ون (صدتایی)
ون (صدتایی)(100wen)

خرید و فروش ارز ون (WEN) - قیمت ارز دیجیتال WEN

آخرین قیمت به ریال

6,300IRR

آخرین قیمت به تتر

0.010USDT

تغییر قیمت

5.03 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

ون (صدتایی)

ون (صدتایی)

بازارهای معاملاتی ون (صدتایی)

 • ون (صدتایی)

  ون (صدتایی)

  (100wen)

  6,300 irr

  5.03 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز ون (صدتایی) (100wen)

بازار میم کوین‌ها یا همان ارزهای دیجیتال مبتنی بر ترندها و شوخی‌ها در دنیای کریپتو در سال ۲۰۲۴ مجددیت جذابیت‌های خاص خود را به سرمایه‌گذاران نشان داد. ارز ون یکی از میم کوین‌هایی است که روی شبکه سولانا و با تمرکز بر ساختاری جالب توجه یعنی مالکیت بخشی از یک NFT به بازار عرضه شد. این ارز دیجیتال که از طراحی با تم یک گربه بازیگوش استفاده می‌کند، جذابیت‌های خاصی برای طرفداران میم کوین‌ها ایجاد کرد و رشدهای قابل‌توجهی هم در چارت قیمتی آن دیده شد. خرید ارز دیجیتال WEN و افزایش تقاضا برای آن، علاوه بر بالا بردن قیمت خود ارز ون،‌ روی محبوبیت و افزایش تراکنش‌ها در شبکه سولانا هم نقش داشت.

میم کوین ون (WEN) چیست؟

لوگوی ارز دیجیتال ون (WEN) و صرافی رمزینکس

در دنیای میم کوین‌ها، ارزهای دیجیتالی که از حیوانات خانگی، شوخی‌های اینترنتی یا حتی توییت‌های مشهور الهام می‌گیرند، کم نیستند. میم کوین ون با نماد WEN یکی از میم کوین‌هایی است که با الهام از طراحی یک گربه بازیگوش و با ساختار مالکیت بخشی از یک NFT (موسوم به Fractional NFT) روی شبکه سولانا عرضه شد. این میم کوین از زمان عرضه استقبال قابل‌توجهی را تجربه کرد و شاهد افزایش قیمت ارز ون بودیم. افزایش تقاضا برای خرید ارز دیجیتال WEN و افزایش معامله‌ها، موجب رشد محبوبیت و تراکنش‌ها در بلاکچین سولانا هم شد.

یکی از مفاهیم مدرنی که وارد دنیای بلاکچین شده، مالکیت بخشی از یک NFT است. میم کوین ون با الهام از این مفهوم، به هر هولدر ارز ون، بخشی از یک NFT را می‌دهد که از یک شعر ساخته شد. این شعر به نام A Love Letter to Wen Bros متعلق به حساب کاربری weremeow بود که به سرعت در توییتر وایرال شد.

پروژه ون با هدف افزایش نگرش مثبت در دنیای ارزهای دیجیتال توسعه پیدا کرده است. مفهوم اسم این ارز دیجیتال از عبارت انگلیسی When گرفته شد که البته در دنیای شوخی‌های اینترنتی و بازار ارزهای دیجیتال به wen تغییر کرد. این عبارت به کاربرانی گفته می‌شود که همیشه به‌دنبال ارزهای دیجیتال جدید هستند و با نام wen bros شناخته می‌شوند.

شاعر شعر A Love Letter to Wen Bros در توییتر این شعر را منتشر کرده و سپس به یک NFT با قابلیت تقسیم مالکیت تبدیل کرد. مفهوم کلی شعر، قدردانی از کاربرانی است که برای عرضه توکن‌های جدید به بازار اشتیاق دارند. در مجموع استفاده از این مفاهیم و کمک به شناخته شدن بیشتر جوامع گوناگون ارزهای دیجیتال منجر به افزایش علاقه و تقاضا برای خرید ارز دیجیتال WEN شد.

یکی از اهداف مهم پروژه ون این است که از بلاکچین سولانا و صرافی ارز دیجیتال ژوپیتر (Jupiter) حمایت کند. این ارز دیجیتال توسط توسعه‌دهنده‌های ژوپیتر به بازار عرضه شد. آن‌ها ماموریت مهم خود را کمک به رشد کامیونیتی سولانا می‌دانند. آن‌ها اعتقاد دارند که میم کوین‌ها توجه به بلاکچین سولانا را بیشتر می‌کنند. همچنین میم کوین WEN برای بررسی ساختار عرضه توکن‌های جدید در ژوپیتر و تست کردن آن زیر فشار هم کاربرد دارد.

تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال ون بنیادی به نام WEN Foundation برای این ارز در نظر گرفته است که مدیریت و پیش‌برد اهداف را در نظر دارد. این بنیاد یک استاندارد NFT متن‌باز توسعه داد که ابزارهای کاربردی را برای راه‌اندازی پروژه‌های جدید به توسعه‌دهنده‌ها می‌دهد. اگرچه ارز دیجیتال WEN پیچیدگی‌های خاصی ندارد، اما تمامی ظرفیت‌ها و امکانات استفاده از ساختار NFT در سولانا را به خوبی نشان می‌دهد. درنتیجه به یک نمونه برای توسعه‌دهنده‌های بعدی تبدیل می‌شود.

ون چطور کار می‌کند؟

نماد رمز ارز دیجیتال WEN و صرافی ایرانی رمزینکس

توکن‌های غیر مثلی یا همان NFT قابل تقسیم کردن، مفاهیم جدیدی هستند که در دنیای ارزهای دیجیتال جای خود را پیدا کرده‌اند. این توکن‌ها قابلیت تقسیم شدن دارند و مالکیت آن‌ها می‌تواند در اختیار چندین نفر باشد. برای توسعه ارز دیجیتال WEN، ابتدا شعر معروف بالا به یک NFT تبدیل شده و سپس به یک تریلیون بخش کوچک تقسیم شد. هر بخش کوچک با یک توکن WEN ثبت می‌شود و در نتیجه هولد کردن ارز ون به معنای مالکیت بخشی هرچند کوچک از NFT است.

تیم توسعه‌دهنده ارز ون برای پیاده‌سازی ساختار مالکیت چندنفره روی NFT یک استاندارد جدید توسعه دادند. این استاندارد به نام Wen New Standard یا WNS یک سیستم متن‌باز (Open Source) برای پروژه‌های NFT محسوب می‌شود که تمامی اعضای جامعه امکان دسترسی به آن را دارند. استاندارد جدید با استفاده از لانچپد (Launchpad) ژوپیتر موسوم به LFG توسعه پیدا کرد. لانچپد ژوپیتر توسط تیم صرافی غیر متمرکز ژوپیتر به بازار عرضه شد و روی شبکه سولانا کار می‌کند.

ارز دیجیتال WEN و آینده آن

حداکثر میزان توزیع یک توکن، از مفاهیمی است که در اغلب ارزهای دیجیتال دیده‌ایم. ارز دیجیتال WEN که همان میم کوین ون با مالکیت NFT است، با حداکثر توزیع یک تریلیون توکن به بازار عرضه شد. این حداکثر توزیع بسیار بزرگ، در اغلب میم‌کوین‌ها دیده می‌شود و به همین دلیل در اکثر صرافی‌ها مثل رمزینکس، میم کوین در بسته‌های ۱۰۰ تایی مبادله می‌شود، چون قیمت بسیار ناچیزی دارد.

سیستم توزیع میم کوین ون مانند بسیاری از پروژه‌های مشابه تمرکز زیادی روی ایردراپ و پخش کردن توکن‌ها بین کاربران فعال دارد. ۷۰ درصد از مجموع عرضه به‌صورت رایگان به اعضای کامیونیتی سولانا داده شد. ۲۰ درصد دیگر مخصوص استخر نقدینگی بود که ترید کردن ارز ون را برای کاربران صرافی‌های غیر متمرکز آسان می‌کرد. ۱۰ درصد از میزان توزیع هم در خزانه ارز دیجیتال WEN نگهداری شد تا به توسعه کامیونیتی و جامعه کاربران آن کمک کند.

ایردراپ ارز دیجیتال WEN

سهم عمده توکن‌های ارز دیجیتال WEN در یک ایردراپ به‌صورت رایگان بین کاربران توزیع شد. این ایردراپ با هدف تست و آزمایش لانچپد LFG در صرافی غیر متمرکز ژوپتیر برنامه‌ریزی شده بود. هر کاربری که در ۶ ماه قبل از ایردراپ، از صرافی غیر متمرکز ژوپیتر استفاده کرده بود، تعدادی ارز دیجیتال WEN به‌عنوان پاداش دریافت کرد. همچنین کاربرانی که در برخی پروژه‌های کاربردی یا NFT در سولانا فعال بودند، ایردراپ ون را دریافت کردند. مثلا کاربران گوشی هوشمند Saga هم برای دریافت ایردراپ ارز دیجیتال WEN واجد شرایط بودند. در مجموع هر کاربر امکان دریافت حداکثر ۶۴۵٬۶۵۲ توکن ون را داشت.

ایردراپ ارز ون موجب ایجاد تعداد بسیار زیادی آدرس جدید کیف پول در بلاکچین سولانا شد. کاربران برای دریافت ارز دیجیتال WEN رایگان به شبکه هجوم آوردند و به‌نوعی تعداد کاربران سولانا هم رشد شدیدی را تجربه کرد. بیش از یک میلیون نفر در ایردراپ مشارکت داشتند و در پایان رویداد یعنی ۲۹ ژانویه ۲۰۲۴، بیش از ۴۰۰ میلیارد ارز ون بین کاربران توزیع شد. ۳۰۰ میلیارد توکن دیگر هم که برای ایردراپ کنار گذاشته شده بودند، سوزانده شدند.

