رز
رز(rose)

خرید و فروش ارز رز (اوسیس نتورک) Rose‌ + قیمت لحظه ای

آخرین قیمت به ریال

65,500IRR

آخرین قیمت به تتر

0.10USDT

تغییر قیمت

3.52 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

رز

رز

بازارهای معاملاتی رز

  • رز

    رز

    (rose)

    65,500 irr

    3.52 %
    arrow_drop_up

معرفی ارز رز (oasis-network)

معرفی ارز دیجیتال رز Rose

Oasis نوعی پلتفرم بلاک‌چین است که هدف آن حل برخی چالش‌های کلیدی است که مانع پذیرش گسترده فناوری بلاک‌چین شده‌اند. این پلتفرم برای ارائه حریم خصوصی، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری بیشتر طراحی شده است و در عین حال امکان ساخت برنامه‌های غیر‌متمرکز پیچیده‌تری را به توسعه‌دهندگان می‌دهد. 

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های این شبکه،  توکن اصلی آن است که ROSE نام دارد. این توکن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و از چندین کاربرد مهم برخوردار است. به عنوان مثال این توکن وسیله‌ای برای انجام مبادلات بوده و می‌توان از آن برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در شبکه و برای خرید کالا‌ها و خدمات در برنامه‌های غیر‌متمرکز ساخته شده بر پلتفرم استفاده کرد. 

یکی دیگر از کاربرد‌های ROSE استفاده به عنوان نوعی توکن حاکمیتی است؛ به طوری‌که دارندگان این توکن می‌توانند در فرآیند‌ تصمیم‌گیری شبکه، از‌جمله رای دادن به تغییرات و پیشنهاد‌ات مشارکت داشته باشند. علاوه بر این‌ها دارندگان این توکن برای کسب جوایز و پاداش‌های مختلف، می‌توانند توکن‌های خود را به اشتراک بگذارند. 

اعتبار‌سنج‌ها نیز مسئولیت اعتبار‌سنجی تراکنش‌ها و حفظ یکپارچگی سیستم را بر‌عهده دارند و با دریافت توکن ROSE، انگیزه بیشتری برای فعالیت در شبکه پیدا می‌کنند. با این اوصاف اوسیس نتورک این پتانسیل را دارد که عقیده بسیاری از افراد را نسبت به شبکه بلاک‌چین تغییر دهد و نوعی بلاک‌چین در دسترس و عادلانه محسوب می‌شود. 

تاریخچه و بنیان گذاران اوسیس نتورک

 اوسیس نتورک توسط تیمی از متخصصان با‌تجربه در زمینه بلاک‌چین ایجاد شد. رهبری این شبکه بر‌عهده داون سانگ، استاد علوم کامپیوتر دانشگاه کالیفرنیا و موسس Oasis Labs قرار دارد. داون سانگ در زمینه علوم کامپیوتر و به خصوص امنیت و حریم خصوصی از اعتبار و شهرت بسیار خوبی برخوردار است. 

از دیگر بنیانگذاران این شبکه می‌توان به Raynaldo Rivera، Bobby Jaros و Noah Johnson اشاره کرد. ریورا در صنعت فناوری و مالی به عنوان کارآفرین سریالی شناخته می‌شود و جانسون نیز در زمینه توسعه نرم‌ افزار و مقیاس بندی سیستم‌های غیر‌متمرکز از تجربه خوبی برخوردار است. بنیانگذاران شبکه Oasis، تخصص و تجربه بالایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. ‌آن‌ها با ایجاد اکوسیستمی امن و مقیاس‌پذیر قصد دارند که بلاک‌چین را به طور گسترده‌تری مورد پذیرش عموم افراد قرار دهند. 

