کاوا(kava)

خرید و فروش ارز کاوا (KAVA) - معرفی و قیمت لحظه ای و نمودار KAVA

آخرین قیمت به ریال

335,990IRR

آخرین قیمت به تتر

0.56USDT

تغییر قیمت

-0.52 %
نمودار و تحلیل کاوا

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

کاوا

بازارهای معاملاتی کاوا

  • کاوا

    (kava)

    335,990 irr

    0.52 %
    arrow_drop_down

معرفی ارز کاوا (kava)

کاوا با نام لاتین Kava  و ارز دیجیتال KAVA یک سیستم وام‌دهی غیر متمرکز (DeFi) است که امکان وام دادن و وام گرفتن و کسب درآمد از ارز دیجیتال را با از بین بردن واسطه‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاوا یکی از مشهورترین پروژه‌های دیفای محسوب می‌شود که با قابلیت‌های و مزیت‌های مختلف، در جذب کاربران جدید موفق بوده است. نکته مهم اینکه کاوا و ارز دیجیتال KAVA برخلاف اغلب پروژه‌های DeFi روی بلاکچین اتریوم نیست. پلتفرم زیرساختی این سرویس Cosmos نام دارد. خرید ارز دیجیتال کاوا KAVA برای کاربرانی که قصد سرمایه‌گذاری یا کار کردن با این پلتفرم دارند، گزینه‌ای جذاب محسوب می‌شود.

سرویس دیفای کاوا (Kava.io) چیست؟

اوگوی ارز کاوا با چارت قیمت و لوگوی صرافی رمزینکس

سرویس دیفای کاوا یک پلتفرم وام‌دهی غیر متمرکز است که سرمایه‌گذاری را برای وام‌دهنده‌ها و دریافت سرمایه و هزینه برای سرمایه‌گذاری را برای وام‌گیرنده‌ها آسان می‌کند. کاوا تلاش می‌کند تا با ارائه راهکارهای متنوع، چالش‌های تامین سرمایه و کسب درآمد از سرمایه راکد را از بین ببرد. نکته مهم در کاوا، قابلیت‌های بین بلاکچینی است. همچنین استراتژی‌های وام‌دهی در Kava هم طوری عمل کرده که آن را از رقبا متمایز می‌کند.

پلتفرم کاوا روی بلاکچین Cosmos کار می‌کند. تیم توسعه، این بلاکچین را به‌خاطر قابلیت‌های متعدد شخصی‌سازی و ارتباط آسان‌تر با بلاکچین‌های دیگر انتخاب کرد. این بلاکچین در مقایسه با اتریوم قابلیت‌های مقیاس‌پذیری بیشتری را به Kava می‌دهد که درنهایت به جذب کاربران و سرمایه‌گذاران بیشتر منجر می‌شود.

سرویس دیفای Kava برای ارتباط با پلتفرم‌ها و پروتکل‌های دیگر از ساختاری در بلاکچین Cosmos استفاده می‌کند که zones نام دارد. این ساختار، بلاکچین‌های مخصوص اپلیکیشن هستند که روی بلاکچین زیرساخته توسعه یافته‌اند. به خاطر استفاده از همین ساختار، کاربران می‌توانند انواع توکن‌ها را از بلاکچین‌های مختلف در سیستم وام‌دهی کاوا وارد کنند.

کاوا با استفاده از انواع فناوری‌های اختصاصی، روی آسان‌تر کردن بخش وام‌دهی در دنیای کریپتو تمرکز می‌کند. ارائه یک استیبل کوین به نام USDX در این پلتفرم، با هدف حل بخشی از چالش‌ها انجام شد.

تاریخچه و بنیان‌گذارهای Kava

سکه ارز دیجیتال Kava و نمودارهای قیمتی همراه با لوگوی صرافی رمزینکس

پلتفرم کاوا در سال ۲۰۱۸ توسط شرکت خصوصی کاوا لبز (Kava Labs) توسعه یافت. روارید اودانل ( Ruaridh O’Donnell)، براین کر (Brian Kerr) و اسکات اشتوارت (Scott Stuart) بنیان‌گذارهای این شرکت هستند. آن‌ها در ابتدای مسیر، توکن KAVA را با یک عرضه اولیه به سرمایه‌گذارهای ابتدایی فروختند که ۳ میلیون دلار جذب سرمایه به همراه داشت.

پلنفرم کاوا در آگوست ۲۰۲۰ روی بلاکچین Cosmos رونمایی شد. ابتدا ارز دیجیتال BNB برای وثیقه و دریافت وام معرفی شد و به مرور، ارزهای دیگر به پلتفرم اضافه شدند. در همان ابتدا، حدود ۸ میلیون دلار وام USDX پرداخت و حدود ۲۴ میلیون دلار توکن BNB به‌عنوان وثیقه ثبت شد.

