اف سی پورتو
اف سی پورتو(porto)

خرید و فروش اف سی پورتو (PORTO) - آشنایی و قیمت پورتو فن توکن FC Porto

آخرین قیمت به ریال

906,066IRR

آخرین قیمت به تتر

1.56USDT

تغییر قیمت

0 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

اف سی پورتو

اف سی پورتو

بازارهای معاملاتی اف سی پورتو

  • اف سی پورتو

    اف سی پورتو

    (porto)

    906,066 irr

    0 %

معرفی ارز اف سی پورتو (fc-porto)

ارز دیجیتال اف سی پورتو با نام لاتین FC Porto Fan Token و نماد PORTO یک توکن هواداری باشگاه پورتو پرتغال بوده که روی شبکه BNB Chain و استاندارد BEP-20 توسعه یافته است. این ارز دیجیتال با حمایت و همکاری بایننس لانچپد در سال ۲۰۲۱ رونمایی شد. ارز دیجیتال پورتو فن توکن مزیت‌ها و قابلیت‌های خاصی را به هواداران باشگاه فوتبال پورتو می‌دهد. خرید اف سی پورتو فن توکن (PORTO) به خاطر مزیت‌های این توکن و شانس رشد قیمت، برای هواداران باشگاه پورتو و علاقه‌مندان به بازار توکن‌های هواداری جذاب است.

اف سی پورتو فن توکن (PORTO) چیست؟

نماد ارز دیجیتال اف سی پورتو فن توکن (PORTO) و لوگوی صرافی رمزینکس

ارز دیجیتال اف سی پورتو فن توکن با نام کامل FC Porto Fan Token و نماد PORTO یک توکن BEP-20 است که در دسته توکن‌های هواداری قرار می‌گیرد و به باشگاه فوتبال پورتو پرتغال تعلق دارد. این ارز دیجیتال به طرفداران باشگاه امکان می‌دهد که در رویدادهای مهم آن تاثیر و نقش داشته باشند. ارز دیجیتال PORTO روی پلتفرم Binance Launchpad راه‌اندازی شد. هولدرهای PORTO می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های باشگاه مشارکت داشته باشند و با رای دادن، برخی از تغییرها و برنامه‌های باشگاه را تعیین کنن. به‌عنوان مثال طرفدارها با خرید PORTO و هولد کردن آن می‌توانند آهنگ خوش‌آمدگویی بازی‌های باشگاه و پیام‌های آن را تعیین کنند. همچنین با استفاده از FC Porto Fan Token می‌توانند NFTهای خاص باشگاه پورتو را خریداری کنند. مجموعه NFT Mystery Box پورتو را می‌توان با پرداخت توکن پورتو خریداری کرد. این مجموعه به کاربران امکان استیک کردن هم می‌دهد. با استیک کردن NFT پورتو می‌توانید توکن‌های PORTO بیشتر را به‌عنوان پاداش دریافت کنید. این پاداش‌ها در Binance Fan Token Platform یا همان پلتفرم توکن‌های هواداری بایننس پرداخت می‌شوند.

توکن هواداری اف سی پورتو پروژه ۲۳ در بایننس لانچپد است که بعد از توکن هواداری لاتزیو (باشگاه فوتبال ایتالیایی) عرضه شد. این نوع از توکن‌ها بین باشگاه‌های فوتبال مختلف درحال رشد هستند. باشگاه‌های پاری سن ژرمن فرانسه و بارسلونا اسپانیا هم توکن‌های هواداری دارند.

همکاری بایننس و اف سی پورتو

بایننس به‌عنوان بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان، فرصت‌های همکاری و بازاریابی زیادی را در اختیار شرکا قرار می‌دهد. باشگاه فوتبال اف سی پورتو پرتغال برای توسعه و معرفی توکن هواداری خود، این صرافی و پلتفرم لانچپد آن را انتخاب کرد تا فرصت بیشتری برای بازاریابی و جذب کاربر داشته باشد. قبل از آن باشگاه لاتزیو هم با بایننس همکاری کرده بود. توکن هواداری آن باشگاه رکورد بالاترین قیمت را بعد از همکاری با بایننس و رسیدن به قیمت ۳۵/۷۶ دلار ثبت کرد.

