نکسو(nexo)

خرید و فروش ارز نکسو (Nexo) - معرفی و قیمت ارز دیجیتال NEXO

آخرین قیمت به ریال

832,856IRR

آخرین قیمت به تتر

1.40USDT

تغییر قیمت

-1.29 %
نمودار و تحلیل نکسو

پرداخت میکنم

ریال

دریافت میکنم

نکسو

بازارهای معاملاتی نکسو

  • نکسو

    (nexo)

    832,856 irr

    1.29 %
    arrow_drop_down

معرفی ارز نکسو (nexo)

دنیای سرویس‌های مالی غیر متمرکز یا همان دیفای پر از پلتفرم‌هایی است که با انگیزه‌های مالی و خدمات متعدد، کاربران را به خود جذب می‌کنند. نکسو یک پلتفرم دیفای است که مجموعه‌ای از خدمات مالی از صرافی غیر متمرکز و وام‌دهی ارز دیجیتال تا کارت اعتباری ارز دیجیتال را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. خرید ارز دیجیتال NEXO هم برای کاربران این سرویس دیفای مزیت‌های خاص خود را دارد. آن‌ها امکان دریافت پاداش و همچنین سود بیشتر از سرمایه‌گذاری‌های تامین نقدینگی را هم با خرید ارز نکسو و استیک کردن آن به دست می‌آورند. قیمت ارز دیجیتال NEXO هم بسته به همین کاربردها و شرایط بازار، نوسان‌هایی را از زمان عرضه تجربه کرده است.

نکسو (Nexo) چیست؟

لوگوی ارز نکسو (NEXO) و صرافی دیجیتال رمزینکس

ارائه خدمات مالی غیر متمرکز و اتصال آن‌ها به سرویس‌های مالی مرسوم، یکی از حوزه‌های پر رقابت در دنیای ارزهای دیجیتال است که بازیگران قدیمی و فعالی هم دارد. نکسو با نام لاتین Nexo یک پلتفرم خدمات دیفای است که در سال ۲۰۱۸ و ابتدا با هدف ارائه سرویس‌های وام‌دهی و همچنین خطوط اعتباری ارز دیجیتال به بازار عرضه شد. این پلتفرم بعد از گذشت چند سال از فعالیت،‌یک اکوسیستم مالی کامل را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاربران امروز با استفاده از نکسو می‌توانند خرید، فروش، ترید کردن و وام گرفتن انواع ارزهای دیجیتال را مدیریت کنند. جدیدترین سرویس نکسو هم با نام Nexo Card، خدمات کارت اعتباری با پشتوانه ارز دیجیتال را به کاربران می‌دهد.

عرضه سرویس‌های متعدد دیفای، در طول سال‌های فعالیت منجر به بزرگ‌تر شدن اکوسیستم نکسو شده است. اکوسیستم نکسو بیش از چهار میلیون کاربر دارد که در سال ۲۰۲۰ و با عرضه سرویس درآمدزایی Earn، رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد. این سرویس مانند سرویس‌های مشابه رقبا، امکان کسب درآمد از دارایی‌های ارز دیجیتال را به کاربران می‌دهد. سرویس درآمدزایی نکسو کاربرانی را به خود جذب کرد که الزاما به دنبال وام‌های ارز دیجیتال نبودند و کسب درآمد ثابت از دارایی‌های ارز دیجیتال، هدف آن‌ها بود.

محصولات و سرویس‌های متعددی که Nexo در اختیار کاربران قرار می‌دهد، برای جذب انواع کاربر از مبتدی تا حرفه‌ای مناسب است. کاربران مبتدی می‌توانند اولین خرید ارز دیجیتال خود را به راحتی در این پلتفرم انجام دهند و با نگهداری توکن‌ها، درآمد ثابت داشته باشند. کاربران حرفه‌ای هم با وام گرفتن ارز دیجیتال، سرمایه لازم برای تریدهای بزرگ‌تر خود را پیدا می‌کنند. در مجموع نکسو را می‌توان یکی از فعالان موفق بازار دیفای دانست. موفقیتی که در طول تاریخ فعالیت، منجر به افزایش قیمت ارز دیجیتال NEXO هم شده است. البته رقابت شدیدی ازسوی پلتفرم‌های دیگر و همچنین شرایط بازار، برخی اوقات باعث کاهش قیمت ارز نکسو شد.

آشنایی با انواع سرویس‌های نکسو

نماد ارز نکسو (NEXO) و صرافی دیجیتال رمزینکس با پس زمینه نمودارهای قیمتی

مجموعه خدماتی که پلتفرم نکسو در اختیار کاربران قرار می‌دهد، انواع نیازهای مالی از جنس ارز دیجیتال را برطرف می‌کند. در ادامه با برخی از این سرویس‌ها آشنا می‌شوید.

