لوپرینگ(lrc)

خرید و فروش ارز لوپرینگ (Loopring) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال LRC

آخرین قیمت به ریال

150,690IRR

آخرین قیمت به تتر

0.26USDT

تغییر قیمت

3.34 %

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

لوپرینگ

بازارهای معاملاتی لوپرینگ

 • لوپرینگ

  (lrc)

  150,690 irr

  3.34 %
  arrow_drop_up
 • لوپرینگ

  (lrc)

  0.1522 usdt

  0 %

معرفی ارز لوپرینگ (loopring)

در رقابت شدید بین سرویس‌های مالی غیر متمرکز یا همان دیفای (DeFi)، سرعت و هزینه تراکنش‌ها اهمیت زیادی دارد. لوپرینگ با ارائه یک راهکار غیر متمرکز سریع روی بلاکچین اتریوم، یکی از سریع‌ترین و ارزان‌ترین راهکارهای لایه ۲ برای ارائه سرویس‌های مالی است. این پلتفرم انواع خدمات مالی از کیف پول تا صرافی غیر متمرکز (DEX) و سرویس‌های درآمدزایی را با بازدهی بسیار بالاتر نسبت به اتریوم به کاربران ارائه می‌کند. ارز دیجیتال LRC به‌عنوان توکن اصلی پلتفرم شناخته می‌شود و کاربردهای زیادی در آن دارد. نرخ ارز دیجیتال لوپرینگ بسته به کاربردهای این پلتفرم دیفای و همچنین شرایط بازار و رقابت، دچار نوسان می‌شود.

لوپرینگ چیست؟

لوگوی ارز دیجیتال لوپرینگ LRC و صرافی رمزینکس

راهکارهای لایه ۲ یکی از مهم‌ترین سرویس‌هایی هستند که برای بهبود کارایی اتریوم خلق شدند. لوپرینگ با نام لاتین Loopring و ارز دیجیتال LRC یک راهکار لایه ۲ روی اتریوم است که به‌صورت یک پروتکل خدمات مالی مثل صرافی غیر متمرکز، به کاربران خدمات می‌دهد. پلتفرم لوپرینگ بسیاری از چالش‌های مرسوم در صرافی‌های غیر متمرکز را از پیش پای کاربران بر می‌دارد و همچنین نسبت به صرافی‌های غیر متمرکز دیگر هم مزیت‌های زیادی دارد.

اگر از کاربران بلاکچین اتریوم باشید و سرویس‌های مالی متعدد روی آن را بشناسید، حتما با چالش‌های هزینه بالا برای تراکنش‌ها و سرعت پایین روبه‌رو شده‌اید. چالش‌هایی که شاید شما را از استفاده از دیفای روی اتریوم منصرف کند. حتی باوجود ارائه نسخه جدید از اتریوم، هنوز هم سرعت پایین و هزینه تراکنش بالا جزو چالش‌های آن محسوب می‌شود. پروتکل‌های زیادی با هدف از بین بردن این چالش‌ها معرفی شدند. لوپرینگ یکی از پروتکل‌های مالی روی اتریوم است که خصوصا روی بهبود سرعت تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌ها تمرکز می‌کند.

همان‌طور که گفته شد، لوپرینگ یک راهکار لایه ۲ روی اتریوم است. راهکارهای لایه ۲ روی بلاکچین اصلی اجرا می‌شوند، اما برخی از فرایندها را به‌صورت مستقل انجام می‌دهند. این طراحی، باعث می‌شود که از مزیت‌های ذاتی پلتفرم پایه مثل امنیت و راحتی توسعه استفاده شود. به‌علاوه، طراحی مجزای راهکار لایه ۲ این امکان را ایجاد می‌کند که برخی از چالش‌های ذاتی بلاکچین پایه از بین برود.

لوپرینگ با ارائه راهکار لایه ۲، فناوری را ارائه داد که مقیاس‌پذیری یا همان ظرفیت پردازش تراکنش‌ها روی اتریوم را تا ۱۰۰۰ برابر بهتر می‌کند. نکته مهم اینکه این مقیاس‌پذیری و افزایش سرعت، هیچ رقابت و چالشی برای اتریوم ایجاد نکرده و حتی از زیرساخت امنیتی آن بهره هم می‌برد.

رسیدن به سرعت و بازدهی بیشتر باوجود استفاده از زیرساخت اتریوم، با پردازش تراکنش‌ها در لایه دوم ممکن می‌شود. لوپرینگ آیتم‌های تراکنش‌ها در اتریوم را روی شبکه خود پردازش می‌کند. برای درک ساده‌تر می‌توان گفت لوپرینگ مثل یک جاده موازی فرعی عمل می‌کند که بخشی از ترافیک جاده اصلی از آن رد می‌شود.

توسعه‌دهنده‌های لوپرینگ ادعا می‌کنند که این شبکه امکان پردازش هزار برابر سریع‌تر از اتریوم دارد. در بهترین حالت، این شبکه رکورد ۲٬۰۲۵ تراکنش در ثانیه را ثبت کرده است. هزینه تراکنش‌ها در شبکه Loopring هم کمتر از یک سنت می‌شود.