مدیران باشگاه پورتو در زمان عقد قرارداد با بایننس به این حقیقت اعتراف کردند که شراکت با بزرگ‌ترین صرافی جهان، به آن‌ها فرصت بیشتری برای عرضه بهینه ارز دیجیتال اف سی پورتو فن توکن می‌دهد. آن‌ها با عرضه این توکن می‌توانند ارتباط خود با هواداران را عمیق‌تر کرده و آن‌ها را بیش از پیش با باشگاه و رخدادهای آن درگیر کنند.

همان‌طور که گفته شد، باشگاه‌های فوتبال زیادی به عرضه توکن‌های هواداری روی آورده‌اند. این نوع از توکن‌ها قابلیت‌هایی را در اختیار هولدرها و طرفداران باشگاه قرار می‌دهند که جذابیت آن‌ها را بیشتر می‌کند. در رقابت توکن‌های هواداری، شاید شهرت باشگاه و تعداد طرفدارهای آن مهم باشد. ازطرفی اگر طرفداران باشگاه، علاقه شدیدتری داشته باشند، شاید تقاضا برای خرید توکن هواداری بیشتر شود.

اف سی پورتو فن توکن (PORTO) چه کاربردی دارد؟

سکه ارز اف سی پورتو فن توکن (PORTO) با پس زمینه نمودار و صرافی دیجیتال رمزینکس

باشگاه اف سی پورتو پرتغال در همکاری با بایننس تصمیم دارد ۴۰ میلیون توکن هواداری به بازار عرضه کند. در عرضه اولیه، ۱۰ درصد از توکن‌های PORTO به بازار عرضه شد. قیمت اولیه توکن یک دلار تعیین شده بود که در بالاترین رکورد، به نزدیکی ۸ دلار هم رسید. نوسان قیمت توکن‌های هواداری علاوه بر بازار کریپتو، به شرایط باشگاه و علاقه طرفدارها به خرید توکن باشگاه هم ارتباط دارد. همچنین کاربرد توکن هرچه بیشتر باشد، احتمالا تقاضا برای خرید آن بیشتر می‌شود.

هدف اصلی عرضه اف سی پورتو فن توکن این است که هوادارهای باشگاه قدیمی و معروف پورتو راه بیشتری برای ارتباط نزدیک با باشگاه خود و نشان دادن هواداری داشته باشند. آن‌ها با خرید ارز دیجیتال PORTO به نوعی حمایت خود از باشگاه را نشان می‌دهند. به‌علاوه، باشگاه پورتو هم مزیت‌هایی در اختیار طرفدارها و هولدرها PORTO قرار می‌دهد که خرید توکن را برای آن‌ها جذاب‌تر می‌کند.

باشگاه پورتو در موقعیت‌های مختلف، توکن‌های غیر مثلی یا همان NFT مرتبط با باشگاه را عرضه می‌کند. برای خرید این NFTها باید ارز دیجیتال PORTO داشته باشید. برخی از NFTها در تعداد بسیار پایین عرضه می‌شوند و رقابت برای خرید آن‌ها بسیار بالا است.

با خرید ارز دیجیتال PORTO می‌توانید از تخفیف‌های باشگاه در مناسبت‌های مختلف استفاده کنید. این تخفیف‌ها بعضی اوقات شامل بلیط رویدادهای خاص باشگاه Porto هم می‌شود. همچنین با پرداخت اف سی پورتو فن توکن می‌توانید نشان‌هایی از طرفدارای باشگاه را بخرید که در پلتفرم توکن‌های هواداری بایننس کاربردهای متنوعی دارند. مثلا سطح کاربری شما یا هوادرای از باشگاه را کم و زیاد می‌کنند. از کاربردهای دیگر ارز دیجیتال PORTO هم می‌توان به استیک کردن اشاره کرد. با استیک کردن ارز PORTO در Binance Fan Token Platform می‌توانید توکن‌های بیشتری را به‌عنوان پاداش دریافت کنید.

