هولو
هولو(hot)

خرید و فروش هولو با کمترین کارمزد + قیمت لحظه ای هولو HOT

آخرین قیمت به ریال

1,586IRR

آخرین قیمت به تتر

0.00USDT

تغییر قیمت

0.19 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

هولو

هولو

بازارهای معاملاتی هولو

 • هولو

  هولو

  (hot)

  1,586 irr

  0.19 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز هولو (holo)

غیر متمرکز کردن زیرساخت‌های میزبانی از وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها یکی از خروجی‌های قابل توجه فناوری بلاکچین است. هولو که با نام هولوچین هم شناخته می‌شود، با هدف ارائه یک زیرساخت غیر متمرکز برای میزبانی (Host) وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها توسعه داده شد و یکی از سرویس‌های مهم در آینده وب غیر متمرکز یا همان وب ۳ محسوب می‌شود. ارز دیجیتال HOT به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی این بلاکچین از زمان عرضه در بسیاری از مواقع در صدر اخبار بوده است. قیمت هولو در دوره‌های زمانی مختلف سودهای چند هزار درصدی را تجربه کرده است. خرید هولو از سال ۲۰۱۷ و عرضه بلاکچین اصلی، همیشه یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاران بود. در مجموع قابلیت‌ها و معماری خاص هولوچین باعث می‌شود که هنوز هم این پروژه به‌عنوان یکی از پروژه‌های آینده‌دار دنیای بلاکچین شناخته شود.

هولو یا هولوچین (Holochain) چیست؟

در دنیای غیر متمرکز Web3 دسترسی به سرویس‌های میزبانی همتا به همتا (P2P) بسیاری از چالش‌های کنونی اینترنت را از بین می‌برد. هولو با نام لاتین Holo که به نام هولوچین (Holochain) هم شناخته می‌شود، یک پروژه ارز دیجیتال با هدف ارائه یک ساختار جدید برای میزبانی از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها به‌صورت P2P است. این پروژه شباهت‌های زیادی به سرویس اجاره محل اقامت ایر‌بی‌ان‌بی دارد. ایر‌بی‌ان‌بی به همه افراد و مالکان امکان میزبانی از مهمان‌ها و مستاجرها را داد. هولو هم با زیرساخت غیر متمرکز خود این امکان را ایجاد می‌کند که هر فردی با داشتن یک کامپیوتر با میزبانی از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز، درآمد داشته باشد.

آرتور بروک (Arthur Brock) و اریک هریس براون (Eric Harris-Braun) در سال ۲۰۱۷ پروژه هولو را راه‌اندازی کردند. آن‌ها با تمرکز روی چالش‌های کنونی میزبانی متمرکز از اپلیکیشن‌ها، راهکاری غیر متمرکز را با تکیه بر زیرساخت بلاکچین پیشنهاد دادند. عرضه اولیه ارز دیجیتال هولو در سال ۲۰۱۸ و به‌صورت یک ICO انجام شد که سرمایه حدود ۲۰ میلیون دلاری را برای پروژه به‌همراه داشت. این سرمایه به تیم هولو کمک کرد که پایه‌‌های اصلی پروژه را به سرعت و با دسترسی به منابع کافی توسعه دهند.

بلاکچین هولوچین در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد و امروز به‌عنوان زیرساخت اصلی اکوسیستم هولو استفاده می‌شود. هولوچین یک فریمورک است که به اپلیکیشن‌های یر متمرکز امکان اجرا شدن بدون نیاز به ساختارهای اجماع مرسوم در بلاکچین‌ها را می‌دهد. درنتیجه هولو یک زیرساخت با قابلیت مقیاس‌پذیری بالا و بازدهی قابل قبول محسوب می‌شود.

مسیر توسعه هولو با شروع دهه ۲۰۲۰ هم رو به رشد بود. تیم توسعه‌دهنده در سال ۲۰۲۰ سخت‌افزاری به نام HoloPort را به بازار عرضه کردند که مخصوص میزبانی از اپلیکیشن‌های Holochain بود. این سخت‌افزار شبیه به یک سرور شخصی عمل می‌کند و امکان میزبانی و ارائه منابع پردازشی کافی به اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را به کاربران می‌دهد. در سال ۲۰۲۲، برنامه جدید به نام Holochain Developer Education Initiative معرفی شد که سرمایه‌گذاری لازم تا ۲ میلیون دلار را برای توسعه اکوسیستم توسعه‌دهنده‌ها اختصاص می‌دهد.

