هارمونی(one)

خرید و فروش ارز هارمونی ONE - معرفی و قیمت ارز دیجیتال Harmony

آخرین قیمت به ریال

11,866IRR

آخرین قیمت به تتر

0.02USDT

تغییر قیمت

1.77 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

هارمونی

بازارهای معاملاتی هارمونی

  • هارمونی

    (one)

    11,866 irr

    1.77 %
    arrow_drop_up

معرفی ارز هارمونی (harmony)

هارمونی با نام لاتین Harmony و ارز دیجیتال ONE یکی از پلتفرم‌های بلاکچینی و غیر متمرکز معروف است که ابزارها و راهکارهای لازم برای توسعه و مدیریت اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را به کاربران می‌دهد. این پلتفرم با تمرکز بر توسعه، میزبانی، مدیریت و استفاده از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا همان dApp کار می‌کند. هارمونی روی شبکه اتریوم توسعه یافته است و تلاش می‌کند محدودیت‌های این شبکه در مقیاس‌پذیری و سرعت را حل کند. اپلیکیشن‌های غیر متمرکز در هارمونی با مقیاس‌پذیری حداکثری و ارتباط کامل با سرویس‌ها و شبکه‌های دیگر توسعه پیدا می‌کنند. ارز دیجیتال ONE هم در شبکه هارمونی نقش کاربردی اصلی را دارد.

هارمونی (Harmony) چیست؟

پلتفرم بلاکچینی هارمونی یک زیرساخت برای توسعه و مدیریت اپلیکیشن‌های غیر متمرکز به کاربران ارائه می‌کند که چالش‌های عدم تمرکز کامل و مقیاس‌پذیری را حل می‌کند. هارمونی وان در می ۲۰۱۹ در بایننس لانچپد راه‌اندازی شد و از همان توجه بخش بزرگی از جامعه کریپتو را به خود جلب کرد. ترکیب مقیاس‌پذیری و عدم تمرکز کامل، هدفی بود که توسعه‌دهنده‌های هارمونی روی آن تمرکز کردند. شعار پلتفرم هم decentralization at scale انتخاب شد که نشان از ترکیب این دو مفهوم دارد. از نقاط تمرکز دیگر Harmony می‌توان به اشتراک بهینه داده و تبادل توکن‌های مثلی و غیر مثلی با سرعت بالا اشاره کرد.

هارمونی برای جذب حداکثری کاربران، تلاش می‌کند تا اغلب چالش‌های فعالیت در دنیای ارز دیجیتال را از بین ببرد. تاخیر پایین به‌همراه هزینه‌های پایین برای تراکنش‌ها، از مواردی هستند که هارمونی سعی در پیاده‌سازی آن‌ها دارد. پلتفرم Harmony در مرکز این تلاش‌ها قرار می‌گیرد و با توسعه اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های غیر متمرکز دیگر، مسیر برای رسیدن به یک ساختار کاملا غیر متمرکز کاربردی و مالی باز می‌شود.

شبکه اصلی هارمونی روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند، اما تفاوت‌های عمده‌ای با آن دارد. سرعت پردازش تراکنش‌ها در این شبکه به حدی بالا است که هر بلوک در عرض ۲ ثانیه تایید می‌شود. همچنین کارمزد تراکنش‌ها هم در Harmony بسیار کمتر از اتریوم است.

هارمونی به‌عنوان یک شبکه لایه ۲ روی اتریوم هم شناخته می‌شود. استفاده از اتریوم به‌عنوان بلاکچین اصلی، این امکان را به تیم هارمونی داد که قابلیت‌های توسعه قرارداد هوشمند را آسان‌تر در اختیار توسعه‌دهنده‌ها قرار دهند. در مجموع، پلتفرم Harmony به نوعی از اتریوم استفاده می‌کند و نمی‌توان آن را رقیبی برای بلاکچین زیرساختی دانست.