داستان ایردراپ ارز دیجیتال WEN و استقبال از آن به خاطر ارتباط پروژه با صرافی ارز دیجیتال ژوپیتر و همچنین سولانا، در ابتدا بسیار جذاب بود. ژوپیتر گزارش داد که ۵۰ میلیون دلار از تریدهای روزانه پلتفرم به ارز ون اختصاص داشته است. همچنین قیمت ارز ون در طول سه روز رشد انفجاری را تجربه کرد.

البته موج اخبار و افزایش قیمت‌ها برای ارز ون در پایان ماه ژانویه ۲۰۲۴ فروکش کرد. از آن زمان به خاطر اخباری که عدم موفقیت کامل ایردراپ را منعکس کرده بودند، قیمت روند نزولی گرفت. وقتی کاربران متوجه شدند که حدود نصف توکن‌های ایردراپ به هیچ کاربری واریز نشده است (به دلیل اسقبال نه چندان زیاد)، اعتماد به پروژه و جذابیت‌های آن بسیار کم شد. به همین دلیل در ماه دوم سال ۲۰۲۴ روند نزولی قیمت ارز ون را شاهد بودیم. به‌هرحال ارز دیجیتال WEN هم مانند همه میم کوین‌ها امکان رشدها و سقوط‌های شدید را دارد، اما در ادامه و درصورت ارائه راهکارهای کاربردی‌تر در کنار یک توکن، شاید موفق به جذب کاربران بیشتر و رشد قیمتی شود.

از کجا ارز ون (WEN) بخریم؟

گربه رمز‌ارز دیجیتال WEN همراه با لوگوی صرافی دیجیتال رمزینکس

ارز دیجیتال ون با نماد WEN در صرافی‌های متعدد بین‌المللی فروخته می‌شود. با پرداخت انواع ارز دیجیتال می‌توانید این توکن را بخرید. البته در کار با صرافی‌های بین‌المللی باید ریسک‌ها و محدودیت‌های تحریم و KYC را در نظر داشته باشید. 

برای خرید ارز WEN در ایران با پرداخت ریال از صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این صرافی صدها ارز دیجیتال را می‌توان با کمترین کارمزد خرید و فروش کرد. رمزینکس امکان خرید ارز دیجیتال WEN با ریال را هم فراهم کرده است که در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در رمزینکس باید ثبت‌نام و احراز هویت کنید. این فرایند در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود. بعد از آن می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب، ارز دیجیتال مورد نظر خود را با پرداخت ریال یا ارسال ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی ارز دیجیتال رمزینکس، خرید و فروش کنید.

برای ثبت‌نام در رمزینکس تنها به یک شماره موبایل یا ایمیل نیاز دارید. بعد از ثبت‌نام باید شماره موبایل یا ایمیل خود را تایید کنید و سپس وارد حساب کاربری شوید. از اینجا می‌توانید احراز هویت کنید.

برای احراز هویت در رمزینکس هم فقط باید مدارک هویتی خود را در پروفایل کاربری بارگذاری کنید. بعد از بارگذاری، هویت شما در سریع‌ترین زمان تایید می‌شود. از اینجا به بعد می‌توانید به راحتی صدها ارز دیجیتال را در رمزینکس خرید و فروش کنید.

قیمت رمز ارزهای دیجیتال را می‌توانید همین حالا در صرافی رمزینکس مشاهده کنید. این صرافی قیمت اتریوم، ارز بیت کوین (Bitcoin)، ارز آلتلیر و سایر رمز‌ارزها را به‌طور لحظه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد.

کارمزد خرید و فروش ون (صدتایی)

کارمزد معاملات خرید ون (صدتایی) در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول ون (صدتایی)

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال ون (صدتایی) به کیف پول، 300 ون (صدتایی) می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

ارز ون یک میم کوین با تم گربه بازیگوش است که روی شبکه سولانا و با همکاری صرافی غیر متمرکز ژوپیتر راه‌اندازی شد.

هولدرهای ارز دیجیتال WEN بخشی از مالکیت یک NFT از یک شعر اینترنتی معروف را در اختیار دارند که یک رویکرد جدید در دنیای ارز دیجیتال است.

صرافی ژوپیتر یک صرافی غیر متمرکز روی شبکه سولانا است که راه‌اندازی میم کوین ون توسط تیم توسعه‌دهنده آن پیش رفت.

ایردراپ ارز دیجیتال WEN در ماه ژانویه سال ۲۰۲۴ انجام و حدود ۴۰۰ میلیارد توکن WEN بین کاربران توزیع شد.

برای خرید ارز دیجیتال WEN از صرافی رمزینکس استفاده کنید. صدها ارز دیجیتال را با کمترین کارمزد در این صرافی خرید و فروش کنید.