هولو چطور کار می‌کند؟

زیرساخت اصلی بلاکچین هولو بر اساس میزبانی P2P و منابع پردازشی توزیع‌شده طراحی شده است. برخلاف روش‌های سنتی میزبانی یا همان هاستینگ که داده‌ها روی سرورهای متمرکز ذخیره می‌شوند، هولو از یک شبکه توزیع‌شده از دستگاه‌ها برای ذخیره کردن اپلیکیشن‌ها و محتوا استفاده می‌کند. با استفاده از زیرساخت غیر متمرکز، امنیت، حریم خصوصی و مقیاس‌پذیری تا سطح خوبی بهینه می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، هولوچین قلب تپنده هولو است و با ابزارهای متنوع خود، توسعه‌دهنده‌ها را در مسیر مهاجرت به دنیای غیر متمرکز همراهی می‌کند. هولوچین یک فریمورک محسوب می‌شود که به توسعه‌دهنده‌ها امکان ساخت اپلیکیشن‌های توزیع‌شده را با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی مرسوم می‌دهد. این فریمورک یک زیرساخت مقیاس‌پذیر و با بازدهی بالا را با استفاده از معماری مستقل از ایجنت ارائه می‌کند. معماری مستقل از ایجنت یا agent-agnostic تفاوت‌های خاصی با معماری مرسوم در دنیای بلاکچین دارد. در این سیستم، نیازی به اجماع کامل شبکه برای تایید فرایندها نیست. یک سیستم تایید (Verification) همتا به همتا در هولوچین پیاده می‌شود که در آن هر کاربر، زنجیره اختصاصی خود از تراکنش‌ها را نگهداری کرده و تراکنش‌های دیگران را هم تایید می‌‌کند.

هولو چه قابلیت‌هایی دارد؟

زیرساخت غیر متمرکزی که هولو در اختیار توسعه‌دهنده‌ها قرار می‌دهد، عرضه آسان‌تر و امن‌تر اپلیکیشن را برای آن‌ها فراهم می‌کند. اپلیکیشن‌هایی که با میزبانی هولوچین عرضه می‌شوند، hApps نام می‌گیرند. توسعه‌دهنده‌ها با استفاده از هولوچین می‌توانند اپلیکیشنی با بلاکچین خصوصی توسعه دهند که تنها تراکنش‌های خرد همان اپلیکیشن را در شبکه‌ای محدود از نودها پردازش می‌کند.

از قابلیت‌های جذاب هولو می‌توان به فرصت درآمد ثابت برای کاربران اشاره کرد. آن‌ها می‌توانند منابع پردازشی بلا استفاده خود را وارد شبکه هولوچین کنند و با دریافت هزینه از توسعه‌دهنده‌ها، درآمد ثابت داشته باشند. نکته مهم اینکه خود میزبان‌ها انتخاب می‌کنند که کدام اپلیکیشن‌ها روی زیرساخت آن‌ها قابل میزبانی هستند.

مقیاس‌پذیری شبکه یکی از مزیت‌هایی است که کارشناسان برای هولو در نظر می‌گیرند. این شبکه با اضافه شدن بار و فشار پردازشی، با چالش‌های کاهش سرعت و عملکرد روبه‌رو نمی‌شود و تنها با اضافه شدن نودهای جدید به شبکه، قابلیت میزبانی خود را افزایش می‌دهد. امنیت و حریم خصوصی هم دو بازوی مهم هولوچین هستند. نودها داده‌های اپلیکیشن را به‌صورت رمزنگاری شده و خصوصی نگهداری می‌کنند و با تکیه بر فناوری بلاکچین، نگرانی بابت از دست رفتن داده‌ها تا حد زیادی از بین می‌رود.