سیستم اعتباری ارز دیجیتال

کاربران در پلتفرم نکسو می‌توانند یک خط اعتبار ارز دیجیتال (Instant Crypto Credit Line) باز کرده و با وثیقه گذاشتن ارزهای دیجیتال خود، استیبل کوین یا پول دیگر دریافت کنند. امکان دریافت وام از ۵۰ دلار تا ۲ میلیون دلار برای کاربران فراهم شده است. تایید وام‌ها آنی انجام می‌شود و هیچ نیازی به پرداخت کارمزد نیست. همچنین قرض‌ها در طول ۲۴ ساعت واریز می‌شوند و نیازی هم به بازپرداخت ماهانه نیست. کاربران می‌توانند وام دریافت شده را به‌صورت بیش از ۴۰ ارز فیات، استیبل کوین یا ترکیبی از ارزهای دیجیتال یا فیات بازپرداخت کنند.

وام با وثیقه NFT

طرح گرافیکی از رمزارز نکسو (NEXO) و صرافی دیجیتال رمزینکس

یکی از سرویس‌های جذاب دیگر نکسو برای کاربران، امکان وثیقه گذاشتن توکن‌های غیر مثلی یا همان NFT است. کاربران می‌توانند توکن‌های Bored Apes یا CryptoPunks را به‌صورت وثیقه در نکسو قفل کرده و به میزان ۲۰ درصد از ارزش آن‌ها وام دریافت کنند. دریافت وام‌ها در این روش هم سریعا انجام می‌شود و تنها در مدت بازپرداخت، NFTها باید در پلتفرم قفل شوند. نکته دیگر اینکه هر کاربر این سرویس، یک اکانت منیجر ویژه دارد که در طول مسیر دریافت وام، او را راهنمایی می‌کند.

صرافی نکسو

در طول سال‌های فعالیت، رشد اکوسیستم نکسو بدون داشتن یک صرافی ارز دیجیتال ممکن نبود. به همین دلیل تیم توسعه یک صرافی هم راه‌اندازی کردند که از انواع ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. از ارزهای دیجیتال لایه یک مثل BTC, ETH, BNB و AVAX تا توکن‌های متاورس و NFT مثل APE و MANA در صرافی نکسو پشتیبانی می‌شوند. نکته مهم اینکه استفاده از صرافی و خرید ارز دیجیتال در آن با پرداخت کارت نقدی یا اعتباری ممکن است. بیش از ۳۰۰ جفت ارز شامل ۱۴۰ ارز کمیاب در این پلتفرم پشتیبانی می‌شود. همچنین استفاده از اهرم‌های ۱/۲۵ تا ۳/۰۰ برای کاربران ممکن خواهد بود.

کارت اعتباری نکسو

از جدیدترین محصولات مالی نکسو می‌توان به کارت اعتباری این اکوسیستم موسوم به Nexo Card اشاره کرد که در آوریل ۲۰۲۲ به بازار معرفی شد. این کارت اعتباری ارز دیجیتال به کاربران امکان می‌دهد تا به اندازه ارزش ارز دیجیتال خود و بدون فروختن واقعی آن، از کارت استفاده کنند. روش کار اینگونه است که با اعتبار ارزهای دیجیتال، ارز فیات قرض داده می‌شود و ارزهای دیجیتال فقط تضمینی برای پس دادن قرض هستند.

کارت اعتباری نکسو در هر فروشگاه و مکانی که کارت‌های مسترکارت پشتیبانی شوند، قابل استفاده است. کاربران می‌توانند در این کارت از بیت‌کوین، اتریوم و بیش از ۴۰ ارز دیجیتال دیگر به‌عنوان وثیقه دریافت اعتبار استفاده کنند. نکته مهم دیگر اینکه دارنده‌‌های Nexo Card به ازای هر خرید یا دریافت پول از ATM با این کارت، مقداری پاداش به‌صورت ارز دیجیتال BTC یا NEXO دریافت می‌کنند. کارت اعتباری نکسو برخلاف گزینه‌های دیگر هیچ‌گونه پیش‌نیاز پرداخت ماهانه یا دریافت کارمزدهای ماهانه، سالانه یا غیر فعال بودن کارت ندارد.

ارز دیجیتال NEXO چیست؟

هر پلتفرم خدمات مالی برای ارائه تجربه‌های بهینه به کاربران به یک ارز دیجیتال نیاز دارد. ارز دیجیتال NEXO در سال ۲۰۱۸ به‌‌عنوان ارز دیجیتال اصلی پلتفرم نکسو و با کاربردهای اساسی در این پلتفرم و پشتیبانی به‌وسیله دارایی‌ها، معرفی شد. تیم توسعه‌دهنده نکسو، کاربردهای متنوعی را برای ارز دیجیتال اصلی پلتفرم در نظر گرفته بودند. این کارایی‌ها از همان ابتدای شروع کار نکسو منجر به افزایش تقاضا برای خرید ارز نکسو و نوسان‌های قابل‌توجه در قیمت شد.