رقابت بر سر افزایش سرعت تراکنش‌ها همیشه بین بلاکچین‌ها وجود دارد. بلاکچین‌هایی مثل آوالانچ و سولانا هم ادعای پردازش سریع تراکنش دارند. تفاوت آن‌ها با لوپرینگ این است که آن‌ها بلاکچین لایه ۲ هستند. درنتیجه سیستم پردازش و امنیتی اختصاصی دارند، اما لوپرینگ از زیرساخت امنیتی اتریوم استفاده می‌کند.

ارز دیجیتال LRC در لوپرینگ نقش حیاتی دارد که در ادامه آن را بیشتر بررسی می‌کنیم. نکته مهم اینکه این توکن برای مدیریت فرایندها در صرافی غیر متمرکز و دیگر خدمات مالی لوپرینگ اهمیت زیادی دارد. صرافی غیر متمرکز لوپرینگ در مقابل رقبایی که از لایه ۱ اتریوم استفاده می‌کنند (مثل یونی سواپ) سرعت بیشتر و هزینه کمتری دارد. درنتیجه قیمت ارز دیجیتال LRC هم برخی اوقات در رقابت با صرافی‌های مذکور رشد بیشتری تجربه می‌کند.

لوپرینگ چه قابلیت‌هایی دارد؟

سکه ارز دیجیتال لوپرینگ LRC و لوگوی صرافی رمزینکس

رسیدن به سرعت بالا و هزینه پایین در پردازش تراکنش‌ها نیازمند پیاده‌سازی فناوری‌های جدید در پلتفرم‌های بلاکچینی است. لوپرینگ با استفاده از روش به نام zkRollup به این سرعت و هزینه می‌رسد. در روش zkRollup دو حرف اول یعنی zk به معنای zero-knowledge بوده که خود آن کوتاه شده عبارت zero-knowledge proofs است. در این روش، تراکنش‌ها به‌صورت خصوصی پردازش می‌شوند. در روش پردازش خصوصی، یک عضو شبکه می‌تواند صحیح بودن یک فرایند یا بخشی از آن را به عضو دیگر اعلام کند، اما هیچ اطلاعات اضافه‌ای در این تایید ردوبدل نشود.

به‌عنوان مثالی از روش زیرو نالج (Zero Knowledege) می‌توان به ارائه اطلاعات کلی درباره یک حقیقت اشاره کرد. مثلا با این روش، در ورود به یک سازمان فقط اعتبار شما توسط یک مامور تایید شده، اما هیچ اطلاعاتی درباره نام و نام خانوادگی ارسال نمی‌شود. این روش‌ها که لوپرینگ هم از آن‌ها استفاده می‌کند، در دنیای ارز دیجیتال اهمیت زیادی دارند. با اعتبارسنجی zk پروتکل‌های ارز دیجیتال می‌توانند چالش‌های درز اطلاعات به بیرون از شبکه یا وابستگی به سازمان‌های متمرکز برای تایید اطلاعات را از بین ببرند.

بخش دیگر فناوری لوپرینگ به نام Rollup شناخته می‌شود. رولاپ یک سیستم مقیاس‌دهی در بلاکچین است که تراکنش‌ها را به‌صورت دسته‌ای دریافت، آن‌ها را در یک گروه تجمیع کرده و روی بلاکچین پایه (در اینجا اتریوم) پردازش می‌کند. رولاپ برای کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت در Loopring حیاتی است. با پیاده‌سازی این فناوری، سرعت پردازش بیشتر شده و هزینه هم کمتر می‌شود. با این روش، چند تراکنش به‌صورت یکپارچه و با تقسیم هزینه پردازش مرسوم یک تراکنش، پردازش می‌شوند.

پلتفرم لوپرینگ با پیاده‌سازی zkRollup هر دو فناوری بهینه‌سازی را استفاده می‌کند. تیم توسعه ادعا می‌کند برای اولین بار این ترکیب فناوری را در بلاکچین‌ها پیاده کرده است. آن‌ها می‌گویند zkRollup امن‌ترین مکانیزم مقیاس‌دهی در صنعت بلاکچین محسوب می‌شود.

ارز دیجیتال لوپرینگ LRC چیست؟

سکه ارز دیجیتال لوپرینگ LRC با پس زمینه نمودار قیمتی و صرافی رمزینکس

اغلب راهکارهای لایه ۲ روی اتریوم برای مدیریت فرایندهای خود از یک ارز دیجیتال اصلی یا نیتیو استفاده می‌کنند. ارز دیجیتال LRC توکن اصلی یا همان نیتیو شبکه لوپرینگ است که کاربردهای متنوعی در این شبکه دارد. خرید ارز دیجیتال LRC برای کاربرانی که قصد استفاده از سرویس‌های لوپرینگ را دارند، اقدام اصلی و مهم محسوب می‌شود. همین کاربردها هم روی قیمت ارز لوپرینگ تاثیر دارند. قیمت ارز دیجیتال LRC از زمان عرضه با رخدادهای مختلف و شرایط بازار، نوسان‌های زیادی را تجربه کرده است.

