دوج چین(dc)

خرید و فروش دوج چین با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای دوج چین DC

آخرین قیمت به ریال

270IRR

آخرین قیمت به تتر

0.00045USDT

تغییر قیمت

-3.23 %
نمودار و تحلیل دوج چین

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

دوج چین

بازارهای معاملاتی دوج چین

 • دوج چین

  (dc)

  270 irr

  3.23 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز دوج چین (dogechain)

زیرساخت‌های بلاکچینی لایه دوم با اهداف متنوعی توسعه پیدا می‌کنند تا چالش‌ها و کمبودهای بلاکچین‌های سنتی از بین برود. دوج چین یکی از پروژه‌های هماهنگ با ماشین مجازی اتریوم (EVM) محسوب می‌شود که با هدف اضافه کردن قابلیت‌های وب ۳ به دوج کوین معرفی شد. این پروژه به هولدرهای دوج کوین امکان می‌دهد که با استفاده از ارزهای دیجیتال خود، در سرویس‌های حرفه‌ای‌تر وب ۳ مثل دیفای و موارد مشابه فعالیت داشته باشند. قابلیت‌های متنوعی هم در این بلاکچین در اختیار توسعه‌دهنده‌ها قرار می‌گیرد تا سرویس‌های کارآمدتر را برای بزرگ‌تر کردن جامعه کاربری دوج راه‌اندازی کنند. ارز دیجیتال DC در دوج چین کاربردهای متنوعی دارد و به‌عنوان یکی از آیتم‌های اصلی فعالیت در این شبکه شناخته می‌شود. خرید دوج چین با هدف انجام کاربردهای گوناگون در این شبکه و حتی نوسان‌گیری و سود بردن از افزایش و کاهش قیمت ارز دیجیتال DC مفید به نظر می‌رسد.

دوج چین (Dogechain) چیست؟

لوگوی ارز دیجیتال دوج چین (Dogechain) و صرافی رمزینکس

بلاکچین‌هایی که با EVM هماهنگ هستند، امکان توسعه قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز متنوعی را به توسعه‌دهنده‌ها می‌دهند. دوج چین با نام لاتین Dogechain یک بلاکچین هماهنگ با EVM بوده که با استفاده از Polygon SDK توسعه یافته است. هدف اصلی این بلاکچین ایجاد یک ارتباط معنادار بین اکوسیستم دوج کوین و دنیای وب ۳ تعریف شده است. زیرساخت دوج چین به هولدرهای DOGE امکان می‌دهد که توکن‌های خود را به بلاکچینی با قابلیت‌های بیشتر نسبت به دوج منتقل کنند.

توسعه‌دهنده‌ها در استفاده از دوج چین به قابلیت‌های متنوعی برای توسعه پلتفرم‌های DeFi, GameFi و NFT دسترسی پیدا می‌کنند. درواقع هرگونه پلتفرم غیر متمرکز را می‌توان در دوج چین راه‌اندازی کرد و از ارز دیجیتال DOGE به‌عنوان ابزار انتقال ارزش در آن بهره برد. هماهنگی دوج چین با EVM باعث می‌شود توسعه‌دهنده‌های اتریوم و شبکه‌های مشابه به‌راحتی اپلیکیشن‌های خود را در این بلاکچین جدید هم راه‌اندازی کنند. حتی می‌توان بدون ایجاد تغییر در کدها، اپلیکیشن‌ها را مستقیما از بلاکچین‌های هماهنگ با EVM به دوج چین منتقل کرد.

تیم توسعه‌دهنده دوج چین از مکانیزم اجماع اثبات سهام یا همان PoS برای تایید تراکنش‌ها در این بلاکچین استفاده کرده است. درنتیجه هولدرهای دوج با راهکاری سریع، مقیاس‌پذیر و امن روبه‌رو هستند که بسیاری از چالش‌های بلاکچین‌های سنتی را حل کرده است.

کامیونیتی کاربرانی که حول ارز دیجیتال دوج کوین شکل گرفت، علاقه زیادی به شوخی‌های اینترنتی یا همان میم دارد. درواقع دوج کوین را می‌توان اولین میم کوین اینترنت هم نامید. بلاکچین دوج چین هم با درک این علاقه‌مندی کاربران، از همان تیم میم در بسیاری از ساختارهای خود استفاده کرده و از اپلیکیشن‌های مرتبط با میم کوین‌ها هم حمایت ویژه‌ای می‌کند.