لوگوی Harmony و صرافی دیجیتال رمزینکس

تاریخچه و بنیان‌گذارهای هارمونی

پلتفرم هارمونی قبل از عرضه عمومی توکن (IEO) در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده بود. مدیرعامل این شرکت استفن تسه (Stephen Tse) نام دارد که سابقه طولانی خود در حوزه رمزارز و بلاکچین را در شرکت جدید پیاده کرد. بنیان‌گذار دیگر نیک وایت (Nick White) بود که امروز به‌عنوان یکی از اعضای کامیونیتی هارمونی فعال است. تیم هارمونی ابتدا متشکل از ۱۲ توسعه‌دهنده بود. ۷ نفر از توسعه‌دهنده‌ها سابقه کار در شرکت‌های بزرگ فناوری همچون مایکروسافت، گوگل، آمازون و اپل را داشتند.

از همان ابتدای راه‌اندازی، سرمایه‌گذارهای بزرگ و معروفی به اکوسیستم هارمونی جذب شدند. شرکت Consensus Capital از سیلیکون ولی و سرمایه‌گذار هنگ‌کنگی، Lemniscap VC در فهرست سرمایه‌گذاران اولیه بودند. پروژه در آوریل ۲۰۱۹ موفق به جذب ۱۸ میلیون سرمایه شد. بعد از عرضه توکن هم حدود ۲/۸ میلیارد توکن ONE توسط سرمایه‌گذارها خریداری شد.

سرمایه‌گذارهای هارمونی امکان دسترسی به اکوسیستم وسیع این پروژه را دارند. آن‌ها علاوه بر تامین سرمایه، بازاریابی و جذب کاربر را هم پشتیبانی می‌کنند. به مرور، اپیلیکشن‌های متعدد غیر متمرکز برای کاربردهایی همچون بازارچه‌های غیر متمرکز، مدیریت زنجیره تامین، خرید و فروش تبلیغات و بسیاری موارد دیگر به هارمونی اضافه شدند.

لوگوی ارز دیجیتال Harmony و صرافی رمزینکس

پلتفرم هارمونی (Harmony) چطور کار می‌کند؟

در پلتفرم هارمونی برای افزایش سرعت و مقیاس‌پذیری شبکه از مفهومی به نام Random State Sharding استفاده می‌شود. این مفهوم تولید بلوک‌ها در شبکه را آسان می‌کند. فناوری شاردینگ به شبکه امکان می‌دهد که دیتابیس را به بخش‌های کوچک‌تر یا همان shard تقسیم کند. این کار باعث کاهش تاخیر در پردازش تراکنش‌ها و جلوگیری از فشار زیاد به شبکه می‌شود.

فناوری شاردینگ بر اساس یک فرایند به نام distributed randomness generation کار می‌کند. این فرایند روی مکانیزم PoS توسعه یافته است و مزیت‌های زیادی دارد. ترکیب این مفاهیم و فناوری‌ها باعث می‌شود که امنیت، مقیاس‌پذیری و ساده‌سازی فرایند تایید تراکنش‌ها در هارمونی قابل پیاده‌سازی باشد.

بلاک چین هارمونی از نوعی از پروتکل BFT استفاده می‌کند که به نام Fast Byzantine Fault Tolerance شناخته می‌شود. پروتکل FBFT با پردازش موازی تراکنش‌ها، سرعت بالا و بازدهی حداکثری را به پلتفرم Harmony می‌دهد. طبق همین رویکرد، هزینه‌های تراکنش و ارتباط داده‌ای هم کاهش پیدا می‌کند. تراکنش‌ها در هارمونی با استفاده از امضای تجمیع‌شده تایید می‌شوند. درنتیجه ۲۵۰ نود ولیدیتور یا همان تایید کننده بلوک، در کمتر از ۲ ثانیه می‌توانند تراکنش‌ها را تایید کنند.

ارز دیجیتال هارمونی ONE چیست؟

ارز دیجیتال هارمونی وان با نماد ONE توکن اصلی و کاربردی پلتفرم هارمونی است که کاربردهای استیک کردن آن، مهم‌ترین دلیل توسعه هستند. هولدرها می‌توانند با استیک کردن توکن ONE در فرایندهای اثبات سهام شبکه نقش داشته باشند. این نقش باعث می‌شود که شبکه با سرعت و بازدهی بالا به کار خود ادامه دهد. استیک کننده‌ها در ازای زنده نگه داشتن شبکه، پاداش دریافت می‌کنند.