ارز دیجیتال LRC در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد و از آن زمان محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده است. کاربرد اصلی این ارز دیجیتال در صرافی غیر متمرکز لوپرینگ (Loopring DEX) دیده می شود. این صرافی در سال ۲۰۲۰ رونمایی شد و یکی از فعالان جدی دنیای دیفای محسوب می‌شود. کاربران این صرافی غیر متمرکز باید از ارز لوپرینگ برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها استفاده کنند. ۸۰ درصد این هزینه‌ها به تامین‌کننده‌های نقدینگی در شبکه پرداخت می‌شود. بقیه هزینه‌ها هم برای حفاظت از شبکه و همچنین سیستم حاکمیت غیر متمرکز شبکه (DAO) کنار گذاشته می‌شود.

قیمت ارز دیجیتال LRC تحت تاثیر چه عواملی است؟

ارز دیجیتال Loopring هم مثل رمزارزهای دیگر در دنیای بلاکچین نوسان‌های شدیدی تجربه می‌کند. این ارز دیجیتال در اکتبر ۲۰۲۱ رشد شدیدی را تجربه کرد و قیمت آن از ۰/۳۸ دلار به بالاترین قیمت تاریخش یعنی ۳/۷۰ دلار رسید. تحلیل‌گرها تخمین می‌زدند که رشد شدید ارز دیجیتال LRC به خاطر اخباری بود که پیرامون GameStop به رسانه‌ها رسید. این اخبار ادعا می‌کردند شرکت معتبر GameStop احتمالا از لوپرینگ برای راه‌اندازی یک پلتفرم خرید و فروش NFT استفاده خواهد کرد.

بعد از رشد شدید قیمت ارز LRC در سال ۲۰۲۱، زمستان کریپتو از راه رسید و بسیاری از توکن‌ها را تحت تاثیر قرار داد. قیمت این ارز در سال ۲۰۲۲ تا ۳۰ سنت سقوط کرد. بسیاری از تحلیل‌گران، قیمت LRC را بیش از همه چیز به موفقیت اتریوم، راهکارهای لایه ۲ دیگر و حتی سرویس‌های مشابه روی بلاکچین‌های لایه ۱ بستگی دارد. اگر هریک از رقبا بتوانند راهکاری بهتر و سریع‌تر نسبت به لوپرینگ عرضه کنند، قیمت ارز دیجیتال LRC شاید دچار کاهش شود. به هر حال فاکتورهای مهم دیگر مثل شرایط بازار و اخبار امنیتی پیرامون پلتفرم هم شاید روی قیمت این ارز تاثیر بگذارد.

از کجا ارز دیجیتال لوپرینگ (LRC) بخریم؟

ارز دیجیتال لوپرینگ با نماد LRC در بسیاری از صرافی‌ها از بایننس و کوین‌بیس تا اچ‌تی‌اکس و کوکوین فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های خارجی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. همچنین این صرافی‌ها سیستم احراز هویت الزامی دارند.

برای خرید LRC در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید LRC با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از خدمات این صرافی برای خرید کاردانو، ارز اتریوم ETH، ارز کوانت QNT و صدها ارز دیجیتال دیگر اقدام کنید.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

کارمزد خرید و فروش لوپرینگ

کارمزد معاملات خرید لوپرینگ در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول لوپرینگ

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال لوپرینگ به کیف پول، 1000000 لوپرینگ می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

لوپرینگ یک راهکار لایه ۲ با محوریت خدمات مالی دیفای روی اتریوم است که سرعت پردازش بسیار بالا و هزینه بسیار پایینی دارد.

لوپرینگ برای پردازش تراکنش‌ها از zkRollup استفاده کرده که پردازش‌ها را به‌صورت دسته‌ای در اتریوم پردازش می‌کند و سرعت و امنیت را افزایش می‌دهد.

ارز دیجیتال LRC توکن اصلی یا همان نیتیو لوپرینگ است که در انواع سرویس‌های مالی این پلتفرم برای پرداخت هزینه‌ها و کسب درآمد کاربرد دارد.

خرید ارز دیجیتال لوپرینگ LRC برای سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به دیفای و اکوسیستم اتریوم گزینه مناسبی است. البته باید شرایط بازار را هم در نظر داشت.

برای خرید ارز دیجیتال LRC از صرافی زمینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را می‌توانید با کارمزد پایین در این صرافی خرید و فروش کنید.

تغییرات قیمت لوپرینگ

بیشترین قیمت

140,001irr

کمترین قیمت

150,690irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال لوپرینگ

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال لوپرینگ در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال لوپرینگ همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط لوپرینگ برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.