ماسک نتورک
ماسک نتورک(mask)

خرید و فروش ماسک نتورک (MASK) - معرفی و قیمت لحظه ای Mask Network

آخرین قیمت به ریال

2,253,926IRR

آخرین قیمت به تتر

3.40USDT

تغییر قیمت

0.93 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

ماسک نتورک

ماسک نتورک

بازارهای معاملاتی ماسک نتورک

 • ماسک نتورک

  ماسک نتورک

  (mask)

  2,253,926 irr

  0.93 %
  arrow_drop_up
 • ماسک نتورک/تتر

  ماسک نتورک/تتر

  (mask)

  3.494 usdt

  1.96 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز ماسک نتورک (mask network)

ماسک نتورک با نام لاتین Mask Network و ارز دیجیتال MASK از پروژه‌هایی است که دنیای Web 2.0 و Web 3.0 را به هم مرتبط می‌کند. این پروژه بیشتر روی شبکه‌های اجتماعی تمرکز می‌کند تا با از بین بردن موانع و چالش‌های شبکه‌های اجتماعی سنتی، آن‌ها را به پلتفرم‌هایی شفاف‌تر، غیر متمرکزتر و بهینه‌تر تبدیل کند. ماسک نتورک به کاربران امکان می‌دهد که از قابلیت‌هایی همچون پیام‌رسانی غیر متمرکز در شبکه‌های اجتماعی و اشتراک‌گذاری و ذخیره‌سازی فایل‌ها به‌صورت غیر متمرکز در شبکه‌های اجتماعی Web 2.0 مثل توییتر استفاده کنند. خرید ارز دیجیتال MASK برای مشارکت در ساختار حاکمیت غیر متمرکز ماسک نتورک و همچنین سرمایه‌گذاری در یک پروژه مرتبط با شبکه‌های اجتماعی و Web 3.0، جذاب به نظر می‌رسد.

ماسک نتورک (Mask Network) چیست؟

سوجی یان (Suji Yan) در سال ۲۰۱۷ ماسک نتورک را راه‌اندازی کرد. ماسک نتورک یک پروتکل بوده که با هدف از بین بردن فاصله بین دنیای Web 2.0 و Web 3.0 راه‌اندازی شده است. این پلتفرم تلاش می‌کند تا کاربران عادی بیشتری به دنیای رمزارز و بلاکچین جذب شوند. پروتکل Mask Network برای افزایش استفاده کاربران عادی از سرویس‌های بلاکچین و ارز دیجیتال، امکانات جدید را روی سرویس‌های سنتی به کاربران ارائه می‌کند. به‌عنوان مثال، با استفاده از ماسک نتورک، قابلیت‌هایی مثل سرویس‌های رمزارزی و بلاکچینی و NFT به کاربران سرویس‌های سنتی مثل توییتر ارائه می‌شود. به بیان دیگر، آن‌ها از همان سرویس‌های سنتی Web 2.0 استفاده می‌کنند، اما به قابلیت‌های غیر متمرکز Web 3.0 هم دسترسی دارند.

ماسک نتورک به بلاکچین خاصی وابستگی ندارد و کاربران در بلاکچین‌های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. از شبکه‌های تحت پشتیبانی این پروتکل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اتریوم (Ethereum)
 • بی‌ان‌بی چین (BNB Chain)
 • پالیگان (Polygon)
 • آربیتروم (Arbitrum)
 • گنوسیس xDAI
 • فانتوم (Fantom)
 • سولانا (Solana)
 • آوالانچ (Avalanche)
 • فلو (Flow)