هارمونی هم مانند شبکه‌های لایه ۲ دیگر از ارز دیجیتال اصلی خود برای فرایندهای پرداخت هم استفاده می‌کند. از فرایندهایی که با ارز دیجیتال ONE انجام می‌شود می‌توان به رای دادن به پیشنهادهای جدید در شبکه، کارمزد تراکنش‌ها، گس، استیک کردن و دریافت پاداش اشاره کرد.

ارز دیجیتال هارمونی ONE و لوگوی صرافی رمزینکس

استیک کردن هارمونی ONE

یکی از کاربردهای مهم ارز دیجیتال ONE در پلتفرم هارمونی، حفظ ساختار اثبات سهام یا همان PoS است. کاربران می‌توانند با استیک کردن توکن وان در پلتفرم هارمونی نقش نودهای زیرساختی را داشته باشند. آن‌ها برای استیک کردن و نقش داشتن در پلتفرم می‌توانند به‌صورت نمایندگی (Delegator) یا تاییدکننده نهایی (Validator) داشته باشند. استیک کردن در هر دو نوع، پاداش‌هایی را برای هولدرها به همراه دارد.

استیک کردن به‌صورت اهدای نمایندگی یا همان استیک کردن Delegator برای کاربرانی که قصد مشارکت در شبکه دارند، اما به‌دنبال مدیریت یک نود کامل برای تایید تراکنش‌ها نیستند، بهترین گزینه محسوب می‌شود. در ساختار نمایندگی، کاربران توکن‌های خود را برای استیک کردن به نوعی تنظیم می‌کنند که یک نود تاییدکننده، نماینده آن‌ها باشد. سپس بخشی از پاداشی که توسط نود Validator دریافت می‌شود، به نود اول پرداخت می‌شود.

پاداش‌هایی که به نودهای Delegator تعلق می‌گیرد، در یک قرارداد هوشمند جدا نگهداری می‌شود. درنتیجه این کاربران می‌توانند در زمان دلخواه، پاداش‌ها را از شبکه خارج کنند. همچنین می‌توان توکن‌های ONE پاداش را مجددا استیک کرد. نکته مهم اینکه کاربران قبل از انتخاب نود نماینده باید ریسک‌های عملیاتی آن را به خوبی بسنجند. نود انتخابی درصورت عملکرد اشتباه شامل جریمه می‌شود که این جریمه، توکن‌های نمایندگی را هم در بر می‌گیرد.

مزیت‌های هارمونی (ONE) نسبت به رقبا

پلتفرم هارمونی به خاطر تمرکز روی مشکل اساسی شبکه‌های بلاکچینی یعنی مقیاس‌پذیری و سرعت، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این پلتفرم یکی از معروف‌ترین پلتفرم‌های دیفای روی اتریوم محسوب می‌شود و نسبت به دیگر سرویس‌ها مزیت‌هایی دارد.

امنیت و عدم تمرکز

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های هارمونی ONE نسبت به بقیه سرویس‌های مشابه، امکان مقیاس‌دهی به ساختار شبکه و حفظ سیستم غیر متمرکز است. به لطف استفاده از ساختار شاردینگ در هارمونی، این پلتفرم توانایی پردازش تا ۲ هزار تراکنش را در هر ثانیه دارد. با توسعه پلتفرم و اضافه شدن نودهای جدید، سرعت بیشتر هم می‌شود. چشم‌اندازی تیم هارمونی این است که به سرعت پردازش ۱۰ میلیون تراکنش در ثانیه برسند.

قابلیت‌های بین بلاکچینی

هارمونی روی شبکه اتریوم کار می‌کند، اما برای استفاده از توکن‌های اتریوم باید یک فناوری را به سیستم اضافه می‌کرد. Horizon نام فناوری پل یا همان بریج (Bridge) در هارمونی ONE بود که امکان جابه‌جایی توکن‌ها بین این شبکه و بلاکچین اتریوم را فراهم کرد. این نوآوری، باعث ایجاد یک تغییر اساسی در ساختارهای پرداخت بین بلاکچینی و همچنین پرداخت‌های بین‌المللی شد. چون بسیاری از سیستم‌های قبلی،‌ از توکن‌های اتریوم استفاده می‌کردند.

