ftx
ftx(ftt)

خرید و فروش اف تی ایکس توکن FTT + قیمت لحظه ای

آخرین قیمت به ریال

813,636IRR

آخرین قیمت به تتر

1.40USDT

تغییر قیمت

0.45 %
نمودار و تحلیل ftx

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

ftx

ftx

بازارهای معاملاتی ftx

 • ftx

  ftx

  (ftt)

  813,636 irr

  0.45 %
  arrow_drop_up
 • ftx/تتر

  ftx/تتر

  (ftt)

  1.444 usdt

  0 %

معرفی ارز ftx (ftx)

معرفی ارز دیجیتال اف تی ایکس FTT

FTT نوعی توکن است که در صرافی ارز دیجیتال FTX استفاده می‌شود. این صرافی نیز برای معامله ارز‌های دیجیتال مختلف از‌جمله اتریوم، بیت‌کوین و سایر ارز‌های دیجیتال به کار می‌رود. کاربران با استفاده از این توکن‌ها به مشارکت در شبکه تشویق می‌شوند و از طرف دیگر دارندگان FTT مزایا و پاداش‌های مختلفی دریافت می‌کنند. 

توکن‌های FTT مزایای مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ به عنوان مثال این صرافی به طور دوره‌ای توکن‌های جدید را از طریق ایر‌دراپ در اختیار دارندگان توکن‌های FTT قرار می‌دهد. می‌توان به خرید و فروش یا مبادله این توکن‌ها در صرافی‌های ارز دیجیتال و بازار پرداخت. 

یکی دیگر از کاربرد‌های توکن‌های FTT، اداره بهتر صرافی FTX است؛ به این صورت که دارندگان این توکن‌ها می‌توانند درباره ویژگی‌ها و پیشنهادات جدید در راستای بهبود شبکه رای دهند. این موضوع نشان می‌دهد که صرافی به صورت غیر‌متمرکز، شفاف و با رعایت منافع سرمایه گذاران اداره می‌شود. 

با این اوصاف صرافی FTX با محیط کاربر‌پسند، محصولات جدید و خلاقانه و ویژگی‌های دیگری که دارد، بازیکنی قوی در حوزه ارز‌های دیجیتال محسوب می‌شود. توکن‌های FTT نیز راهی برای مشارکت کاربران در این صرافی و بهره‌مندی از مزیت‌های آن محسوب می‌شود. 

تاریخچه و بنیان گذاران ارز FTT

بنیانگذاران هر ارز دیجیتال، می‌توانند دیدگاه کلی نسبت به آن پروژه را به ما ارائه دهند. در همین راستا تاریخچه ارز FTT و بنیانگذاران آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

بنیانگذاران این ارز دیجیتال سم بنکمن-فرید و گری وانگ نام دارند؛ بنکمن فراید کارآفرین آمریکایی بوده و پیش از این سابقه فعالیت در شرکت‌های بازرگانی جهانی را داشته است. از لحاظ تحصیلی مدرک فیزیک از موسسه فناوری ماساچوست و دکترای ریاضیات کاربردی از دانشگاه هاروارد دارد. 

از طرف دیگر گری وانگ نیز یکی از کار‌آفرینان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار است که پیش از این در شرکت‌هایی مانند Google و Susquehanna International Group کار کرده است. این دو شخص در سال ۲۰۱۹ با هدف ایجاد صرافی ارز دیجیتالی که محصولات جدید و خلاقانه‌ای را ارائه دهد، FTX راه‌اندازی کردند. در‌واقع احساس نیاز به وجود صرافی که هر‌دو گروه معامله‌گران حرفه‌ای و آماتور بتوانند از آن استفاده کنند، موجب شکل گیری FTX گردید. 

سم بنکمن فرید و گری وانگ با ایجاد FTX و FTT بسیار موفق عمل کردند؛ به طوری‌که توکن FTT تا فوریه ۲۰۲۳، توانست به ارزش بازار بیش از ۴ میلیارد دلار دست پیدا کند. 

ویژگی های ارز اف تی ایکس FTT

یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های FTT، ارائه تخفیف کارمزد معاملات به کاربران است. طبیعا‌تا هر‌چه کاربر تعداد بیشتری از این توکن‌ها در اختیار داشته باشد، تخفیف بالا‌تری دریافت می‌کند. همچنین این صرافی بخشی از کارمزد‌های معاملاتی جمع‌آوری شده را برای باز‌خرید توکن‌های FTT از بازار استفاده می‌کند که این موضوع خود باعث کاهش عرضه و افزایش ارزش توکن‌ها می‌گردد. در‌واقع FTX بخشی از سود خود را برای باز‌خرید توکن‌ها و سوزاندن آن‌ها در نظر گرفته است. 