مزایای ارز رز Rose

شبکه بلاک‌چین در مقایسه با شبکه‌های بلاک‌چین سنتی مزایای متعددی را ارائه می‌دهد. در ادامه به برخی از ویژگی‌های کلیدی این شبکه اشاره می‌کنیم: 

  • فناوری حفظ حریم خصوصی: یکی از مهم‌ترین مزایای این شبکه، فناوری حفظ حریم خصوصی است. به این صورت که از فناوری‌های رمز‌نگاری پیشرفته برای ایمن‌سازی داده‌های کاربران استفاده می‌کند. بسیاری از کاربران نگرانی‌هایی بابت حفظ حریم خصوصی داده‌های خود دارند که از این جهت شبکه Oasis برایشان بسیار مناسب محسوب می‌شود.
  • مقیاس پذیری: یکی از مهم‌ترین مزایای این شبکه، توانایی آن در مقیاس‌پذیری است. به طوری‌که معماری منحصر‌به‌فرد شبکه، امکان پردازش هزاران تراکنش در ثانیه را می دهد. بدین ترتیب به یکی از سریع‌ترین شبکه‌های بلاک‌چین حال حاضر تبدیل شده‌است.  با این اوصاف اوسیس نتورک مواردی که نیاز به توان عملیاتی بالا‌تری دارند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود.
  • قابلیت همکاری: طراحی اوسیس نتورک به گونه‌ای است که بتواند با سایر بلاک‌چین‌ها همکاری داشته باشد. بدین ترتیب توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌هایی بسازند که در بلاک‌چین‌های مختلف کار کند و در نتیجه انعطاف پذیری و قابلیت همکاری بلاک‌چین‌ها افزایش می‌یابد. این ویژگی Oasis برای توسعه دهندگانی که قصد ساخت برنامه‌های غیر‌متمرکز در شبکه‌های بلاک‌چین مختلف را دارند، می‌تواند مفید واقع شود.

امنیت شبکه اوسیس نتورک

مکانیزم اجماع بلاک‌چین اوسیس اثبات سهام (PoS) نام داشته و امنیت آن توسط گروهی از اعتبار‌سنج‌ها از گره‌های مستقل یا همان اعتبار‌سنج‌ها تامین می‌گردد. گره‌ها در این شبکه باید از نوعی فناوری محاسباتی امن به نام TEE استفاده کنند که به عنوان جعبه سیاه فرضی برای اجرای امن قرار‌داد‌های هوشمند استفاده می‌شود. به این صورت که داده‌ها همراه با قرارداد‌های هوشمند به این جعبه سیاه منتقل می‌شوند؛ سپس داده‌ها رمزگشایی و توسط قرارداد‌های هوشمند پردازش شده و پیش از خارج شدن از TEE مجددا رمز‌گذاری می‌شوند. این فرآیند محرمانه بودن اطلاعات و حفظ امنیت آن‌ها را تضمین می‌کند. 

تعداد توکن های در گردش ارز دیجیتال رز 

بر‌اساس سایت کوین‌ مارک کپ، مقدار عرضه کلی این توکن، ۱۰ میلیارد بوده و سیستم توزیع آن نیز به شرح زیر است: 

  • ۲۳.۵٪ - پاداش استیکینگ
  • ۲۳٪ - حامیان
  • ۵٪ - شرکای استراتژیک
  • ۱۸.۵٪ - جامعه و اکوسیستم
  • ۱۰٪ - بنیاد اوسیس نتورک
  • ۲۰٪ - مشارکت کنندگان اصلی

حدودا ۲.۳ میلیارد توکن طی ۱۰ سال به مشارکت کنندگان برای ایمن‌سازی شبکه پرداخت می‌شود. کاربران با استیکینگ توکن رز، به ایمن سازی شبکه کمک کرده و در ازای آن پاداش دریافت می‌کنند. همچنین در حال حاضر (۷ اسفند ۱۴۰۱) تعداد ۵،۷۲۵،۷۱۸،۵۳۳ توکن در گردش قرار دارد.