نودهای حاضر در شبکه‌های بلاکچینی دیگر هم می‌توانند تراکنش‌های هارمونی را تایید کنند. با این کار، سرعت پردازش تراکنش‌ها هم بسیار بیشتر شد. زیرساخت PoW یا PoS بلاکچین همکار هم تفاوتی در این ارتباط ایجاد نمی‌کند.

فرصت عالی برای NFT

قابلیت‌های بین بلاکچینی هارمونی باعث می‌شود این پلتفرم گزینه‌ای ایده‌آل برای توکن‌های غیر مثلی یا همان NFT باشد. پایین بودن هزینه تراکنش و سرعت بالای جابه‌جایی داده، Harmony را به انتخابی مناسب برای توسعه یک مارکت‌پلیس خرید و فروش NFT تبدیل می‌کند.

خرید ارز دیجیتال ONE

خرید ارز دیجیتال هارمونی (ONE) از صرافی‌های متعدد امکان‌پذیر است. این ارز دیجیتال در صرافی‌های بین‌المللی متعددی برای ترید در دسترس قرار دارد. بایننس، کوکوین و گیت از صرافی‌های بین‌المللی هستند که از هارمونی با نماد ONE پشتیبانی می‌کنند.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال ONE در ایران می‌توانید از صرافی معتبر رمزینکس استفاده کنید. خرید و فروش و معامله هارمونی در این صرافی به آسانی و با ثبت‌نام و احراز هویت امکان‌پذیر است. همچنین در لیست قیمت رمز ارز این صرافی به راحتی می توانید نرخ ارزهای دیجیتال مختلف را بررسی و مقایسه کنید. این مقایسه به شما امکان می‌دهد تا برای خرید و فروش اتم، سولانا، ارز دیجیتال ONE و سایر رمز‌ارزها بهتر تصمیم‌گیری کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس با سرعت بالایی انجام می‌شود. صف خرید و فروش ارزهای دیجیتال در این صرافی همیشه خریدار یا فروشنده مناسب را برای ارز دیجیتال خود پیدا می‌کند.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک ایمیل یا شماره همراه نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام و تایید ایمیل یا شماره همراه، قبل از شروع خرید و فروش یا همان ترید، باید احراز هویت کنید.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. فقط باید اطلاعات هویتی و مدارک مرتبط را بارگذاری کنید. بعد از احراز هویت می‌توانید ارز دیجیتال ONE را با ریال بخرید. برای خرید با ریال هم ابتدا باید کیف پول خود را با کارت‌های بانکی عضو شتاب شارژ کنید.

در مرحله بعد می‌توانید مقدار مورد نیاز از ارز هارمونی را با قیمت مورد نظر یا با قیمت بازار بخرید. با مشخص کردن قیمت مورد نظر، تا وقتی که قیمت ONE به قیمت مورد نظر شما نرسد، معامله انجام نمی‌شود. با فروش به قیمت بازار، ارز ONE را با قیمت میانگین خرید و فروش بازار خریداری می‌کنید.

کارمزد خرید و فروش هارمونی

کارمزد معاملات خرید هارمونی در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول هارمونی

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال هارمونی به کیف پول، 100000 هارمونی می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

هارمونی یک پلتفرم مبتنی بر اتریوم است که ابزارها و راهکارهای لازم برای توسعه، میزبانی و معرفی اپلیکیشن‌های غیر متمرکز dApp را فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال هارمونی ONE توکن اصلی پلتفرم هارمونی است که کاربردهای استیک و پرداخت درون شبکه دارد.

برای خرید ارز دیجیتال ONE از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را با کارمزد پایین خرید و فروش می‌کنید.

تغییرات قیمت هارمونی

بیشترین قیمت

11,559irr

کمترین قیمت

12,117irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال هارمونی

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال هارمونی در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال هارمونی همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط هارمونی برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.