کاوا (Kava) چطور کار می‌کند؟

نماد ارز کاوا و صرافی رمزینکس

کاربران کاوا می‌توانند انواع ارزهای دیجیتال را در این پلتفرم به‌عنوان وثیقه واریز کرده و در ازای آن، استیبل کوین USDX دریافت کنند. عموما دریافت وام به‌صورت ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاران بازار مزیت‌های زیادی دارد. آن‌ها می‌توانند دارایی‌های کنونی خود را در سیستم وام‌دهی قفل کنند و با استیبل کوین دریافت شده، باز هم ارز دیجیتال بخرند. به‌عنوان مثال می‌توانید بیت‌کوین خود را در Kava به‌عنوان وثیقه تزریق کنید. سپس با USDX که از کاوا وام می‌گیرید، باز هم بیت‌کوین یا ارز دیجیتال دیگر بخرید. بعد از پس دادن وام، وثیقه شما با کم کردن کارمزد، آزاد می‌شود.

کاوا علاوه بر سیستم وام‌دهی، اپلیکیشن‌های متعددی هم دارد که توسط کامیونیتی آن توسعه یافته‌اند. هرکدام از این اپلیکیشن‌ها به آسان‌تر شدن تجربه کاربری کمک می‌کنند. نکته مهم هم ارتباط و هماهنگی کاوا با اپلیکیشن‌های دیگر است که انعطاف‌پذیری بالایی به سرویس می‌دهد.

سرمایه‌گذاران و کاربرانی که به‌دنبال درآمد ثابت هستند، می‌توانند از پلتفرم کاوا سود ببرند. آن‌ها با استیک کردن استیبل کوین USDX، نقدینگی لازم را برای پلتفرم فراهم می‌کنند. با این کار، یک سود ثابت به آن‌ها پرداخت می‌شد.

کاوا سیستم دوال توکن دارد. این سیستم‌ها که به مرور جای خود را در دنیای دیفای باز کردند، یک توکن برای فعالیت‌های اصلی و یک توکن (اغلب استیبل کوین) برای گردش‌های مالی دارند. توکن‌های کاوا، KAVA و USDX هستند.

بلاکچین Cosmos در کاوا

بلاکچین زیرساختی کاوا، Cosmos نام دارد. این بلاکچین نسل چهارمی با هدف حل چالش‌های ارتباط بین بلاکچینی و توسعه آسان‌تر اپلیکیشن‌های غیر متمرکز عرضه شده است. ارز دیجیتال ATOM به‌عنوان ارز اصلی این بلاکچین شناخته می‌شود. پلتفرم کاوا، بلاکچین کازمس را به‌عنوان زیرساخت اصلی انتخاب کرد تا توسعه سرویس‌ها آسان‌تر و سریع‌تر باشد. هچنین کیت توسعه نرم‌افزاری Cosmos-SDK هم قابلیت‌های متنوعی را در اختیار تیم توسعه قرار داد.

در بلاکچین زیرساختی کاوا از مکانیزم Tendermint-based Proof-of-Stake (PoS) استفاده می‌شود. این مکانیزم، نسخه‌ای بهبودیافته از PoS است که از موتور اجماعی  Byzantine Fault Tolerant استفاده می‌کند. به خاطر زیرساخت استفاده شده، پلتفرم کاوا شباهت زیادی به MakerDAO پیدا می‌کند.

سیستم ماژولار کاوا (Kava) چیست؟

کاوا به خاطر استفاده از بلاکچین Cosmos امکان بهره‌برداری از ماژول‌های متن‌باز این بلاکچین را دارد. این ماژول‌ها به توسعه‌دهنده‌ها امکان می‌دهند که کاربری‌های متنوع را به‌صورت دلخواه به اپلیکیشن‌‌های غیر متمرکز خود اضافه کنند. به‌عنوان مثال، Kava از ماژول Inter Blockchain Communication استفاده می‌کند. این ماژول به کاوا امکان می‌دهد که با همه بلاکچین‌های مبتنی بر Cosmos ارتباط داشته باشد.

از ماژول‌های دیگر پلتفرم دیفای کاوا می‌توان به مکانیزم فید قیمت اشاره کرد. این ماژول یک اوراکل (Oracle) است که داده‌های قیمتی را از خارج از بلاکچین به کاوا ارسال می‌کند. کاوا برای تشخیص قیمت از چند منبع معتبر استفاده می‌کند و سپس میانه قیمت آن‌ها را برای دارایی در نظر می‌گیرد. 

ماژول حراج یا Auction، ماژول دیگری است که در پلتفرم کاوا استفاده می‌شود. این ماژول‌ برای مدیریت حراج‌ها در زمانی که قیمت استیبل کوین تغییر کند، وارد عمل می‌شوند. ماژول دیگر هم برای تعیین وثیقه‌ها و تسویه آن ها در زمان پس دادن وام وارد عمل می‌شود. ماژول مهم دیگر در تسویه کردن وثیقه و زمانی که ارزش وثیقه کمتر از وام دریافتی شود، عمل می‌کند. این ماژول با نام Liquidator در کاوا به کار گرفته می‌شود.