دوج چین چطور کار می‌کند؟

سکه ارز دوج چین (Dogechain) در وسط همراه با لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

قابلیت اصلی بلاکچین دوج چین را می‌توان ارتباط دادن فعالان کامیونیتی دوج با ساختارهای وب ۳ و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز است. درواقع بقیه ساختارها کاملا شبیه همه بلاکچین‌های لایه ۲ مثل آربیتروم و پالیگان هستند. این راهکارها با تکیه بر زیرساخت امن اتریوم توسعه پیدا می‌کنند، اما قابلیت‌ها و مزیت‌های بیشتر مثل سرعت بالاتر پردازش تراکنش‌ها و هزینه پایین در کارمزد شبکه را به‌همراه دارند. 

کاربران برای استفاده از دوج چین باید ارزهای دیجیتال DOGE خود را به این شبکه بریج کنند. بریج کردن به فرایند انتقال توکن‌ها از یک بلاکچین به بلاکچین دیگر گفته می‌شود. با انتقال ارز دوج از بلاکچین اصلی دوج به دوج چین، یک نسخه ساختگی یا همان wrapped از ارز دیجیتال خود دریافت می‌کنید. به بیان ساده اگر شما ۱۰۰ توکن DOGE را به دوج چین بریج کنید، در بلاکچین جدید ۱۰۰ توکن wDOGE دریافت خواهید کرد. ارزش توکن جدید کاملا برابر با ارزش DOGE در شبکه اصلی است. ارز دیجیتال wDOGE در بلاکچین جدید همه کارایی‌های مرسوم وی ۳ مثل مشارکت در DAO، پرداخت هزینه‌ها و استیک کردن را دارد.

اضافه کردن دوج چین به متامسک

برای ارتباط با بلاکچین دوج چین و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز آن، باید یک کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید. متامسک بهترین گزینه برای ارتباط با بلاکچین‌های EVM محسوب می‌شود. می‌توانید به راحتی شبکه دوج چین را به متامسک وصل کرده و ارزهای دیجیتال خود را به آن انتقال دهید.

برای اضافه کردن دوج چین به متامسک می‌توانید مستقیما از وب‌سایت dogechain.dog استفاده کرده یا اطلاعات زیر را در بخش وارد کردن دستی شبکه به متامسک، وارد کنید.

 • Network Name: Dogechain
 • New RPC URL: https://rpc01-sg.Dogechain.dog
 • ChainID: 2000
 • Symbol: WDOGE

برای انتقال ارز دیجیتال از شبکه دوج کوین به دوج چین هم بعد از اضافه کردن شبکه‌ها به متامسک، از بریج دوج چین استفاده کنید.

آیا دوج چین امن است؟

تیم توسعه‌دهنده دوج چین برای افزایش بلاکچین خود لایه‌های امنیتی متعددی را پیاده کرده است. این لایه‌ها جلوی اجرای قراردادهای هوشمند مشکوک را تا حد زیادی می‌گیرند، اما کاربران هم در تعامل با اپلیکیشن‌های غیر متمرکز باید دقت کافی را در بررسی امنیت آن‌ها داشته باشند.

برای افزایش امنیت شبکه دوج چین از پروتکل slashing استفاده شده است. این پروتکل به‌صورت خودکار اقدام‌های امنیتی را برای جلوگیری از اقدام‌های مجرمانه می‌گیرد. مثلا درخواست مجدد و چندباره تراکنش‌ها یا دستکاری در تراکنش‌ها به‌صورت خودکار مسدود می شود.

باوجود پیاده‌سازی لایه‌های امنیتی در دوج چین، کاربران در استفاده از این بلاکچین باید مثل همه بلاکچین‌ها احتیاط کامل را رعایت کنند. انتقال توکن از شبکه دوج کوین به دوج چین و همچنین دسترسی دادن اپلیکیشن‌ها به کیف پول متامسک باید با دقت و حساسیت بالا انجام شود.

ارز دیجیتال DC چیست؟

لوگو و نوشته دوج چین (Dogechain) که در پایین آن لوگوی صرافی رمزینکس وجود دارد.

پیاده‌سازی زیرساخت غیر متمرکز در شبکه‌های بلاکچینی و جذب کاربران فعال نیاز به یک ارز دیجیتال دارد. ارز دیجیتال DC به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی بلاکچین دوج چین شناخته می‌شود که در کنار wDOGE کاربردهای متنوعی را به فعالان این شبکه ارائه می‌کند. در شبکه دوج چین، ارز wDOGE به‌عنوان ابزار پرداخت هزینه‌های تراکنش و کارمزد در شبکه استفاده می‌شود. درمقابل ارز دیجیتال DC برای انگیزه دادن به کاربران برای فعالیت‌های استیک و مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز معرفی شد.

