جذابی برای کاربران دنیای وب تبدیل می‌کند. سیستمی که درآمد تبلیغات را مستقیما به کاربران و ناشران می‌دهد و حساسیت بالایی روی حریم خصوصی دارد، به مرور طرفداران بیشتری هم در بین کاربران وب و همچنین تولیدکننده‌های محتوا پیدا می‌کند.

ارز دیجیتال BAT با حداکثر میزان توزیع یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون توکن برنامه‌ریزی شده است. توکن‌های جدید به چرخه اضافه نمی‌شوند و همین محدودیت شاید یکی از دلایل افزایش قیمت بت در آینده باشد. البته فاکتورهای دیگر مانند استقبال بیشتر از مرورگر بریو و شرایط بازار هم روی تقاضای خرید ارز بت و قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. درنهایت سرمایه‌گذاری در ارز بت را می‌توان نوعی سرمایه‌گذاری در آینده غیر متمرکز وب دانست که طرفداران خاص خود را دارد.

از کجا ارز بت (BAT) بخریم؟

ارز دیجیتال بت با نماد BAT در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز BAT در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال BAT با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش بت

کارمزد معاملات خرید بت در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول بت

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال بت به کیف پول، 100000 بت می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ارز بت با نماد BAT مخفف Basic Attention Token است که در مرورگر بریو کاربردهای درآمد و پرداخت هزینه محتوای اختصاصی دارد.

مرورگر بریو یک مرورگر بلاکچینی غیر متمرکز است که با تمرکز روی سرعت، حریم خصوصی، امنیت و درآمد برای کاربران و ناشران تبلیغات توسعه داده شد.

در مرورگر بریو حریم خصوصی کاربران در اولویت است و اطلاعات آن‌ها برای شرکت‌ها ارسال نمی‌شود، همچنین نمایش تبلیغات به‌صورت پیش‌فرض غیر فعال است.

برای کسب درآمد با ارز بت می‌توانید در وب‌سایت‌ها تبلیغات مشاهده کنید یا تبلیغات دیگران را در وب‌سایت خود نمایش دهید و BAT دریافت کنید.

برای خرید ارز دیجیتال BAT از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت بت

بیشترین قیمت

131,000irr

کمترین قیمت

160,000irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال بت

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال بت در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال بت همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط بت برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.