هوادارهای باشگاه پورتو که توکن PORTO را خریداری می‌کنند، ارتباط نزدیک‌تری با باشگاه خواهند داشت. آن‌ها می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مختلف باشگاه از رنگ کیت لباس تا پیام‌های خوش‌آمدگویی در بازی‌ها و موارد مشابه شرکت کنند. با خرید جعبه‌های شانس با پرداخت توکن هم احتمال دیدار از نزدیک با بازیکنان محبوب به هولدرها داده می‌شود.

به طور کلی عرضه توکن هواداری توسط باشگاه‌ها با هدف جذب سرمایه و ایجاد یک جریان درآمدی جدید انجام می‌شود. باشگاه اف سی پورتو با عرضه توکن PORTO می‌تواند علاوه بر فروش بلیط و کالاهای مرتبط با باشگاه به طرفداران، به نوعی از آن‌ها جذب سرمایه هم داشته باشد. در ضمن با تبدیل کردن توکن PORTO به ابزاری برای پرداخت و خرید کالاهای مرتبط با باشگاه، گزینه‌های جذاب‌تری در اختیار هوادارها قرار می‌گیرد.

آینده و پیش‌بینی قیمت اف سی پورتو فن توکن (PORTO)

نماد ارز اف سی پورتو فن توکن (PORTO) و لوگوی صرافی رمزینکس

باشگاه فوتبال پورتو یکی از باشگاه‌های معروف و معتبر اروپایی است. این باشگاه طرفداران زیادی در کشور پرتغال و دیگر نقاط جهان دارد. عرضه توکن هواداری توسط باشگاه پرتغالی هم نشان می‌دهد که مدیران آن، به سمت ارتباط بیشتر با دنیای بلاکچین و استفاده از قابلیت‌های آن جذب شده‌اند. همکاری با بایننس هم می‌تواند از عوامل موثر بر پیشرفت و موفقیت توکن هواداری PORTO باشد.

بسیاری از کارشناس‌ها، توکن هواداری PORTO را با LAZIO مقایسه می‌کنند. باشگاه ایتالیایی، قبل از پورتو با بایننس همکاری کرد و عرضه توکن موفقی هم داشت. ازطرفی باشگاه پورتو محبوبیت و شهرت بیشتری نسبت به لاتزیو دارد و شاید اف سی پورتو فن توکن به خاطر همین محبوبیت، شانس رشد بیشتری پیدا کند. به‌عنوان مثال، باشگاه پورتو بیش از لاتزیو در رویدادهای مهم اروپایی مثل لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد.

باشگاه فوتبال پورتو معروف‌ترین باشگاه کشور پرتغال است. FC Porto در اغلب رقابت‌های ملی قهرمان می‌شود و در رویدادهای بین‌المللی هم عناوین برتر داشته است. همه این عوامل باعث می‌شود که باشگاه پورتو طرفداران زیادی داشته باشد. وقتی این طرفداران به خرید توکن هواداری باشگاه خود جذب شوند، تقاضای برای خرید افزایش می‌یابد و می‌توان افزایش قیمت را پیش‌بینی کرد.

باوجود پیش‌بینی‌های مثبتی که نسبت به آینده ارز دیجیتال پورتو (PORTO) و توکن‌های هواداری می‌شود، سرمایه‌گذاران و تریدها در خرید این ارزها باید دقت زیادی داشته باشند. هایپ پیرامون توکن‌های هواداری در سال‌های مختلف دچار نوسان می‌شود و برخی اوقات، حتی طرفداران باشگاه‌ها هم تمایلی به خرید توکن ندارند. به‌عنوان مثالی از نوسان شدید قیمت توکن‌های هواداری، می‌توان توکن لاتزیو را مثال زد که بعد از رسیدن به قیمت ۳۵/۷۶ دلاری، با سرعت به قیمت ۱۱ دلار سقوط کرد.