همچنین FTX امکان استخراج نقدینگی را برای دارندگان FTT فراهم می‌کند. به این معنا که کاربران با ارائه نقدینگی به صرافی، می‌توانند توکن‌های FTT به دست آورند. این موضوع به افزایش نقدینگی کلی صرافی کمک کرده و تجارت ارز‌های دیجیتال را برای کاربران ساده‌تر می‌سازد. 

خرید و فروش اف تی ایکس FTT در صرافی رمزینکس 

پس از آشنایی با ارز دیجیتال FTT سوالی که برای سرمایه گذاران ایجاد می‌شود چگونگی خرید این ارز است؛ بهترین گزینه در این زمینه استفاده از صرافی‌های معتبر ایرانی مانند صرافی ارز دیجیتال رمزینکس است. گام اول برای شروع، ثبت نام و احراز هویت در سایت است. پس از کامل شدن مرحله احراز هویت، کاربران می‌توانند بدون محدودیت به فعالیت بپردازند. صرافی رمزینکس راه‌های مختلفی را برای خرید اف تی ایکس پیش روی سرمایه گذاران قرار داده است که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

 • سفارش محدود: برای خرید اف تی ایکس توکن به روش سفارش محدود، قیمت سفارش خرید هر کاربر باید با قیمت سفارش فروش کاربران دیگر تطابق داشته باشد. در چنین شرایطی سفارش خرید یا فروش تکمیل می‌گردد.
 • روش OCO: کاربران با خرید اف تی ایکس به روش OCO می‌توانند به طور همزمان دو نوع سفارش محدود و حد زیان را ثبت کنند. زمانی که یکی از این دو سفارش انجام شود، دیگری به طور خودکار لغو می‌‌گردد. 
 • سفارش بازار: یکی از سریع‌ترین روش‌های خرید اف تی ایکس توکن سفارش بازار نام دارد که در آن سفارش کاربر در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. بنابراین اگر علاوه بر قیمت ارز اف تی ایکس، سرعت خرید نیز برایتان اهمیت دارد، سفارش بازار گزینه مناسبی است.
 • حد زیان: یکی از روش‌های محبوب خرید اف تی ایکس، حد زیان است که معامله گران می‌توانند قیمت فعال‌سازی مورد نظرشان را در آن تعیین کنند و بابت انجام شدن سفارش‌شان در آن قیمت مطمئن شوند.

فرآیند فروش ارز دیجیتال در صرافی رمزینکس مشابه خرید آن و طبق مراحلی که پیش از این ذکر کردیم انجام می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند قیمت ارز FTT و قیمت لحظه‌ای ارز‌های دیجیتال را در این صرافی مشاهده کنند. 

کیف پول هایی که FTT را پشتیبانی میکنند 

یکی از مهم‌ترین کارهایی که پس از خرید اف تی ایکس باید انجام دهیم، انتخاب کیف پول مناسب برای نگه‌داری توکن‌ها است. FTT نوعی توکن ERC-20 بوده و بدین ترتیب طیف وسیعی از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از آن پشتیبانی می‌کنند. در ادامه به چند مورد از رایج‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • Trust Wallet: این کیف‌پول به طور رسمی توسط بایننس پشتیبانی می‌شود و میان سرمایه‌گذاران به عنوان یکی از محبوب‌ترین کیف‌پول‌ها شناخته می‌شود. برای سرمایه گذاران مبتدی که به دنبال راهی ساده برای ذخیره‌سازی توکن‌های خود هستند، کیف‌پول موبایل تراست ولت می‌تواند گزینه مناسبی باشد. 
 • Atomic Wallet: اتمیک ولت کیف پولی سازگار با اندروید، IOS و چندین نسخه دسکتاپ است که می‌توان برای ذخیره‌سازی این توکن استفاده کرد. همچنین این کیف پول بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. 

MyEtherWallet: یکی دیگر از کیف‌پول‌های مورد اعتماد و آزمایش شده برای ذخیره‌سازی ارز‌های دیجیتال، مای اتر نام دارد که تمامی توکن‌های ERC-20، از‌جمله FTT را پشتیبانی می‌کند.

کارمزد خرید و فروش ftx

کارمزد معاملات خرید ftx در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول ftx

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال ftx به کیف پول، 1000 ftx می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

اگر به FTX و سرمایه گذاری در آن علاقه‌مند هستید، FTT می‌تواند انتخاب مناسبی باشد؛ علاوه بر آن با در اختیار داشتن این توکن، از مزیت‌های مختلفی بهره می‌برید.

بر‌اساس سایت کوین مارکت کپ، در حال حاضر ۳۲۸،۸۹۵،۱۰۴ توکن FTT در گردش قرار دارد.