اینجکتیو(inj)

خرید و فروش اینجکتیو پروتکل INJ + قیمت لحظه ای

آخرین قیمت به ریال

16,833,265IRR

آخرین قیمت به تتر

28.43USDT

تغییر قیمت

-8.78 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

اینجکتیو

بازارهای معاملاتی اینجکتیو

 • اینجکتیو

  (inj)

  16,833,265 irr

  8.78 %
  arrow_drop_down

معرفی ارز اینجکتیو (injective)

معرفی ارز دیجیتال اینجکتیو پروتکل 

اینجکتیو نوعی بلاک‌چین است که برای امور مالی ساخته شده است. در‌واقع نوعی بلاک‌چین باز و قابل تعامل است که برنامه‌های کاربردی نسل بعد DeFi را تقویت می‌کند. Injective به طور ویژه ابزار‌های مالی قدرتمندی را، مانند دفتر‌چه سفارشات زنجیره‌ای کاملاً غیرمتمرکز و مقاوم در برابر MEV، ارائه کرده است که برنامه‌ها می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. همچنین انواع مختلف بازار‌های اسپات، لحظه‌ای، دائمی و… کاملا درون زنجیره‌ای (on-chain) هستند. زیر‌ساخت میان‌زنجیره‌ای غیر‌متمرکز نیز (cross-chain)، با اتریوم، بلاک‌چین‌های دارای IBC و زنجیره‌های غیر EVM مانند سولانا سازگار است.

اینجکتیو پلتفرم قرار‌داد هوشمند نسل بعد را، با قابلیت‌ تعامل و قابلیت‌های زنجیره‌ای پیشرفته‌ای ارائه می‌کند. این پلتفرم به‌طور ویژه توسط Cosmos SDK ساخته شده و از مکانیزم توافقی اثبات سهام مبتنی بر Tendermint استفاده می‌کند. 

اکو‌سیستم اینجکتیو شامل بیش از ۱۰۰ پروژه و بیش از ۱۵۰،۰۰۰ عضو در سراسر جهان است. همچنین این پلتفرم توسط گروهی از سرمایه‌گذاران برجسته مانند Binance، Pantera ،Jump Crypto ،Capital و Mark Cuban پشتیبانی می‌شود. 

قرارداد‌های هوشمند بر این پروتکل از طریق CosmWasm پیاده‌سازی می‌شوند و امکان انجام قرار‌داده‌های هوشمند زنجیره‌ای به طور یکپارچه وجود دارد. نا‌گفته نماند که اینجکتیو، تنها بلاک‌چینی است که امکان اجرای خودکار قرارد‌اد‌های هوشمند را فراهم می‌کند. 

تاریخچه و بنیان گذاران اینجکتیو 

نماد ارز اینجکتیو پروتکل INJ و لوگوی صرافی رمزینکس

Injective Labs اولین شرکت تحقیق و توسعه‌ای است که در پروژه Injective Protocol برای اولین بار مشارکت کرد. اریک چن (Eric Chen) از‌جمله بنیانگذاران این پروژه بوده و پیش از تاسیس این پلتفرم، به عنوان محقق و معامله‌گر در صندوق ارز دیجیتال بزرگی فعالیت می‌کرد که در آن تلاش‌های مبتکرانه‌ای در زمینه بلاک‌چین و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بزرگی مانند ChainLink و Cosmos انجام داد. 

آلبرت چن (Albert Chon) نیز مدیر ارشد فناوری Injective Labs است. او مدارک لیسانس و فوق لیسانس علوم کامپیوتر خود را از دانشگاه استنفورد گرفت  و به عنوان مهندس توسعه نرم افزار در آمازون فعالیت داشته است. این دو شخص موفق به تاسیس Injective Labs شدند و توانستند در این زمینه به خوبی عمل کنند. 

ویژگی های ارز اینجکتیو پروتکل 

سکه ارز اینجکتیو با پس زمینه نمودار قیمتی و لوگوی صرافی رمزینکس

اینجکتیو طیف وسیعی از برنامه‌های کاربردی را در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد و امکان انجام تجارت آسان و سریع را برای آن‌ها فراهم می‌کند. در ادامه به چند مورد از ویژگی‌های منحصر‌به فرد این پروتکل اشاره می‌کنیم.

 • برنامه‌های نا‌محدود دیفای: اینجکتیو این امکان را به عموم افراد داده است که با در اختیار‌ داشتن زیر‌ساخت‌های قوی مالی، برنامه‌‌های دیفای را بر زنجیره بسازد. 
 • حاکمیت مبتنی جامعه: اینجکتیو توسط جامعه غیر‌متمرکز آن اداره می‌شود که در آن افراد به تمامی ایده‌ها و تصمیمات توسط ساختار DAO رای می‌دهند.
 • پیشگام در قابلیت همکاری: Injective یکی از تعامل‌پذیر‌ترین بلاک‌چین‌هایی است که با شبکه‌هایی مانند Solana، Cosmos و Etheruem قابلیت همکاری بسیار خوبی برخوردار می‌کند. 
 • دوست‌دار محیط زیست: با‌وجود مکانیزم اثبات سهام مورد استفاده این شبکه، رد پای کربن تا ۹۹٪ کاهش پیدا می‌کند.
 • کارمزد کم و تراکنش‌های سریع: یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت اینجکتیو، کارمزد کم و سرعت بالایی است که در مقایسه با سایر شبکه‌های بلاک‌چین ارائه می‌دهد. این امر نیز با‌وجود Cosmos امکان‌پذیر شده است. 