ماسک نتورک چطور کار می‌کند؟

ماسک نتورک پلتفرم نیست و بیشتر از لحاظ تعریف فنی با نام پروتکل شناخته می‌شود. این پروتکل روی شبکه‌های اجتماعی کنونی مثل فیسبوک و توییتر فعال شده و کار می‌کند. این پروژه یکی از اولین پروژه‌هایی بود که توسط بنیاد شبکه‌های اجتماعی غیر متمرکز Bluesky راه‌اندازی شد. بلواسکای یکی از پروژه‌های مهمی است که مدیرعامل سابق توییتر، جک دورسی، با هدف غیر متمرکز کردن ساختار شبکه‌های اجتماعی شروع کرد. به خاطر همین پشتیبانی، ماسک نتورک به راحتی با شبکه‌های اجتماعی کنونی هماهنگ شد. ماسک نتورک ساختاری کاملا غیر متمرکز دارد و حاکمیت آن توسط یک ساختار حاکمیت غیر متمرکز با نام MaskDAO مدیریت می‌شود.

کاربران برای استفاده از MaskNetwork فرایندی آسان در پیش دارند. آن‌ها با مراجعه به وب‌سایت رسمی ماسک نتورک و نصب یک افزونه روی مرورگر خود، می‌توانند حساب کاربری ماسک نتورک را به حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی کنونی خود وصل کنند. به‌عنوان مثال می‌توان ماسک نتورک را به حساب کاربری توییتر وصل کرد.

بعد از نصب و اتصال حساب کاربری ماسک نتورک به حساب توییتر، می‌توانید توییت‌های خود را با رمزنگاری ثبت کنید. از قابلیت‌های دیگر می‌توان به پرداخت‌های ارز دیجیتال، خرید و فروش NFT، نگهداری و به اشتراک‌گذاری غیر متمرکز داده‌ها و موارد مشابه اشاره کرد.

برخی از قابلیت‌های بلاکچینی که با اضافه کردن ماسک نتورک به شبکه‌های اجتماعی اضافه می‌شود را در ادامه می‌خوانید.

عرضه اولیه توییتری (Initial Twitter Offering)

توکن ماسک (MASK) که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شوید، در عرضه اولیه در فوریه سال ۲۰۲۱ با روشی نوآورانه به نام Initial Twitter Offering یا ITO عرضه شد. این روش جدید، نوعی از عرضه اولیه صرافی غیر متمرکز یا همان IDO محسوب می‌شود. عرضه اولیه توییتر یا ITO به کاربران امکان می‌دهد که ازطریق شبکه اجتماعی توییتر و بدون ترک کردن پلتفرم آن، در عرضه‌های اولیه شرکت کنند. عرضه اولیه به کاربران توییتر امکان داد که توکن‌های MASK را به والت‌های متصل به حساب کاربری واریز کنند. ماسک نتورک این فرایند را در اختیار پروژه‌های دیگر هم قرار می‌دهد. درنتیجه آن‌ها هم می‌توانند با استفاده از ITO، توکن‌های خود را به کاربران توییتر بفروشند.

پیام‌رسانی رمزنگاری شده

کاربرانی که قصد رمزنگاری پیام‌های خود در شبکه‌های اجتماعی دارند، با استفاده از ماسک نتورک به‌راحتی این کار را انجام می‌دهند. با پیاده‌سازی این ساختار، پیام‌ها فقط توسط کاربرانی قابل خواندن هستند که از ماسک نتورک استفاده می‌کنند. فقط آن‌ها می‌توانند پیام‌ها را رمزگشایی کنند و بخوانند. با پیاده‌سازی این ساختار در پیام‌ها، یک لایه اضافه به امنیت در شبکه‌های اجتماعی افزوده می‌شود.

ماسک نتورک برای رمزنگاری پیام‌ها در شبکه‌های اجتماعی از چند فناوری استفاده می‌کند. کلید عمومی حساب گیرنده در ترکیب با کلید خصوصی حساب فرستنده در سیستم Elliptic Curve Integrated Encryption Scheme ترکیب می‌شوند تا کلید AES-256 پیام ساخته شود. این کلیدهای رمزنگاری شده بعدا با استفاده از نودهای GunDB هماهنگ و یکپارچه می‌شوند. سپس، ماسک نتورک این کلیدها را دریافت کرده با استفاده کلید خصوصی گیرنده، آن‌ها را رمزگشایی می‌کند.