تیم توسعه‌دهنده‌ دوج چین، حداکثر میزان توزیع ارز دیجیتال DC را برابر با یک تریلیون توکن در نظر گرفتند. برای اینکه تمرکز اصلی شبکه روی جذب اعضای کامیونیتی باشد، ۵۸ درصد از توزیع اولیه برای ایردراپ و حمایت از کاربران فعال کنار گذاشته شد. پاداش دادن به استیک کننده‌ها و ولیدیتورهای تراکنش در دوج چین هم از کاربردهای دیگر ارز DC است. بقیه میزان توزیع اولیه برای سرمایه‌گذاری در بازاریابی و توسعه اکوسیستم دوج چین استفاده می‌شود.

همه بلاکچین‌ها برای تشویق کاربران به خرید ارز دیجیتال اصلی خود، برنامه‌های متنوعی پیاده می‌کنند. خرید ارز دوج چین به کاربران امکان می‌دهد تا علاوه بر پرداخت هزینه‌های شبکه، به‌عنوان نود عملیاتی و تاییدکننده تراکنش‌ها هم در شبکه فعالیت داشته باشند.

مدیریت زیرساخت و توسعه دوج چین توسط حاکمیت غیر متمرکز یا همان DAO انجام می‌شود. برای مشارکت در این سیستم حاکمیت غیر متمرکز، خرید ارز دیجیتال DC اولین قدم است. کاربران با خرید دوج چین و هولد کردن آن، امکان مشارکت در رای‌گیری‌های مرتبط با توسعه و بهبود بلاکچین را پیدا می‌کنند. کاربران برای فعالیت در این بخش می‌توانند بعد از خرید ارز دوج چین، آن را تا ۴ سال در پلتفرم قفل کنند.

کاربرانی که برای مشارکت در سیستم حاکمیت غیر متمرکز، ارز دیجیتال DC می‌خرند و هولد می‌کنند، ارز دیجیتال VeDC را دریافت خواهند کرد. مقدار دریافتی این ارز جدید ارتباط مستقیمی با میزان ارز DC قفل شده و همچنین مدت زمان قفل کردن ارزها دارد. کاربرانی که ارز دیجیتال DC خود را برای ۴ سال در پلتفرم استیک کنند، ۴ برابر این میزان ارز دیجیتال VeDC دریافت خواهند کرد.

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های لایه ۲ که قابلیت‌های غیر متمرکز را به کاربران می‌دهند، همیشه جذاب بوده است. خرید دوج چین با هدف مشارکت در این راهکار لایه ۲، به خاطر نزدیکی به کامیونیتی دوج کوین، متاسب به نظر می‌رسد. البته پیش‌بینی افزایش یا کاهش قیمت ارز دیجیتال DC محدود به فاکتور علاقه‌مندی و تقاضای خرید نیست. عوامل متعددی همچون رقابت از سوی پلتفرم‌های مشابه و شرایط بازار، روی قیمت دوج چین تاثی دارد.

از کجا ارز دوج چین (DC) بخریم؟

ارز دیجیتال دوج چین با نماد DC در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز DC در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال DC با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید برای فروش و خرید دوج چین، خرید کوزاما و صدها ارز دیجیتال دیگر در رمزینکس اقدام کنید.

همچنین برای بررسی قیمت رمز ارزهای دیجیتال مانند دوج چین، نرخ روز اتریوم و ارز دات کوین می‌توانید از جدول رمز‌ارزهای رمزینکس استفاده کنید.

کارمزد خرید و فروش دوج چین

کارمزد معاملات خرید دوج چین در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول دوج چین

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال دوج چین به کیف پول، 300 دوج چین می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

دوج چین یک بلاکچین لایه ۲ هماهنگ با اتریوم EVM است که امکان مهاجرت کاربران دوج کوین به سرویس‌های کاربردی‌تر وب ۳ را فراهم می‌کند.

دوج چین به کاربران و توسعه‌دهنده‌ها امکان می‌دهد با قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز ارتباط داشته باشند و از دوج کوین برای این ارتباط‌ها بهره ببرند.

برای استفاده از دوج چین می‌توانید ارز دیجیتال DOGE خود را به این شبکه بریج کرده و در اپلیکیشن‌های متنوع دیفای و بازی و غیره استفاده کنید.

ارز دیجیتال DC ارز دیجیتال اصلی شبکه دوج چین است که برای استیک کردن و پاداش دادن به نودها و همچنین پرداخت هزینه‌ها استفاده می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال DC از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.