ارز دیجیتال کاوا (KAVA) چیست؟

ارز دیجیتال کاوا توکن اصلی پلتفرم کاوا است. این توکن کاربردهای متنوعی در پلتفرم دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به توکن حاکمیتی اشاره کرد. کاربران برای مشارکت در سیستم حاکمیتی کاوا باید ارز دیجیتال KAVA بخرند و با استفاده از آن، در رای‌گیری‌های مرتبط با پلتفرم و تغییرات و پیشرفت‌های آن شرکت کنند. همچنین برای ارائه پیشنهادات توسعه و تغییر در پلتفرم هم باید توکن KAVA داشته باشید.

از کاربردهای دیگر ارز دیجیتال KAVA می‌توان به حفظ امنیت و ساختار غیر متمرکز بلاکچین کاوا اشاره کرد. کاربران با استیک کردن ارز KAVA می‌توانند به‌عنوان نودهای عملیاتی در شبکه فعالیت کنند. ۱۰۰ نود برتر که بیشترین مقدار استیک را داشته باشند، به‌عنوان نودهای اصلی شبکه کار کرده و پاداش دریافت می‌کنند. البته نودهایی که فعالیت‌های غیر قانونی داشته باشند، به سرعت از شبکه حذف می‌شوند و سرمایه استیک شده خود را از دست می‌دهند. آپتایم پایین نود هم از دیگر عوامل حذف شدن از شبکه کاوا است.

ارز دیجیتال کاوا برای حفظ قیمت USDX برابر با یک دلار هم کاربرد دارد. مینت کردن KAVA جدید و سوزاندن توکن‌های KAVA برای حفظ ارزش USDX از فرایندهایی است که به‌طور خودکار در پلتفرم انجام می‌شود و قیمت استیبل کوین را برابر با یک دلار حفظ می‌کند. به همین دلیل، ارز دیجیتال KAVA سقف مینت و عرضه ندارد.

استیبل کوین USDX در کاوا چیست؟

کاربران کاوا وام خود را به‌صورت استیبل کوین USDX دریافت می‌کنند. این استیبل کوین در سرویس‌های دیفای مختلف برای ترید و سواپ کردن پشتیبانی می‌شود. بازپرداخت وام هم به‌صورت استیبل کوین USDX خواهد بود. 

به خاطر سرعت بالای پردازش تراکنش‌ها در بلاکچین Cosmos، استیبل کوین USDX برای ایجاد یک سرویس پرداختی شخصی و سازمانی مناسب به نظر می‌رسد. به طور کلی استیبل کوین‌ها برای کاربرانی که از بلاکچین کاربردی فراتر از ترید انتظار دارند، گزینه مناسبی هستند.

وامی که با استیبل کوین USDX دریافت می‌شود، برای سرمایه‌گذارها چند کاربرد دارد. آن‌ها می‌توانند از وام برای خرید ارزهای دیجیتال دیگر و بزرگ‌تر کردن سبد سرمایه‌گذاری خود استفاده کنند. همچنین با استیک کردن USDX در زمان‌های نوسان بالا در بازار، می‌توان یک درآمد ثابت از سودهای پرداختی کاوا داشت.

از کجا ارز دیجیتال کاوا KAVA بخریم؟

ارز دیجیتال کاوا با نماد KAVA در بسیاری از صرافی‌های بزرگ متمرکز و غیر متمرکز بین‌المللی پشتیبانی می‌شود. بایننس، کوکوین، کراکن، کوین‌بیس و بای‌بیت تعدادی از این صرافی‌ها هستند. البته برای خرید و فروش KAVA در این پلتفرم‌ها باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم را در نظر داشته باشید.

برای خرید KAVA و اطلاع از آخرین قیمت ارزهای دیجیتال در ایران می‌توانید از صرافی معتبر رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید KAVA، خرید کاردانو و سایر رمز‌ارزها را با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال مانند ارز تزوس یا ارز سولانا SOL را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش کاوا

کارمزد معاملات خرید کاوا در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول کاوا

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال کاوا به کیف پول، 10000 کاوا می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

کاوا یک پلتفرم وام‌دهی ارز دیجیتال است که امکان گرفتن وام و سرمایه‌گذاری با اهدای وام را به کاربران می‌دهد. این پلتفرم روی شبکه Cosmos کار می‌کند.

ارز دیجیتال KAVA توکن اصلی پلتفرم کاوا است که امکانات استیک کردن، حفظ قیمت استیبل کوین و پرداخت‌های درون شبکه را فراهم می‌کند.

استیبل کوین USDX استیبل کوین اصلی شبکه کاوا است که برای دریافت و بازپرداخت وام و پرداخت‌ها استفاده می‌شود.

برای خرید کاوا (KAVA) می‌توانید از صرافی معتبر رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی با ثبت‌نام و احراز هویت سریع می‌توانید کاوا را با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.