از کاربردهای مهمی که برای ارز نکسو در نظر گرفته شده است، می‌توان به نرخ بالاتر سود برای هولدرها اشاره کرد. کاربرانی که بعد از خرید ارز دیجیتال NEXO آن را هولد می‌کنند، علاوه بر دریافت سود بیشتر از دارایی‌ها، نرخ وام پایین‌تری را هم تجربه می‌کنند. همچنین آن‌ها برای خروج دارایی‌ها از پلتفرم هیچ کارمزدی پرداخت نمی‌کنند. مزیت‌هایی که کاربران به خاطر خرید ارز نکسو و هولد کردن آن دریافت می‌کنند، بسته به سطح کاربری و نوعی امتیاز وفاداری مشخص می‌شود. یکی از فاکتورهای مهم در این امتیاز، نسبت ارز دیجیتال NEXO به کل پورتفولیوی کاربر در پلتفرم است. به‌عنوان مثال کاربرانی که ۱۰ درصد از پورتفولیوی آن‌ها ارز نکسو باشد، در دسته پلاتینیوم قرار می‌گیرند و برای اغلب دارایی‌ها حدود ۱۷ درصد سود دریافت می‌کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند در ماه پنج بار ارز دیجیتال را بدون پرداخت کارمزد از پلتفرم خارج کنند.

یکی از فرایندهایی که پروژه‌ها برای حفظ ارزش و اصلاح ساختار بازار ارز دیجیتال پیاده می‌کنند، خرید مجدد یا Buyback است. تیم نکسو از سال ۲۰۲۲ و در برنامه‌ای برای بهینه‌سازی کارایی ارز دیجیتال NEXO، خرید این ارز از بازار را در دستور کار قرار داده است. خرید ارز نکسو توسط خود پروژه منجر به تامین نقدینگی بیشتر و همچنین کاهش نوسان آن می‌شود. تیم توسعه‌دهنده، حداکثر میزان توزیع ارز دیجیتال NEXO را ۵۲۵ میلیون توکن در نظر گرفته است. فرایندهای خرید مجدد با ترکیب این محدودیت عرضه، روی نوسان ارز دیجیتال تاثیر می‌گذارد.

چطور ارز نکسو NEXO بخریم؟

ارز نکسو به‌خاطر محبوبیت بالا در بسیاری از صرافی‌های معتبر عرضه می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال NEXO می‌توانید از صرافی‌های بین‌المللی معتبر استفاده کنید. البته اغلب آن‌ها چالش تحریم و KYC دارند

برای خرید ارز NEXO در ایران و با پرداخت ریال، می‌توانید از رمزینکس استفاده کنید. صرافی معتبر رمزینکس به شما امکان می‌دهد که با پرداخت ریال، ارز نکسو بخرید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال NEXO خود را بفروشید و ریال دریافت کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس به آسانی انجام می‌شود. در این صرافی صدها ارز دیجیتال با حجم بازار مناسب عرضه می‌شوند. خرید و فروش در رمزینکس با ریال یا ارزهای دیجیتال دیگر مثل بیت کوین و تتر امکان‌پذیر است. شما می‌توانید همین حالا برای خرید کوزاما، ارز سولانا SOL، ارز bnb و دیگر رمز‌ارزها از خدمات صرافی رمزینکس استفاده کنید.

برای خرید NEXO در رمزینکس نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت دارید. ثبت‌نام در رمزینکس به راحتی و با استفاده از یک شماره موبایل یا ایمیل امکان‌پذیر است. فرایند ثبت‌نام بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

احراز هویت در رمزینکس هم به سرعت انجام می‌شود. تنها باید مدارک مورد نظر را در سایت یا اپلیکیشن بارگذاری کنید تا در سریع‌ترین زمان، هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید برای خرید و فروش ارز دیجیتال NEXO یا هر رمز ارز دیگری اقدام کنید.

در لیست کل ارزهای دیجیتال می‌توانید نرخ آنلاین طیف وسیعی از رمز‌ارزها را مشاهده کنید.

کارمزد خرید و فروش نکسو

کارمزد معاملات خرید نکسو در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول نکسو

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال نکسو به کیف پول، 300 نکسو می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

نکسو یک پلتفرم خدمات مالی غیر متمرکز یا همان دیفای است که انواع سرویس‌های خرید و فروش را به‌همراه وام و کارت اعتباری به کاربران می‌دهد.

نکسو یک کارت اعتباری ارز دیجیتال دارد که امکان خرید و هزینه کردن با ارزهای مرسوم را به پشتوانه دارایی‌های ارز دیجیتال به کاربران می‌دهد.

کاربران با وثیقه گذاشتن ارز دیجیتال یا حتی NFT در پلتفرم نکسو می‌توانند وام به‌صورت استیبل کوین، ارز دیجیتال یا ارز فیات دریافت کنند.

ارز دیجیتال NEXO ارز دیجیتال اصلی پلتفرم نکسو است که به دارنده‌ها امتیازهایی مثل نرخ سود بیشتر و تخفیف در خروج دارایی‌ها می‌دهد.

برای خرید ارز دیجیتال NEXO از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را در این صرافی با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.