ذخیره‌سازی غیر متمرکز فایل‌ها

یکی دیگر از قابلیت‌های خاصی که ماسک نتورک به کاربران در شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌کند، ذخیره‌سازی امن فایل‌ها است. این ساختار غیر متمرکز با همکاری Arweave به کاربران ارائه می‌شوند. آن‌ها با اتصال ماسک نتورک به اکانت‌های خود می‌توانند فایل‌ها را به‌صورت غیر متمرکز و بدون نگرانی از کنترل و دسترسی شرکت‌های مالک شبکه‌های اجتماعی، ذخیره کنند. داده‌ها با ذخیره‌سازی به این صورت، در نودهای متعدد ذخیره می‌شوند و نگرانی از سوءاستفاده از آن‌ها به حداقل می‌رسد.

آشنایی با Mask 2.0 نسخه دوم ماسک نتورک

تیم ماسک نتورک در سال ۲۰۲۱ با هدف بهبود سیستم ماسک، نسخه دوم را با نام Mask 2.0 معرفی و عرضه کرد. این نسخه قابلیت‌های جدیدی را به کاربران ماسک نتورک ارائه می‌کند. از قابلیت‌های جدید می‌توان به Mask Identity یا MaskID اشاره کرد که حساب‌های کاربری Web 2.0 را به هویت‌های غیر متمرکز Web 3.0 تبدیل می‌کند.

نسخه دوم ماسک نتورک یک بازارچه اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا همان dApp Market هم دارد که به نام Mask Labs شناخته می‌شود. این بازارچه، توسعه‌دهنده‌ها را به کاربران نهایی وصل می‌کند و استفاده از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز آسان‌تر می‌شود. از قابلیت‌های دیگر هم می‌توان به به‌روزرسانی Mask Wallet اشاره کرد که از توکن‌ها در شبکه‌های بلاکچینی مختلف پشتیبانی خواهد کرد.

ارز دیجیتال ماسک (MASK) چیست؟

ارز دیجیتال ماسک با نماد MASK، توکن حاکمیتی پروتکل ماسک نتورک است که امکان رای‌دهی به تغییرها و بهبودهای پروتکل را به هولدرها می‌دهد. این توکن با استاندارد ERC-20 و روی اتریوم توسعه یافت، اما با استفاده از Mask Bridge می‌توان آن را به توکن BEP-20 هم تبدیل کرد. 

ارز دیجیتال MASK حداکثر به تعداد ۱۰۰ میلیون توکن به بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر حدود ۷۴/۱۶ توکن ماسک در گردش هستند.

در زمان عرضه اولیه، توزیع توکن‌های MASK این‌گونه برنامه‌ریزی شد:

 • ۳۹/۵۵ درصد مخصوص Foundation Reserve
 • ۲۳ درصد مخصوص تیم توسعه
 • ۱۴/۲۵ درصد برای سرمایه‌گذارهای اولیه
 • ۷ درصد فروش عمومی
 • ۱ درصد برای ایردراپ
 • ۱ درصد برای استخر نقدینگی

آینده و سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ماسک MASK

ماسک نتورک یکی از پروژه‌های امیدوارکننده در دنیای بلاکچین و ارز دیجیتال محسوب می‌شود. قابلیت‌های این شبکه در اضافه کردن قابلیت‌های بلاکچینی به شبکه‌های سنتی، آن را به گزینه‌ای جذاب برای انواع کاربران تبدیل می‌کنند. کاربرانی که به‌دنبال قابلیت‌های امن‌تر و غیر متمرکز در شبکه‌های Web 2.0 هستند، با استفاده از این پروتکل، بسیاری از نیازهای خود را برطرف می‌کنند. کاربران عمومی هم با دیدن قابلیت‌های غیر متمرکز، به استفاده از آن تشویق می‌شوند.