باتوجه به مزیت‌ها و قابلیت‌هایی که هولو با معماری خاص خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد، می‌توان آینده آن را تا حد خوبی روشن پیش‌بینی کرد. این پروژه نوآورانه که روی میزبانی غیر متمرکز از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها تمرکز می‌کند، امکان ارائه یک زیرساخت جامع برای توسعه وب ۳ را دارد. البته چالش‌های همیشگی مثل عدم استقبال کاربران و توسعه‌دهنده‌ها امکان ضربه زدن به هولو را هم دارد. در مجموع می‌توان ادعا کرد که هولوچین درصورت موفقیت در قانع کردن توسعه‌دهنده‌ها برای عرضه اپلیکیشن‌ها در زیرساخت غیر متمرکز، امکان رشد سریع خواهد داشت.

ارز دیجیتال HOT چیست؟

برای پیاده‌سازی یک زیرساخت مالی به منظور انگیزه دادن به میزبان‌های شبکه و همچنین خرید و فروش فضاهای ذخیره‌سازی، به یک ارز دیجیتال نیاز است. ارز دیجیتال HOT ارز دیجیتال اصلی هولو است که امکانات متعددی خصوصا برای خرید و فروش فضای ذخیره‌سازی و پرداخت هزینه‌های مرسوم بلاکچین در اختیار کاربران و توسعه‌دهنده‌ها قرار می‌دهد. این ارز دیجیتال به نام هولوتوکن (HoloToken) هم شناخته می‌شود.

تیم توسعه‌دهنده هولو، ارز دیجیتال HOT را به‌صورت یک توکن ERC-20 روی شبکه اتریوم طراحی کرده‌اند. این ارز دیجیتال به‌عنوان ابزار پاداش دادن به میزبان‌های شبکه هم استفاده می‌شود. در وب‌سایت رسمی پروژه، ارز دیجیتال دیگری به نام HoloFuel هم معرفی شده است که در فرایندهای داخلی برای تبادل پول استفاده می‌شود. به طور کلی HoloFuel در هولو کاربرد بیشتری دارد و هر یک HOT را می‌توان به یک توکن HoloFuel تبدیل کرد. البته در صرافی‌های ارز دیجیتال فقط ارز دیجیتال HOT خرید و فروش می‌شود. حداکثر میزان توزیع این ارز هم ۱۷۷/۶ میلیارد توکن در نظر گرفته شده است.

خرید ارز دیجیتال هولو برای کاربرانی که قصد استفاده از زیرساخت غیر متمرکز میزبانی از اپلیکیشن‌ها را در هولوچین دارند، قدم اول و اساسی محسوب می‌شود. قیمت HOT از زمان عرضه رشدهای قابل‌توجهی را تجربه کرد و اغلب آن‌ها هم به خاطر اخبار جذابی بود که پیرامون پروژه مطرح می‌شد. در مجموع خرید ارز دیجیتال HOT و سرمایه‌گذاری در آن مانند دیگر ارزهای دیجیتال نیاز به شناخت کامل پروژه و شرایط بازار دارد. اگرچه هولو ابزارها و قابلیت‌های جالبی را به دنیای وب ۳ معرفی می‌کند، رقبای زیادی هم در دنیای فناوری دارد و آینده آن به پیشرفت بیشتر و جذب کاربران و توسعه‌دهنده‌ها گره خورده است.

از کجا ارز هولو (HOT) بخریم؟

ارز دیجیتال هولو با نماد HOT در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز HOT در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال HOT با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش هولو

کارمزد معاملات خرید هولو در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول هولو

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال هولو به کیف پول، 3000 هولو می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

هولو یک شبکه غیر متمرکز برای میزبانی از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها ارائه می‌کند که در آینده وب ۳ و رسیدن به اینترنت غیر متمرکز کاربردی است.

هولو به نام هولوچین هم شناخته می‌شود، اما در تعریف دقیق،‌ هولوچین نام بلاکچین زیرساختی اکوسیستم هولو است.

اکوسیستم هولو برای اپلیکیشن‌هایی که از زیرساخت غیر متمرکز هولوچین برای میزبانی استفاده می‌کنند، نام hApps را انتخاب کرده است.

ارز دیجیتال HOT ارز دیجیتال اصلی پلتفرم هولو است که برای خرید و فروش فضاهای ذخیره‌سازی و تبدیل به ارز دیجیتال HoloFuel کاربرد دارد.

برای خرید ارز دیجیتال HOT از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت هولو

بیشترین قیمت

1,580irr

کمترین قیمت

1,667irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال هولو

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال هولو در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال هولو همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط هولو برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.