در مجموع سرمایه‌گذاری در توکن‌های هواداری شاید به اندازه توکن‌هایی با کاربردهای بیشتر، جذاب نباشد. ازطرفی طرفداران باشگاه‌ها در بسیاری از مواقع،‌ خرید توکن را با هدف سرمایه‌گذاری انجام نمی‌دهند. آن‌ها تنها با این خرید، به دنبال نشان دادن علاقه شدید به تیم خود هستند یا می‌خواهند نقش بیشتری در مسیر باشگاه مورد علاقه داشته باشند.

خرید ارز دیجیتال PORTO

خرید ارز دیجیتال اف سی پورتو فن توکن (PORTO) از صرافی‌های متعدد امکان‌پذیر است. این ارز دیجیتال در صرافی‌های بین‌المللی متعددی برای ترید در دسترس قرار دارد. بایننس، بیت‌گت، بینگ‌اکس و فمکس از صرافی‌های بین‌المللی هستند که از اف سی پورتو فن توکن با نماد PORTO پشتیبانی می‌کنند.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال PORTO در ایران می‌توانید از صرافی معتبر رمزینکس استفاده کنید. خرید و فروش و معامله اف سی پورتو فن توکن در این صرافی به آسانی و با ثبت‌نام و احراز هویت امکان‌پذیر است.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس با سرعت بالایی انجام می‌شود. صف خرید و فروش ارزهای دیجیتال در این صرافی همیشه خریدار یا فروشنده مناسب را برای ارز دیجیتال خود پیدا می‌کند. همین حالا می‌توانید از لیست لحظه ای ارزهای دیجیتال رمز ارز مورد نظر خود را پیدا کنید. این صرافی از ارزهای بسیار زیادی مانند چلیز، تتا و مونا پیشتیبانی می‌کند.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک ایمیل یا شماره همراه نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام و تایید ایمیل یا شماره همراه، قبل از شروع خرید و فروش یا همان ترید، باید احراز هویت کنید.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. فقط باید اطلاعات هویتی و مدارک مرتبط را بارگذاری کنید. بعد از احراز هویت می‌توانید ارز دیجیتال PORTO را با ریال بخرید. برای خرید با ریال هم ابتدا باید کیف پول خود را با کارت‌های بانکی عضو شتاب شارژ کنید.

در مرحله بعد می‌توانید مقدار مورد نیاز از ارز اف سی پورتو فن توکن را با قیمت مورد نظر یا با قیمت بازار بخرید. با مشخص کردن قیمت مورد نظر، تا وقتی که قیمت PORTO به قیمت مورد نظر شما نرسد، معامله انجام نمی‌شود. با فروش به قیمت بازار، ارز PORTO را با قیمت میانگین خرید و فروش بازار خریداری می‌کنید.

کارمزد خرید و فروش اف سی پورتو

کارمزد معاملات خرید اف سی پورتو در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول اف سی پورتو

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال اف سی پورتو به کیف پول، 1000 اف سی پورتو می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ارز دیجیتال اف سی پورتو فن توکن با نماد PORTO یک توکن هواداری متعلق به باشگاه فوتبال پورتو پرتغال است که به طرفداران امکان ارتباط نزدیک‌تر با باشگاه و مشارکت در تصمیم‌های آن و خرید را می‌دهد.

هواداران با هولد کردن ارز دیجیتال PORTO می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های باشگاه مثل انتخاب کیت باشگاهی و پیام خوش‌آمدگویی در بازی‌ها مشارکت داشته باشند. با این توکن می‌توان NFTهای باشگاه پورتو را هم خرید.

برای خرید ارز دیجیتال اف سی پورتو فن توکن (PORTO) می‌توانید از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی با ثبت‌نام و احراز هویت سریع می‌توانید ارز PORTO و صدها ارز دیگر را با کمترین کارمزد معامله کنید.