آینده ماسک نتورک و ارز دیجیتال MASK وابستگی زیادی به قابلیت‌های جدید در نسخه‌های آتی پروتکل دارد. هرچه کاربران عادی بیشتری بتوانند از این پلتفرم استفاده کنند، محبوبیت پروتکل در جامعه‌های مجازی بیشتر می‌شود و می‌توان گردش مالی بیشتری را برای ماسک نتورک پیش‌بینی کرد. البته در سرمایه‌گذاری در این توکن، مانند همه ارزهای دیجیتال، باید شرایط بازار و فاکتورهای دیگر تکنیکال را هم بررسی کرد.

چطور ارز دیجیتال ماسک نتورک MASK بخریم؟

ارز دیجیتال ماسک نتورک توسط اغلب صرافی‌ها مثل بایننس، اچ‌تی‌اکس، کوکوین، بیت‌هامب و گیت پشتیبانی می‌شود. البته برای خرید MASK در صرافی‌های خارجی باید محدودیت‌های تحریم و دسترسی به آن‌ها را در نظر داشته باشید. برای خرید MASK در ایران صرافی رمزینکس بهترین گزینه است.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به سرعت و با کمترین کارمزد امکان‌پذیر است. صرافی رمزینکس از صدها ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند که می‌توانید با پرداخت ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر آن‌ها را مبادله کنید.

برای خرید MASK در صرافی رمزینکس ابتدا باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. ثبت‌نام در رمزینکس به سرعت و فقط با یک آدرس ایمیل یا شماره موبایل امکان‌پذیر است. پس از ثبت‌نام و تایید شماره موبایل یا ایمیل، می‌توانید وارد حساب کاربری شوید و هویت خود را تایید کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس وارد پروفایل کاربری می‌شوید و با بارگذاری مدارک هویتی، اطلاعات شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. پس از انجام این مراحل می‌توانید به راحتی ارز دیجیتال MASK و صدها ارز دیگر را خرید و فروش کنید.

برای خرید MASK با ریال فقط باید کیف پول ریالی خود را با کارت‌های عضو شبکه شتاب شارژ کنید. سپس می‌توانید ارز دیجیتال را با قیمت بازار (در خرید و فروش عادی) یا قیمت مورد نظر خودتان (در خرید و فروش حرفه‌ای) مبادله کنید. همین مراحل هم برای فروش MASK انجام می‌شود و فقط باید ارز دیجیتال را به کیف پول خود در رمزینکس واریز کنید. سپس وارد صفحه خرید و فروش MASK شوید و با قیمت مورد نظر، ارز دیجیتال ماسک نتورک را بفروشید.

کارمزد خرید و فروش ماسک نتورک

کارمزد معاملات خرید ماسک نتورک در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول ماسک نتورک

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال ماسک نتورک به کیف پول، 40 ماسک نتورک می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ماسک نتورک یک پروتکل غیر متمرکز است که قابلیت‌های غیر متمرکز Web 3.0 مثل رمزنگاری و خرید و فروش ارز دیجیتال را به پلتفرم‌های Web 2.0 مثل توییتر و فیسبوک اضافه می‌کند.

ارز دیجیتال ماسک با نماد MASK به‌عنوان توکن اصلی ماسک نتورک شناخته می‌شود که قابلیت رای دادن به فرایند توسعه و بهبود پروتکل را به هولدرها می‌دهد.

برای خرید ارز دیجیتال MASK از صرافی رمزینکس استفاده کنید. با ثبت‌نام و احراز هویت در این صرافی می‌توانید صدها ارز دیجیتال را با کمترین کارمزد بخرید و بفروشید.

تغییرات قیمت ماسک نتورک

بیشترین قیمت

2,224,350irr

کمترین قیمت

2,338,832irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال ماسک نتورک

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال ماسک نتورک در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال ماسک نتورک همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط ماسک نتورک برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.