خرید و فروش ارز رز (اوسیس نتورک) Rose در رمزینکس 

تا اینجا که با ماهیت اوسیس نتورک و توکن آن یعنی Rose آشنا شدیم، بهتر است روش‌های خرید و فروش آن را نیز بیشتر بشناسیم. یکی از بهترین راه‌ها برای خرید ارز رز، استفاده از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال مانند رمزینکس است که روش‌های مختلفی را پیش روی کاربران قرار داده است. اما پیش از هرچیز، کاربران باید مراحل ثبت نام و احراز هویت را در سایت تکمیل کنند. بدین ترتیب می‌توانند بدون محدودیت به فعالیت بپردازند. در ادامه راه‌های خرید ارز دیجیتال رز و فروش آن را با‌هم بررسی می‌کنیم.

  • حد زیان:‌ در این روش کاربران با تعیین قیمت فعال‌سازی مورد نظرشان، بابت انجام شدن سفارش در آن قیمت مطمئن می‌شوند. 
  • روش OCO: در خرید ارز رز به روش OCO، می‌توان به طور همزمان دو نوع سفارش محدود و حد زیان را ثبت کرد. با انجام شدن یکی از این دو سفارش، به طور خودکار دیگری لغو می‌گردد. 
  • سفارش محدود: در خرید ارز دیجیتال رز به روش سفارش محدود، باید قیمت هر سفارش خرید با قیمت سفارش فروش کاربران دیگر تطابق داشته باشد. 
  • سفارش بازار: سفارشات کاربران با خرید اوسیس نتورک به روش سفارش بازار، در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. 

لازم به ذکر است که خرید ارز رز در صرافی رمزینکس و فروش آن مشابه یکدیگر انجام می‌شوند و روش‌های فروش ارز دیجیتال نیز مشابه روش‌های خرید است که پیش از این توضیح دادیم.

کیف پول های oasis network

بسیاری از معامله‌گران ترجیح می‌دهند که توکن‌های خود را در کیف‌پول‌های ارز دیجیتال ذخیره کنند. در همین راستا شبکه اوسیس طیف وسیعی از کیف‌پول‌ها را پشتیبانی می‌کند. در ادامه به چند مورد از رایج‌ترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اشاره می‌کنیم.

  • کیف پول سخت‌افزاری Ledger: کیف‌پول‌های سخت‌افزاری لجر یکی از امن‌ترین گزینه‌ها برای ذخیره‌سازی توکن‌های Rose هستند و طیف وسیعی از ارز‌های دیجیتال را پشتیبانی می‌کنند. بنابراین اگر به دنبال کیف پول سخت‌افزاری امنی برای ذخیره کردن توکن‌های خود هستید، لجر گزینه مناسبی محسوب می‌شود. 

کیف‌پول‌های مبتنی بر وب: برای انعطاف‌پذیری بیشتر، اوسیس نتورک از چندین کیف‌پول‌های مبتنی بر وب پشتیبانی می‌کند. RockX و Chorus One Anthem دو نمونه از این کیف‌پول‌ها هستند. هر‌دوی این کیف‌پول‌ها رابط کاربری ساده‌ای داشته و امنیت خوبی را برای کاربران فراهم می‌کنند.

کارمزد خرید و فروش رز

کارمزد معاملات خرید رز در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول رز

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال رز به کیف پول، 1000000 رز می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

اوسیس نتورک نیز مانند بسیاری از ارز‌های دیجیتال، سرمایه گذاری بلند مدت مناسبی به نظر می‌رسد. بر‌اساس برخی پیش‌بینی‌ها قیمت این ارز تا ۱۰ سال آینده ممکن است به ۰/۸۵۱۴۳۱ دلار برسد.

بله برای خرید توکن رز و سایر ارز‌های دیجیتال با استفاده از ریال، نیاز به احراز هویت در صرافی رمزینکس وجود دارد.

تغییرات قیمت رز

بیشترین قیمت

61,938irr

کمترین قیمت

67,512irr

آنالیز

شاخص برایند تحلیل تکنیکال رز

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال رز در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال رز همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است. در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط رز برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.