امنیت شبکه اینجکتیو پروتکل

بلاک چین پروتکل اینجکتیو، بر اساس مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) مبتنی بر Tendermint عمل می کند. بر همین اساس، اعتبار‌سنج‌های برجسته به ایمن‌سازی شبکه کمک می‌کنند و در عین حال، آن را غیرمتمرکز‌تر می‌سازند. این نوع مکانیسم اجماع، موجب نهایی شدن فوری تراکنش‌ها و کاهش ۹۹٪ رد‌پای کربن می‌گردد. در‌واقع با‌وجود ماهیت غیر‌متمرکز مکانیسم اجماع ذکر شده، هیچ نقطه شکست واحدی وجود نداشته و پلتفرم در برابر حملات و دستکاری از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهد. همچنین الگوریتم اجماع Tendermint به سرعت، امنیت و مقیاس‌پذیری بالا شناخته می‌شود. 

خرید و فروش اینجکتیو INJ در صرافی رمزینکس

لوگوی ارز دیجیتال اینجکتیو INJ و صرافی دیجیتال رمزینکس 

حال که با پروتکل اینجکتیو و ویژگی‌هایش آشنا شدیم، نوبت به چگونگی خرید و فروش آن می‌رسد؛ صرافی رمزینکس بستری امن برای معاملات کاربران فراهم کرده است تا از این طریق به خرید و فروش ارز‌های دیجیتال خود بپردازند. اما پیش از هر‌چیز، نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت در سایت وجود دارد. با تکمیل مرحله احراز هویت، امکان خرید و فروش ارز دیجیتال به طور نا‌محدود وجود دارد. در ادامه به راه‌های خرید اینجکتیو پروتکل و فروش آن در این صرافی ارز دیجیتال می‌پردازیم. 

 • سفارش بازار: یکی از سریع‌ترین روش‌های معامله، سفارش بازار نام دارد که در آن سفارش کاربر در سریع‌‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. 
 • حد زیان: در این روش امکان تعیین قیمت فعال‌سازی وجود داشته و بدین ترتیب کاربران بابت انجام شدن سفارش خود در قیمت مورد نظر، اطمینان پیدا می‌کنند. 
 • سفارش محدود: با خرید اینجکتیو پروتکل به روش سفارش محدود، در‌صورتی‌که قیمت سفارش خرید کاربر با قیمت سفارش فروش کاربران دیگر تطابق پیدا کند، سفارش تکمیل می‌گردد. 
 • OCO: در خرید ارز دیجیتال به این روش، کاربران می‌توانند به طور هم‌زمان دو نوع سفارش محدود و حد زیان ثبت کنند. زمانی‌که یکی از این دو سفارش انجام شود، دیگری به طور خودکار لغو می‌گردد. 

لازم به ذکر است که روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتال مشابه یکدیگر هستند. همچنین کاربران برای آگاهی از قیمت اینجکتیو و مشاهده لیست قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال دیگر مانند اتم، ارز لونا و قیمت چین لینک می‌توانند از سایت رمزینکس استفاده کنند.

کیف پول های که اینجکتیو را پشتیبانی میکنند

INJ نوعی توکن ERC 20 است و به همین خاطر توسط طیف وسیعی از کیف‌پول‌های ارز دیجیتال پشتیبانی می‌شود. کاربران بنا به سرمایه و اهداف خود، می‌توانند گزینه مناسب را از میان انواع کیف‌پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود انتخاب کنند. در ادامه به توضیح چند نمونه از رایج‌ترین کیف‌پول‌ها می‌پردازیم.

 • کیف‌پول‌های لزج و تروزر: بدون شک کیف‌پول‌های سخت‌افزاری مانند لجر و تروزر، با وجود امنیتی که دارند، گزینه‌های بسیار مناسبی برای ذخیره‌سازی توکن‌ها محسوب می‌‌شوند. 
 • تراست ولت: از‌جمله کیف‌پول‌هایی است که کاملا توسط بایننس پشتیبانی می‌شود. کاربرانی که به دنبال فضایی امن با رابط کاربری مناسب هستند، می‌توانند از تراست ولت استفاده کنند. 
 • اتمیک ولت: کیف‌پول اتمیک از اینجکتیو و بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. این نوع کیف‌پول موبایل و دسکتاپ، رابط کاربری مناسبی داشته و کاربران می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

مای اتر ولت: مای اتر ولت از INJ و سایر توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کند. این کیف پول راه حلی مبتنی بر وب را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که می‌توانند در هر مکانی از آن استفاده کنند. 

کارمزد خرید و فروش اینجکتیو

کارمزد معاملات خرید اینجکتیو در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول اینجکتیو

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال اینجکتیو به کیف پول، 40 اینجکتیو می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

بر‌اساس سایت کوین مارکت کپ، حداکثر تعداد سکه‌های در گردش این ارز دیجیتال برابر است با ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ INJ.

پیش‌بینی‌های قیمت انجام شده نشان می‌دهند که INJ پتانسیل سود‌دهی خوبی دارد؛ با این حال بهتر است پیش از هر‌گونه تصمیم برای سرمایه‌گذاری، جوانب مورد نیاز را بررسی کنید.